İçeriğe Yönlendir

Seyir Halinde Beklenmedik Anda Stop Ediyor (Focus Il-2008 Tdci)

Durmuş Özdemir
Çözüme git Durmuş Özdemir tarafından,

Recommended Posts

Valeh Mirzezade

Günaydın, Kardeşim markalar her ülkeye ayrı araçlar yapıyorlar senin arcın özelliklerinde araç Türkiye'de yok acaba motor olarak ne kullandılar kaputu açıp foto çekermisin ona göre yorum yapalım :)

WF0 AXXTT F A 5 G68894 ustam bu arabamin vin numarasi. isterseniz bide ondan bakin aracin motoruna. cevabniz icin tesekkür ustam

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

merhaba usta. Arabamin motor resmini cektim ama nasil ekliyiceymi bilemiyorum. Forumda yeni kullaniciyim

Resim eklemek için imzamdan yardım alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

Resim eklemek için imzamdan yardım alabilirsiniz.

aniyamadim. Yardim ederseniz sevnirim
Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

hitGuhF.jpg
İlginiz için tesekkur ederim Sani bey. Sonunda ekliye bildim

ru7A4OU.jpg

S8Wauj1.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Kardeşim günaydın,Kardeşim aracın arızası pompa enjektör arızasına benziyor, öncelik pompa  :)

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

Gunaydin usta. rolantide ve 1,2,3 vitesde ariza yapmiyor. Ayrica hava sicak olanca daha düşük devirlerde de arizalaniyor.

Aracin kalkışı , gidişi gayet güzel , zevk veriyor kullanmak. Ama son zamanlar stop edermis kimi devir düsmesi teklemesi hiç hoşuma gitmesi

Usta neden pompa enjektor oldugnu düsünüyorsunuz?

Rolantide ve aşağı viteslerde dip qaz qaz yapiyorum ariza yapmiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ariza zamani yanan ariza işareti

Kızdırma bujisinin işaretidir. Ayrıca GAUGE menü ile arıza kodunuzu öğrenebilirsiniz. Forumda aratarak konusunu bulabilrsiiniz.

Yorum bağlantısı
Valeh Mirzezade

GAUGE menü de ariza kodu bulamadim. Dtc none yaziyor. İDS cihazina bağlattdim bir ay önce. Bi ariza bulunmadı

Kızdırma bujilerinden olurmu.?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Nuh Şerbetci

İyi günler...

Forma yeni üye oldum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 2000 model ford Focus 1 aracım seyir halindeyken stop etme sorunu vardır. Tüp mevcuttur. Gazda ve benzinde aynı hatayı yapıyor. Klima veya radyo açık ise bu stop etme sorununu çok defa tekrarlıyor. Rölanti valfi değişti. Gaz kelebeği temizlendi. Hız sensöri değişti. Triger sette atmamış bakıldı ve siboblara bakıldı sorun yok. beyin tamire gitti reset atıldı. buji ve  buji kabloları değişti. maf sensörü temizlendi. hava filtresi değişti. Sorun hala devam ediyor aracımda iyice soğudum artık bıktım Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim....

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
gökhan gökdemir

merhabalar benim aracımdada stop etme sorunu var.aracım  focus 2 tdcı.frene ve debraja basınca yada sola doğru donduğum virajlarda hafıftende yavaslarken ve vites düşürdüğüm sırada yada tam durma noktasına geldiğim anda aracım anıden stop ediyor.içinden çıkamadığım bu sorun hakkında sizdedn ricam bilgi birikim ve deneyimlerinizden yararlanmak.umarım sorunumu anlatabilmişimdir...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

merhabalar benim aracımdada stop etme sorunu var.aracım  focus 2 tdcı.frene ve debraja basınca yada sola doğru donduğum virajlarda hafıftende yavaslarken ve vites düşürdüğüm sırada yada tam durma noktasına geldiğim anda aracım anıden stop ediyor.içinden çıkamadığım bu sorun hakkında sizdedn ricam bilgi birikim ve deneyimlerinizden yararlanmak.umarım sorunumu anlatabilmişimdir...

