İçeriğe Yönlendir

Yeni Focus Almalı mıyım?

şevket sağlam

Recommended Posts

Arda Akbay
Focus iyi araba anack, focusa gelene kadar o fiyatlarda çok daha iyi arabalar var.

Erhan Bey ne gibi ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Özyurt

Citroen'den WV'ye,Honda'dan Citroen'e hepsini sürdüm etüt ettim.

Hülasa C segmentinde focus 3 e rakip olabilecek c4 veya Jetta.

Peki konfor dersek jetta ama donanım yok. :( (Ha parayı basarsan var 55.000 liraya çıkıyor styl+plus a denk bir donanım)

c4 de güzel bir araç ama malesef sedan değil. :nea:

Focus 3 donanım olarak nerede ise BMW ye yakın ve Türkiye'de kendisini kanıtlamış... :good1:

Yorum bağlantısı
Yaşar Turhan

Yorumlarda genellikle Focus un yol sesini fazla içeri aldığı saptanmış. Bende 2012 FIII aldım üstelik titanyum X paket. Gerçekten izolasyon azlığı yol gürültüsü nedeniyle dikkat çekiyor. Yıllardan beri bu söyleniyor yazılıyor neden Ford buna çözüm bulmuyor bu ilginç doğrusu. Üstelik aracın orjinal versiyonu Sony müzik sistemli ve 17 inç çelik jantlı. Biz üçüncü dünya ülkesi vatandaşımıyız bize eksik donanımlı ve çok yüksek fiyatlarda araba satılıyor. Avrupa ile aynı donanımlı arabalar Türkiyeye gelinceye kadar Focus almamanızı tavsiye ediyorum. Çok zarar etmeyeceğimi düşünsem derhal 3000 km deki arabamı değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Arabanın burnu havaya kalkıyor yazmışsınız, birde bunu turbo dizel bir motorda düşünün. Aracımı değiştirmeyi düşünürsem şayet Focus 3 değil de Focus 2,5 kesinlikle tek tercihim. Görüntü olarak beni tatmin etmediği için düşünmüyorum, diğer yönlerini kendiniz test sürüşünde keşfedebilirseniz daha uygun olacaktır diye düşünüyorum, şimdiden hayırlı olsun, kolay gelsin.... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Turhan

Alma kardeşim pişman olursun. Bana defolu araç sattılar. Aracın tavan döşemesi bozuktu tabi alırken incelemedik sonradan gördük. şimdi döşeme değişimi için araç 3 gündür serviste. Yerine araç verilmesini talep ettim, eski bir fiesta verdiler. Bunların müşteri memnuniyet anlayışı bu kadar. Sakın almayın, aynı paraya aynı düzeyde bir sürü araç var..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alma kardeşim pişman olursun. Bana defolu araç sattılar. Aracın tavan döşemesi bozuktu tabi alırken incelemedik sonradan gördük. şimdi döşeme değişimi için araç 3 gündür serviste. Yerine araç verilmesini talep ettim, eski bir fiesta verdiler. Bunların müşteri memnuniyet anlayışı bu kadar. Sakın almayın, aynı paraya aynı düzeyde bir sürü araç var..

Yaşar Bey, belliki dertlisiniz.. Ancak amacınız, belliki markayı ve firmayı kötülemek.. Bunu bazen biz de yapıyoruz ama bu şekilde olması yanlış..

Şikayet butonlarına basıyorsunuz, mesajlar gönderiyorsunuz..

