İçeriğe Yönlendir

Lastik Nasıl Saklanır?

Furkan Avcı

Recommended Posts

İsmail Avcı

konuyla alakalı arama yaptım forumda youtubeda ama tatmin edecek bilgileri bulamadım,konuyla alakalı bi konu varsa moderatör arkadaslardan ricam uygun yere taşınması bu konunun..

kışlık lastiklere geçiş yaptım yazlıkları kendi imkanlarım dahilinde saklamak istiyorum;suan yazlık lastiklerim ikişer tane aynı posette zemini kalebodur olan balkonumda yan yatar vaziyette.güneşten korumaliyım ,rutubetten korumalıyım ,üstüne ağırlık koymamalıyım,dışarıda kışın Bartın eksi dereceleri illaki görecektir;soğuktan korumalımıyım,alttan kalebodurun soğukluğuna önlem almalımıyım,poşetin hava alıp almaması önemli mi?

kışlıklardan yazlıklara geçtiğimizde de saklama konusunda farklılıklar varmıdır?

konuyla alakalı bilgilerinizi rica ederim

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Eğer jantsız ise dik şekilde jantlı ise yatık şekilde koymanız gerekiyor

Mert Beye ek olarak, jantsız saklıyorsanız ayda bir baskı yaptığı yüzeyi değiştirmeniz lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Nuri Güngör

Malum kış geldi lastikler değişti yaz kış değişimlerinde lastik saklamak da problem genelde nette baktığım kadarıyla ya poşet ya da ince kumaş şeklinde saklama kılıfları mevcut lastikler de depo vs yerde saklandiklarindan poşetler genelde yırtılma kılıflar ise aşırı tozlanma yapıyor bir de tabi depolarda böcek vs derdi var bakındım ama bulamadım şöyle plastikten lastiği tamamen saran gerektiğinde nemli bezle silindiğinde tozdan arındıracak böcek vs derdinden de kurtaracak bir ürün denk gelen ya da kullanan var mı merak ettim

Yorum bağlantısı

Malum kış geldi lastikler değişti yaz kış değişimlerinde lastik saklamak da problem genelde nette baktığım kadarıyla ya poşet ya da ince kumaş şeklinde saklama kılıfları mevcut lastikler de depo vs yerde saklandiklarindan poşetler genelde yırtılma kılıflar ise aşırı tozlanma yapıyor bir de tabi depolarda böcek vs derdi var bakındım ama bulamadım şöyle plastikten lastiği tamamen saran gerektiğinde nemli bezle silindiğinde tozdan arındıracak böcek vs derdinden de kurtaracak bir ürün denk gelen ya da kullanan var mı merak ettim

Bim den 1 top streç film alın. Sarın tüm lastikleri. Tozlandıkça yada delindikçe yenilersiniz.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Aslında fabrikalarda depolanacak malları sardıkları büyük streçler var mantıklı olabilir bimdeki 4 lastiği kaplamaya yeter mi acaba

Yorum bağlantısı

Aslında fabrikalarda depolanacak malları sardıkları büyük streçler var mantıklı olabilir bimdeki 4 lastiği kaplamaya yeter mi acaba

Yeni ürünlerde daha uzun metrajlıları gelmişti birkaç hafta önce. Yeter, artar bile. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

jant asma agaci kullaniyorum ben. bir de onlarin tekerlekli olanlari var daha kullanisli

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Berk Yalçın (REZULTEO)

Merhaba,

Görsel olarak da şu şekilde :

Jant ile lastik saklama

jant-ile-saklama_vl.jpg

Jantsız lastik saklama

jants%C4%B1z-saklama_vl.jpg

Saygılar.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Süleyman Kaya

Yarın ben de yazlıklara geçiş yapacağım. Çıkan kışlıkların taşlarını temizlemek dışında, yıkamak ve her hangibir bakım ürünü sürüp depoya koymak gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
19 dakika önce, Süleyman Kaya yazdı:

Yarın ben de yazlıklara geçiş yapacağım. Çıkan kışlıkların taşlarını temizlemek dışında, yıkamak ve her hangibir bakım ürünü sürüp depoya koymak gerekir mi?

Yatacak lastiğe herhangi bir kimyasal sürmek sağlıklı değil.
Yıkayıp güneş görmeyen rutubetli olmayan bir alanda saklamanız yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

valla ben Kuru temiz ve beton zemine temas etmeyecek sekilde dik olarak sakliyorum.Suana kadar sorun yasamadim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
14 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

valla ben Kuru temiz ve beton zemine temas etmeyecek sekilde dik olarak sakliyorum.Suana kadar sorun yasamadim.

Jantsızsa dediğin gibi, jantlı ise üst üste konmalı.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
17 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Ayda 1 kerede lastiğin yere temas eden kısmını değiştirmekte fayda far sürekli lastik aynı noktaya ağırlık vermemesi için.

Lastiği poşete koyup koymama konusunda kararsızım. Bütün firmalarda 0 lastikler açık durur. Poşette hava almadan lastikte sıkıntı olurmu acaba. Yazlıkları poşetsiz saklamıştık kışlıkları poşete koymayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Ayda 1 kerede lastiğin yere temas eden kısmını değiştirmekte fayda far sürekli lastik aynı noktaya ağırlık vermemesi için.

Onu da yapiyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

En alta bir tane eski lastik, üstüne jantlı lastikleri yatırıp üst üste koyuyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Bakış

Kışa girerken banada bir set jant lazım, lastik söktürüp taktırmak zulüm, jantlar ağlıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
5 saat önce, Furkan Bakırel yazdı:

O niye ?

Nasıl ki uzun süre kullanılmayacak araba takoza kaldırılması önerilir ki lastik tabanı bozulmasın, aynı hesap jantlı lastiği tabandan değil de yandan koyma sebebi.

Boş lastiği üst üste koyarsan bu seferde tabanda dikine şekil bozukluğu olacak, çatlayacak, janta takılırken havayı vurunca ayrılacak. O yüzden yanlamaya üst üste değil de tabanın üstüne koyacaksın arada birde oynatırsan daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
On ‎10‎.‎01‎.‎2017 at 16:28, Berk Yalçın (REZULTEO) yazdı:

Merhaba,

Görsel olarak da şu şekilde :

Jant ile lastik saklama

jant-ile-saklama_vl.jpg

Jantsız lastik saklama

jants%C4%B1z-saklama_vl.jpg

Saygılar.

Buna göre saklıyorum, güzel anlatım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Kışlıkları çıkardım. Araç şampuanı ile sabunlu su yapıp halı fırçasıyla yıkadım. Görünen taşları çıkardım. Su ile duruladım. 

sabun ile fırçalayıp durulamak lastiğin kimyasını bozar mı acaba?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kışlıkları çıkardım. Araç şampuanı ile sabunlu su yapıp halı fırçasıyla yıkadım. Görünen taşları çıkardım. Su ile duruladım. 

sabun ile fırçalayıp durulamak lastiğin kimyasını bozar mı acaba?

Arabayı yıkattığımızda dışı sabun ve fırçaya maruz kalıyor. Mantıken sorun olmaması lazım. Tabi iç yüzey konusu nasıldır onu bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Size müthiş bir bilgi vereceğim. Hiçbir yerde bulamazsınız bu bilgiyi. Arka lastiklerin diş aralarında daha fazla taş kalıyor 🤭

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...