İçeriğe Yönlendir

Benzinli Fiyatına Dizel Bravolar

Misafir

Recommended Posts

Daha önce konusu geçti mi? bilemedim ancak dün nette gezinirken rastladım. Özellikle 1.6Multijet 120bg'lik motorun övgüsünü çok duyuyorum son zamanlarda. Fiyatlar da güncel piyasa rakamlarına göre iyi gibi. Araç bu kadar eder mi, etmez mi o ayrı konu ama günümüzde orta sınıf bir araç 50.000.-TL'ye dayanmışken, Bravo'nun en güçlü dizel motorunun en donanımlı haliyle 55.000.-TL olması cazip gibi. Şöyle bir karşılaştırma yaparsak, Fiesta 1.6TDCI 95bg, full donanım şu anda indirimli 50.000.-TL civarında. Belki hayalinde Lancia olup da fiyatı nedeni ile yaklaşamayanlar için Bravo alternatif olur.

Saygılarımla.

http://www.fiat.com.tr/Pages/tr/otomobiller/bravo_fiyat.aspx

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

Çok insan bravo yerine fiesta tercih eder. :)

Allah'tan, yanlışlıkla o çoğunluktan olmamayı diliyorum, bence o kadar da değil! ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Fiat kullanan ve de hala kullanan (şirkette var) biri olarak artık yanına yaklaşmayacağım bir marka... Ford'dan devam... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Fiat'la Ford yan yana konulunca bile tercih bellidir her zaman.. ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Konu kıyaslamaya gitmiş fakat şöyle açalım.

Fiesta küçük sınıf, Bravo orta sınıf.

Fiesta 1.6lt 95bg-200nm tork - Bravo 1.6lt - 120bg - 300nm Tork. Bu torku Mondeo TDCI'dan alanlar ne kadar güçlü olduğunu anlatabilirler.

Fiesta düz vites, Bravo otomatik,

Diğer donanımlar hemen hemen aynıdır, fiesta da elektikli katlanır aynalar mevcut.

Sonuçta Bravo Hb Focus ayarında bir araç. Kasası eskidiği için biraz demode olsa da motoru için aynı yorumu yapmak yanlış. Ben başka bir konuda da belirttiğim gibi, Fiesta'yı bir Mondeo kullanıcısı olarak çok beğendim ve bundan sonraki süreçte eskisi kadar küçük araçlara önyargılı bakmıyorum Fiesta sayesinde. Yanlız Fiat'ın fiyat opsiyonu olarak rakiplerine göre daha agresif olduğu da sanırım fiyatlardan anlaşılıyor.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Peki güzel, 23 Nisan ile ilgili neden hiç konu yok onu anlayamadım, ben mi göremedim. :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Peki güzel, 23 Nisan ile ilgili neden hiç konu yok onu anlayamadım, ben mi göremedim. :unsure2:

Konu var Evren Bey;

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/230752-23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayramimiz-kutlu-olsun/page__pid__1470266__st__20#entry1470266

Bravoda düz vites seçeneğide var.Fiestada esp li bir araca sahip olmak 3-6 ay arası.

keşke siz açsaydınız biz hata yaptık ama.

Düz vitesi var biliyorum, en pahalı model olarak yazdığım için otomatikten bahsettim. Yine Fiesta'da dizel ve otomatik seçeneği maalesef yok. Benim için tercih nedeni değil fakat birçok kullanıcı için önemli.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Kullanmadım ama fiyat listesine bakınca 42 liraya 105 hp multijet giriş versiyonunu alır binerim. Kesinlikle B segmenti ayni fiyata alacağım araçtan iyidir. Fiat iyi kampanyalar yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

43bin TL ye diesel Bravo, bence şu andaki piyasada iyi tercih olur, Giluetta benzeri bir alt yapısı var, fiestadan üstün bir segmentte yer alıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Oto dergisinin, ıslak halı üstünde yaptığı testler kriter değildir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

linea arabamı yahu :) bravo hadi tamam, dizeli yazan beygiri vemesede alınır, yalnız 10 sene kullanacağım derseniz iş başka, marka değişmeniz lazım :)

Yorum bağlantısı

Ya bu Balıkesirliler buraya yazıyo da toplanalım deyince kimseden ses seda çıkmıyo :p

Yakında Ispartayı da geçeriz biz... :D :D :D

Bu arada bravoyu tercih ederdim fiesta yerine...