Başka bir forumda olsanız anında dışlanırdınız.. Sorunlarınız varsa paylaşın çözüm arayın, ama her mesajın altına her konuya, her üyeye almayın demekle etkili olamazsınız..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Edip Aydın
(düzenlendi)

kişisel görüşüm olarak;

araçla ilgili yaşadığım sıkıntılar ve otosanın sorunlara yaklaşımı bakımından benim için ford sayfası açılmamak üzere kapanmıştır. O nedenle kendi açımdan tercih ve tavsiye etmiyorum. araçta mevcut sıkıntılar için kullanıcısının çözüm bulmasını bekleyen, kullanıcının bulduğu çözümler dışında bir uygulama yapamayan bir firma benim gözümde ciddiyetini, yetkinliğini ve tercih edilebilirliğini yitirmiştir.

tarihinde Edip Avşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben bir gün Otokoç' a gittim..Arabayı servise bıraktım mağaza da eller arkada bağlı geziyorum..Baktım sunroof lu bir Focus III, tavan döşemesi sarkmış, hatta fotoğrafını çektim...Herhalde siz aldınız o arabayı...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

döşeme değişimi için araç 3 gündür serviste. Yerine araç verilmesini talep ettim, eski bir fiesta verdiler. Bunların müşteri memnuniyet anlayışı bu kadar...

Şube müdürünün makam aracı olan Mondeo Selective'mi vermelerini bekliyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Turhan

Bazı arkadaşlar verdikleri paranın karşılığında aldıkları hizmeti yeterli bulabilir ancak aldığınız mal veya hizmette kötü yönler var ise bunları söylemekten çekinmemek lazım. Wolksvagen Golf servisteyken yerine Passat verebiliyorsa Ford da focus veya mondeo verebilmeli. Bizi yıllarca Anadol ve Muratla oyaladılar. Kaaliteli hizmet ve mal hepimizin hakkıdır. Buradaki amaç markayı kötülemek değil bu tip şikayetleri daha çok insana ileterek üreticileri daha çok kaliteye yöneltmek olmalıdır. Artık verdiğimiz paranın karşılığını alalım..

Sn.Necat Ertan en çok hak hukuk savunması gereken sizlersiniz. C Max in yerine 3-5 gün yıpranmış bir Fiesta ile gezdiğiniz zaman sanırım sizde mondeo vermelerini beklersiniz. Ayrıca şube müdürü dediğiniz makamlarda oturan kişilerin sizden benden fazla ne gibi bir farklılıkları var..Ben sıfır focus aldım bir aydır sıkıntıları bitmiyor bu doğru bir şeymi sizce.?

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

focus 3 ses konusunda daha önceki versiyonlara göre daha başarılı ancak muadillerini bilemem.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Sn.Necat Ertan en çok hak hukuk savunması gereken sizlersiniz. C Max in yerine 3-5 gün yıpranmış bir Fiesta ile gezdiğiniz zaman sanırım sizde mondeo vermelerini beklersiniz. Ayrıca şube müdürü dediğiniz makamlarda oturan kişilerin sizden benden fazla ne gibi bir farklılıkları var..Ben sıfır focus aldım bir aydır sıkıntıları bitmiyor bu doğru bir şeymi sizce.?

Focus'un hatalarından ötürü içerisinde bulunduğunuz sinir harbini çok iyi anlayabiliyorum. Bir dünya para ödediniz, ödenen bedele karşılık beklentileriniz yüksekti ancak araç beklentilerinizi tatmin edemedi. Üstüne üstlük üretim hatası bir kaç durumla karşılaştınız. Ancak bence araçla ilgili rahatsızlıklarınızı bildirirken aşırıya kaçıyorsunuz. Hangi firmada müşterilere ikame araç olarak verilmek üzere her modelden 5'er 10'ar tane araç bekletildiğini gördünüz. Olsa keşke ama ben görmedim, duymadım. Varsa lütfen beni bu konuda bilgilendirin, tüketici olarak bende tercihlerimi buna göre şekillendireyim. Focus iyidir kötüdür ayrı konudur ancak ikame araç olarak verilen fiesta' ya bakarak müşteri memnuniyeti politikasından dem vurmanızı yadırgadım sadece.

