İçeriğe Yönlendir

Göğüs Ağrısı

Misafir

Recommended Posts

Babamın kalbinde de bir sıkıntı var. Doktor anjiyo yapacak, nasıl riskli bir iş midir?

Anjio dedem oldu yaşı 75in üzerinde çok aşırı riskli değil. Koldan serum verir gibi ince bir cisimle girdiler kısa zamanda halledildi.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Teşekkürler baba da 70e yaklaştı, koldan bakacakmış. İnşallah problem çıkmaz. Merdiven çıkarken, yürürken sorun yok. Ama efor testinde doktor skıntı gördü.

Yorum bağlantısı

Şimdi hastaneden geliyorum, Rabbime isyan etmiş gibi olmayım ama hastaneye giripte bir temiz çıktığıjm gün olmadı. EKG çekildi, tabi ilaç vs verdiler damardan, doktor kalbimde delik olduğunu söyledi. :(

Sonra efor testine yönlendirdi, Allahtan o temiz çıktı. Kardiololog Göğüs ve noroloji görsün dedi. Göğüs'e çıktım akciğer grafisi çekildi kan alındı. Tıp fakültesine randevu aldım bir noroloji prof. çıkıcam. Hepsi genel bir değerlendirme yapacak sonra delik onarımı vs. ne gerekiyosa yapılacakmış. Ancak zaman zaman gözlerin kararması ve denge kaybım var. Ciddi anlamda moralim bozuldu. :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Burak çok geçmiş olsun. Canını sıkma, arkadaşımın kalbi doğuştan delik. İyi yanı, her gün aldığı ilaçla normal bir insan gibi yaşıyor (gıdıklanmak ve aşırı koşması yasak sadece), kötü yanı kalıxı tedavisi yok. Ömür boyu ilaç tedavisi görecek.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Burak geçmiş olsun canını sıkma sakın artık bize büyük görünen hastalıkların tedavisini kolayca yapıyorlar umarım seninde aynı şekilde olur.Rabbim sağlığına kavuşman için yardımcın olsun.

aynı sorun bende de var, vardı... spor yaparken, futbol oynarken, gündüz bir şey yoktu. geceleri yatağa yattığımda kolumda uyuşma ve göğsümde ağrı oluyordu. kardiyoloji uzmanına gidildi ve; kalp kapakçıklarından biri açık kalıyormuş ve fazla kan pompalaması yapıyormuş. doktor yapacak bir şey yok dedi, sporu bıraktık. vücüdumuzu zorlamıyoruz. halen arada ağrı olur ama onunla yaşamayı öğrendim artık.

geçmiş olsun inşallah önemli bir şey yoktur.

Aynı sıkıntı bende de vardır.Doktor dikkat etmezsem kalıcı olacağını belirtti bir dönem sıkı bir şekilde üstüne düştüm şimdilik bir sıkıntı yok çok şükür.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Burak geçmiş olsun canını sıkma sakın artık bize büyük görünen hastalıkların tedavisini kolayca yapıyorlar umarım seninde aynı şekilde olur.Rabbim sağlığına kavuşman için yardımcın olsun.

Aynı sıkıntı bende de vardır.Doktor dikkat etmezsem kalıcı olacağını belirtti bir dönem sıkı bir şekilde üstüne düştüm şimdilik bir sıkıntı yok çok şükür.

benim mitral kapakçığı gevşek yapıda çıktı. sanırım ilk belirti 2002 yılıydı. 10 sene geçmiş. şimdilik pek bir şey yok. siz de de hala arada sırada ağrılar oluyor mu? özellikle vücüdu zorlayacak hareketler yaptığınız zaman?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

benim mitral kapakçığı gevşek yapıda çıktı. sanırım ilk belirti 2002 yılıydı. 10 sene geçmiş. şimdilik pek bir şey yok. siz de de hala arada sırada ağrılar oluyor mu? özellikle vücüdu zorlayacak hareketler yaptığınız zaman?

Stres te bazen ben buradayım diyor doktorun bana en büyük tavsiyesi sıkıntı ve stresten uzak duracaksın dedi.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Stres te bazen ben buradayım diyor doktorun bana en büyük tavsiyesi sıkıntı ve stresten uzak duracaksın dedi.

geçmiş olsun tahir bey, aynı rahatsızlıktan muzdaribiz sanırım. bende de sıkıntı ve stres durumlarında özellikle geceleri çok ağrım oluyor. sabah uyandığımda geçmiş oluyor. yapacak bir şey yok, Allah ne kadar ömür verirse biz bu rahatsızlıkla yaşayacağız. :( :(

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

geçmiş olsun tahir bey, aynı rahatsızlıktan muzdaribiz sanırım. bende de sıkıntı ve stres durumlarında özellikle geceleri çok ağrım oluyor. sabah uyandığımda geçmiş oluyor. yapacak bir şey yok, Allah ne kadar ömür verirse biz bu rahatsızlıkla yaşayacağız. :( :(

