İçeriğe Yönlendir

Samsung S2 Mi Nexus Mu

Sinan Kozan

Recommended Posts

Recep Mura

Ben turkcell iletişim merkezinde mağaza müdür yardımcısıydım...

Nokia BİTTİ !!!

Galaxy ace al kesinlikle gelişmeye açık en iyi platform...

Çok şaşırdım ben hala telefon olarak nokia'nın en iyi olduğunu düşünüyordum tabii akılsız telefonlar olarak akıllı telefonlarda anladığım kadarıyla Samsung ve Iphone uçmuş ama bize en uygun sanırım Samsung..

Ben arada fiyat farkı çok az olduğundan nokia da 8 MP kamera, görüntülü konuşma, flash desteği vb. den dolayı aklım ona doğru kaydı ama sanırım böyle düşünmemek lazım...Teşekkür ederim...

Bence hiç düşünecek birşey yok, Galaxy ACE al.

Eşim yaklaşık 1 yıldır kullanmakta, çok estetik ve sorunsuz bir telefon. Bu fiyatlara alınabilecek en iyi telefon. Android işlemci olması büyük avantaj çünkü sınırsız uygulama seçeneği mevcut. Nokia kendine özgü işletim sistemi olduğundan uygulama çeşitliliği konusunda sıkıntı yaratır. Nokia akıllı telefon konusunda teknolojinin çok gerisinde kaldı. Dokunmatik ekranı sıkıntılı. Galaxy ACE de 5 MP kamera var. Resim kalitesi oldukça tatminkar ama maximum boyutta zoom özelliği mevcut değil. Video çekimi orta kalite, dijital kamera netliğinde çekim beklersen hayal kırıklığı yaratır. I-Phone 3 ün tıpa tıp aynısı diyebilirim. İnternette bazı videoların izlenenemesi doğru çünkü flash player desteklenmiyor ama flash playerı I-Phone da desteklemiyor. Sonuçta alacağın telefonla ödeyeceğin rakamı kıyasladığında fazlasıyla iyi.

Bu telefonun forumlarda kronik bazı sorunları olduğunu okuduğum için şüpheye düştüm hafıza kartı tanımaması, flashdan dolayı bazı videoların izlenememesi birde video kaydında seslerin hızlı akması cızırtılı olması gibi sizler böyle sorunlar yaşadınız mı?

Birde Galaxy Gio var hemen hemen tüm özellikleri aynı fiyatı daha uygun acaba ikisi arasında kıyas yapsak hangisini tavsiye edersiniz? sanırım tek fark entegre flaş ile biri 3.2 MP diğeri 5 MP Mertte varmış Gio Acedan daha iyi çekiyor diyor...

Bende galaxy ace aldım hatta burada konusuda var ordanda bilgi edinebilirsin bir haftadır kullanıyorum çok güzel hızlı kamerasıda iyi internet hızıda güzel tavsiye ederim nokıa almanı önermem .

Siz nereden ne kadar aldınız? Bu telefonun forumlarda kronik bazı sorunları olduğunu okuduğum için şüpheye düştüm hafıza kartı tanımaması, flashdan dolayı bazı videoların izlenememesi birde video kaydında seslerin hızlı akması cızırtılı olması gibi sizler böyle sorunlar yaşadınız mı? Birde Galaxy Gio var hemen hemen tüm özellikleri aynı fiyatı daha uygun acaba ikisi arasında kıyas yapsak hangisini tavsiye edersiniz? sanırım tek fark entegre flaş ile biri 3.2 MP diğeri 5 MP Mertte varmış Gio Acedan daha iyi çekiyor diyor... Siz hiç onu düşündünüz mü?

Yorum bağlantısı
Recep Mura

fonksiyon rahatlık istiyosanız 5830 sağlamlık istiyosanız c6-01

her ikisi de önemli neden bu telefonların illaki bir eksi tarafı oluyor...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

symbian için, android market gibi uygulama var mıaraştırmalı, cihazdan ziyade bol Gb lı hat almalı en başta

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Akıllı telefon arıyorsanız illede nokia derseniz alıp önce bi eğitmeniz lazım :D Nokia pazarlamasında en son 4 sene gerilemişti (: Bence 2'si arasında seçim yapıcaksanız tabiki samsung

Yorum bağlantısı
Recep Mura

symbian için, android market gibi uygulama var mıaraştırmalı, cihazdan ziyade bol Gb lı hat almalı en başta

Tüm internet uygulamalarını kapatmak ilk işim olacak yalnızca çalıştığım kurumda ve ücretsiz yerlerde wi-fi, wireless ile bağlanmayı düşünüyorum yoksa dediğiniz gibi altından kalkılmaz onun...

Akıllı telefon arıyorsanız illede nokia derseniz alıp önce bi eğitmeniz lazım :D Nokia pazarlamasında en son 4 sene gerilemişti (: Bence 2'si arasında seçim yapıcaksanız tabiki samsung

Yapılan yorumlar neticesinde ibre samsung'tan yana kaydı, çok anlamaıyorum ama nokia'yı özlelikler bakımından sanki biraz daha iyiymiş gibi geldiği için ve aradaki fiyat farkı çok düşük olduğu için ki 30 TL fark var 8 Mp görüntülü konuşma vb. özelliklerden dolayı....Samsung Galaxy 5830 unda bazı yerlerde yorumlarda kronik sıkıntıları var diye okudum kafamı karıştırdı hafıza kartı tanımama, video çekimlerinden ses sorunu bazı videoların nette izlenememesi gibi...

