İçeriğe Yönlendir

Benzinli Fiyatına Dizel Bravolar

Misafir

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Bravoyu 1 hafta önce fiat bayiinde inceledik. Gerçekten çok konforlu. Plastik kalitesi bile fiestaya on basar. Ayrıca diz mesafeside fena değildi. Ama punto için aynı şeyi söyleyemem. Heleki makyajlı yeni kasası evin önünde bile durmasın.

Fiat'ın yaptığı Ford'un iyi yapamadığı şeylerde var. Mesela ses yalıtımı. En düşük donanımlı Linea dizel bile Focuslardan daha az ses (motor sesi) alıyor. Araba firmalarının ürettiği bir modeli beğenmeyenler diğer modelide öyledir diye kötülüyorlar.

Ama marka olarak sorsanız tabiki Ford derim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bravo ve Focus arasında bir tercih yapacaksam kesinlikle Focus derim. Fakat bütçe olarak Fiesta ve Bravo arasında kalırsam da Bravo'yu alır keyifle binerim :) Tabi ki Fiesta 1.6 TDCI'ın da motoru güçlüdür kendine göre ancak 120 hp 300 nm kadar da değildir bence ;) ayrıca her şey motor ve performans da değil; Bravo daha üst segment olduğu için konforu da Fiesta'dan daha üstündür diye düşünüyorum. Zaten öncelik performans olsaydı Focus ile Bravo arasında kalınca da Bravo tercih edilirdi; çünkü Bravo'nun 120hp'lik motoru Focus III'lerin 115hp'lik dizelini de geçebilir, ama önemli olan arabanın her açıdan değerlendirilmesi sonucunda çıkan sonuç bence ve bu sonuca göre de Fiesta'yı tercih etmezdim açıkçası.

Saygılarımla.

Fiesta bravo karşılaştırması yapmıyoruzki, ayrıca 120hp bravo kağıt üstünde öyle, kullanınca hiçte 120 lik gibi gelmiyor, bunuda unutmayalım, fiesta 1.6 tdci mi punto dizelmi dersen, cevabım fiesta olacaktır, sadece tipi yeter :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Fiesta bravo karşılaştırması yapmıyoruzki, ayrıca 120hp bravo kağıt üstünde öyle, kullanınca hiçte 120 lik gibi gelmiyor, bunuda unutmayalım, fiesta 1.6 tdci mi punto dizelmi dersen, cevabım fiesta olacaktır, sadece tipi yeter :)

Haklısın Ali Abi, tabi ki ben de Fiesta ve Punto'yu karşılaştırmam bile ;) tercihim kesinlikle Fiesta'dan yana olur; hatta 1.4 tdci Fiesta ve Punto arasındaki tercihim bile Fiesta'dan yana olur diye düşünüyorum :yes: Ancak sözkonusu Bravo olunca orada benim fikrim biraz Bravo'ya kayıyor açıkçası ;)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiestamı bravomu dersen elbette öyle, ilk görüşte çekiyor insanı, sonra o paraya bravomu diyip 4-5 sene sonrasını da düşününce yine fiesta ya dönüş oluyor bende :D

Hürmetler. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
(düzenlendi)

Fiestamı bravomu dersen elbette öyle, ilk görüşte çekiyor insanı, sonra o paraya bravomu diyip 4-5 sene sonrasını da düşününce yine fiesta ya dönüş oluyor bende :D

Hürmetler. :)

Önyargı mıdır bilemem ama uzun vadede düşününce Fiat'a hiç güvenim yok zaten abi, tamamen katılıyorum bu konuda sana :yes: Fiat'cılar alınmasın ama "Bravo'yu alıp 3-4 sene binip satmak lazım" gibi bir düşünce mevcut bende ;)

Hürmet benden abi :)

tarihinde Mustafa Kestel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu fiyata fiesta almakda yorum yapmak istemiyorum sonuçta B sınıfı bir araç ben ne yazzsam farklı anlaşılıyor. Bütçem yeterli olursa almak isterim, dizel C sınıfı gidiyor mu gidiyor. Benim için yeterli diyebilirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...