İçeriğe Yönlendir

Hyundai I30 Vs. Mazda 3

Arda Akbay

Recommended Posts

Arda Akbay

Arkadaşlar dizel bir araç almayı düşünüyorum bugün galeride Hyundai i30'u gördüm estetik olarak çok geliştirmişler ve donanım olarak da çok dolu bir araba. Öbür yandan Mazda gibi kaliteli ama 2.eli Hyundai'a göre daha zor olan bir araba var. Siz olsanız hangisini alırsınız.

Hyundai i30

-------------------------

Fiyat : 56.000

Motor : 1,6 CRDI 128 hp

Donanım : Standard donanımlara ek olarak cam tavan, geri görüş kameralı dikiz aynası

yeni-hyundai-i30-turkiye-yollarinda_300x240cutout.jpg

car_photo_508354_25.jpg

Mazda 3

Fiyat : 59.000

Motor : 1,6 Dizel 115 hp

Donanım : Standard donanımlara ek olarak navigasyonlu multimedia sistemi

mazda3-specsHero.jpg

blank.gifNavitech_NX-226_C_Mazda_3_için_Navigasyon_ve_Multimedya_Sistemi_2.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bir tek Mazda diyen ben olacağım galiba desemi ki :unsure2: Neyse ben de i30 diyeyim bari resimden hakikaten çekici geldi. :)

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

i30 önde gidiyor şimdilik ben de çok beğendim yeni tasarımı, bu modelde daha önceki modellere göre kabin içi gürültüsünün de iyileştirildiğini okudum, ses sistemi de iyi ise i30 kazanacak gibi. Focus kadar iyi bir ses sistemi var mıdır acaba?

Bu araçlara ek olarak giulietta ya da baktım ancak arabanın içinde pek çok parçada linea ile aynı parçaların kullanılmış olmasına rağmen 65-70.000 TL fiyat çekmeleri direkt bu arabayı elememe neden oldu

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

İkisini de test edin. Ama önce İ-30'u test edin , çünkü Mazda'dan inmek istemeyeceksiniz. :) Fotoğraflarda bile kalite farkı gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Eray Eski

su hyundai ye bi turlu isinamiyorum. kazada hava yastiklari acilmayan i 30 ve kore de kendiliginden gaz verip ve takili kalarak buyuk bir kazaya sebeb olan sonata`dan sonra iyice sogumaya basladim... hyundai nin en cekici yani motorlari bence. hem dizel CRDI hem benzinli motorlari tamirciler tarafindan da ovguyle bahsediliyor. ayrica tasarim konusunda son birkac yildir cok iyiler. kalitesini kullananlara sormak lazim.. hic kullanmadim ama cogu modelini inceleme sansim oldu sadece.

bence mazda....

Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

Her ne kadar fordla uyumlu bazı parçalar olsada mazda'nın yedek parça fiyatları çok yüksek.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

su hyundai ye bi turlu isinamiyorum. kazada hava yastiklari acilmayan i 30 ve kore de kendiliginden gaz verip ve takili kalarak buyuk bir kazaya sebeb olan sonata`dan sonra iyice sogumaya basladim... hyundai nin en cekici yani motorlari bence. hem dizel CRDI hem benzinli motorlari tamirciler tarafindan da ovguyle bahsediliyor. ayrica tasarim konusunda son birkac yildir cok iyiler. kalitesini kullananlara sormak lazim.. hic kullanmadim ama cogu modelini inceleme sansim oldu sadece.

bence mazda....

Tarihte Ford un o kadar çok ayıbı var ki, :) . Ford pinto, ford explorer vs.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy
(düzenlendi)

bence mazda....

bence mazda....

ayıp konusuna girmeyelim, her markanın onlarca ayıbı çıkar özellikle kompakt sınıfta

tarihinde Tuğrul Ersoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Mazda çok kaliteli bir araç. Yurtdışında da Türkiye'den çok daha fazla tutuluyor ancak ülkemizde algısı düşük. Servisi az, ikinci eli sorunlu. Bir ara distribütör sorunları da vardı. Ana şirket olaya el koyup Mermerler'i atmıştı olay mahkemelik olmuştu.

Kaliteye bakarsanız Mazda çok iyi. Hyundai de kendini geliştirdi ama arada hala fark var.

Diğer yandan Hyundai'nin yaygın servis ağı ve ikinci eli var.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Mazda'nın dış tasarımı daha hoş bile olsa, kesinlikle bir çok açıdan bu kadar iyileşmiş, 128 Hp, 5 yıl garantili ve daha uygun fiyatlı

i30

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Eski

Tarihte Ford un o kadar çok ayıbı var ki, :) . Ford pinto, ford explorer vs.

