İçeriğe Yönlendir

Esp Ve Ön Cam Rezistans Tuşları

Misafir

Recommended Posts

Özhan Özkahveci
(düzenlendi)

Herkese iyi akşamlar aracım 2010 focus titanium. Bu gün boş olan düğmeleri söktüğümde sol baştaki (esp düğmesinin orjinal yeri) düğmenin her hangi bir tesisatının olmadığını, sağda bulunan iki düğmede elektrik tesisatın olduğunu gördüm. Acaba normali bu mudur???

tarihinde Özhan Özkahveci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Normali değilde versiyon değişikliğine uygun olması için konmuş olmalı.Şansıznıza onlar varmış. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Özhan Özkahveci
(düzenlendi)
:yes: Söylediğiniz gibi en azından ikisinde var, soket olan yerlere esp ve rezisdans düğmesi takıp boş olan yere lpg gösterge düğmesini koyarız artık. tarihinde Özhan Özkahveci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

bu da aynı satıcının diğer linki. ESP tuşunun görünüşte ki tek farkı rengi. bunun rengi Giri ve fiyatı 48,27.TL. Siyah olan, sizin linkini verdiğiniz düğme ise sadece 12,92.TL. biri bu farkın anlamını izah edebilir mi? http://www.fordburad...&urun=1238771#.

Sadık abi 2011 model focusa biniyorsun o kadar fark olsun,bak biz kaç sene bekledik :) :) :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Hayırlı olsun.İyi günlerde kullanabilirsen kullan. :D :D :D :D Havası bile yeter.Boşluklar dolunca göze dahada hoş geliyor.Sondaki yer içinde düğme ayarlanırsa harika olur.

Oktay abi saol,hemde ne hava ne hava :D son tuş için araştırıyorum abi :)

Herkese iyi akşamlar aracım 2010 focus titanium. Bu gün boş olan düğmeleri söktüğümde sol baştaki (esp düğmesinin orjinal yeri) düğmenin her hangi bir tesisatının olmadığını, sağda bulunan iki düğmede elektrik tesisatın olduğunu gördüm. Acaba normali bu mudur???

Hepsi focus ama yıllar bazında habire değişiklik yapıp durmuşlar galiba. :unsure2:

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serhan Gürbüzol

Hakan'cım geçen arabayı temizlerken aklıma geldi bir söküp bu tuşların arkasına bakayım dedim, baktım ve en son mesajında yazdığın gibi yıllar bazında değil sanki tip bazındada değişiklik yapmışlar.Mesela senin araçla benimki aynı seninki Hb benimki Sedan ve benim tuşlardan en sağda'kinde de soket var ne iş anlamadım valla... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şimdi arkadaşlar ESP tuşu olan ışığı yanan aldatmaca tuşları nasıl ayırt edebiliriz? Mesela bakıyoruz tamam tuş var diyoruz ama gerçekte işlevselliği yoksa nereden anlayacağız? Gösterge panelinden mi? Kullanmak mı gerek illaki..

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Tuşların herhangibir işlevselliği yokmuş zaten Ayhan bey, sadece göstermelik yani. 2,5 kasalarda Menü'den yapılabiliyormuş anladığım kadarı ile.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hakan'cım geçen arabayı temizlerken aklıma geldi bir söküp bu tuşların arkasına bakayım dedim, baktım ve en son mesajında yazdığın gibi yıllar bazında değil sanki tip bazındada değişiklik yapmışlar.Mesela senin araçla benimki aynı seninki Hb benimki Sedan ve benim tuşlardan en sağda'kinde de soket var ne iş anlamadım valla... :unsure2:

Serhan abi bir resim eklermisin?o sokete bakalım nedir neyin nesidir?

Şimdi arkadaşlar ESP tuşu olan ışığı yanan aldatmaca tuşları nasıl ayırt edebiliriz? Mesela bakıyoruz tamam tuş var diyoruz ama gerçekte işlevselliği yoksa nereden anlayacağız? Gösterge panelinden mi? Kullanmak mı gerek illaki..

Ayhan bey ben sadece görsellik olsun diye taktım.gece sadece tuşlarda ışık oluyor o kadar.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

esp li araçlarda esp yi devre dışı bırakınca gösterge tablosunda esp ışığı yanIyor olması lazım.makyajlılarda da zaten menüden görülebiliyor.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Serhan abi bir resim eklermisin?o sokete bakalım nedir neyin nesidir?

Ayhan bey ben sadece görsellik olsun diye taktım.gece sadece tuşlarda ışık oluyor o kadar.

Hakan'cım yarın eklerim şu an iş'teyim. Fordburada.com'a sipariş verecektim ESP tuşu yokmuş ay sonuna kaldı. Birde burada servis'e sordum iki tuşa 200 TL fiyat verdiler :exc1: Smıley'deki gibi oldum valla, bu kadar fiyat farkı olurmu ya yuh yani :oghk:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

esp li araçlarda esp yi devre dışı bırakınca gösterge tablosunda esp ışığı yanIyor olması lazım.makyajlılarda da zaten menüden görülebiliyor.

