İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Polen Filtresi Nasıl Değişir?

Tuğra Yanık

Recommended Posts

Bilgihan Ömür

Şimdiden Allah yardımcın olsun. Anlatırken beş kelimeyle anlatılıyor, ama değiştirirken Fordla çok akraba olacaksın... :p

Beline dikkat et.... :fiuw:

4981s.jpg

4982d.jpg

49831.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Salim usta sen her gün değişiyorsun, ben yılda bir defa...

Düzeltme için teşekkürler... :flowers:

Işıldakta alın yanınıza bir kere görerek sökün daha sonraları basitleşir.Ayrıca filtre kağağı 7lik civata.8 anahtar ile sökmeyle uğraşırsınız :D

Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim sanırım epey zor vallahi gözüm korktu biraz daha böyle kullansam iyi olacak sanırım :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dilsiz

2006 sedan ghia dizel focusumun polen filtresini kendim değiştirmek istiyorum. Her türlü ekipmanım var, elimden de iyi iş çıkar. Çok zor bir yerde, gaz padalının arkasında olduğunu biliyorum. Yardımlarınız lütfen......

Tek yapmanız gereken gaz pedalını sökmek.gerisi basit.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Cengiz Aratemur

Bu konuyu görmen iyi oldu,bende ''polen nerdedir,nasıl değişir'' diye merak ediyordum :)

müsait bi zamanda polen filtresi'ni değiştirim...

Biraz uğraştırıcı olacak ama önemli dil...bakalın ne temizlikte cıkacak.. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben oralara hayatta eğilemem belde fıtık var zaten..Allah muhafaza başıma iş çıkar yine..

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Ben oralara hayatta eğilemem belde fıtık var zaten..Allah muhafaza başıma iş çıkar yine..

Aman''' Ayhan abi...''ağrımayan başını ağırtma''...geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Durmuş Özdemir

Polen filtresini değiştirmenin soğutmaya önemli etkisi var dolayısıylada yakıta, Acaba kışın kaloriferi açtığımızda içerinin ısısına yada yakıta etkisi varmıdır? Ayrıca gaz pedalına gelen soket kablosunu sökün diyen var, sökmeden yapın diyen var. Hangisi daha doğru? Son soru polen kapağının üzerindeki vidaları sökünce kapak kendiliğinden geliyor mu yok sa tırnaklı bir yapıya mı sahip? Teşekkürler...:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

İngiliz olduğunu düşün, yeri normal

Aslında yolcu tarafında yeri uygun.Acaba ingilteredeki focuslarda ne tarafta? Yine solda mı?

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

F2...Polen filtresi değişimi (kendisi)yapacak arkadaşlara tavsiyem !

Baya bi kıvrak olmanız gerekiyor...ve sipiralli lokma takımı kesinlikle gerekiyor....

1-2 gün bel ağrısı çekebilirsiniz....

Yorum bağlantısı
Durmuş Özdemir

F2...Polen filtresi değişimi (kendisi)yapacak arkadaşlara tavsiyem !

Baya bi kıvrak olmanız gerekiyor...ve sipiralli lokma takımı kesinlikle gerekiyor....

1-2 gün bel ağrısı çekebilirsiniz....

Polen filtresini değiştirmenin soğutmaya önemli etkisi var dolayısıylada yakıta, Acaba kışın kaloriferi açtığımızda içerinin ısısına yada yakıta etkisi varmıdır? Ayrıca gaz pedalına gelen soket kablosunu sökün diyen var, sökmeden yapın diyen var. Hangisi daha doğru? Son soru polen kapağının üzerindeki vidaları sökünce kapak kendiliğinden geliyor mu yok sa tırnaklı bir yapıya mı sahip? Teşekkürler... :)

Cengiz bey sipiralli lokma ve bel ağrısı uyarısı için teşekkürler ancak, ilk mesajımdaki sorular hakkında bir cevabınız var mı acaba?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serdal Soysal

forumda veri tabanında bu dosya mevcut. Burada

Ayrıca e-posta da gönderdim wink.png

Sayfa yönlendirilirken ana sayfaya geçiş yapıyor. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Misafir

Kota izin vermediği için yükleyemiyorum, bu konuda elimde bir pdf dosyası var. Resimlerle C max ler için polen filtresinin değişimini anlatıyor. F II ile C max arasında bu konuda fark yok sanırım. İşinize yarayabilir.

