İçeriğe Yönlendir

Geely

Misafir

Recommended Posts

Bir tanıdığım 33 bin tl ye geely emrgrand çin işi araba satın aldı.Araç sıfır full+full aklınıza ne geliyosa var,tüpte takılı.Görünüş özellik fiyat bakımından çok iyi.Sizce bu araba alınırmı(bende düşünmüyo değilim) neden bu arabalar tutulmuyor.Halbuki geely marka büyük oto markalarına parça yapıyormuş ve volvoyu da satın almışlar.Tartışalım saygılar.

Yorum bağlantısı

İstediği kadar full+full olsun,marka güvenirliği ne durumda?satarken hemen elden çıkarabilirmiyim?parçasını istediğim yerden alabilirmiyim?bunlar önemli şeyler o yüzden ben olsam hiç bulaşmam.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Emgrand bende görüyorum yollarda.Görünüş epey dikkat çekici olmuş.Klas bir araç havası var.Ancak alır mıydım sorusuna cevabım hayır olurdu.Bazen düşünüyorum böyle davranıp almazsak bu araçlar nasıl rekabet edecek ki?Oysa ki şans verilse talep görse belki de kısa sürede iyi yerlere gelecekler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ford satmış mı volvoyu ?

Mehmet abi geely bayisi aracın reklamını yapmak için yalan söylemiyorsa,Volvo gibi büyük markayı küçük çinliler satın almış

İstediği kadar full+full olsun,marka güvenirliği ne durumda?satarken hemen elden çıkarabilirmiyim?parçasını istediğim yerden alabilirmiyim?bunlar önemli şeyler o yüzden ben olsam hiç bulaşmam.

Hakan çinli bu dünyaya aklına gelmiyecek şeyi yapıp satıyor,ürettiği aracın yedek parçasını bulmak sıkıntı olmaz sanırım,fabrikasına email at hangi parçayı istiyosan kargolasın :D:tongue:

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Ford satmış mı volvoyu ?

Kriz de sattı Abi. Jaguar ve Land Rover' da Tata' ya gitti.

Yorum bağlantısı

Tek avantajı ucuz olması ; başka bir getirisi yok..

Aynı özelliklerde tanınmış bir marka da fiyat hemen hemen iki üç katı,peki bu paraları vermeye değermi,sonuçta milli servet,israf bence millet olarak düşünülmesi gereken bir konu.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aynı özelliklerde tanınmış bir marka da fiyat hemen hemen iki üç katı,peki bu paraları vermeye değermi,sonuçta milli servet,israf bence millet olarak düşünülmesi gereken bir konu.

Sadece alıp kullanmakla iş bitmiyorki; kullanım ömrü ; yedek parça bulunurluluğu ; sağlamlık bunların hepsi bir etken ...

Bir alt sınıfa binerim ama sağlamlığına emin olduğum bir markadan şaşmam..

Yorum bağlantısı

Emgrand bende görüyorum yollarda.Görünüş epey dikkat çekici olmuş.Klas bir araç havası var.Ancak alır mıydım sorusuna cevabım hayır olurdu.Bazen düşünüyorum böyle davranıp almazsak bu araçlar nasıl rekabet edecek ki?Oysa ki şans verilse talep görse belki de kısa sürede iyi yerlere gelecekler.

+1905 Bütün dünya markaları ürünlerini çinlilere yaptırıyor alıyoruz.çinli kendi markasını yapıyor ön yargılı davranıyoruz.Biz Türkler marka delisiyiz bu bir gerçek

Adı üstünde çin malı.. Ne kadar güvenilebilirki.? Sağlamlığından yana şüpheliyim..

Kullandığın bi çok şey çin malı

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Çinliler kötü yapacak diye birşey yokki.. Nekadar para verirseniz okadar yapar..

Bahsi geçen aracın kalitesi ortada; fiyat /fayda performansı uygun olsa taksiciler dolmuşçular anında kullanmaya başlarlardı..

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Türk markası yapamayacaksak çinli asla düşünmem. Birkaç yaş daha büyük olsun adam gibi araba olsun. Otomobilde marka deliliği biraz farklı bence. Aynı paraya çok farklı seçenekleriniz olabiliyor. Zevk meselesi tabiki . Sıfır gelly 35 bin vereceğime 3-4 yaşında ford veya 10 yaşında mercedes gibi seçenekleri değerlendirirdim. yoksa dacia da ucuz. üstelik renault. Ama olmuyor işte renonun satış rakamlarına bakın bir de dacia ya.

Not: Çinlileri maddi olarak desteklemek istemiyorum. Bu da ayrı bir mevzu. Çin dediler mi benim aklıma önce Doğu Türkistan geliyor sonra Çin setti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Adı üstünde çin malı.. Ne kadar güvenilebilirki.? Sağlamlığından yana şüpheliyim..

