İçeriğe Yönlendir

Focus II - Partikül Filtresi (Dpf) İptali

Görkem Öçal

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Araba ömrü ile senin ömrün ters orantılı...

hangi hastalıktan öleceğini düşündün mü?
Ölsek iyi, sürünmek de var.
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Levent Alagöz
(düzenlendi)

Dpf iptali ile ilgili birçok araştırma gerçekleştirdim. Kanuni olarak sıkıntısı şu anlık yok gibi gözüküyor. Samsunlu bir arkadaşım metadiag diye bir firmaya iptalin gerçekleştirdiğini söyledi performans ve yakıt konusunda pozitif şeyler söyledi. Konu hakkında kanunlarda yasalarda bir sıkıntı var mı ? Bilenlerden rica ederim

tarihinde Levent Alagöz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Levent Alagöz yazdı:

Konu hakkında kanunlarda yasalarda bir sıkıntı var mı ? Bilenlerden rica ederim

egzos emisyon değerini etkileemez.

Yorum bağlantısı
Misafir
7 saat önce, Levent Alagöz yazdı:

Dpf iptali ile ilgili birçok araştırma gerçekleştirdim. Kanuni olarak sıkıntısı şu anlık yok gibi gözüküyor. Samsunlu bir arkadaşım metadiag diye bir firmaya iptalin gerçekleştirdiğini söyledi performans ve yakıt konusunda pozitif şeyler söyledi. Konu hakkında kanunlarda yasalarda bir sıkıntı var mı ? Bilenlerden rica ederim

Yakında bir düzenleme gelir yeşil doğa programı bile gündeme getirdi tv de. İptal etmeyin.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Aydın ÖZ
(düzenlendi)

Merhabalar hocalarım,

2009 1,6 tdci focus 90000 km de aracı alalı fazla olmamıştı ki muhtelif zamanlarda motor arız ışığı uyarısı alıyorum ve hata kodu olarak

P2585 Yakıt ekleme kontrol modülü MIL talebi

Aralıklı 

uyarısını alıyorum.

Bu zamanlarda araçta olumsuz mana da bir değişim olmuyor ve bir süre sonra yeni bir marşta arıza ışığı sönüyor.

Eski sahibi 6 ay önce sıvı eklettiğini söylüyor ama ne kadar olduğunu ve ne yapıldığını çok bilmiyor.

Ford servis ve özel servislerden sıvı ekleme ve rejenerasyon için aldığım teklifler 350 TL ile 2300 TL arası gibi geniş bir yelpaze de olması beni zor durumda bırakıyor, ve sıvının bu kadar süre de eksilmesi hazne ve sensör hatası olabileceği o zaman bu meblağın katlanarak artacağını söylüyorlar.

Aklımda ki fikir ilk etapta kısmen güvenebileceğim bir yerde sıvı ekleme ve takip , yinelerse iptali ya da direkt iptal seçeneği.

Forumdaki ilgili sayfaların neredeyse tamamını okudum

Yardımcı olacak arkadaşların görüşlerini ve bu iptali yaptıran @İ.Göksel Yaman @Osman Bilgin beylerden iptal eden firma bilgilerini mümkünse rica ediyorum

tarihinde Aydın ÖZ tarafından düzenlendi
eksik bilgi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...