İçeriğe Yönlendir

Ve Mondeo'Ma Brc Takılır...

Misafir

Recommended Posts

Akan Belen

Ne olursa olsun bence fazla yakmış araç.Tabi 3-aşağı 5 yukarı normal kullandığınızı varsayarsak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

2depo bitirdim ayar yapılmadı daha fakat,

Rolantide herhangi bi sıkıntım yok,Arıza lambası hiç yanmadı,Stop etme olayı olmadı Çekişi gidişi gayet güzel...

Ama anlamadığım ; 45 litre (114tl) gaz ile 260km yol yapabildi araç.

Ayardan sonra düzelirmi? Nerdeyse benzin ile aynı yaktı.

Bujiler orjinal Yağlar filtreler komple bakımı yapıldı Ve daha 2000 km anca oldu.

Hakan Bey bir sorun var. Tüketim 17 litre /100 km çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2depo bitirdim ayar yapılmadı daha fakat,

Rolantide herhangi bi sıkıntım yok,Arıza lambası hiç yanmadı,Stop etme olayı olmadı Çekişi gidişi gayet güzel...

Ama anlamadığım ; 45 litre (114tl) gaz ile 260km yol yapabildi araç.

Ayardan sonra düzelirmi? Nerdeyse benzin ile aynı yaktı.

Bujiler orjinal Yağlar filtreler komple bakımı yapıldı Ve daha 2000 km anca oldu.

Senin aracında bizim bildiğimiz anlamda yanan bir arıza lambası yok.. Fakir yada zengin karışımdan yanacak bir ışık bekleme..

Bence 1000 km'yi de bekleme.. Ben 45 litre lpg ile 500 km yol yapardım.. Şimdiki arabamla bile şehir içinde 400 km yaparım..

Git ve baksınlar ayarına..

Şu sorunun cevabı önemli .. Yol bilgisayarında ortalama tüketimin kaç ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Senin aracında bizim bildiğimiz anlamda yanan bir arıza lambası yok.. Fakir yada zengin karışımdan yanacak bir ışık bekleme..

Bence 1000 km'yi de bekleme.. Ben 45 litre lpg ile 500 km yol yardım.. Şimdiki arabamla bile şehir içinde 400 km yaparım..

Öhöö :fiuw:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben focusta 32 litre ile 300-320 km yol yarıyordum :biggrin:.Fazlası mümkün değil çıkmıyordu.Bu konuda sen çok çok iyisin zati eskiden beri :bravo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arabanız bakımlı kitiniz iyi olursa hepiniz yararsınız... :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Arabanız bakımlı kitiniz iyi olursa hepiniz yararsınız... :)

Benim 56 bin km ortalamam 8,4 litre. İyi yarıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bence 1000 km'yi de bekleme.. Ben 45 litre lpg ile 500 km yol yapardım.. Şimdiki arabamla bile şehir içinde 400 km yaparım..

Abi ben ancak uzun yolda yaparım 45 lt ile 400 km :kafa: Vala prins bile taktırsam değişeceğini sanmam abi.

Hakan beyin aracı otomatik vites ise ve yoğun trafikte sert kullanıyorsa benim ilk kullandığım günlerdeki gibi 20 lt bile yaktırır. Kendimden biliyorum :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Ayar şart oldu. abi o zaman Beklemenin anlamı yok.

Araç bakımları yapılmasa ona bağlıyacaktım ama bildiğin gibi onlarıda 2.000 km oldu...

Yol bilgisayarı 16,1 abi :)

BU arada

Kullandığınız güzargah çok yoğun bir güzegahmı?

Kullandığınız araç otomatikmi?

Cevaplar hayır ise kesinlikle bir an önce bir ustaya götürüp ayar yaptırın.

Kullandığım yol sağlam trafik :) 14km. yol 40 45 dakikada anca gidiyorum, (haftasonu 14dakikada gittiğim yol.)

Araç otomatik Cevaplarım EVET :)

Ama bana fazla gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim 56 bin km ortalamam 8,4 litre. İyi yarıyorum.

Valla o araba ve o motor bi başka Mahmut... Arabana sahip çık :D

Bu mesaj 1 gün sonra kendi kendini imha edecektir..

Ayar şart oldu. abi o zaman Beklemenin anlamı yok. Araç bakımları yapılmasa ona bağlıyacaktım ama bildiğin gibi onlarıda 2.000 km oldu... Yol bilgisayarı 16,1 abi :) BU arada Kullandığım yol sağlam trafik :) 14km. yol 40 45 dakikada anca gidiyorum, (haftasonu 14dakikada gittiğim yol.) Araç otomatik Cevaplarım EVET :) Ama bana fazla gibi geldi.

Bu yolda benzinde ortalama tüketimin neydi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Valla o araba ve o motor bi başka Mahmut... Arabana sahip çık :D

Bu mesaj 1 gün sonra kendi kendini imha edecektir..

Mk5 alana kadar yarmaya da devam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

13 14 arası oynardı abi...

Yine öyle görmeliydin... Bence lpg'ciye git..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

13 14 arası oynardı abi...

Yine öyle görmeliydin... Bence lpg'ciye git..

Abi benzin değerlerine göre %25 daha fazla litre yakmıyormu. 13-14 lt %25 fazlası 16-17 lt yapar. Birde otomatik vitese yeni alışıyorsanız bunuda yoğun trafikte yapıyorsanız cebi çok yakıyor :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Otomatiğe yeni alışmak değil Daha öncedende kullandım(izmir trafiği) Ama ankara trafiğinde dediğim gibi haftasonu 13 15dakikada gittiğim yolu Haftaiçi 45 dakikada gidiyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Abi benzin değerlerine göre %25 daha fazla litre yakmıyormu. 13-14 lt %25 fazlası 16-17 lt yapar. Birde otomatik vitese yeni alışıyorsanız bunuda yoğun trafikte yapıyorsanız cebi çok yakıyor :D

Fazla yakar ama araban hala benzin yakıyorum sanmaya devam eder. Bu nedenle yol bilgisayarı verileri değişmemesi gerekirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hakan düz bir yolda, sabit hızla giderken benzinde anlık tüketime bak.. Şartları hiç değiştirmedne lpg ye geç ve yine bak.. Anlık tüketimin ne yönde değişiyor...

Yok öyle değil...

Doğru bir kalibrasyonda ekranda yine aynı değeri görmeliydi.. ama tüketimi % 17 fazla olmalıydı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ee bi gölbaşı yapayım o zaman :) En düz yol ve rahat trafik orası...

Ne kadar gideyim ? benzinde sonra lpg'ye alayım?

Reset atayımmı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Değerleri gör yeter... Aynı yolda benzin ve lpg anlık tüketimlerini gör..

Hatta yapabilirsen aynı yolda ortalama sıfırlayarak ortalamalara bak...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Fazla yakar ama araban hala benzin yakıyorum sanmaya devam eder. Bu nedenle yol bilgisayarı verileri değişmemesi gerekirdi.

Benim aracın kalibrasyonunu kim baksa sorun yok diyor ama yol bilgisayarından çok fazla yakıyor. Yol bilgisayarından %25-30 fazla yakıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim araç yol bilgisayarıyla aynı yaksa ben köşe olurum :D benim yol biligsayarı 13-14 lt arası gösteriyor. Ama 16-17 lt yakar. ama şimdi bujilerden sonra 11-12 lt arasında gösteriyor. bakacağım sonuca.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...