Yani tuşa basıp kapatacağız,gösterge panelinde uyarı ışığı yanarsa esp var demektir..

Yorum bağlantısı
Misafir

Hakan'cım yarın eklerim şu an iş'teyim. Fordburada.com'a sipariş verecektim ESP tuşu yokmuş ay sonuna kaldı. Birde burada servis'e sordum iki tuşa 200 TL fiyat verdiler :exc1: Smıley'deki gibi oldum valla, bu kadar fiyat farkı olurmu ya yuh yani :oghk:

Tamam serhan abi,fordburada sayenmde stokları eritti zaten :) servise deseydin abi 50 tl den size getirim kaçtane lazımsa :D :D

Yani tuşa basıp kapatacağız,gösterge panelinde uyarı ışığı yanarsa esp var demektir..

Evet aynen öyle oluyor.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

evet aynen öyle.şimdi kitapçığa da baktım,düğmeli modellerde hem düğmenin üstündeki ışık,hem paneldeki esp ışığı yanar diyor.ama düğmeye 1sn basılı tutmak lazımmış.

ayrıca bilgi ekranlı araçlarda esp off yazar diyor

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

bu da aynı satıcının diğer linki. ESP tuşunun görünüşte ki tek farkı rengi. bunun rengi Giri ve fiyatı 48,27.TL. Siyah olan, sizin linkini verdiğiniz düğme ise sadece 12,92.TL. biri bu farkın anlamını izah edebilir mi? http://www.fordburad...&urun=1238771#.

Sadık'cım dün servise sordum iki tuşa 200 TL fiyat verdiler bu farkın izahını kim yapabilecek ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Misafir

Esp,tcs,cam ısıtma ve saire tuşlarında sürekli yanan kısım işaret resimlerinin oldugu yer.Bu tuşlara ait işlevsellik aktif edildiğinde hemen üzerinde bir led daha var onlar yanar.Bu ledler sadece aktif durumda çalıştıgı zaman yanar.Eger iki led paralel baglanmadıysa tabii.Oda yapılmamaıştır sanırım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Sadık'cım dün servise sordum iki tuşa 200 TL fiyat verdiler bu farkın izahını kim yapabilecek ? :unsure2:

Servis kalitesi Serhan bey. Başka izahı yok.

Bazı parçalar da serviste dışardan daha ucuza bulunabiliyor. Mesela transitin dikiz aynası. Orjinali dışarı da 25 lira ien, servisten 13 liraya almıştım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Esp,tcs,cam ısıtma ve saire tuşlarında sürekli yanan kısım işaret resimlerinin oldugu yer.Bu tuşlara ait işlevsellik aktif edildiğinde hemen üzerinde bir led daha var onlar yanar.Bu ledler sadece aktif durumda çalıştıgı zaman yanar.Eger iki led paralel baglanmadıysa tabii.Oda yapılmamaıştır sanırım.

Açıkcası anladığım kadarıyla güvenmemek gerekiyor.Ya yolcu bilgisayarı ekranında yada gösterge panelinde aramak daha iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

benim aracım 2009 tıtanıum bizim araclarda cekili tesisat varmı acaba bılgısı olan varmı eps aracta yok daha dogrusu tusun olması gereken yer boş....

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

benim aracım 2009 tıtanıum bizim araclarda cekili tesisat varmı acaba bılgısı olan varmı eps aracta yok daha dogrusu tusun olması gereken yer boş....

Titanyum ise tesisatın olması çok yüksek.ama sadece görsel anlamda kullanabilirsiniz,benim yaptığım gibi.

Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

Titanyum ise tesisatın olması çok yüksek.

peki hakan bey bende sipariş vericem eps tuşu aracta tam olarak nerde olması gerekiyo sol en baştamı sağ en soldamı? bide bizim araçlarınki neden 60 tl ye yakın sizinkiler 20 tl civarında hiç anlam veremedim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Resimler uçmuş sanırım tekrar yüklüyorum,bu sıralamayı yapın tuşları koyarken.bu arada fiyat farklı evet o kadar farkta olsun dimi :)

10032012360.jpg11032012362.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Hakan Bey bu sıralama mecburi mi? yoksa görüntü olarak böyle daha mı uygun demek istediniz. çünkü benim en solda lpg var :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hakan Bey bu sıralama mecburi mi? yoksa görüntü olarak böyle daha mı uygun demek istediniz. çünkü benim en solda lpg var :)

Mehmet bey;

Sıralamada aslında standardı bu şekilde oluyor focusta,ama sizde lpg var ise standardın dışında olucak bu uygulama.o zaman ESP tuşunu en sağa takabilirsiniz,ama orda elektirik varmı bilmiyorum?artık kendiniz söküp bakıcaksınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Fiyat düşer mi diye bekliyorum. iki tuş birden 100 lira yapıyor çünkü. düşer mi acaba bilinmez. bakalım hayırlısı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...