İçeriğe Yönlendir

Focus II - Partikül Filtresi (Dpf) İptali

Görkem Öçal

Recommended Posts

Gökhan Kızılkaya

Montaj ve dpf iptal yazılımı dahil 500 Tl ye maloldu.Spiral orjinal yerinde duruyor onu ellemedik.Egzoz izolatörü dpfin üstüne montaj edildiği için onu takmadık.Gerekirse ilerde ona da bir çözüm düşünürüz...

Evet hocam Mehmet Gazihanın atölyesinde gerçekleştirdik işlemleri bugun de bir aksilik olmazsa mekanik olarak egr yi iptal edeceğiz gerçi yazılımdan iptal edilmişti çok önceden ama mekanik olarakta iptalini gerçekleştireceğiz fotoları yine paylaşmaya çalışırım...

Hayırlısı olsun.Rica etsem kendisine sorarmısınız ''benim araca İstanbulda remapping yapmıştı.Bu işlemde yani remapping de egr iptal oluyormu.Egr yi mekanik iptal etsek yazılımdan da iptali gerekecek mi ve egzos muayenesinde sorun çıkartırmı egr iptali'' Zaten sizin bugunku egr iptali konusunda detayları paylaşırsanız sorularımda cevaplanmış olacak.Şehir Çanakkale yazıyor da ondan sordum İstanbul damısınız diye.

Yorum bağlantısı
Görkem Öçal

Egr yi de iptal ettik .

img0290zy.jpg

Shot at 2012-03-15

img0296rx.jpg

Shot at 2012-03-15

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Egr iptali kaça mal oldu yazılımdan silinmeside dahil.

Yorum bağlantısı
Görkem Öçal

2 si 100 Tl ye mal oldu.50 mekanik 50 yazılımdan iptal sanırım...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

EGR yi mekanik iptal etmek en iyisi.. Muayenelerde hiçbir problem yaşamazsınız..

Plakayı bildirirseniz yazılımı bi kontrol edeyim..

Mehmet hoş geldin. Ne zamandır görüşemiyoruz, bari buradan hal ve hatır sorayım sana :)

Soru yağmuru için şemsiyen hazırmı ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

EGR yi mekanik iptal etmek en iyisi.. Muayenelerde hiçbir problem yaşamazsınız..

Foruma hoş geldiniz. Mekanınıza gelip tanışmak istedik fakat yerinizde yoktunuz bizde hazır gelmişken bir dyno ya çıkalım dedik :) ŞEML den belki tanışıyor olabiliriz diye düşünüyorum simayende olsa.

Bizim gibi remap sevenler için foruma katılmanız iyi oldu düşmanımız çok :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Hoşgeldinız Remap ile ilgili detaylı, bilgilendirici bir konu açarsanız seviniriz. kafası çok karışık olan arkadaşlar'da ilk ağızdan dinlemiş olur...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizim gibi remap sevenler için foruma katılmanız iyi oldu düşmanımız çok :D

Helal beygir istiyoruz... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Mehmet Tanışma Bölümüne bir konu açarsan tanımayan arkadaşlarda hakkında bilgi sahibi olmuş olur..

Ayrıca Detaylı bir konudada Remap ile ilgili bilgiler istiyoruz.. Artık buna bir son verelim :)

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Evet görüşemedik uzun zamandır abicim.. Yeni Garaja beklerim çaya çorbaya.. İyisindir İnşAllah..

İyiyim şükürler olsun. Vakit sıkıntım var. Taşındınmı ?

Helal beygir istiyoruz... :D

Abi öyle deme. Mekruh de bari :biggrin:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Soru Cevap şeklinde olabilir..

Aynen burdan değilde aynı Konu Başlığı altında tartışırız emin ol bir dünya soru gelecek :)

en başında Remap'lı arabanın yakıtı artar mı zararı varmı fabrika neden böyle yapmamış falan filan :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

1 ay oldu, yine Ataşehir Tem Yanyoldayım..

En yakın zamanda görüşürüz İnşallah :)

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bugün beni telefonla bir arkadaş aradı orta yaşlı. Burayı okumuş ve benim telefonumu bulmuş. E-posta gönder dedim e posta göndermeyi bilemiyormuş. Dediklerini tam anlayamadım telefonda ama anladığım kadarı ile dpf iptal etmek istiyor. Maslak oto sanayide bakınız dedim.

Ey arkadaş, burayı okuyorsan üye ol sen de yaz.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
HasanYilmaz

sayın klüp üyeleri aranızda yeniyim. Faydalı bir topluluk olmuş ellerinize ağlık

birkaç gün önce 2010 1,6 tdci titanium bir focus aldım. araç 109 luk olmasına rağmen 70lik kadar bile güç üretmiyor. servise gittiğimde öğrendim ki partikül filtresi ile ilgili bir problem var. üzerinde euro 4 filtre olduğunu ve sürekli problem çıkardığını değişmesi durumunda çok masraf çıkartacağını söylediler. bu durum beni inanılmaz üzdü. bu konu başlığı altında daha önce bu tarz konular tartışılmış. Ankarada bu konu ile ilgili bana yardımcı olacak birine yönlendirebilir misiniz?

şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Partikül filtresi tıkalı olsa hata verirdi.. Ayrıca kendini temizleme özelliği var.. Her şeye rağmen tıkandı ise, açılıp temizlendiğini duydum.. Arayıp sormak lazım.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kendini temizlemiyor abi. sıvısı var 30 binde bir miydi neydi  kontrol edilip değişmesi gerekiyordu sanırım.  sıvı biterse araçta arıza ışığı yakıyor ve sıkıntı yapıyor diye duydum. :D hatta sıvıyı bitiren birini gördüm :D bana sıvısını alsak değişir misin diyordu :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

www.ford.com.tr/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22Yeni_Focus_Bakim_Sureleri_ve_Tutarlari.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214447049927&blobkey=id

45 binde imiş

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizim odanın, passat arıza yaktı... 

kitabına baktık, 4. viteste 60 km hızla 15 dakika sürün yazıyordu.. Sürdük arıza ışığı söndü.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o ayrı.  temizleme değil. jenerasyon muydu neydi bir şey deniyordu. orda dpf işlemini yapıyor işte.  önce depoda kurumu topluyor sonra   dpf sıvısı ile o kurumu yakıyor.

sıvı temizlenmiyor da sistem   temizleniyor diye biliyorum. eksiğini de ekliyorlar işte.  sizin dediğiniz temizleme :D  kurumu biriktirip yakma :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tosbalar kuru tip olabilir :p

Lem otosanın  servis  yazısını ekledim o linkte :p  adam sıvı diyor  sistemi temizleme diyor sıvı ekleme diyor  eski tip focus diyor :D daha ne desin :p

rejenerasyon muymuş :D tamam bi jenerasyon vardı da :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o da ayrı komedi :p   oldu olacak  kurumu egsozdan  kapsülle atsın :p  hani çevreciydik hani duman yoktu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vagcomdam görüdüğün , içedeki kül miktarı vardır, kül temizlik sonrası içerde kalır, birikir , max. belirli bir ağıtlığa gelince, dpf değiştir mesajı görünür Vw de.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Kim

Emmi ben daha dpfsi dolduğunda uyarı veren ford görmedim :D

Motor Arıza ışığı sarı yanıyor.. OBD'den bağlanınca hatayı okuyor..
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...