İçeriğe Yönlendir

Samsung S2 Mi Nexus Mu

Sinan Kozan

Recommended Posts

Sinan Kozan

samsung s2 ile galaksi nexus arasında kaldım sizce hangi telefon daha kullanışlı?duydugum kadarıyla android 4 s2 ye de yüklenebiliyormuş ? fiyat olarakta suanda ikiside aynı fiyatta...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yenisi varken eskisine bakmak anlamsız. Sadece ikisini kıyaslayacaksak, sorgusuz-sualsiz: Nexus.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben olsam Nexus alırdım. Çünkü yakında S3 gelince S2lerin sonuda ilk Galaxy'ler gibi olacak. :)

Nexus'un yüzü daha yeni. ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Nexus, sadece yazlım desteği yeter, direk saf andro ve google telefonu, ama mali durum uygunsa One X süper, beklemeye değer, eli kulağında gelmek züre zaten.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bencede, S2 ip4s gibi demode oldu bile, gerçi 4s zaten demodeydi ya neyse :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Görmeden, ikisini yanyana koymadan karar vermeyin.

S2 avantajlar;

- Harici sd kart yuvası

- Kağıt üstünde bir özellik olsa da 8MP kamera>5mp kamera

- 116g<135g

- Stereo radyo

Nexus avantajlar;

- 720x1280 ekran

- Daha gelişmiş grafik kart

- 4.0.3 ICS yazılımı için tasarlanmış

- Barometre

- Daha uzun ömürlü batarya

- Nfc desteği

- Bluetooth 3.0 desteği

- 1080p çıkış

Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

arkadaşlar ben şırnak silopide öğretmenim burda s2 ve nexus için geçerli olan fiyat 1000 tl orjinal telefon...sadece samsung firmasının ıraga satmış oldugu telefonlar...yorumlarınız için çok teşekkür ederim..s2 yi düşünmiyim o zaman direk nexus :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

arkadaşlar ben şırnak silopide öğretmenim burda s2 ve nexus için geçerli olan fiyat 1000 tl orjinal telefon...sadece samsung firmasının ıraga satmış oldugu telefonlar...yorumlarınız için çok teşekkür ederim..s2 yi düşünmiyim o zaman direk nexus :)

yüzde kaçı pkk ya gitmiştir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

bunun kaçakla ilgisi oldugunu düşünmüyorum...ırağa giden şoförler getiriyor telefonları...bende öğrencimin velisine getirttim..adam orda kendine alırmış gibi alıyor bende getirince parasını veriyorum ? vatanımızı bizde seviyoruz fakat ne acıdır ki ülkemde telefondan alınan vergiler telefonun kendisinden fazla olunca bizde bu yollara başvurmak zorunda kalıyoruz..

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Orda PKK ya haraç vermeden (dolaylı yollardan da oluyor) bir gram malzeme getirilmez. Sigara, tütün, elektronik, vs. vs.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aldıkça getirir, aldıkça sömürürler. kaçak (hele ıraktan) telefon alacağıma, 3310 ile gezerim daha iyi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Yeşil

Nokia E6 almayı düşünüyorum.Gerek kamerası,gerekse klavye ve dokunmatik ekranı cazip geliyor.Forumda kullanan veya bilen arkadaşlar varsa tavsiyeleri nedir?Bir de 700 liraya kadar limitim var ne önerirsiniz? (Kriterler;iyi kamera hızlı ve kolay mesajlaşma)Teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı

Tüketici için cazip olanlar ön planda ancak asıl önemli olan işlemci konusunda sınıfta kalacak bir cihaz. Onur tercihini yaparken, kameradan ziyade, işlemcisi güçlü modeller üzerinde dur. Telefonun stabilitesi önemli. 5mp ile 8mp kamera arasında fark olduğu büyüsüne kapılma. Hatta bu boyuttaki sensörlerden daha küçük megapiksel ile performans alınacağını aklında tut. q klavyeli bar telefonlar, başarılı kapasitif dokunmatik ekranlar nedeni ile gündemden düştüler. Fiziksel tuşa alışkın, dokunmatik kullanamayanlar için tasarlanmış birkaç modele mahkum olma derim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

E6 ya ben de bakmıştım bir ara, hatırlamadığım bir sebepten dolayı vazgeçmiştim, Samsung Ace ye yönelmiştim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Tüketici için cazip olanlar ön planda ancak asıl önemli olan işlemci konusunda sınıfta kalacak bir cihaz. Onur tercihini yaparken, kameradan ziyade, işlemcisi güçlü modeller üzerinde dur. Telefonun stabilitesi önemli. 5mp ile 8mp kamera arasında fark olduğu büyüsüne kapılma. Hatta bu boyuttaki sensörlerden daha küçük megapiksel ile performans alınacağını aklında tut. q klavyeli bar telefonlar, başarılı kapasitif dokunmatik ekranlar nedeni ile gündemden düştüler. Fiziksel tuşa alışkın, dokunmatik kullanamayanlar için tasarlanmış birkaç modele mahkum olma derim.

