İçeriğe Yönlendir

Seyir Halinde Beklenmedik Anda Stop Ediyor (Focus Il-2008 Tdci)

Durmuş Özdemir
Çözüme git Durmuş Özdemir tarafından,

Recommended Posts

Çağlar Bayur

1. kızdırma bujileri kontrol

2. dpf (diesel partikül filtre kontrol)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet ilbasan

Merhabalar, benim de benzer bir sorunum var ,aracım 2011 focus dizel titanium , birkaç gün önce yolda giderken motor stop etti sağa çektim araç start stoplu olduğu için stop ettikten sonra kontak açık halde 3 kez marşa bastım ama çalışmadı,kontağı kapatıp tekrar açtığımda araç çalıştı. ertesi gün farkettim ki hareket halinde düşük devirdeyken ani devir yükseldiğinde stop ediyor düşük devirlerde hiçbir sorun yok. stop ettiğinde de mutlaka kontağı kapatıp tekrar açmak gerek , aksi halde çalışmıyor. Tamirciye götürdüm bilgisayara bağladı ve krank devir sensörü arızası verdi ve parçayı değiştirdik. Yola çıktım ve sorun hala devam ediyor. Sabri ustadan bir görüş alabilirsem çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Sabri usta daha doğru cevap verecektir ama benim tavsiyem mazot filtresini değiştirin.

Yorum bağlantısı
Ahmet ilbasan

Sabri usta daha doğru cevap verecektir ama benim tavsiyem mazot filtresini değiştirin.

Tamirci de önce onu sordu ama daha 2 bin km önce değişti filtreler deyince vazgeçti.

Yorum bağlantısı
Gürkan Bozkurtt

Normalde araba çalışıyor mu benim de sizinkine benzer bir problemim vardı ama benimki tamamen kapatmıştı kendini çalışmıyordu sizinki çalışıyorsa sorun başka yerde olabilir. Tahminimce yurbo selenoid valfi olabilir.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Tamirci de önce onu sordu ama daha 2 bin km önce değişti filtreler deyince vazgeçti.

almış olduğunuz kötü bir yakıt bile tıkamış olabilir. Genelde anlattığınız şey filtreden olabiliyor aynı şey benim başımada geldi. Usta ne zaman değiştirdiğimi sormadan değiştirdi. Sorun düzeldi
Yorum bağlantısı
Ahmet ilbasan

Normalde araba çalışıyor mu benim de sizinkine benzer bir problemim vardı ama benimki tamamen kapatmıştı kendini çalışmıyordu sizinki çalışıyorsa sorun başka yerde olabilir. Tahminimce yurbo selenoid valfi olabilir.

normalde çalışmasında bir problem yok  boşta 5 bin devire kadar basıyorum gaza ama yine sorun yok , sadece hangi viteste olursa olsun 3 bin devire gelince kesiyor.

almış olduğunuz kötü bir yakıt bile tıkamış olabilir. Genelde anlattığınız şey filtreden olabiliyor aynı şey benim başımada geldi. Usta ne zaman değiştirdiğimi sormadan değiştirdi. Sorun düzeldi

Filtreden olsa boştayken de aynı problem oluşmaz mı sizce.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

normalde çalışmasında bir problem yok boşta 5 bin devire kadar basıyorum gaza ama yine sorun yok , sadece hangi viteste olursa olsun 3 bin devire gelince kesiyor.

Filtreden olsa boştayken de aynı problem oluşmaz mı sizce.

Yok hayır oluşmaz. Araç yüke binince devirlenince stop eder
Yorum bağlantısı
Gürkan Bozkurtt

Motor sistem arızası uyarısı alyomusun benim sorunum pompa üzerindeki yakıt basınç legilötörü arızalı çıkmıştı

Yorum bağlantısı
Ahmet ilbasan

Motor sistem arızası uyarısı alyomusun benim sorunum pompa üzerindeki yakıt basınç legilötörü arızalı çıkmıştı

Hayır hiçbir arıza uyarısı yok.

Dediğim gibi usta krank devir sensörünü değiştirdi eğer düzelmezse elektrik  tesisatında problem olabilir dedi. Anlamadım gitti nasıl usta bunlar .