Çok çocuklu bir aile olurum 7 kişilik C max, S Max v.s. kullanırım o zaman muadil araç olarak fiesta verildiğinde araca sığamayacağım için kabul etmem bunu... Belli ki bu focus çok canınızı sıkmış, bu sıkıntı ile yaşanmaz bence, tez vakitte satın kurtulun. Herşey gönlünüzce olsun :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Sever

Yaşar Bey, sizin yaşadıklarınızı anlayabiliyorum bence yapacak en iyi şey aracınızı satmak ya da firma ile sonuna kadar uğraşmaktır. Gerekirse AİHM'ye giderim diye tehdit edin. Arabanızı seviyorsanız kesinlikle satmayın. 1997 passatta yaşadığımız olumsuz olaylar aşağıdadır. Buna rağmen performans, tasarım ve sürüş keyfinden dolayı 7 yıl kullandık

İlk almış olduğumuz 1.997 model Passat 1.8 T'de daha 10.000 km de baskı balata sıyırdı. Kavga dövüş garantiden değiştirmeyi başardık. Sonra arabımız çizldiğinde arabayı bırakmış olduğumuz City Yetkili servisinde araba 200 km kullanıldı bu sefer de mücadele ettik ama sonuç başarısız. Daha sonra 30.000 km de sanırım General oto veya Rekor'da bakıma girdikten sonra debriyaj gıcırdıyordu. Tamaş'ta 45.000 km bakımda öğrendik ki debriyaj merkezinden parça çalınmış ve parça değişti sorun çözüldü. Bu seferde Tamaş'taki arkadaşlar motor yağını taşırdılar. Sonra dışarda özel servise gittik.

Yorum bağlantısı
şevket sağlam

katılımlarınız için çok teşekkür ederim. aynı günde c-max fokus ve c4 test ettim fiyatlarını ve donanımlarını karşılaştırdım kısaca izlenimlerim şöyle

1- önce c-max kullandım test araçları en full versiyonları oluyo servislerin. cam tavan,anahtarsız çalışma,heryerde düğmeler falan uzay gemisi gibi bi makina. debriyaj çok erken kavrıyor alışmak lazım. yolda gidişi güzel fren çok hassas biraz dokunuyorsun tutuyo az daha dokununca çakılıyo araç madem çok yukarda tutacak neden pedal o kadar havada diye soruyor insan. görüş açısı gayet başarılı. yol tutuşu güzel fakat ses konusu benim polo kadar başarılı değil ama sürüşü zevkli yağ gibi kayıyor araç.herşeye rağmen tamam alırım denecek bir araç fakat fiyatı itibariyle seçeneklerimden çıkarmak zorunda kaldım.

2- sonra fokus kullandım hemen hemen aynı sürüş deneyimi. iç konsol bana fiestayı hatırlatıyor sürekli. styl plus olanını denedim bundada yol sesi geliyor hele 100 ü geçince dahada artıyor ses. beğenmediğim diğer yanı klimanın analog olması titanyumda otomatik faka oda fiyata yansıyor. pazarlıkla 54,400 tl son ve nakit fiyatı aldım. arabamı satar üstüne kredi çekerim dedim bana toplamda 60,000 tl ye geliyor. 24 ay 0 krediyi düşündüm bu sefer aracın fiyatı 57,000 tl dediler iyice keyfim kaçtı. özetle güzel bir araç beğenmediğim yanları analog klima ve yol sesi.

