İçeriğe Yönlendir

Mk3 Otomatik Vites Benzinli Performansı Ve Ara Hızlanma

Gökhan Maden

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Ya tabiki.. mübalağa yaptım ben :)

Jatkodan hızlı vites değiştirebilirim :D

Ama burada sorun, vites değiştirme süresi değil.. Kalkışta ve ara hızlanmalardaki gaz tepkisinin geç oluşu...

Karbüratörlü bir motorla enjeksiyonlu motorun farkını bilirsiniz.. Karbüratörlü anlık tepki verir...

Manuel ile otomatikte bu fark çok daha fazla..

:bravo: :bravo:

Otomatiklerin gaz a geç tepki vermesinin nedenini şu şekilde düşünüyorum. (kendi aracım için konuşacağım) bildiğiniz gibi bizim serilerde OD yok. gaz pedalına basışınıza göre sürüş modunu kendisi ayarlıyor bu jatco. Onu görmesi için de sanırım 1 sn düşünmesi lazım :D.

3. vitese kadar sakin tavrını sürdürüyor araç ancak 3 ten sonra koltuğa yapıştırıyor. ilk iki vitesteki hantallığını da EGR iptali ile bir nebze ortadan kaldırma şansı var.

Yorum bağlantısı
Gökhan Maden

arkadaşlar ilginize tesekkur ederım.mondeo bana astra'dan sonra uçak gibi geliyor ve zevk veriyor.bugün arabayı deneyeyım dedım viraj korkumu aşarak,kendime ve arabaya güvenerek hızlı girdim arabada yatma kayma falan yok.performans konusunda da araba benim için en uç noktada yani benim için fazlasıyla yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

arkadaşlar ilginize tesekkur ederım.mondeo bana astra'dan sonra uçak gibi geliyor ve zevk veriyor.bugün arabayı deneyeyım dedım viraj korkumu aşarak,kendime ve arabaya güvenerek hızlı girdim arabada yatma kayma falan yok.performans konusunda da araba benim için en uç noktada yani benim için fazlasıyla yeterli.

Siz kazayla bile manuel 2.0 motor araç kullanmayın :) Ben 2.0 opel kullandım. Otomatik mondeo Beni tatmin etmiyor. Ama konforuna değiyor.HEle bugünkü yoğun trafikte birkez daha dedim iyiki almışım. Birde bunun manuelini nasıl olduğunu tahmin bile edemiyorum.(inşallah yazın bir abimizde var test edeceğiz. :D )

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Birde bunun manuelini nasıl olduğunu tahmin bile edemiyorum.(inşallah yazın bir abimizde var test edeceğiz. :D )

ford-formula-01.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eray Eski

Siz kazayla bile manuel 2.0 motor araç kullanmayın :) Ben 2.0 opel kullandım. Otomatik mondeo Beni tatmin etmiyor. Ama konforuna değiyor.HEle bugünkü yoğun trafikte birkez daha dedim iyiki almışım. Birde bunun manuelini nasıl olduğunu tahmin bile edemiyorum.(inşallah yazın bir abimizde var test edeceğiz. :D )

sizin aracin 2.0 duratec motoru 145 beygir miydi ?

ben 2.0 130 beygir zetec motorun performasindan fazlasiyla memnunum. :) manuel vites tabiki ;)

duratec motoru dusunemiyorum :blush:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ben 2.0 130 beygir zetec motorun performasindan fazlasiyla memnunum. :) manuel vites tabiki ;)

Otomatik vites kutusu canını alıyor o motorun...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evet bizimki duratec Motor.

Otomatik vites kutusu canını alıyor o motorun...

Evet abi manueli dediğiniz gibiyse bu araç gerçekten gitmiyor demektir. Çünkü benim 136 bg taka opel bundan performanslı geliyor. Ama dediğin gibi otomatik bunun canını alıyormuş. Ama konforunada diyecek yok abi.

ford-formula-01.jpg

Abi varya güldürdün beni sabah sabah :D

Yorum bağlantısı
Eray Eski

Evet bizimki duratec Motor.

ruhsatta motor gucu kac kw yaziyor Mehmet abi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

ruhsatta motor gucu kac kw yaziyor Mehmet abi ?

Tam olarak bilmiyorum. Ama 145 bg olduğunu biliyorum.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

100 kw gibi birşeydi sanki.

103-105 gibi birşey hatırlıyorum. Dur baktırıp yazayım.

106 KW yazıyormuş. Ben başka birşey soracağım benim araç ghia-x Ancak ruhsatta ghia yazıyor ne yapacağız bunun için veya yapmamız gereken birşey varmı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yo ben rahatsız olmuyorum. Ancak Allah göstermesin araç perte ayrıldığında ruhsatı baz alırlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yo ben rahatsız olmuyorum. Ancak Allah göstermesin araç perte ayrıldığında ruhsatı baz alırlar.

Sorun çıkaracaktır ancak aşılır... Aracın teknik belgelerine ulaşmaya çalış elinde bulunsun...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sorun çıkaracaktır ancak aşılır... Aracın teknik belgelerine ulaşmaya çalış elinde bulunsun...

Geçenlerde ford parça bayisinde motor numarasını girdiğinde aracın Ghia-X olduğu çıktı. Bu dediğiniz teknik belgeye nereden ulaşabilirim abi.Fatura yok. Servislerden belge alabilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ghia x in vergisi de yüksek :D

Abi %5 lik dilim olayı benim araçta yok şu anda. Kasko fazla çıkar. Çünkü araçın kasko değeri farklı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim aracım hiç bir listede yok :D

2007 mk3 ghia OV bulamadım.

Toplama seninki :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Toplama seninki :p

Toplama olduğuna kanaat getirdim de bari diyorum bir de koltuk ısıtmasını koyalarmış da ghiax toplasalarmış :D

Yine de jatcom la arkasına bağlar çekerim senin sanayi düplünü :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Toplama olduğuna kanaat getirdim de bari diyorum bir de koltuk ısıtmasını koyalarmış da ghiax toplasalarmış :D

Evet, toplamalar daha güçlü olabiliyor.. Ben de önceden bilgisayarı markalı almaz toplardım :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Evet, toplamalar daha güçlü olabiliyor.. Ben de önceden bilgisayarı markalı almaz toplardım :p

Toplama da sen hala benim sorunuma çözüm bulmadın abi. Bu benim ruhsatta yazan MB ne anlama geliyor. Sen sigortacısın böyle şeyleri bilmen lazım :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Toplama da sen hala benim sorunuma çözüm bulmadın abi. Bu benim ruhsatta yazan MB ne anlama geliyor. Sen sigortacısın böyle şeyleri bilmen lazım :D

Trafik tescil dilinde metalik boya demektir. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu kadar düşüneceğine Ankara'dan çıkma koltuk alıp taktır abiciğim. :D Tamda sizin oralara göre :)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Bu kadar düşüneceğine Ankara'dan çıkma koltuk alıp taktır abiciğim. :D Tamda sizin oralara göre :)

koltuk altına kalorifer tesisatı döşetmem lazım onlar kezmez :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Varol

Benim arabayi calistirinca otomatik olarak O/D off geliyor, bazen unutuyorum yole gidiyorum, cok bagiriyor araba. Giderken vites altindaki tusa basinca degismiyor O/D off durumu, sadece arabayi parka alinca degistirebiliyorum. Bozuk mu artik anlamadim. Alternatorum bozuktur belki onunla alakalidir..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...