Galaxy Gio ile Galaxy ace 5830 arasında 130 TL fark var ve tek fark sanki 5 Mp ile Ledli falş gibi gözüküyor bu ikisi arasında hangisini tercih etmeliyim sizce...

Yorum bağlantısı
Recep Mura
(düzenlendi)

Samsung degilde android ile sybian karsılastırılmaz bile symbain bitti...

Eger goruntulu konusma ve diger seyier olsun derseniz en ucuz olsrak galaxy wonder alıcaksınız... :)

Yok kesinlikle illede görüntülü konuşma olsun istemiyorum sadece fiyatlar yakın olduğu için bu özelliklerden dolayı acaba onu alsam mı diye düşündüm...Sizce arada fiyat farkı 130 TL olan Galaxy Gio yu mu Galaxy Ace 5830İ yimi tercih edeyim Galaxy wonder dediğiniz gibi çok güzel özellikleri de gayet iyi ama fiyatı 671 TL daha uygunu var mıdır acaba...

tarihinde Recep Mura tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

bence bu dediğiniz türden sorunlar varsa android herhangi bir güncelleme ile bu sorunu çözer kalıcı olmaz ben daha önce samsung kullandım şuan iphone 4s var ama samsung s3 arasında gidip geliyorum içeriği özelliği güzel olsada s3 kasası bana biraz narin geldi sağlamlık hissi vermedi pek ama kronik sorun diye birşey yoktur bence bu tarz sorunları gelecek güncelleme ile iyileştirilebilir yada tamamen kaldırabilirler.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Bu arada nokia dokunmatik degil,basmatiktir resmen.Gidip test edin aradaki farkı gorun

Yorumlardan sonra nokia'da vazgeçtim zaten şuan şu dört telefon arasında kaldım

Galaxy S 5660 GİO-421 TL

Galaxy Ace 5830İ-546 TL

Galaxy Ace S7500-649 TL

Galaxy W İ 8150-671 TL

Bunlardan fiyat olarak GİO özellikle olarak 5830İ ağır basıyor ancak asıl diğer iki model daha iyi ama 600TLnin üzerine çıkmayı pek istemiyorum nette bunlardan daha iyi fiyat bulamadım birde mağazalara bakayım diyorum uygun denk gelirse belki onları da düşünürüm...Sizce en uygun fiyatları nerede bulabilirim...

Yorum bağlantısı
ümit çelik

Sonuçta iyinin her zaman daha iyisi vardır. En iyiler genelde hep en pahalılardır. Telefondan ne bekliyorsan ona göre seçim yap. Kronik sorun diye birşey yok, Başkasının sorun olarak gördüğünü sen farketmeyebilirsin belkide. MP büyüdükçe fotoğraf çekim kalitesi düzelmez. Çok net video görüntüsü çekmek istiyorsan video kamera alacaksın, yok ben anı yakalayıp saklamak istiyorum dersen sana fazlasıyla yeter. Son yazdığın modeller arasında en pahalısı en iyisidir. Aynı firma daha donanımsız bir modeline daha yüksek bir fiyat vermez.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Sonuçta iyinin her zaman daha iyisi vardır. En iyiler genelde hep en pahalılardır. Telefondan ne bekliyorsan ona göre seçim yap. Kronik sorun diye birşey yok, Başkasının sorun olarak gördüğünü sen farketmeyebilirsin belkide. MP büyüdükçe fotoğraf çekim kalitesi düzelmez. Çok net video görüntüsü çekmek istiyorsan video kamera alacaksın, yok ben anı yakalayıp saklamak istiyorum dersen sana fazlasıyla yeter. Son yazdığın modeller arasında en pahalısı en iyisidir. Aynı firma daha donanımsız bir modeline daha yüksek bir fiyat vermez.

Kesinlikle öyle yola çıkarken aslında aklımda hiç akıllı telefon almak yoktu ancak almışken biraz daha fazla verip akıllı telefon olsun dedim derken buralara kadar geldik aynen dediğiniz anı yakalayıp saklamak için kamera iyi olsun istiyorum sonuçta iki adet fotograf makinası birde video kamera var ama her istediğim zaman yanımda olmuyor ve anı kaydedemiyorum o nedenle telefonda ilk istediğim konuşma kaliteli olsun çekim gücü vb. ikincisi iyi fotoğraf çeksin, üçüncüsü wireless ile ücretsiz internet alanlarından nete bağlansın ki hattımdan net hizmeti almak istemiyorum, dördüncüsü mümkünse navigasyon olarak kullanabileyim bunlar, Gio da birtek tv özelliği yok diğerinde de netten ancak izlenebiliyor, 3 mp, flaşı yok birde otofokus yok sanırım 5 mp den daha mı kötü olur bilmem bendeki foto makineleri de sonuçta akşam veya karanlıkta çok iyi çekemiyorlar o açıdan çok da farketmez sanırım...