geçelim 3. arabaya

3-arkadaşım 2011 c4 manuel ,dizel exlusive almış araç sınıfının en boş versiyonu 92 hp 5 ileri. kadıköy sahilde denedim.ilk izlenimlerim dreksiyonun güzelliği ve kullanılan malzemenin kalitesi.düğmeler ve renkler gayet güzel konsolun şekli ve malzemesi harika.süngerimsi deri kaplama yapmış adamlar.sürüşe gelince hiç yabancılık çekmedim hemen alıştım arabaya.gaza ve frene çok tepkili.poldukça atik ve seri bir araç vites geçişleri çok rahat.yakıt tüketimi fokus ile aynı.bende hemen bir citröen servisine gittim iyice inceledim araştırdım sordum ve pazarlık yaptım.c4 f1 vitesli 112 hp 1,6 hdı comfort plus modelini test ettim.bu modeli için 24,000tl ye 24 ay 0 kredi kullanarak üstüne benim aracı ve birazda nakit vererek istediğim rengini 52,000 tl ye anlaştım.şu anda arabamın satılmasını bekliyorum. yeni aracım şu anda yoldaymış geliyoyormuş. aslında c4 alınmaz derdim hep ama bu araçta ciddi ilerleme kaydetmiş adamlar. piyasaya bakınca bir sürü citröen var sanırım bende onlardan biri olacağım.hayırlı olur inşallah.herkesin karr vermeden önce denemesini tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

ben de çok km yapmadığım için 2009 yılında benzinli focus aldım ancak dizeli daha pahalı alsanız da satarken de daha pahalıya satıp verdiğiniz parayı alıyorsunuz .Benzinliyi kullanırken ise yokuş yukarı çıkarken anlık 35-40 lt yakıt tüketimlerini görünce moraliniz bozuluyor. Benim şu anda ortalama yakıtım 9.1 lt. Aracın tasarımını focus 3 den daha çok beğeniyorum yol tutuşu ve sağlamlığı çok iyi, dizel de alırsanız yakıttan yana da derdiniz olmaz 10 numara bir arabanız olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allah utandırmasın, pişman etmesin Şevket Bey.. güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Yusuf Dilekci
(düzenlendi)

focus 2.5 sedan fordun bence en geniş en güzel kasası bagajı yayla gir yat valla, focus 3 önden cok tipsiz şahsi görüşüm tabi ön konsül güzel ama çok basık bagaj dar, arka diz mesafesi yetersiz. altı yere çok yakın araçta 5 kişi binince iyice alçalıyor.alınabilir bir araç ama 60 binlik bir aracı tasarım olarak daha güzel yapılabılirdi. focus 2 nin tek eksiği pütürlü yoldaki yol sesi.

tarihinde Yusuf Dilekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Yusuf Dilekci

Yorumlarda genellikle Focus un yol sesini fazla içeri aldığı saptanmış. Bende 2012 FIII aldım üstelik titanyum X paket. Gerçekten izolasyon azlığı yol gürültüsü nedeniyle dikkat çekiyor. Yıllardan beri bu söyleniyor yazılıyor neden Ford buna çözüm bulmuyor bu ilginç doğrusu. Üstelik aracın orjinal versiyonu Sony müzik sistemli ve 17 inç çelik jantlı. Biz üçüncü dünya ülkesi vatandaşımıyız bize eksik donanımlı ve çok yüksek fiyatlarda araba satılıyor. Avrupa ile aynı donanımlı arabalar Türkiyeye gelinceye kadar Focus almamanızı tavsiye ediyorum. Çok zarar etmeyeceğimi düşünsem derhal 3000 km deki arabamı değiştireceğim.

yaşar bey bende focus 2 var 2011 model lastık sesi mıcırlı asfalltta çok geliyor bir arkadaşımın focus 3. aracındada mıcırlı asfatta  zırıltı şeklinde yol sesi geliyor stayle plas tı aracı. sizin araçta da aynı zırıltı şeklinde yol lastik sesi varmı?