İsteyenin e posta adresine gönderirim. Dediğim gibi buraya yüklemeye kotam yetmiyor.

Merhaba Necati Bey,

PDF halen elinizde ise rica edebilir miyim? keremminaz@gmail.com

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Aslında yolcu tarafında yeri uygun.Acaba ingilteredeki focuslarda ne tarafta? Yine solda mı?

Bende focus 2 haynes manual var. Orada yazdığına göre, polen filtresini değiştirmek için torpidoyu ve sigorta kutusunu sökmek gerekiyor sağdan direksiyonlu focus 2'lerde.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bende focus 2 haynes manual var. Orada yazdığına göre, polen filtresini değiştirmek için torpidoyu ve sigorta kutusunu sökmek gerekiyor sağdan direksiyonlu focus 2'lerde.

Yani solda filtre  :biggrin: Klimayı açtığımda (dışarıdan hava alış modun da) şu soğuk havalarda anında camlar buğulanıyor. Sanırım polen filtresi nemlendi. Bindiğimde buğu olmuyor, kalorifer (klima yada fark emiyor) açıldığında hemen buharlanıyor camlar ve 5-10 dakika çözmüyor. Üstelik cam çözme modunda :unsure2:​ 

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Enes Ayan

burada değiştirmiş ama direksiyon sağda mı soldamı bilemedim bakmak lazım bir eğer diğer taraftada kapağı varsa gaz pedalını sökmeye gerek yok gibi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben hafta sonu değiştereyim dedim, 10 numara anahtar girecek 3 vida var ancak yukarıda olan 2 vidaya spirale taktığım lokma ucunun derinliği yetmedi(cıvata fazla uzun geldi). Tornavida şeklindeki 10 luk lokma anahtarım da torpidoya çarptığından girmedi, biraz uğraştım olmadı, sırf bu iş için derin lokma ucu almam gerekecek.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Polen filtreaini degistiriken gaz pedalini soktugunuzde soketinden cikartmayin. Ford servisinde bir calisan zamaninda pedalin elektronik oldugundan cok fazla soketten cikartildiginda arizalandigini soylemisti. Dogru mu bilmiyorum ama acikcasi riske de girmek istemedigim icin o gunden itibaren pedali soketten cikartmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Köksal Yılmaz

Eldeki lokmalar civata için kısa geldiği için bugün gittim uzun lokma aldım. 1 aydır bagajda duran filtreyi nihayet bugün bayaa ugrasarak ve bu tasarımın sorumlusunu anarak yeniledim. Eskiyi sokunce motip klima temizleyici uyguladım 10-15 dk sonra filtreyi taktım ve topladım. Gaz pedalını sokmedim. Elinizde takım vs yoksa hiç ugrasmayin ustaya yaptırın tabi gaz pedalına dikkat etmesini belirterek.

Kenarlar daha temiz

8954d7b3fd973060bb954e1b05aaccdd.jpg

7 lokma polen filtresi kapağı için

10 lokma gaz pedalı için

bf8cc2f6c4fb89b753fd27382bccb12a.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selman Yalçın

Vay arkadaş bu ne berbat bir ismis. Yağ değişimiyle birlikte polenide degistirteyim dedim oltuda usta olmadigi için yarim saat video izledi usta sonra ben burayi gördüm. Yuh dedim yaa ben corollada polen degistirmem 2 dk surmezdi sok oldum bunlari okuyunca.

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Polen filtreaini degistiriken gaz pedalini soktugunuzde soketinden cikartmayin. Ford servisinde bir calisan zamaninda pedalin elektronik oldugundan cok fazla soketten cikartildiginda arizalandigini soylemisti. Dogru mu bilmiyorum ama acikcasi riske de girmek istemedigim icin o gunden itibaren pedali soketten cikartmiyorum.

MANN FILTER'in sitesinde sunduğu rehberde de gaz pedalının soketinin kesinlikle çıkarılmaması gerektiğini göstermiş. :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...