Serdar hocam teşekkür ederim sana da geçmiş olsun dikkat ettikten sonra sıkıntı yok ;) Zaten günde 2 saat forumda talınca stres falan kalmıyor :D Şu bey lafını kaldıralım bu arada.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Serdar hocam teşekkür ederim sana da geçmiş olsun dikkat ettikten sonra sıkıntı yok ;) Zaten günde 2 saat forumda talınca stres falan kalmıyor :D Şu bey lafını kaldıralım bu arada.

eyvallah Tahir (bak kaldırdım :biggrin: ) doğru diyorsun canım bu konu sağlık olunca kuzuya filan bağlanmadı. yoksa şimdiye en az on sayfa geyik oldu idi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçmiş olsun. Babam da bugün doktora gitmiş, babam düz yatamadığı için( tam düz yatınca tıkanacak gibi oluyor, anatomik bir sıkıntı var) anjiyo yapamamış. Kullandığı makine için tam düz yatmak gerekiyormuş. Devlet hastanesini önermiş orada farklı bir sistem varmış, bakalım göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Öncelikle çok geçmiş olsun, Bu tip şikayetler ihmale gelmez bence hemen bir doktor'a gidin. Ama özel hastanelerden uzak durun..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Geçmiş olsun Burak kardeşim, allah acil şifalar versin. .tıp fakültesinde birşeye ihtiyacın olursa muhakkak ara....

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Öncelikle iyi dilekleriniz için hepinize çok teşekkürler. Allah hepinizden razı olsun.

Gecmis olsun Burak... Yapabilecegim bir sey varsa ara...

Abim sıkıntı yok, yanlız Tıp'da Noroloji prof varmış, Atilla Özcan ÖZDEMİR tam ismi işte, Annem'de de aynı problem olduğundan tanıyormuş. Net bir teşhis koyacaklar. Zaten hastane'deki kardiolog'u beğenmedim. Yani adama sordum Spor yapabilrmiyim diye, göğüs press vs yap bişey olmaz dedi. Ama bu gün fark ettim ki tempolu yürüdüğümde bile zorlanıyorum.

çok geçmiş olsun Burak bey, canını sıkma. çevremde senin durumunda olan onca tanıdığım var. kimisi ameliyat oldu, kimisi ilaç tedavisine devam ediyor. ama hiç birisi hayata küsmedi. artık sende hastalığını biliyorsun.önemli olan da bu. bundan sonra yapman gereken hastalığını tanımak ve buna göre yeni bir hayat tarzı belirlemek ve yaşam kaliteni arttırmak...

tekrar geçmiş olsun...

Sadık abi: Bey'lik kim biz kim, hoş ne geldi ise başımıza bu ünvan makam sahiplerinden gelmedi mi ? Yine de iyi dileklerin için teşekkürler. :)

Burak çok geçmiş olsun. Canını sıkma, arkadaşımın kalbi doğuştan delik. İyi yanı, her gün aldığı ilaçla normal bir insan gibi yaşıyor (gıdıklanmak ve aşırı koşması yasak sadece), kötü yanı kalıxı tedavisi yok. Ömür boyu ilaç tedavisi görecek.

Sani bakma bana fctr'nin ahı tuttu, çok naylonu savunduk. Artık bir toplu okuma üfleme org. yapıldı işlem tamam. Mission Completed. :D

Tahir: Bu belki de en küçüğü diyebilirim, rabbime çok şükür. Sonuçta iyi de gelse ondan kötü de gelse ondan. Bir kaç hastane ve doktor'dan sonra kesin kararımı vereceğim.

Allah acil şifa versin kardeşim.

Sıkma canını sakın. Herşeyin hayırlısı olsun.

İmtihanın parçası bunlar.

Abi zaten bekliyordum, biraz genetik diyebilirim. Yinede buna şükür, ağrı vs sorun olmuyor da son zamanlarda ellerde hafif uyuşma titreme ve gözlerde çok ani kararma olması beni düşündürüyor. Tam iyileşmeden direksiyon vs. başına geçmek istemiyorum.

Geçmiş olsun Burak kardeşim, allah acil şifalar versin. .tıp fakültesinde birşeye ihtiyacın olursa muhakkak ara....

Abim Allah razı olsun, muhakkak ihtiyacım olursa ararım saolasın. ;)

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hemşerim geçmiş olsun sıkma o güzel canını Derdi veren İnşallah dermanını da verir.Geçmiş olsun acil şifalar versin rabbim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Toprağım teşekkür ederim, bu tür hastalıklar genetik olabiliyormuş. Kardiolog valide'de de aynı sorun var deyince daha net anladım. Abim sıkmıyorum, bu halime şükür iyi de gelse Allah'tan kötü de gelse Allah'tan her şer'de varmış bir hayır. ;)

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...