Evren hocam tabiki her markanin ayiplari vardir ama pinto eski teknoloji ve uzun zaman once olan olaylardi. explorer ile ilgili bisey duymadim henuz, dogrudur vardir. ama hyundaideki sorunlar yeni daha. gunumuz teknolojisine yakismayan sorunlar. daha once baska bir konuda su haberi paylasmistim yeri geldi madem tekrar paylasim, daha birkac gun onceki haber bu.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gk64N0G5La0

``Geçtiğimiz hafta YouTube üzerinden paylaşılan bir kaza görüntüsü, Koreli otomotiv devi Hyundai'yi açıklama yapmak zorunda bıraktı.

Video görüntüleri, trafik ışıklarında bekleyen yaşlı çiftin araçlarının içindeki kameradan alınmış.

Yaşlı çift ışığın yeşile dönmesini beklerken, araç bir anda ok gibi olduğu yerden fırlıyor ve hız kazanarak ilerlemeye başlıyor.

Yaşlı sürücü aracın kontrolünü zorla sağlasa da, kaza yapmamak için ters yöne girmek, araçlar arasında ani manevralar yapmak zorunda kalıyor.

Bir sonraki trafik ışıklarına gelindiğindeyse, Hyundai Sonata'nın artık kaçacak bir yeri kalmıyor ve 130 kilometre süratle ışıkta durmakta olan jipe arkadan çarpıyor. Görüntüler yaşlı çiftin acı içindeki sesleriyle sona eriyor.``

Yorum bağlantısı
Onur Eski

Geçenlerde youtube be bir video izledim.WV ceo su otomobil fuarında yeni i30 u inceliyordu.Kalitesine hayran kaldı.Hyundai kalite çıtasını gerçektende yükselten bir firma.Araçları ekonomik ve ikinci eli çok iyi.Videoyu mutlaka izlemelisin.

Yorum bağlantısı
Eray Eski
(düzenlendi)

3 sorum var, 1.Bu arabada ayak freni yok mu? 2.Bildiğim kadarı ile sonata da manuel el freni var çekebilirdi yani 3.Bu insanlar sürekli ellerinde kamera ile dolaşıyor araç kullanırken?

arabayi kullananlar yasli insalarmis.o an bazi seyleri dusunememis olabilir. en basit yapilacak sey ilk basta onundeki arabaya carpip kucuk hasarla olayi atlatmak. kore icin uretilen modelde bazi farkliliklar olabilir. bu ariza sirasinda arac direksiyon haric tamamen kontrol disi kaldigi soyleniyordu haberde.. buna benzer arizalar ile sikayetler varmis hyundai ile ilgili. ayrica arac kamerasi ile cekilmis goruntuler. aracin icinde sabit kamera var.

benimde ilk aklima gelen kontagi kapatmak oldu. ama ise yararmi bilemeyiz tabi Tugrul kardes. sonucta elektronik bir ariza.

tarihinde Eray Eski tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

arabayi kullananlar yasli insalarmis.o an bazi seyleri dusunememis olabilir. en basit yapilacak sey ilk basta onundeki arabaya carpip kucuk hasarla olayi atlatmak. kore icin uretilen modelde bazi farkliliklar olabilir. bu ariza sirasinda arac direksiyon haric tamamen kontrol disi kaldigi soyleniyordu haberde.. buna benzer arizalar ile sikayetler varmis hyundai ile ilgili. ayrica arac kamerasi ile cekilmis goruntuler. aracin icinde sabit kamera var.

benimde ilk aklima gelen kontagi kapatmak oldu. ama ise yararmi bilemeyiz tabi Tugrul kardes. sonucta elektronik bir ariza.

valla çok ilginç tabi bu tür şeyler diğer markalarda da var ama önemli olan çözüp gidermek bence, şimdi renaultun eksi yönlerini yazsam bitiremem heralde :biggrin:

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

focus neden alınmıyor pardon?

bende şu anda 2009 benzinli focus var ilk iş olarak gidip focusa baktım ama görüntü olarak kendi arabamı daha çok beğendim, bir de fiesta teybini yerleştirmişler, yol bilgisayarında, dijital klimada hiçbir değişiklik yok kırmızı yerine mavi ekran yapmışlar, göstergeleri çirkinleştirmişler ve de önceki kasaya göre bir dünya fiyat farkı koymuşlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...