İçeriğe Yönlendir

1,6 Mondeo Alınır Mı

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

merhaba arkadaşlar.profilimdeki aracım keyfekeder sahibindende duruyordu.tek tük arayan oluyordu.dün akşam bir abimiz (veya kardeşimiz) aradı aracı almak istediğini söyledi.yarın (cumartesi bakmaya gelecek) işin bu kısımları teferruat.

ben de zaten aracım ilanda diye zaman zaman mondilere bakıyordum.vergi diliminden dolayı 2000 cc lere sıcak bakmıyorum.

sizlerin 2007-2008 benzin-lpg li trend mondeo hakkındaki düşünceleriniz nedir."nerden aldım bunu" dedirtecek bir sıkıntısı var mıdır?

şuan fordun sitesinde esp tüm mondilerde standart görülüyor,2007-2008 de durum nedir(benzinli motorlar)bu araçtaki motor hangisidir,kaç hp dir.

özellikle bu ilandaki araçta sonradan yapılmış deri koltuk var.satıcıyı aradım,galeri bu şekilde aldık dedi.hava yastıkları iptal mi oluyor bu durumda.en uygun fiyatlısı buydu o yüzden ilk dikkat çeken bu oldu.eğer aracımı verirsem gönlümde bu tarz birşey var.yorumlayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

aracım

http://www.sahibinde...78739512/detay/

mondi

http://www.sahibinde...-68468014/detay

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Mondilerde güvenlik donanımları trendde ve titanyumda aynı bence en büyük eksik titanyumdaki o ekranın trendlerde olmayışıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kullanmadım ama 1.6 mondeo sanırım hantal kalacaktır.Ama performans bekletiniz yoksa sanırım sizin için sıkıntı olmaz.deri kaplamada normalde hava yastıkları iptal olmuyor ona göre dikim yapılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1.6 motor 125 bg. Biraz hantal kalıyor. Ancak uzun yolda iyi diyorlar. Ben kullanmadım. İlk baskı balatası çabuk bitiyor. Subapları LPG ye pek dayanıklı değil diyorlar. Ancak ben bunu görmezden gelirim uzun süre kullanacaksam. Şu ana kadar forumda kronik hastalık görmedim. Dert yanan görmedim. Ama herkes biraz hantal olduğunu dile getiriyor. Birde LPG de ssubap eritme durumundan bahsediyor. Ancak forumdan bir arkadaş böyle bir sıkıntı olmadığını da dile getiriyor. Çokta memnun olduğunu belirtiyor. Ancak sanayideki ustalar ve lpg ustaları böyle sorun var diyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

performans takıntım yok.zaten şuan 100 bg o/v focusa biniyorum,bundan kötü değildir herhalde.en çok kafama takılan deri koltuklar.airbagler iptal olsa ekranda uyarı çıkarmı acaba.ya da iptal değilse bile o dikimden dolayı açılmasında sorun olur mu.

çağlar abi arıza ışığı yakma mı,arızalanma mı :)

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Ben o paraya , aynı model , TDCİ GHİA alırdım. Performans olarakta , yakıt olarakta daha iyi. Vergi durumunu da yakıttan çıkartırdım.

LPG ile 1.6 modeo sıkıntı yaşayanlar oldu. Borca girip alınacak , alındığı gibi satılacak bir araba değil. Konforlu , sağlam ve binmekten keyif alacağınız bir araç olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bildiğimiz anlamda lpg den biraz daha farklı lpg sistemleri tavsiye ediyorlar diye duymuştum, Price subab yağlama kiti olanları galiba