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ufuk Süleyman Nakış

Herkese merhaba arkadaşlar arabamı daha yeni sattım 2006 focus 2 ghia +lpg. Yeni kasa focus 3 düşünüyorum ama gerçekten çok çelişkideyim. bundan öncede focus 1 vardı. yani focusun tüm serisine bindim diyelim 3'ü de alırsam. Ama eski kasadaki tüm sıkıntılar galiba devam ediyor, sürekli forumdan takip ediyorum focus 2'deki yol sesi, motor sesi, küçük tıkırtılar, göğüsten ve kapılardan gelen gıcırtılar anlaşılan ford arabalarını hep beton gibi asfaltta test ediyor derken vw grubuna baktım passata niyetlendim 1.4 tsi çok ekonomik diyorlar alakası yok. arakadaşın 2006 golfüne bindim o da focus gibi göğüsten ses geliyor. vw ayrıca çok uçuk paralara milleti düdüklüyor gibi geldi çünkü benim sattığım 2006 model arabadan donanım olarak tek artısı uyku tespiti, 2013 model 1.6 dizel comfort 84.000 tl çektiler uyanıklar hergün de fiyat artarak gidiyor. Cmax almaya niyetlendim 2012 model x paket buldum 56 anlaştık arabaya bindim test ederken kapılardan gelen tıkırtılar aşırı rahatsız etti ve araçtan hemen indim ve satan arkadaşa bu olmaz diyerek vazgeçtim, ama araç gerçekten çok zevkli. yani doluya koyuyorsun almıyor boşa koyuyorsun dolmuyor. yine de focus 3 x paket çekebilirim her an bu da bir hastalık olsa gerek. ses konusuna da değinmek istiyorum evet ses yalıtımı bir miktar olmuş gerçekten 8 yıllık bir focus binicisi olarak söylüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erhan Güler

Herkese merhaba arkadaşlar arabamı daha yeni sattım 2006 focus 2 ghia +lpg. Yeni kasa focus 3 düşünüyorum ama gerçekten çok çelişkideyim. bundan öncede focus 1 vardı. yani focusun tüm serisine bindim diyelim 3'ü de alırsam. Ama eski kasadaki tüm sıkıntılar galiba devam ediyor, sürekli forumdan takip ediyorum focus 2'deki yol sesi, motor sesi, küçük tıkırtılar, göğüsten ve kapılardan gelen gıcırtılar anlaşılan ford arabalarını hep beton gibi asfaltta test ediyor derken vw grubuna baktım passata niyetlendim 1.4 tsi çok ekonomik diyorlar alakası yok. arakadaşın 2006 golfüne bindim o da focus gibi göğüsten ses geliyor. vw ayrıca çok uçuk paralara milleti düdüklüyor gibi geldi çünkü benim sattığım 2006 model arabadan donanım olarak tek artısı uyku tespiti, 2013 model 1.6 dizel comfort 84.000 tl çektiler uyanıklar hergün de fiyat artarak gidiyor. Cmax almaya niyetlendim 2012 model x paket buldum 56 anlaştık arabaya bindim test ederken kapılardan gelen tıkırtılar aşırı rahatsız etti ve araçtan hemen indim ve satan arkadaşa bu olmaz diyerek vazgeçtim, ama araç gerçekten çok zevkli. yani doluya koyuyorsun almıyor boşa koyuyorsun dolmuyor. yine de focus 3 x paket çekebilirim her an bu da bir hastalık olsa gerek. ses konusuna da değinmek istiyorum evet ses yalıtımı bir miktar olmuş gerçekten 8 yıllık bir focus binicisi olarak söylüyorum.

Hocam ben de aracı alalı 3-3.5 hafta oldu Focus 3 1.6 TDCI Titanium+Plus paket. Yol sesi alıyor diyenlere keesinlikle katılmıyorum.Bundan önce de 2010 Focus 2.5 dizel titanium vardı o yol sesini baya alıyordu,gürültülü bir araçtı lakin bu araç bambaşka olmuş. Yol tutuşu,ses yalıtımı,donanımı vs. süper.Ben de önce golf,leon,c4 hatta megane falan düşündüm ama en son focus aldım,iyi ki de focus almışım diyorum.

Yorum bağlantısı
Recep Ali Bodur

Focus 3 gerçekten sessiz. Tabi önceki focuslara göre. Performans yakıt, sağlamlık ve piyasa olarak da çok ideal bir araç.

Eksileri: içi biraz dar olmuş gibi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...