İçeriğe Yönlendir

Kumanda Açmadı, Araca Giremedim :(

Emin Sınar

Recommended Posts

Murat Ersel Çevik

Yardımcı olabilmek ne güzel bir duygu.

Oh keyiflendim yine. :bravo::D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Son derece kaliteli ürünler abi; uzun zamandır kullanıyorum sustalıyı sorun yok ;)

Benimde 3 anahtarım var 2 kumandalı bir kumandasız..

Sendeki kısımda immobilizer yoksa anahtarları yanına almayı unutm abi ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Sınar

bende 2 kumandalı bir de kumandasız anahtar mevcut, arabayı aldığımda kumandanın birisi çalışmıyordu, (pili bitmiştir veya arızalıdır diye düşündüm). yaşanan olaydan sonar dün anahtarcıya gittim. :) 2. kumandanın da çalıştığını tespit ettik ama araca kumanda etmiyordu. anahtarcının elinde de aracın beynine bağlanabilen (taşınabilir) bir cihaz var. onunla beyine bağlanmasına rağmen 2.kumandayı da araca uyarlamayı başaramadı. sonra çalışmayan 2.kumandayı kontağa taktı, anahtarı 8 defa hızlı hızlı 0-II konumunda açıp kapattıktan sonra dittt diye ses geldi ve çalışmayan kumanda aktif oldu; kilitleyip açmaya başladı, :bravo: ama bu sefer de aktif olan 1. anahtar çalışmadı :D :D yani 2 anahtar birden çalışır duruma getirilemedi, ya 1. yi ya da 2. yi kullanabilicem :yes: anahtarcı arkadaş "aracın beynine 1 anahtar tanıtılabiliyor" dedi, tabi ne kadar mantıklı orasını bilemiyorum. ama en azından kumandanın çalışıp çalışmamasının sadece lüx kullanıma hizmet ettiğini anlamış oldum. yani kumandası çalışmasa da yedekları kullanabileceğimm :bravo:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

benim arabanın alarmı Cenmax olmasına rağmen, sonradan taktırdığım için anahtarla açarsanız dahi devreye giriyor. illaki kumandadan açmak gerekiyor.

Sadık abi bahsettiğin hadiseyi bugün aracımda denedim,biliyorsun benim aracın alarmıda cenmax.kumanda olmadan alarm aktif durumda iken kapı kilidinden kapıyı anahtarla açtığımda alarmda devre dışı kalıyor.akabinde bu seferde yine kapıdan anahtarla çift kilitleme yapınca alarm tekrar devreye giriyor.kısaca benim aracımda kumanda olsun olmasın alarm her türlü çalışıyor.

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

kumandadan kapıları kilitledikten sonra kapıyı anahtarla açınca Alarm ötmüyor öyle mi?

Evet abi bizzat denedim bu sabah.

Yorum bağlantısı

ben bir şey anlamadım bu işten, sende çift kilitleme var, bende yok. sende kapıyı çift kilitleyince alarm devreye giriyor, bende tek, sende anahtarla kapıyı açınca alarm çalmıyor, bende çalıyor. sende ne varsa bende yok. ya da bende ne yoksa sen de var.

sanki ben Ford değil de Tırt almışım. :)

Abi fordun işine akıl sır ermiyor dediğin gibi :)

Yorum bağlantısı
Emin Sınar

ben bir şey anlamadım bu işten, sende çift kilitleme var, bende yok. sende kapıyı çift kilitleyince alarm devreye giriyor, bende tek, sende anahtarla kapıyı açınca alarm çalmıyor, bende çalıyor. sende ne varsa bende yok. ya da bende ne yoksa sen de var.

:biggrin: :biggrin: illa ki güldürdün beni abi :biggrin: :biggrin: belkim ghia / collection farlılıklarıdan olabilir mi ki :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Abi Ghia ve Titaniumlar da alarm orjinal ve çift kilit ile devreye giriyor.

Hakan'ın Cenmax ı muhtemelen var olan sistem üzerinden kurmuşlardır ve bu yüzden alarm devreye girmiyordur.

Ama Trend ve collection larda bu özellik yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anahtar ile açınca ne çalıyor? bu normal değil?

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Zaten eğer yedek anahtarla ya da anahtarla açtığında alarm öterse işte o zaman o arabayı çöpe atmak lazım.

