İçeriğe Yönlendir

Elektronik Hidrolik Direksiyon Arızası

Murat Erdoğan.

Recommended Posts

Cemal YUSUFOĞULLARI

Arkadaşlar merhaba.'10 Focus II Titanium Dizel aracım mevcut. Seyir halinde ışıklarda durduğumda araç birden stop etti. Daha sonra biraz bekleyip çalıştırdım. Çalıştıktan sonra kendini zorla çalıştırır gibi oldu ''Elektroni hidrolij direksiyon arızası'' uyarısı verdi herhangi bir ışık yanmadı stop etti. 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar çalıştırdım yürüdü, 200 mt sonra tekrar stop etti. Bu sefer daha fazla bekledim çalıştırdım 1-2 km kadar evime geldim ancak giderken yine kendisini zorladı stop edecekken devir yükseltip ilerledim ve park edip stop ettim. Yağ ve filtre değişim zamanı geldi hatta 3bin felan kadar geçti. Varsa bir bilgisi olan yönlendirmesi olan sevinirim. İşin kötü yanı Tekirdağ Çorludayım ve buradaki Ford servisleri hakkında iyi  bir malumat yok hep bakımlarını İstanbul Leventte yaptırıyorum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cemal YUSUFOĞULLARI

Gecmis olsun. Çalışırken zorlanma var mi? Bakimlari geciktirmemek önemli tabi.

Yok, çalışırken herhangi bir problem yaşamıyorum, normal şekilde çalışıyor, boşta çalışmasında yine herhangi bir problem yok ancak gaz verdiğimde ve gazdan ayağımı çektiğim anda araç çalışmaya devam etmeye zorluyor ve stop ediyor.

Yorum bağlantısı
Cemal YUSUFOĞULLARI

Arkadaşlar sorun çözüldü. Yakıt pompa müşürü arızalanmış. Aracımın 10bin bakımları ile beraber bir kaç parça değişim ile 800 Tl ile çözüldü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...