Geçen gün Prins servisinde oturuyorum ustaya tamda bunu konuyu sordum. Mondeolarda bu sorun var dedim doğrumu diye sordum. Doğru dedi subup eriyor dedi. Peki yağlama sistemi koyuyorsunuz bu erimeyi önlemiyormu dediğimde. Yağlama sadece erime süresini öteliyor. 50bin km eriyecekse bu 80 bin km oluyor ama sonuçta erime oluyor dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Brc de de farklı bir uygulama vardı.Gerçi biliyorsunuzdur ama isternirse belirli devirden sonra belirlenecek miktarda benzin gönderebiliyor buda pistonları soğutmak ve korumak için yapılan bir uygulama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bu araçta halihazırda brc varmış zaten.onu söktürüp prins taktırmaya değmeyabilir,brc yeni takılmış,ben ayda 1000 kmden yılda 12000 km yol yapıyorum,zaten en uzun kullandığım araç 3 yıl durdu bende.yani lpgli 40000 bile yapmadan bu araç gider benden.(o kadar km için lpg ye değmez demeyin,benzinli olursa yılda 5000 km ancak yaparım o araçla).kullanımda sorun çıkarmasın yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Onder abi, bizde var 1.6 Mondeo Titanium.. 30.000 den fazla yol yaptik arabayla bir sene icinde.. Aldiktan sonra Teleflex taktirdik yakitindan cok memnunuz.. Gidiside hantal gibi diyorlar ama ben Fiesta Sport tan sonra binmez isem problem yok.. 102 bg Passat ve Jettalari boy boy geciyor lpg de iken..

Ben Floryada oturuyorum yeriniz yakinsa bu aralar araba evde deneyebilirsiniz.. Tanismis olururz hem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Memnun olurum Yusuf,ev karşıda ama iş Avrupa'da sadece cumartesi öğleden sonraları ancak uygun oluyorum arabamı verirsem ciddi olarak düşüneceğim 1,6 yı.irtibata geçeriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Onder abi, bizde var 1.6 Mondeo Titanium.. 30.000 den fazla yol yaptik arabayla bir sene icinde.. Aldiktan sonra Teleflex taktirdik yakitindan cok memnunuz.. Gidiside hantal gibi diyorlar ama ben Fiesta Sport tan sonra binmez isem problem yok.. 102 bg Passat ve Jettalari boy boy geciyor lpg de iken..

Ben Floryada oturuyorum yeriniz yakinsa bu aralar araba evde deneyebilirsiniz.. Tanismis olururz hem.

Evet bahsettiğim arkadaş adını unutmuştum kusura bakma.

Yorum bağlantısı
Ercan Murat KISACA

lpgli olup da subap arızası ihtimali olmayan araba var mı? Ben birçok arabada bunu duydum ve duyuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu kasaların yakıt tüketimi benzinde de olsa LPG de de olsa çok yüksek olduğunu biliyorum.Dikkat edin ocağınıza incir ağacı dikebilir.Şehir içinde can sıkar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

lpgli olup da subap arızası ihtimali olmayan araba var mı? Ben birçok arabada bunu duydum ve duyuyorum.

Subup eritme başka bir konu. İnsignia Mondeo gibi bazı modellerde subupların meltelleri biraz zayıf diyor LPG ustaları. Hangi LPG ustasıyla konuşsak aynı şeyi söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Deri koltukların yan kısımlarında evet işaret var, yüksek ihtimal 'airbag' etiketleri. Ve buda gösteriyorki güzel işçilik yapılmış. Buraya bence hiç takılmayın. Performans beklentiniz yoksa bence güzel araba. Yusu Sami'nin arabaya bindim, gayet hoş bir araç..

Mondilerde güvenlik donanımları trendde ve titanyumda aynı bence en büyük eksik titanyumdaki o ekranın trendlerde olmayışıdır.

O ekranın hiçbir artısı yok. Görsellikten başka bişey değil. Görende arabayı oradan yönetiyoruz sanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu kasaların yakıt tüketimi benzinde de olsa LPG de de olsa çok yüksek olduğunu biliyorum.Dikkat edin ocağınıza incir ağacı dikebilir.Şehir içinde can sıkar.

Ayhan abi tamamen yanlis bir dusunce :)

Babamda bu arabadan once kisa bir sure 140 BG TSI ( az yakan cok kacan motor ) jetta vardi inanin o mondeodan cok daha fazla yakiyordu sehir ici sakin surerek ikisini kiyasladigimizi dusunursek.

