İçeriğe Yönlendir

Denim Mavi Fiestam Ve Yaptıklarım :)

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Ali abi sonunda buluşmuşsunuz hele şükür artık kimse sana takılamaz. Bu arada bizim takaya racechip montajını gerçekleştirdir. İstediğim performanstan bir 10 km ileride ama rampalarda. Şu anda e-1 modunda.

Nasıl guzel mi? Bende e1 yada f1 yapsammi diyorum... :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Güzel mi ne demek Ali abi yıllardır bunu niye yapmamisim ben resmen ayağının altındaki gücü hissediyorsun Saolasin Ali abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Güzel mi ne demek Ali abi yıllardır bunu niye yapmamisim ben resmen ayağının altındaki gücü hissediyorsun Saolasin Ali abi.

:f1:     :durbunlu:

Yorum bağlantısı
Mutlu Durukan

Ali bey uygulamalarınız çok güzel özellikle ses yalıtımı için yaptıklarınız, ben de aracımın kapılarına yapmak istiyorum, ancak ses yalıtım süngeri diye arattığımda değişik markalar çıkıyor. Eğer siz de araştırdıysanız firex en etkilisi mi, bir de en ucuz nereden temin edebilirim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Yeter

Ali abi son durumu paylaşayım cumartesi günü inegölden batuma kadar uzun bir yolculuk yaptım. Mazot aldıktan sonra kmyi sıfırladım ve bizim eve geldiğimde 1200 km idi. 58 litre gibi bir şey yaktı. Tabi bunun hemen değerlendirmesini yapmak lazım. Özellikle yokuşlarda araba beni hiç yormadı ve istediğim seviyeden aşağıya nadiren düştü onun sebebide sağ şeridi kullanıp kamyonlara takılı kalmam. Hatta çok ilginçtir yokuşlar beşinci viteste gaza bastıkça arabanın hızlanma isteği beni mutlu etti düz yolda ise arabayı zorlamadım nadirattan 140'a çıktığım oldu o da sayılıdır (zaten tatil başlangıcında 151'le radara girince ağzı yanıyor insanın). Ortalama hızım 100km'ydi. Yakıt bölümündeki her çizgide ortalama 100 km gittim. Eğer 90 km ile gidilirse daha çok tasarruf yapılabilir. Bu arada ilk 500 km'de klimamda açıktı. Hatta size şunu da diyebilirim gaza basmaktan ayağım yoruluyordu fakat bu sefer daha az yorgunluk hissettim tabi arada bir masaj aletinide kullandım. Gündüz saat 1'de inegölden çıktım. hiç uyumadan gece on iki de giresundaydım. Tabi aralarda molalarda var. Biraz uyudum bir saat kadar ardından tekrar yola çıktım. Sabah namazında 4.45 Rizedeydim. Yedi gibide sınıra vardım. Bu şekilde yolculuğu tamamladım. Şunuda belirteyim vites atarken 2500 devirde hızlanma bariz belli oluyor. Şu anlık denemelerimiz böyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bugün bir kaşıntı tuttu ve Galip kardeşimden Focus kontak çerçevesine takılan fosforlu halkadan aldım, baktımki bizim trimde ufacık bir rötüşle takılıyor, anında taktım, geceleri kontak bariz belli oluyor artık, o kısmın boş olmasına gıcık oluyordum zati :)
8a420f25f0b07cd2b477e1a426d9d4e1.jpg83b75ca2f5cff21ee4ee05eb3b503bdc.jpg730213a8bf08719de58236f746ce1524.jpgd435d669ed67c6f90915cf1cfba8613f.jpg08c04658db97a187d8527721b92d5dba.jpg72e7cd779ebf2bce81b703d7010a5cc4.jpg4c046f5c769dcd1b4aad9dafbfdd2c31.jpgee9a0656ac4be9ac68dd4bc0368d020d.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ACC LOC yazıları yanlış yerde?

demek istediğin bu sanırım, yazılar bu resimdeki gibi bende net değil, o yüzden anahtarı taktığımda duruş pozisyonuna göre taktım, ille değişmek gerekirse parçayı çeviririm olur biter :)

3-renk-opsiyonel-araba-%C4%B1%C5%9F%C4%B

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

ACC LOC yazıları yanlış yerde?

