İçeriğe Yönlendir

Şanzıman Sorunu

Kazım Gür

Recommended Posts

Ümit Bilir

benim şanzımanı soktum gonderdim ankaraya 3 gune hallettiler gonderdiler şimdi all drive lambası yanmadan geri vitese gecmiyodu selenoid dediler ustalar ve diyen ustaya güveniyorum insallah..selenoitler artı beyin kargoda..hani bilgi maksadıyla 600 tl ye aldım..

Yorum bağlantısı
Ümit Bilir

rizede söküldü takildi 900tl..ankaraya gönderildi 3500 tl tamiri..en son selenoidleri aldım 600 tl beyinle beraber..şu an takıldı herşey yolunda..ower drive lambası yanıp sonmeye gecmeden geri vitese geçmiyodu ankarada şanzımanı yapan arif usta ve rizedeki hüseyin usta selenoid teşhisi koydular parça takıldı sorun halloldu..yardıma ihtiyacı olan olursa burdayım elimden geldiğince yardımcı olmak isterim..

Yorum bağlantısı
Ümit Bilir

Biraz fazla ise sorun yok hakan çok fazla ne yapmışlar desen o zaman bi düşünürdüm..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Neler yapıldı neler dğişti bi yazarsan bilgi verebilirim.

Yorum bağlantısı
Ümit Bilir

Aklımda kalanlardan bir tanesi selenoidlerdi hakan değişmişti ama ben bir daha değiştim ya ben yanlış duydum yada usta başka bir arabanın selenoidleri değişti :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Beyin revize edilirken hatalı yerleştirme yapılmış olamaz mı? Gerçekten karışık bir kompleks çünkü. 

Yorum bağlantısı
Ümit Bilir

beyinde sıkıntı vardı onu tamir ettiğini söyledi hakan..

Yorum bağlantısı
Ümit Bilir

hakan arabayı aldım bugun ve aydere gaz bastım yollar buz sanzımandaki sogutma artık çalışıyor tek sıkıntı 4x4 low sanırım tam deneme sansım olmadı otelin misafirleri yolların buz olmasından sebep yolda kaldılar onları otele çıkardım..tam denedim mi yazarım herşey şu an yolunda gibi hakan..emeği geçen ustalar çok iyi bir sıkıntı olmaz inşallah gönderdiğin adrese baktım o nasıl bişe dedim ve kaldım...ama günün özeti ben ex aşkımı özlemişim ya :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Low da sıkıntı mı var? Yoksa deneyemedin diye mi sıkıntı yazdın. İnşaAllah yoktur bir sıkıntın. 

Yorum bağlantısı
Ümit Bilir

deneyemedim hakan en yakın zamanda deneyecem inşallah..

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Ender Kaya

:)  Öncelikle herkesi selamliyorum...Almanyada yasiyorum, 

Arac; Hyundai Terracan 2,9 crdi  4x4 TOD  (Borg Warner 4424TOD)  (4404/4405 ile benzer.)

Sorun: Transfer kutusundaki zincirin dis atlamasi .. 

Durum: Transfer kutusunun fisini cektim, 4x2 calisiyor zavalli araba :tongue:

Son durum:  ABD den zincir temin edildi, (tam uymayacagini sonradan farkettigim) conta kitiyle beraber..

En son durum: Önümüzdeki hafta ya da bir ihtimal Subat basinda Istanbula geliyorum, ve araci tekrar 4x4 e cevirelim diyorum..

hazir el degmisken, Kayis degisimini de yapalim istiyorum.. (Kayis kiti de temin edildi)

Yardimlarinizi, önerilerinizi bekliyorum.. Simdiden tesekkürler..

Yorum bağlantısı
Ender Kaya
(düzenlendi)

Arac; Hyundai Terracan 2,9 crdi  4x4 TOD  (Borg Warner 4424TOD)  (4404/4405 ile benzer.)

Ek bilgi: Kia Sorento da ayni Transfer kutusuna sahip..

tarihinde Ender Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu parçaları tanıyan var mıdır Türkiye de o bir problem . genel anlamda karışık marka yapan jeep garage var bostancı tyarafaında oraya sorabiliriz?

Yorum bağlantısı
Ender Kaya

hmm, Arabanin markasi farkli ama, sorunlu olan Transfer kutusu, Ford Explorerinki ile (BW4404) neredeysebire bir ayni..Zincirler kesinlikle ayni.. 

BorgWarner 4404/4405 yapan, BorgWarner 4424 TOD da yapar..  :)   ..Forumda o konu epey islenmis.. 

Yok eger kayis degisimi ni kasdetiyorsan, o konuda bisey söyleyemeyecegim...

Motor KIA ailesinden Hyundai a miras gecen bir motor.. 2903 cc CRDI .. DELPHI Yakit sistemine sahip.. Kia Carnival da ayni motoru kullaniyor.

Yorum bağlantısı
Ender Kaya

bu parçaları tanıyan var mıdır Türkiye de o bir problem . genel anlamda karışık marka yapan jeep garage var bostancı tyarafaında oraya sorabiliriz?

hmm, Arabanin markasi farkli ama, sorunlu olan Transfer kutusu, Ford Explorerinki ile (BW4404) neredeysebire bir ayni..Zincirler kesinlikle ayni.. 

BorgWarner 4404/4405 yapan, BorgWarner 4424 TOD da yapar..  :)   ..Forumda o konu epey islenmis.. 

Yok eger kayis degisimi ni kasdetiyorsan, o konuda bisey söyleyemeyecegim...

Motor KIA ailesinden Hyundai a miras gecen bir motor.. 2903 cc CRDI .. DELPHI Yakit sistemine sahip.. Kia Carnival da ayni motoru kullaniyor.

Ne dersin Caglar Ustam? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...