İçeriğe Yönlendir

Focus II - Partikül Filtresi (Dpf) İptali

Görkem Öçal

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

Alan kadin takip etsim abi artik benim eski duldulu :)

Normal bir kullanici nerden anlayacak dpf doldugunu o isiktan

Arıza lambası yanınca gidecek servise, Ford Kullanıcısı professioneldir :)

Yanlış anlaşılmasın bu temizleme değil, tamamen tıkanınca yanıyor..

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Valla ben anlamam DPF doldumu bir çöküyordum gaza arka taraf toz duman :D

Mert hocam geçen yıl çok uğraştık şu DPF yüzünden, en son servis çözdü. Araç sürekli yokuş yukarı çıkarken arıza ışığı yakıyordu (Sabit gazda veya hızlanırken), motor kendini korumaya alıyordu. Servise ilk gittiğimizde anlaşılamadı fakat, neyseki ikinci gittiğimizde anladılar sorunu ve DPF temizliği yaptırlar. (araç Yaklaşık 18.000-20.000 km civarındaydı tahminimce)

Sorun, DPF temizliğini araç kendisi başlatamamış, bu yüzden motor korumaya alıyormuş kendini...

Bu yaz sonrası kısmetse bakalım, DPF iptaline gidilecek bizimkinin... Bıktım artık şu DPF'den yeter yani...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Dpf iptali mi iyidir iyi :)

Not: vw de doğru yolu buluyot artık sıvıya geçiyor ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
HasanYilmaz

Benim araçta arıza ışığı yakmıyor fakat cihaza bağlanınca partikul filtresini değiştirin diyor. Nasıl bir çelişki bende anlamadım. Araç 180binde. Tamamen iptalini yaptıracam. Gelişmeleri pazartesi gününe yazarım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

bu iptal için gerekli paslanmaz çelik boru ve ekipmanları bi ara bir arkadaş benden temin ediyordu sonra kayboldu ne oldu bilmiyorum  :D  :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Görkem Öçal

Son bir bilgilendirme aracım tüvtürkden sıkıntısız olarak geçti.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Son bir bilgilendirme aracım tüvtürkden sıkıntısız olarak geçti.

Down pipe ile mi gecti tuv den..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Görkem Öçal

Downpipe ile gecti ilk fotograflardaki halini gordugunuz gibi :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Sami Sönmezler

Perşembe günü allah izin verirse bende yazılım uygulamam ardından partikül iptali ve krom boruyla varex uygulamamı yapacağım. Fiesta 1.5 aracıma %30 performans artışı %10 yakıt tasarrufu bekliyoruz. Dyno değerlerini forumda yayınlayacağım.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Osman Bilgin

dpf iptalinde tuv de sıkıntı yaşayan var mı?
malum euro 4 sprinter ve dpf çok can yakıyor.. jenerasyon ikazı veren alet de var ben de ama yağa mozot karıştığını düşünüyoruz yağ çoğaldı.. çok şehir içi gezdim  uzun yol yapamadım temizleyemedik ve tam jenarasyon yaptıramadık sanırım, ışıklar dur kalk vs. sıkıntı devam ederse ya araç değişikliğne gitcez (para bulursam:=) ) ya da dpf iptaline.. iptalde de tuv sıkıntı yapar mı işte beni düşündüren o...

Yorum bağlantısı
Eray GÜRGEN

mrhabalar 2008 model ford mondeo 2.0tdi  titanyum aracım var kartele mazot inidiryor yani yağı çoğaltıyor. dpf le alakası olabilir mi; bu durumla karşılaşan oldumu? yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bayram Ōzdemir

Merhabalar 2006 mondeo ghia x atacimi sattiktan sonra 2009 dizel focus titanium x aldim aracim 128000 km de dpf sorununu bende ilk aldigim gun yasadim .benim siz degerli forum uyelerine sormak istedigim temizletmelimiyim yoksa iptalmi ettirmeliyim sayet iptal secenegini secersem dezavantji olurmu aracimin sesi degisirmi yakit artarmi

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

mrhabalar 2008 model ford mondeo 2.0tdi  titanyum aracım var kartele mazot inidiryor yani yağı çoğaltıyor. dpf le alakası olabilir mi; bu durumla karşılaşan oldumu? yardımcı olursanız sevinirim

bizim euro 4 motorlarda (sprinter) kronik sorunu, dpf temizliği yaparken stop edersen ya da devirsiz ve dur kalklı sürersen dpf temizleme de kullanılan extra mazot kartele iniyor, mondeoyu bilemem.. yağı değiştirin öyle binmeyin yatak sarar iş açar başınıza..  sürekli bunu yapıyorsa ve şehir içi biniyorsanız dpf iptalini de seçenek olarak görmenizi tavsiye ederim, daha bilgili kişilere danışın, araştırın...