Emsali olan 1.6 102 bg jetta ve passat hem cok yakiyor 10 litrenin altina inmiyor hemde bu araba kadar gitmiyor..

Surekli 6 7 litrelerde geziyor ortalama tuketim sakin kullanimda.. Suanki lpg fiyati nedir tam bilmiyorum ama depo bombostu benzinle surerek petrole gittim 50 tl doldurdum tam 248 km de bitti depo tekrar.. ( Bitince bip bip bip diye ses cikiyor anliyorum )

Oyuzden bole cok yakar az kaca kismina inanmayin.. Ust devir kullaninca kaciyor alt devirlerde surunce zaten az yakiyor..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Babamda bu arabadan once kisa bir sure 140 BG TSI ( az yakan cok kacan motor ) jetta vardi inanin o mondeodan cok daha fazla yakiyordu sehir ici sakin surerek ikisini kiyasladigimizi dusunursek.

Emsali olan 1.6 102 bg jetta ve passat hem cok yakiyor 10 litrenin altina inmiyor hemde bu araba kadar gitmiyor..

Surekli 6 7 litrelerde geziyor ortalama tuketim sakin kullanimda.. Suanki lpg fiyati nedir tam bilmiyorum ama depo bombostu benzinle surerek petrole gittim 50 tl doldurdum tam 248 km de bitti depo tekrar.. ( Bitince bip bip bip diye ses cikiyor anliyorum )

Oyuzden bole cok yakar az kaca kismina inanmayin.. Ust devir kullaninca kaciyor alt devirlerde surunce zaten az yakiyor..

Valla genel kanı böyle ve bunu değiştiremezsiniz.Zaten araç hem parça fiyatları bakımından hem de bu yüzden çok fazla tercih edilmiyor.2.el fiyatları ortada..30 bine 2007 mondeo hem de lpg li bulunabiliyorken çok fazla birşey demeye de gerek yok.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Kullanan kac kisi var peki forumda onlar ne diyor yada kullanmadan konusanlar ne diyor.. Yani ben Onder abi ye diyorum gel kendin kullan diye..

Yakit ve gidisden bahsediyorduk..

Zaten parca fiyatini felan konusmuyorduk az once.. Zaten bir markanin en ust sinif arabasinin parca fiyatlarini da Fiesta ile felan kiyaslamak dogru degil.

Yorum bağlantısı

50 tl iile 248 km yol hangi güzergahlarda yapıldı?ciddi anlamda iyi bir tüketim değeri

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Florya'dan aldim gazi ciktim E5 ten karsiya Kurtkoye gittim sonra karsida Caddeye gectim ordan geri geldim Catalca ya okula gidip geldim.. E5 ten hep..

Caddeden sonra kopruden hemen asagi inip Ortakoy'e ugradim BJK barbaros bulvarindan E5 e ciktim.. O bolumde full trafikti..

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Deri koltukların yan kısımlarında evet işaret var, yüksek ihtimal 'airbag' etiketleri. Ve buda gösteriyorki güzel işçilik yapılmış. Buraya bence hiç takılmayın. Performans beklentiniz yoksa bence güzel araba. Yusu Sami'nin arabaya bindim, gayet hoş bir araç..

O ekranın hiçbir artısı yok. Görsellikten başka bişey değil. Görende arabayı oradan yönetiyoruz sanır.

Hemen hemen her özelliği oradan yönetilmiyormu aracın ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hemen hemen her özelliği oradan yönetilmiyormu aracın ?

Yok, focus'larda bulunan ekrandan pek farkı yok, geçen burada bir arkadaşın aracını inceledim. Farlar açık kapalı vs. Başka önemli bir işlem yok. Yani ekranı görünce insanın aklına ilk gelen özelliklerin 'ö' sü yok. Takip kontrol, gece görüş vs. :)

YYW8C.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...