İçeriğe Yönlendir

Şanzıman Sorunu

Kazım Gür

Recommended Posts

Guest Hakan Tarım

Balatalar gitmeye başlamış gibi. İç zincir de bakılmalı. Yani şanzıman açılmak zorunda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Hiç belli olmaz. Baktırmak en iyisi. Daha beter olup masraf fazlalaşmadan el atılmalı bence.

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

BAŞKA BELİRTİLERİ OLURMU ARAÇ UZERİNDE DEDİKLERİNİZDEN OLSA VE BALATALARINI NEREDEN BULABİLİRİM FİYATLARI NEDİR ACABA BİLGİNİZ VARMI

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ben amerikadan alışveriş bir kişiyim, yani ebay.com üzerinden. TR'de kimler satar eder pek bilmem. Çağlar abi daha iyi bilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şanzıman ve veya transfer kutusu arızası varsa, zaten parçayı, yapacak olan usta bulacaktır, biraz şans meselesi, mesela en son zinciri aldığımızda, rafta tek bir adetti, sonradan tedarike dilir mutlaka ancak zaman meselesi

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar
(düzenlendi)

çağlar abi ömrümü yedi bu araba masraflı bir arzamı bu acaba sizcede hakan beyin dedi parcalardanmı dır sorun normal kalkış yaptımda gaza yukleniyorum aracı 1.2.3... diye normal atıyo

tarihinde Bayram Yazar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

birde cağlar abi bu şanzıman balataları şanzımanın icindemi yoksa dışındamı oluyor bunun icin şanjımanın sokülmesimi gerekiyo

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hakan nın söylemek istediği, şanzıman revizyon istiyor olabilir, balata denen parçalar, revizyon tamir takımının bir parçası sadece, zincir ise ayrı jutu olan ara trafnsfer kutusunda

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

5.0 larda transfer yoktu dimi abi ? Sürekli 4x4 dü herhalde, yanlış kalmış aklımda :p

Benim ana şanzıman revizeden önce aşırı hızlı kalkışta tak tak vurma sesini yapıyordu. Şanzımandan geliyordu, balatalar berbat durumda olduğundan :D Şu an mis gibi, 6000 devir anında maşallah :D

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

benım araba 5.0 devamlı 4x4 yani abilerim diyorsunuz ki yüzde 90 san şanzıman elden geciçek 29000tl aldım arabayı sımdı int 22500tl yazdım arayan olursa aracım satılık abıler

Yorum bağlantısı
Necmettin Elagözlü

slm hakan bey sorunlar bitmez benim aracın sanzımandan mı bilmiyom seyir halınde vıtes atmıyor devı

ir 3.000 buluyor oyle atyor valla beni korkutu acaba sanzıman beyın demi sorun bilmiyom arac bagıryor sanzıman zor ayrıyor. yardım tsk ederim valla iki aydır kulanyom biraz sogudum arabadan rahatlıgı diyecek yok böyle işte:)

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

necmettin bey öncelikle geçmiş olsun umarım çok önemli bir sıkıntı yoktur

ama siz araç.tan çok çabuk vazgeçip soğumuşsunuz

demek ki benim yaptıklarımı yapsanız aracınıza binmek dahi istemezsiniz heralde :)

benin aracıma 1.5 senede neler yaptığıma bir bakın isterseniz belki fikir verebilir

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-aciklamayi-muhakkak-okuyun-120269427/detay/

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Necmettin Elagözlü

slm emre bey gördum ama sizin yaptıklarınızın cogu anladığım kadarıyla zevk ve keyif diyebilirmiyim bilmiyom ben arabayı aldım hanım binemyor dakka bir gol bir arstırdim :) orjinal marspiyel yurt dışındanda sorusturduk üretimi yok dendi malum model den dolayı siparis verdim uymlu olan birini gondercekler.. şimdide bu şanzuman cıkınca bilmiyom belki baska birşey olabilir oto koc mı gotreyim yoksa maslakta iyi bir şanzumancu tavsiye eden bir arkdas olursa gostermek lazım bekliyom biraz bilkileneyim ogreneceğiz yavaş yavaş saygılar :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Çağlar abiye gösterin, o hepimizden bilgili, ben onun çırağıyım :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bayram Yazar

mrb arkadaşlar sabah arabamın yağlarını kontrol etmek için baktım da şanjımanda yağ kalmamış yalnız en son 2 ay once kontrol etmistim doluydu yağ sımdi doldurdum bir yerden kaçak da yok sizce bu yağ ne olmustur

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Kötü bir durum :( lifte kaldırın alt tarafını iyicem temizleyin. Hatta en son kuru bezle bile silin. Aracı 1-2 gün kullanmayın bakalım nerelerden sızıyor.

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

1 lt koydum tamamlan dı altına baktım arabanın ama şanjımandan kacak yok gibi diyelim ki araç yağ kaçırıyor bunlarda contamı var v8 aracım

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

RADYATÖRDEKİ SUYUN RENGİNE BAKIN yada yedek depoya

kırmızılık varsa şanzıman yağı buralara akmıştır

soğutma borularında delik olabilir

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

antıfiriz olduğu için anlıcamı sanmıyorum 2 gün önce bir lt yağ koydum suan eksilme yok bir de örnek ışıklarda durcam firene basıyorum tam durdum derken şanjıman vurma yapıyormus gibi veya frenden ayağımı ac cektım de aynı vurma dan yapıyor sankı bir kademe atlıyor gibi yapıyor bu konuda bılgısı olan varmı acaba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...