Saygılarımla.

Teşekkürler.Peki önerdiğiniz bişey var mı bütçeme göre? (700 TL Civarı)

E6 ya ben de bakmıştım bir ara, hatırlamadığım bir sebepten dolayı vazgeçmiştim, Samsung Ace ye yönelmiştim

Ace önerir misiniz?Veya önerdiğiniz başka bişey?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cep tel işinden en az anlayan biri olarak, cebimdeki telefona o kadar paraları bağlamam, kullandığımız ortam da is pis içindeyken yazık....

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Recep Mura

Arkadaşlar ilk defa akıllı telefon alacağım ve bir çok özelliği tam olarak bilemiyorum benim için önemli olan öncelikle telefon görüşmlerinin kaliteli olması sonra resim ve video çekimi sonra internet ve sonra da navigasyon oyun vb. ile çok fazla ilgim yok...

Aslında Nokia C2-00 çift hatlı alacaktım teli yakından görünce ekran kalitesinin çok kötü basit bit tel olduğunu görünce biraz daha verir daha iyi bir telefon alırım derken bu modellere kadar yükseldim ama gel gör ki çok da iyi anlamadığımdan karar veremiyorum...Bu modelleri kullanan bu özelliklerden anlayan arkadaşlar bana yol gösterici yorumlarda bulunurlarsa sevinirim...unlara yakın daha iyi bir telefon varsa veya bunları daha uyguna bulabileceğim bir yer varsa paylaşırsanız da sevinirim...

Her iki telefon arasında yaklaşık 30 TL fark var...Biri 5 MP biri 8 MP biri Andoid biri Symbian işteim sistemi birinde Otofokus varmış diğerinde yokmuş birinde Görüntülü konuşma var diğerinde yok vb...

Bulduğum en uygun fiyatlar Galaxy 5830İ hepsiburada 546 TL (Kargo dahil)

Nokia C6-01 hızlıalda 577 TL (kargo hariç)

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Diğerini bilmem ama Samsung Galaxy 5830 İ yi alalı 3 gün oldu.Çok güzel telefon.Resim ve video çekimi kaliteli.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Diğerini bilmem ama Samsung Galaxy 5830 İ yi alalı 3 gün oldu.Çok güzel telefon.Resim ve video çekimi kaliteli.

Hayırlı olsun güle güle kullanın ben de tam sipariş vermek üzereyken bazı yorumlar okudum kafam karıştı özellikle hafıza kartının sorun çıkarması, video çekiminde seslerin hızlı hızlı cızırtılı çıkması, internette bazı videoların izlenememesi gibi birçok sıkıntı olduğunu birçok kişinin aynı şekilde yorumunu okuyunca soğudum...Ama acaba bunlar genel kronik sorunlar mı yoksa basit bireysel sorunlar mı anlayamadım sizde durum nasıl böyle benzer sıkıntılarınız var mı? ve siz nereden kaça aldınız?

Yorum bağlantısı
ümit çelik

Bence hiç düşünecek birşey yok, Galaxy ACE al.

Eşim yaklaşık 1 yıldır kullanmakta, çok estetik ve sorunsuz bir telefon. Bu fiyatlara alınabilecek en iyi telefon. Android işlemci olması büyük avantaj çünkü sınırsız uygulama seçeneği mevcut. Nokia kendine özgü işletim sistemi olduğundan uygulama çeşitliliği konusunda sıkıntı yaratır. Nokia akıllı telefon konusunda teknolojinin çok gerisinde kaldı. Dokunmatik ekranı sıkıntılı. Galaxy ACE de 5 MP kamera var. Resim kalitesi oldukça tatminkar ama maximum boyutta zoom özelliği mevcut değil. Video çekimi orta kalite, dijital kamera netliğinde çekim beklersen hayal kırıklığı yaratır. I-Phone 3 ün tıpa tıp aynısı diyebilirim. İnternette bazı videoların izlenenemesi doğru çünkü flash player desteklenmiyor ama flash playerı I-Phone da desteklemiyor. Sonuçta alacağın telefonla ödeyeceğin rakamı kıyasladığında fazlasıyla iyi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...