Nazarlık olsun  ;)

Eline sağlık.Detay güzeldir.91 model Mazda 323f te standard ışıklı buna koymamışlar işte. :p

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Nazarlık olsun  ;)

Eline sağlık.Detay güzeldir.91 model Mazda 323f te standard ışıklı buna koymamışlar işte. :p

Tırt Ford ne olacak :) bu arada tek dert ışık olsun, hallederiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

O nasıl vites topuzudur ya :) kamyonların bile daha kısa artık :)

O da Ford Cargo'dan örnek alınma bir vites topuzudur,araç genel olarak toplama gibi zaten  :D Koltuklar S,farlar el yapımı,jantlar başka model vs..aklıma şimdilik bunlar geldi  :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Daha neler ekleyecek merakla takip ediyorum  :D

hiiç...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Led sis farı,taban,kapı yalıtımları,ledlemeler bişi kalmamış zaten.Über bir araç daha ne olsun.Kısganmayalım nazar değmesin :biggrin:  :nazar:

Vites topuzu için aklında bişiler olduğuna eminim. ;)

Adama iş çıkarmayın.Htc telefon peşinde. :p

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Led sis farı,taban,kapı yalıtımları,ledlemeler bişi kalmamış zaten.Über bir araç daha ne olsun.Kısganmayalım nazar değmesin [emoji3] :nazar:

Vites topuzu için aklında bişiler olduğuna eminim. ;)

Adama iş çıkarmayın.Htc telefon peşinde. [emoji14]

Helal kardeş, kıskanıyorlar gisganckar [emoji16]

O nasıl vites topuzudur ya :) kamyonların bile daha kısa artık :)

Zuahah, hele tostocuya bak, haaa kamyon derken, ne oldu sizin is, kamyon emisyonu veren sahte yazilimli tostos, ne yaptı haaa :) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynen hemen olayı farklı yere yönlendiriyor :) Yalnız spor koltuklardaki sırt yastığını görmedim değil. Koltuk dizaynında büyük bir ergonomi hatası var bel çukurunu hiç desteklemediği için heleki uzun yolda ciddi rahatsız yaratıyor ama genç adam da sorun olmuyor. Yaşlı olunca yastık koymak gayet normal :)

Oturma yerinde de minderi var,sen onu görememişsin  :D  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Über Ford ü satıp alir misin tostos, al ışte sana kamyon gibi araba :) birde bizim vitese laf ediyor kihkihkih :)

Oturma yerinde minder yok yuh artık :) belim her arabada ağrıyor yatakta bile rahat edemiyorum, ama haklısın koltukların bel desteği yok gıcık ford....

Yorum bağlantısı
Misafir

Über Ford ü satıp alir misin tostos, al ışte sana kamyon gibi araba :) birde bizim vitese laf ediyor kihkihkih :)

Oturma yerinde minder yok yuh artık :) belim her arabada ağrıyor yatakta bile rahat edemiyorum, ama haklısın koltukların bel desteği yok gıcık ford....

Atletik kişiye göre dizayn edilmiş abi,göbekli seçeneği yokmuydu bu koltukların  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

80 kiloyum boy 1.78 ve göbek sıfır, günde 10.km. minimum tam techizat yürürüm extralar haric ve emin ol kondisyonda Mert benle bas edemez, öyle bisikletle falan olması için hergün deli gibi gezmesi lazım onun hahahah

Göbek haa, 40 yaşına gelince göreceğiz sizi de :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Dün 1 saat 40 dakika boyunca koştum toplamda 15 km. Rampa falanda çıktım her yerde kapışırız :)

Yeni keşife göre koşmak aşırı stres yapıyormuş.Yürüyüşü kesinlikle koşmaktan daha fazla tavsiye ediyorlar.

Bende günde en az 3 veya 5 km rahat yürüyorum. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Dün 1 saat 40 dakika boyunca koştum toplamda 15 km. Rampa falanda çıktım her yerde kapışırız :)

Ben hergün  yapıyorum bunu kardeş  :D  üstelik sırtta totalstation bütün gün su içinde çeltik tarlarında yürüdünmü sen, kondisyonda sağlamımdır, bütün gün koşturuyoruz, sana tavsiye, Haritacılarla kapışma, heleki zayıf ve hızlı hareket eden tiplerse  :D  

1 saat haa, düşünme bile  :p   buarada DSİ şubede bisikletçi arkadaşlarda var, zaman olsa takılacağım adamlara, düzenli olarak hafta sonları İpsaladan kalkıp bizim oraya, Ezine tarafından kaz dağlarına bisikletle çıkıp kamp yapıp geri geliyorlar, adamlar aynen benim gibi, ince, bacaklar fena, onlar bile arazide peşimden gelemiyor, yorulup kalıyorlar, sen düşün artık  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi çok içerlenmiş gördüm seni  :D  :D  :D

:D  kilo boy alayım, pantolon bel ölçüsü alayım, bizde göbek olmaz kardeş, full kas  :p

yaş küçükken böyleydik bir zamanlar, Arnold Ali derlerdi bana  :D  :D

arnold-schwarzenegger-1920x1080.jpg

bazen böyle arkadaşlarda oluyor, malum formu korumak lazım   :p

haritacilik-meslegi-nivo.jpg

bunları netten buldum ama genel halimiz, pikap şart, 4x4 ve 200 hp. en az....

1389906553_994078_436189099836936_204900

arada hatta çoğu zamanda, eee enerji lazım tabeee

1360876456_29775_399065038388_2176094_n.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...