Aküyü söküp tekrardan takar mısınız? Araç otomatik olarak yüke bindiği zamanlarda hafiften gaz vermeli. Sizinki bunu yapamıyor. Belki bi yakıt haritası sıfırlansa işe yarayabilir. Denemeden zarar gelmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
gökhan gökdemir

Yaklaşık bir ay önce sarj dinamosu ve akü sıfırıyla Değişti tamda arıza bunlar değiştikten sonra başladı binlerce kilometre tık demeyen arac şuan bu arızayı yaptı birde stop ettiği anda ekranda elektrikli Hidrolik direksiyon arızası yazıyo bazen de yazmıyor.aküyü söküp tekrar takıp denicem

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yaklaşık bir ay önce sarj dinamosu ve akü sıfırıyla Değişti tamda arıza bunlar değiştikten sonra başladı binlerce kilometre tık demeyen arac şuan bu arızayı yaptı birde stop ettiği anda ekranda elektrikli Hidrolik direksiyon arızası yazıyo bazen de yazmıyor.aküyü söküp tekrar takıp denicem

Bir yer şase yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
gökhan gökdemir

merhabalar aracımdaki arıza hala devam ediyor üstelik bu seferde hareket halinde 110 km hızla giderken otoyolda araç stop etmeye kalktı hemen 4. vitese aldım fakat yine stop eyilimi verdi debriyaja basdığım anda stop etti allahtan cep vardı hemen cepe girdim allah korudu kötü sonuçlar olabilirdi.4 veya 5 marşda tekrar çalıştı yola devam ettim.anlayacağınız sıkıntı devem ediyor ve boyutuda değişti.sitede bu konu hakkında fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.saygılar:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Gürkan Bozkurtt

Arkadaşlar merhaba burda arkadaşlarımın yaşadığı sıkıntılara benzer bir sıkıntıyı bende yaşıyorum problem şu şekilde başladı sabah arabayı çalıştırdım bir sorun yok işe gittim akşam iş çıkışı eve dönüyorum depoda biraz mazotum azdı sın 20 km falan gösteriyordu benzinliğe girdim ve yakıt aldım ve yola devam ettim eve az bir mesafe kala motor sistem arızası aldım ve araç çekişten düştü ve böyle birkaç sefer yaptıktan sonuç vahim araç artık çalışmıyor aldığım hata kodları şöyle yardımlarınızı bekliyorum

fb3034bb0d0496c47ae33092f9a16272.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Marş basıyor da mı çalışmıyor yoksa marş mı basmıyor?

Akü düşük voltaj hatası almışsınız zaten.

Yorum bağlantısı
Gürkan Bozkurtt

Marş basıyor ama çalışmıyor akü düşük voltaj arızasını marş basmaktan akü bitti o yüzden

Normalde bu hatayı vermiyor yoksa

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yakıt basınç sisteminde de sorun vermiş. Yakıt pompası kontrol edilmeli derim ben öncelikle.

Yorum bağlantısı
Gürkan Bozkurtt

Bugün yakıt basınç kontrolü ve kızdırma konturölü yapıcaz

Yorum bağlantısı
Enis Çetin
(düzenlendi)

Sa birkaç sorum olucak 

araç 2011 benzin-lpg 

1-yolda ani hızlanma ve ani frenler yaparak gidiyorum frene aniden basıp yavaşlamaya çalıştıgımda ekranda her zaman degil ama 2 uyarı geliyor 1-fren lambası arızası 2-motor arızası yazıyor aracı durdurup çalıştırdıgımda gidiyor neden yapar ?

2-araba önceden motor ikaz ışıgı arada kafasına göre kendi kendine yanıp sönüyordu uzun zamandır yanmıyordu bugün yine hızlandım ve ani frenle dönüş yaptım motor ikaz lambası yandı anlamadım niye yandı  :)

3-motor boşta çalışıyorken rolantide sallanıyor titriyor

4-yolda yine gidiyorum frene bastıgım anda veya dönüş yaparken araç stop ediyor ? farkına varmazsam gaza dokunursam araç tekrar çalışıp normal devam ediyor ?

Diyebilirsiniz bukadar şey var niye hiçbiryere gitmiyorsun? güvenmiyorum hiçbir yere istanbul tuzladayım aramaktayım hala özel servis şimdiden teşekkür ederim sorularıma cevap verip yardımcı olacaklara 

tarihinde Enis Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Arslan2

Selamlar 2 ay once aldigim 2011 ford focus hb tdci collection arabama tam ne araba masallah derken istanbuldan kartal dan izmite giderken seyir halin de stop etti ve motor ariza uyarisi verdi saga cekip kontagi kapatip acip tekrar devam ettim ve tekrar stop etti sonra tekrar dinlendirip devam ettim arac cekis den dustu devir yuksek fakat arac da hissedilir performans dusuklu oldu ve direk stop etmeden izmit ford es otoya gittim makinaya bagladilar ve direk egr degisecek dediler kartal oto sanayi de baris otoya gittip direk egr degistirdim fakat ariza degismedi defalarca makinaya bagladik ve ariza gozukmuyor usta da kafayi yicekti 1 gun ugrasti ama hala neden cekis dusuk neden motor ariza veriyor bilmiyorum yardimlarinizi veya bu tarz bi olay basina gelen lutfen bi yol gostersin gece uyuyamiyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...