İçeriğe Yönlendir

1,6 Mondeo Alınır Mı

Önder Özcan

Recommended Posts

Fatih Keskin
(düzenlendi)

1.6 nı çok kısa kullandım bişey anlamadım desem yeridir.Ancak boyut olarak oldukça iri bi araç ist tarafiğinde dikkat gerek.Hele otopark sıkıntınız varsa dahada beter.Ama benim düşüncem kesinlikle alınıp binilmesi gereken araçlar içinde.

tarihinde Fatih Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Olayın teknik boyutu çok farklı. Aslında çözümü var. Mertol söylemişti. Daha büyük lpg enjektörü kullanılması durumunda çözülüyor sorun. Ona göre de yakıt biraz artıyor tabii.

ya tepkimesi iyi ecü -enjeskiyon yada büyük enjeksiyon takılırsa pek sıkıntı olmuyor.

bu arada tüketimi makul performansı kasasına göre iyidir. heleki 100 lük otomatik focustan sonra çok çok tatmin eder. ama trend almam :p titanyum öneririm. 2007-2008 ler daha doludur. debrajı çabuk cortlar. konsoldaki tuşlar çabuk kabarır ve dökülür. trimdeki kaplamalar çabuk kalkar. motor sesini içeri alır. ( homurtusu bence güzel) araç esneyince kasis katlı otopark vs de tıkırtı çatırtı sesleri gelebilir. büyüktür park dertlidir. ön-arka park sensörü şart ki üst donanımlarda standart. vs vs.

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Ben anlamam renkli menkli güzel işte arkadaşım benim hoşuma gidiyor :D :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sari ekran hic hos degil.. Mavi olay guzel. Ekran bir ise yaramasada ust sinif araci guzel gosteren birsey.. Trend Modelini sirf ekran yok diye almam :)

Ama oyle yok cok yakar az kacar alanin elinde kalir ocaga incir agaci diker diyenede inanmam..

Ben sahip oldugum malimi konusuyorum duyduklarimi degil oyuzden nasil eksilerini soyluyorsam artilarinada laf soyletmem..

2000 TDCI olsa ap ayri birsey ama gene 1.6 benzinliside emsallerine gore bircok anlamda artisi var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Benim yakın bir dostum da mondeo var En fullü ve benzinli 1,6 fakat fena değil bastınmı gidiyor . LPG bağlatmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emre Ünal2

Konuyu bu vesile ile hortlatayım :) Yaklaşık olarak 6 aydır 2010 mondeo 1.6 titanium model araç kullanmaktayım.Yaklaşık iki aydır da LPG takdırdığım (Prins VSI-2) için bununla kullanmaktayım. Öncelikle teknik bilgim derin değil ancak görüştüğüm kullanıcılar ve LPG montajını yaptırdığım yerin ustalarıyla yaptığım görüşmede yeni takılan kitler için kullanıcı hatası olmadığı müddetçe (düşük devirde yüksek hız, yanlış vites değiştirme tercihleri vb. gibi) ve 4000 devir üstünde benzine geçiş yaptırıldığı takdirde sübap ömrünün uzadığı ve sıkıntıya yol açmadığı ifade edilmektedir.

Diğer taraftan mondeo ile ilgili düşüncelerime gelince: Eğer özellikle ilk kalkışlarda düşük viteslerde ani hızlanma benim için önemli değil diyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bir araç. Ancak 1,6 motorun kasayı kaldırmadığı ise bence efsane olmuş yanlış bilgi. Yol tutuşu, sürüş keyfi, sürücüyü yormaması, belirli bir hızdan sonra (80-90 gibi) hızlanması/durması, virajları dönerken aldığınız keyif ve verdiği güven anlamında çok memnun kaldığım bir araç.Özellikle uzun yol yapmayı çok isteyebileceğiniz bir araç. Ancak cüssesi iri olduğu için park yeri sıkıntısı yaşayabileceğiniz bir araç :)

Yakıt konusuna gelince; lpg de aracım şehirler arası yolda (en son Niğde-Nevşehir arasında test ettim) normal bir kullanımda (hız ihlallerine uyduğum düşünüldüğünde) 26 kuruş, şehir içinde ise 29 kuruş yakmakta (LPG litre fiyatı 3,03). Yine çok yakar meselesi bu anlamda benim için yanlış bir efsaneye dönüşmüş durumda. Yaşadığım şehir küçük olduğu için şehir içi kullanımı İstanbul gibi bir şehirle kıyaslamak çok da doğru olmaz bunu da belirtmeliyim. 

Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...