Çin mallarının hepsi kalitesiz değil.Biz toplum olarak böyle yaklaşıyoruz ama çok kaliteli üretimleri de var.Çinlilerin adlarının kötüye çıkmasının sebebi yine bizim uyanık ithalatçılarımızdan kaynaklı.Düzgün mal ithal etmeyip en ucuzunu ithal etmeye çalışarak imajı zedelediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Türk markası yapamayacaksak çinli asla düşünmem. Birkaç yaş daha büyük olsun adam gibi araba olsun. Otomobilde marka deliliği biraz farklı bence. Aynı paraya çok farklı seçenekleriniz olabiliyor. Zevk meselesi tabiki . Sıfır gelly 35 bin vereceğime 3-4 yaşında ford veya 10 yaşında mercedes gibi seçenekleri değerlendirirdim. yoksa dacia da ucuz. üstelik renault. Ama olmuyor işte renonun satış rakamlarına bakın bir de dacia ya.

Not: Çinlileri maddi olarak desteklemek istemiyorum. Bu da ayrı bir mevzu. Çin dediler mi benim aklıma önce Doğu Türkistan geliyor sonra Çin setti.

Haklısın hocam,avrupayı,amerikayı destekliyelim.Bunun Milliyetçilikle ne alakası var.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

+ kesinlikle siz kiloyla alıp tane ile satmak istiyorsunuz adam ona göre üretiyor. Nerdeyse Çine iş yaptırmayan firma kalmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Çinliler kötü yapacak diye birşey yokki.. Nekadar para verirseniz okadar yapar..

Bahsi geçen aracın kalitesi ortada; fiyat /fayda performansı uygun olsa taksiciler dolmuşçular anında kullanmaya başlarlardı..

Herkes ön yargıyla baktığı için böyle,sonucta taksiciler,dolmuşçularda içimizden biri.Bizden farklı düşünmüyolardır.

Yorum bağlantısı

Hakan çinli bu dünyaya aklına gelmiyecek şeyi yapıp satıyor,ürettiği aracın yedek parçasını bulmak sıkıntı olmaz sanırım,fabrikasına email at hangi parçayı istiyosan kargolasın :D:tongue:

Olsun yine de almazdım.bizim şuanki araçlarımız ülke şartlarına bile zor dayanıyor.bunların vadesi dahada kısa olur.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Çinli kötü mal yapmaz ucuz mal yapar, siz ucuz isterseniz o da o mailyete göre kalite üretir, ancak avrupalı ucuz yapmaz pahalı yapar tabiki de kaliteli olur.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Herkes ön yargıyla baktığı için böyle,sonucta taksiciler,dolmuşçularda içimizden biri.Bizden farklı düşünmüyolardır.

Taksiciler olaya duygusal yaklaşmaz ; yedek parçası kolay bulunurmu sık arıza yaparmı yapmazmı buna bakıp alır.. Aracının 1 gün yatması demek yüzlerce zarar demektir..

Ayrıca bukadar savunduğunuz bir araç yerine ; focus kullanıyorsunuz ? :)

Yorum bağlantısı

Ayhan bey şansı da kendi canımızla veremeyiz ki. Nette çarpışma testlerini izlemiştim içler acısı. Sedan bir arabaydı.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Araba ulaşım amacının yanında canımızı da koruyor. Forumdan hatırlıyorum ölüm ihtimali %33 diye. Rus ruletinde %17 idi galiba. araba sağlam olacak. çok yerse yiyecek. Atalar boşa dememiş öküzün büyük olsun çite gitmezse gitmesin diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Taksiciler olaya duygusal yaklaşmaz ; yedek parçası kolay bulunurmu sık arıza yaparmı yapmazmı buna bakıp alır.. Aracının 1 gün yatması demek yüzlerce zarar demektir..

Ayrıca bukadar savunduğunuz bir araç yerine ; focus kullanıyorsunuz ? :)

Ben aracı niye savunuyum Ersen bey.Sorun ön yargılarımız. Gelin şu Çinlilere bi şans verelim,yarından tezi yok hepimiz arabalarımızı satıp geely alalım. :biggrin: :biggrin:

Yarın büyük bir organizasyon yapalım ford gidiy geely geli. :tongue::biggrin:

0. Emmi

1. Barış Ünal :p

Yorum bağlantısı

Araba ulaşım amacının yanında canımızı da koruyor. Forumdan hatırlıyorum ölüm ihtimali %33 diye. Rus ruletinde %17 idi galiba. araba sağlam olacak. çok yerse yiyecek. Atalar boşa dememiş öküzün büyük olsun çite gitmezse gitmesin diye.

Kaza ve Kadere iman. Olcak olduktan sonra neye binsen olur.Araba tamamen zevk işi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...