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

23 Nisanla ilgili konuyu ben açtım....

Fıat arabalarının içinde bir tek Bravoyu beğeniyorum.Tasarım olarak hoşuma gidiyor.Ama nasıldır bilmiyorum.Tercih meselesi.Ama Fıat arabasına karşı ben ön yargılıyım.Isınamadım gitti bir türlü...

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

ne kadar özellikli olsa da her iki aracada o parayı asla vermem.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

300nm tork felan kağıt üstünde güzel. Fiesta 1.6 tdci 95hp i kullanmayanlar bilemez ;) Bildiğin şaka makinasıdır o kısa şanzımanlı vitesi ile. Fiesta var iken bravo nun şahsen bulunduğu mevkii ye bile bakmam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

ne kadar özellikli olsa da her iki aracada o parayı asla vermem.

Ama aynı fiyata bravo tek geçilir bence.Bagaj daha fazla, iç hacim daha fazla ve bir üst sınıf.Daha ne olsun :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

300nm tork felan kağıt üstünde güzel. Fiesta 1.6 tdci 95hp i kullanmayanlar bilemez ;) Bildiğin şaka makinasıdır o kısa şanzımanlı vitesi ile. Fiesta var iken bravo nun şahsen bulunduğu mevkii ye bile bakmam

şişme tork ve beygir diye boşa söylemiyoruz, 1.6 tdci fiesta adamı fena çarpar, punto dizel falan zaten hikaye yanında :)

23 Nisanla ilgili konuyu ben açtım....

Fıat arabalarının içinde bir tek Bravoyu beğeniyorum.Tasarım olarak hoşuma gidiyor.Ama nasıldır bilmiyorum.Tercih meselesi.Ama Fıat arabasına karşı ben ön yargılıyım.Isınamadım gitti bir türlü...

Ön yargı değil ki bu, gerçeklerr böyle azizim :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

alınıp keyifle binelecek çok güzel bir araba.fiyatı dışında fiestayla karşılaştırılmasına da ayrıca şaşırdım.iyidir-kötüdür ayrı,ama ford'da karşılığı focustur

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Bravoya göz ucuyla çoğumuz bakmışız anladığım kadarıyla. Linea da kısa bir yolculuğum oldu sıfıra yakın bir araçtı. Sevmedim. F1 den bile daha gürültülü arka koltuklar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

alınıp keyifle binelecek çok güzel bir araba.fiyatı dışında fiestayla karşılaştırılmasına da ayrıca şaşırdım.iyidir-kötüdür ayrı,ama ford'da karşılığı focustur

Fiesta ile punto Bravo ilede Focus kıyaslıyoruz canım, bravo focus olarak bravonun şanşı yok, fiesta da ise 1.6 tdci ise puntoya bakmam bile :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

geçen yıl doblo alırken bayideki arkadaşın ille satalım isteğiyle dizel otomatik olanla test sürüşü yapmıştım, biraz da agresif kullanmıştım nasıl gidiyo acaba diye, şahsen alternatiflerine kıyasla biraz daha seri ve atak olması dışında hiçbir tarafı hoşuma gitmemişti... gerçekten ciddi bir indirim teklif etmesine rağmen indikten sonra araç hakkında konuşmamıştık bile...

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Bravo ve Focus arasında bir tercih yapacaksam kesinlikle Focus derim. Fakat bütçe olarak Fiesta ve Bravo arasında kalırsam da Bravo'yu alır keyifle binerim :) Tabi ki Fiesta 1.6 TDCI'ın da motoru güçlüdür kendine göre ancak 120 hp 300 nm kadar da değildir bence ;) ayrıca her şey motor ve performans da değil; Bravo daha üst segment olduğu için konforu da Fiesta'dan daha üstündür diye düşünüyorum. Zaten öncelik performans olsaydı Focus ile Bravo arasında kalınca da Bravo tercih edilirdi; çünkü Bravo'nun 120hp'lik motoru Focus III'lerin 115hp'lik dizelini de geçebilir, ama önemli olan arabanın her açıdan değerlendirilmesi sonucunda çıkan sonuç bence ve bu sonuca göre de Fiesta'yı tercih etmezdim açıkçası.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...