Yorum bağlantısı
Recep Mura
Ben bir tanıdıktan aldım fiyat uygun oldu 550tl uzun süre olmadı ama söylediğiniz kronik sorunların hiç biri yok ve dediğiniz video olayıda yanlış hatırlamıyorsam bir programla düzeltilebiliyormuş fotoğraf kalitesi çok iyi final sorularını sınavda çektim cillop gibi çıktı :biggrin: .Fazla telefondan anlamam ama nokıanın artık işi bitti diye düşünüyorum şuan samsunglar daha iyi en azından görünüş olarak ...

Şuanda hepsiburada da havale ile peşin 546 TL demekki burası uygun fiyat imkan bulduğun en kısa sürede birkaç mağazaya da sorup ona göre bir karar verip nasipse alacağım hayırlısı...

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Şuanda hepsiburada da havale ile peşin 546 TL demekki burası uygun fiyat imkan bulduğun en kısa sürede birkaç mağazaya da sorup ona göre bir karar verip nasipse alacağım hayırlısı...

Ben karar verip alana kadar fiyatı 10 TL daha artırmışlar 556.70 TL olmuş...100 TL hediye çeki veriyorlarmış 50TL 50 TL ayrı zamanlarda kullanmak üzere avantajlı olur mu bilmem...

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Hayırlı olsun güle güle kullanın ben de tam sipariş vermek üzereyken bazı yorumlar okudum kafam karıştı özellikle hafıza kartının sorun çıkarması, video çekiminde seslerin hızlı hızlı cızırtılı çıkması, internette bazı videoların izlenememesi gibi birçok sıkıntı olduğunu birçok kişinin aynı şekilde yorumunu okuyunca soğudum...Ama acaba bunlar genel kronik sorunlar mı yoksa basit bireysel sorunlar mı anlayamadım sizde durum nasıl böyle benzer sıkıntılarınız var mı? ve siz nereden kaça aldınız?

580 tl ye aldım turkcell bayisinden.Hafıza kartını ilk çalıştırıldığı zaman tanımadı sonra görmüştü.Paniğe gerek yok . :D Telefon güzel.Dediğiniz sorunlar kullanıcılarla da alakalı.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

580 tl ye aldım turkcell bayisinden.Hafıza kartını ilk çalıştırıldığı zaman tanımadı sonra görmüştü.Paniğe gerek yok . :D Telefon güzel.Dediğiniz sorunlar kullanıcılarla da alakalı.

Teşekkür ederim bu modeli %80 oranında almaya karar verdim hatta bugün e-posta adresime hepsiburada da 500 TL üzeri alışverişlere 50+50 TL hediye çeki kampanyası olunca daha cazip gibi geldi bununla ilgili kafama takılan birkaç soru sordum siteye emin olmak için cevap beklerken baktım ürün fiyatı 10 TL artmış ben düşsün diye beklerken arttı, çok ucuz internet alışveriş siteleri var ama ben güvenemiyorum onlara 526 TL olan yerler var ama ne kadar orjinaldir bilemiyorum sanalreyonum.com vb. hızlıal, hepsiburada gibi sitelerden alışverişlerde sıkıntı olmuyor gibi...

O sıkıntıları nette okudum ben ilk defa bu tarz telefon alacağım için ince eleyip sık dokuyorum Telefonu 1.olarak asıl işlevi için 2. Olarak fotoğraf ve video için 3.sadece wireless-Wifi internet için hattımdan nete bağlanmak istemiyorum (ücretsiz internet noktalarından bağlanacağım) 4.Olarak navigasyon için bunları herhalde yeterli şekilde yerine getirir...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Recep Mura

Recep Bey sonuç ne oldu, aldınız mı?

Mahmut Bey, Samsung Galaxy 5830İ modelini değilde bu modelden kesinlikle çok daha iyi dendiği için bende almışken bari iyi olsun diye Samsung Galaxy W İ8150 Modelini aldım...Geleli 4-5 gün oldu alışmaya çalışıyorum...Fiaytı 695 TL (Kargo dahil) bunlara ilaveten şuan 1 ay içerisinde kullanılması gereken 20 TL Ağustos'da kullanılacak 50 TL ve Eylül'de kullanılacak 50 TL hediye çekleriyle beraber...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Güle güle kullanın Recep Bey. Ben de alacağım ama ace alırım galiba.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Güle güle kullanın Recep Bey. Ben de alacağım ama ace alırım galiba.

Teşekkür ederim sağolun, bende ace almak üzereydim aklımada yatmıştı ancak araştırmalarında genelde Ace alınacağına ya Gio al fiyatı daha uygun aceden fiyatına göre çok da eksiği yok farka değmez dediler ama Wonder alabilirsin Ace'den fiyat farkına değer kesinlikle dediler bende anlamadığım için madem öyle almışken Wonder alayım dedim inş. pişman olmam inş. sizde gönlünüze göre iyi bir cihaz alırsınız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...