Fordun enkızdığım yönlerinden biri yedek anahtarın kumandasız oluşu.

Dünyanın parasını ver yedek anahtar kumandasız. :angry:

Ben arabayı aldığımda iki anahtarını da kumandalısından vermişlerdi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

bir kez daha yazayım Üstad; kumandadan da kilitlesem, anahtarla da kilitlesem alarm devreye giriyor.yani aktif.

Anahtarla açsam dahi Alarm Çalmıyor. yani deaktif. yani olması gereken bu...

Sadık abi birde sabah arabaya binerken denermisin ; neden dersen alarmlar kurulduğu gibi aktif olmuyor 2-3 dakika sonra falan devreye girebiliyor ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bir kez daha yazayım Üstad; kumandadan da kilitlesem, anahtarla da kilitlesem alarm devreye giriyor.yani aktif.

Anahtarla açsam dahi Alarm Çalmıyor. yani deaktif. yani olması gereken bu...

Sadık abi durumun normal olmasına sevindim.güle güle kullan abi.

Yorum bağlantısı

teşekkür ederim Hakan, sende kazasız belasız, keyifle güle güle kullan.

Teşekkürler sadık abim,hayırlı cumalar.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben arabayı aldığımda iki anahtarını da kumandalısından vermişlerdi.

Kumandalı mı? :shok:

Süpriiiz... :biggrin: doğru bildiğim şey meğerse yanlışmış. :) kendimi tekzip ediyorum :D

yanlış biliyormuşum :excl:

keyiflenmeye devam et Murat kardeşim :)

meğerse bende de öyleymiş...

yanlış biliyormuşum... :(

Allah hep güldürsün; evet farklı ;)

evet bildiğim yanlışta bu abiciğim, en azından şu ana dek. sanırım ben önceki aracım Fiesta aklımda kalmış bu nedenle karıştırmışım. (ondaki alarm uyum sağlamadığı için söktürmüştüm) çünkü son iletimden sonra eve gelince park edip bir kaç kez denedim.

Olayın doğrusu şu; kumandadan da kilitlesem, anahtarla da kilitlesem alarm devreye giriyor. Kumandadan da açsam, Anahtarla da açsam Alarm Çalmıyor-muş :good1: evet geçte olsa (1 yıl kadarcık) bunu öğrendiğime sevindim... :D

Mutlu olmandan dolayı mutlu odum. :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Gökbulut

Arkadaşlar Merhabalar,

Zaman buldukça siteyi ziyaret ediyorum çok değerli bilgiler ediniyorum keşke daha fazla zaman ayırabilsem de tecrübelerinizden daha çok faydalanabilsem emeği geçen arkadaşların hepsine çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar yaklaşık üç hafta önce arabamı kumanda ile açamadım ve manuel anahtarla açtım bir kaç elektrik tamircisine götürdüm arızayı tespit edemediler artık arabamı kapıdan manuel açıp kapatıyorum, Hafta içi çalıştığım için arkadaşıma arabayı verdim bostancıda servise götürdü serviste arızanın Gem Modülünde olduğunu söylemişler birkaç tanıdığım arkadaşlar Kartal sanayi sitesinde çıkma bulabilirsin dedi kartala gittim çıkmacıda 2 adet Gem modülü vardı ikisini de denedik kumanda çalıştı fakat birinde kapılar da camlar çalışmadı, diğerinde sunroof ve sol ön kapı cam kumandaları çalışmadı, yeni gem modülünün fiyatını sordum 1200 tl olduğunu söylediler yeni Gem Modülü almam gereklimi yoksa benim arızalı olan Gem Modülü tamiri mümkün mü? tamiri mümkün ise nerede yaptırabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim değerli bilgilerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Bekir Gökbulut

Arkadaşlar,

kumanda ile arabayı açamadığım dan dolayı arabanın kapısını kontak ile manuel açtım ve alarm devreye girmişti biraz panik yaptım, arabayı çalıştırdım kumandanın düğmelerine bastım alarm sustu çok güzel kumanda çalıştı diye sevindim, Fakat kontak araba çalışırken kumanda çalışıyor arabayı stop ediyorum kontağı çıkarıyorum kumanda çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...