Yorum bağlantısı
Ahmet ilbasan

Kardeşim günaydın,Kardeşim aracın arızası pompa enjektör arızasına benziyor, öncelik pompa  :)

Merhabalar, benim de benzer bir sorunum var ,aracım 2011 focus dizel titanium , birkaç gün önce yolda giderken motor stop etti sağa çektim araç start stoplu olduğu için stop ettikten sonra kontak açık halde 3 kez marşa bastım ama çalışmadı,kontağı kapatıp tekrar açtığımda araç çalıştı. ertesi gün farkettim ki hareket halinde düşük devirdeyken ani devir yükseldiğinde stop ediyor düşük devirlerde hiçbir sorun yok. stop ettiğinde de mutlaka kontağı kapatıp tekrar açmak gerek , aksi halde çalışmıyor. Tamirciye götürdüm bilgisayara bağladı ve krank devir sensörü arızası verdi ve parçayı değiştirdik. Yola çıktım ve sorun hala devam ediyor. Sabri ustadan bir görüş alabilirsem çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ahmet ilbasan

Bu akşam tekrar deneme amaçlı yola çıktım, farkettim ki deviri yavaş yavaş yükseltince 3 bin deviri geçse bile stop etmedi, acaba sorun yakıt basınç sensörü ya da mazot filtresi olabilir mi?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Evet, yavaş devirlenince problem oluşmuyor. Aniden hızlanınca veya yüksek devirde uzun süreli kullanınca oluyor. Bazende kesik kesik gider araç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet ilbasan

Evet, yavaş devirlenince problem oluşmuyor. Aniden hızlanınca veya yüksek devirde uzun süreli kullanınca oluyor. Bazende kesik kesik gider araç

Yarın ilk iş mazot filtresini değiştiricem , bakalım inşallah filtredendir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet ilbasan

Fırsat bulup bugün değiştiremedim, sorun hala devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet ilbasan

Filtreyi aldım bugün bi fırsat bulup değiştiricem , yalnız parçacı filtreyi plastik olandan verdi ama araçtaki farklı aliminyum gövdeli. Acaba uyar mı araca .

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet ilbasan

filtreyi değiştirdim sorun düzeldi , filtredenmiş.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Berkan aydilek

Durmuş kardeşim söylediğin arıza IDS ile bakılsaydı vereceği arıza EGR -mazot basınç müşürü- CKP tesisat diye yazacaktı, yapılacak işlem EGR değişecek motor içi Sigorta kutusunda güç rolesi var değişecek problem bitecek http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/good1.gif

Sabri abi merhaba size özelden mesajda attım arkadaşların yorumuna baktigim da konulara hakimsiniz bir sorunum.var ve sizden yardim istiyorum abi :) aracım 97 mondeo glx otomatik vites abi aracın vestenhouse hortumunu değiştirdim frelerden dolayı ama bu işlemden sonra araba ilk çalıştırmada ve hareket halinde süratle giderken bile stop ediyor olur olmadık yerde kalıp mağdur oluyorum ustam bujileri sağlam dedi ama bobinden olabilir dedi fakat hortumu değişene kadar bir sorun yoktu başka bir ustada vestenhosue parçasında sıkıntı dedi bir diğeri boğaz kelebeği temizlenecek dedi arada kaldım abi her parçaya yada ustaya para verecek durumda yok konuyla alakalı tavsiyeniz varsa dinlemek isterim teşekkürler iyi günler abi

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
gökhan gökdemir

yapılacak ilk iş mazot filtresi.benım sorunum filtreyi değiştirince ortadan kalktı.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Durmuş Özdemir

Aradan yıllar geçmesine rağmen, buradan www.otoclubturkiye.com'un ne kadar faydalı olduğunu yazma gereği duydum. Çünkü buradaki yazıyı okuyup daha sonra sosyal ağ ortamlarını kullanarak, ya da iş adresim dolayısıyla bana ulaşan iki farklı kişinin EGR valfini düzelttikten sonra sorunlarının düzeldiğini paylaşmak istedim. Birinci kişiye (Bu olay 05 Aralık 2015'te yaklaşık ) beyin arızası falan demişlerdi, riske girip kendisine anlattığı sorunun benimle benzer olduğu Sabri Ustanın bana EGR yi değiştir düzelir tavsiyesini kendisine şiddetle önerdim ve düzeldi.  Ve dün yani 25 Aralık 2016 da aynı benzer hatadan dolayı ikinci kişi ile yazıştık, oda EGR' yi değiştikten sonra düzeldi. Her ikisinden de aldığım teşekkürü önce Sabri Ustaya daha sonra www.otoclubturkiye.com 'a yöneltiyorum. Herkese ve form yöneticilerine selamlar. Not: Bu arada hataların özellikle kış aylarının en soğuk gününe denk gelmesi nedeniyle kullanılan yakıtın aslında çok önemli olduğu, bilinmedik yerlerden yakıt alınmaması gerektiği durumunu niyeyse bana bu arıza ile bir bağlantısı olduğunu hatırlatıyor. Dizel araçlarda belkide en dikkat edilmesi gereken durum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...