Yorum bağlantısı
ahmet nut

Merhabalar 2006 mondeo ghia x atacimi sattiktan sonra 2009 dizel focus titanium x aldim aracim 128000 km de dpf sorununu bende ilk aldigim gun yasadim .benim siz degerli forum uyelerine sormak istedigim temizletmelimiyim yoksa iptalmi ettirmeliyim sayet iptal secenegini secersem dezavantji olurmu aracimin sesi degisirmi yakit artarmi

kardeş aynından bendede var aynı sorunu yaşıyorum çözersen banada haber verirsen sevinirim

Yorum bağlantısı
Bayram Ōzdemir

Sorunumu cozdum.yok dpf temizlenecek falan dediler ugrasmayin.dpf sivisi koydurdum dejenerasyon yaptirdim sorun cozuldu

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Atilla Atıcı

DPF iptal ettiren yokmu aramızda.

Kardeşim sıkıntı pahalı ve hakikaten sıkıntı..bu videoyu izlemeni öneririm..Çanakkaleden birkaç araç geldi..mesela en son bir tapu avukatı focus için geldi..her anlamda TÜV dahil - ekonomi dahil keyifli..aklına takılan birşey olursa da seve seve yardımcı olurum..selamlar

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cemal YUSUFOĞULLARI

Sorunumu cozdum.yok dpf temizlenecek falan dediler ugrasmayin.dpf sivisi koydurdum dejenerasyon yaptirdim sorun cozuldu

Selamlar arkadaşlar. 2006 Ghia Dizel focustan sonra 2010 Titanium Dizel Focusa geçtim. Araç 113000'e dayandı. Bende de bu partikül filtresi derdi mevcut. Kimi zaman motor arızası uyarısı ile birlikte motor arıza ışığı yanarken OPET'ten yakıt aldığım kimi zaman ise hiç bir uyarı vs. vermeden yoluma devam ediyorum. Aracın çekişi gidişi maşallah herhangi bir problem yok ama her oturup kontağı çevirdiğimde o sinyal uyarı sesi motor arıza uyarısı ve lambası yandığında arabadan inesim geliyor. Allah aşkına şu işi bizi yoldurtmadan yapabilecek tavsiyelerde bulunabilecek bir arkadaş yardımcı olsun... Saygılar... Kazasız sürüşler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dpf de kül birkimi fazla ise 5-7 ay içinde tekrarlar ise dikkatli olunz

Selamlar arkadaşlar. 2006 Ghia Dizel focustan sonra 2010 Titanium Dizel Focusa geçtim. Araç 113000'e dayandı. Bende de bu partikül filtresi derdi mevcut. Kimi zaman motor arızası uyarısı ile birlikte motor arıza ışığı yanarken OPET'ten yakıt aldığım kimi zaman ise hiç bir uyarı vs. vermeden yoluma devam ediyorum. Aracın çekişi gidişi maşallah herhangi bir problem yok ama her oturup kontağı çevirdiğimde o sinyal uyarı sesi motor arıza uyarısı ve lambası yandığında arabadan inesim geliyor. Allah aşkına şu işi bizi yoldurtmadan yapabilecek tavsiyelerde bulunabilecek bir arkadaş yardımcı olsun... Saygılar... Kazasız sürüşler.

motor arıza uyarsının sebebi dpf mi çıktı ?

Yorum bağlantısı
Cemal YUSUFOĞULLARI

dpf de kül birkimi fazla ise 5-7 ay içinde tekrarlar ise dikkatli olunz

motor arıza uyarsının sebebi dpf mi çıktı ?

Evet, bilgisayara bağlandı ve dpf dedi usta, haziran başı gibi, 400 TL de fiyat söyledi temizleriz dedi ancak bulunduğum yerde güvenmediğim için bir girişimde bulunmadım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zira öyle bir temizlik yöntemi de yok cihazı olmadan ... konu hakkında bir etkinlik yapacağız. maddi önemli

Yorum bağlantısı
Cemal YUSUFOĞULLARI

zira öyle bir temizlik yöntemi de yok cihazı olmadan ... konu hakkında bir etkinlik yapacağız. maddi önemli

Bende işte bende 400 koparacağını anlayınca uzaklaştım :D Vallahi etkinlilk mi olur eylem mi olur olsun yoksa VW den beter olacağız :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

400 lüğe genele yapıla n işlmeden fayda gelmez. gerçek temizlik daha pahalıdır

Yorum bağlantısı
Cemal YUSUFOĞULLARI

Çarşamba İstanbul'da bir tanıdık ustam var birde ona göstereceğim bakalım o ne diyecek 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...