İçeriğe Yönlendir

Hyundai I30 Vs. Mazda 3

Arda Akbay

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

O zaman oturalım oturduğumuz yerde :) 2009 iyi model.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan üççetin

fiyatları bana biraz yüksek geldi iksininde ....gereksiz. ama seçim yapsam mazdaya bir binenin birdaha başka araba kullanmadığını iyi bilirim.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Zor tercih yapılacak 2 araç.Hundai çok çekici ve gelişiyor.Mazda da aynı şekilde kalite olarak i30'dan öndedir bana kalırsa.Mutlaka test sürüşü yapılmalı hangisi hoşunuza giderse onu alın.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Hyundai'nin ön konsolunda çok düğme olması sizi kandırmasın. Keşke direksiyonuna geçip biraz yol yaptıktan sonra karar verme şansınız olsa..

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

Ben focus almam,focus3 dediğiniz bildiğiniz focus2 nin makyajlısı,şöyle bir tercihte yapılabilir

1.2 tsı highline jetta alınır 49.000tlye,ardından mazda 3 alsam 59bin lira vericektim üstünede 10bin lira param kalır dersiniz.Yaklaşık 90-100bin kmde aradaki fiyat farkı kapanır eşitlenir.İkinciside mazda yada hyundai kadar değer kaybetmemiş olur aracınız :)

:good1:

Yorum bağlantısı

Hyundai I30, tek şase modeli ile gelen araçların yaşadığı akibeti yaşıyor. Türkiye'de araç kullanıcısı seçenek ister, özellikle sedanı olmayan araç ailenin büyük aracı olamaz. Bu araç daha çok estetik olarak ilgi çekerse maddi gücü olan kişinin eşine alacağı araçlardan olur.

Mazda dizel Türkiye'de orta sınıf dizelleri içersinde en kalitelilerinden. Yanlız hala daha Mazda'nın sorunlarının devam etmesi tehlikeli. Her ne kadar parçalar Ford ile uyumlu olsa da Türkiye2de satılan Mazda adedi bu kaliteye rağmen düşük. İşin kötü yanı Mazda bu gidişatı değiştirmek için hiçbir çaba göstermiyor, mukedderatı tüketiciye bırakıp, kaliteyi onlar farkına varsın diyor.

Eğer ikinci elde maddi kaybınızı tolere edecek durumdaysanız, Mazda'yı tercih eden arkadaşlarımla aynı fikirdeyim. Kenidini ispatlamış bir TDCI motor, başarılı dizayn, kaliteli işçilik ve zengin donanım Mazda 3'te bir arada.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bugüne kadar Hyundai'de tek beğendiğim dizel olmasına rağmen şaşırtıcı derecede sessiz kabin içi oldu. İzalasyonu çok iyi yapmışlar. Bindiğim araba accent era 1.5 dizeldi..

Yorum bağlantısı
Orçun İnce
(düzenlendi)

Yeni i30'a binip, 20km yol yapmış biri olarak söylüyorum. Bu sınıfta çok iddialı bir araba yapmış adamlar.

araba bir kere inanılmaz sessiz. dizel motoru için konuşuyorum, inanılmaz performanslı. 1.6 tdci ile alakası yok (ben de bir 1.6tdci kullanıcısıyım).

ses sistemi bence yeterli. tek sorunu bence arka diz mesafesiydi arabanın. geri kalan herşeyi bizim focus'umuzdan iyi malesef.

ha şöyle bir şey diyebilirim test ettiğim araç 3.500km'deydi. 50.000'de trim sesleri gelir ona bir şey diyemem. ama bildiğiniz gibi bu focus'ta da fiesta'da da var zaten.

Hyundai'den nefret eden biri olarak, bu sefer olmuş diyorum.

edit: 95ps tdci'dan bahsediyorum ona göre. :) yeni kasada 115'liği test etme fırsatım olmadı daha.

ayrıca bir de ford neden almam onu söyleyeyim. powershift şanzıman seçeneği koyamadılar hala. elin korelisi dibine vurdu teknolojinin, bizimkiler hala düşünsünler. dizel-otomatik ikilisini focus ve fiesta'ya getirmedikleri müddetçe, bu pazarda büyüyemezler daha fazla.

tarihinde Orçun İnce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

tek sorunu bence arka diz mesafesiydi arabanın. geri kalan herşeyi bizim focus'umuzdan iyi malesef.

Benim tespitime göre arka diz mesafesi de Focus'tan iyiydi.

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Dizel dememiş olsaydınız , Opel Astra sport 1.4 turbo 140 BG otomatik 52.000 tl civarı . Hem tasarım, hem kalite olarak çok güzel. Ben Fordumu satar satmaz almayı düşünüyorum. İlk defa dizelden benzinliye geçmeyi planlıyorum. Siyah yada beyaz rengi. Stil pakette eklenirse 54.000 oluyor. Harika araç. Hyundainin dış tasarımını beğenmiyorum, çok girintili çıkıntılı , ayrıca ön paneldeki üçgen tasarımda ford da da hoşuma gitmiyor , hyundai de de hoşuma gitmedi.

Yorum bağlantısı
Emre Keskin

Geçenlerde Youtube da İ30 test eden birileri video koymuş onu seyrediyordum. Yol tutuşunu test etmek için 80 ile bir viraja girdi ve araç önden hafif kaydı. Ben de aynı yere gidip aracımı test etmek istedim. 90 ile zorlayarak dönmeye çalıştım ve DSC bile çalışmadı. Ve o an aracımın yol tutşunun ne kadar iyi olduğunu anladım. Önceki aracım da Focus tu.Sırf aynı motor ve sürüş dinamikleri olduğundan Mazda'yı seçmiştim. Yaklaşık 1 sene oldu ve aracımdan gerçekten çok memnunum. Ancak büyüklük açısında artık aracım yeterli gelmediği için Daha büyük bir araç için Nissan'a gittiğimde 38.000 TL takas fiyatı verdiler bana. Aracım daha 1 senelik ve geçen sene 50.000 TL 'ye almıştım. Hadi kendim satmaya çalışsam satabileceğim max. fiyat 45 bin. Maalesef Mazda'nın 2. eldeki durumu bu kadar kötü. Hyundai 2. eli daha iyi olmakla birlikte sürüş dinamikleri ve performans açısından Mazda 3 den daha iyi olduğunu düşünmüyorum. Tek avantajı dizelde otomatik vites seçeneğinin olması.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

... 38.000 TL takas fiyatı verdiler bana. Aracım daha 1 senelik ve geçen sene 50.000 TL 'ye almıştım. Hadi kendim satmaya çalışsam satabileceğim max. fiyat 45 bin. Maalesef Mazda'nın 2. eldeki durumu bu kadar kötü. ...

Vw haricinde hemen hemen tüm markalar 2. elde bu kadar değer kaybediyor. Hyundai reklamları sürekli olarak televizyonda, bu vesile ile Mazda'ya nazaran daha bilinir bir marka. 2. el piyasası da bu yüzden daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Orçun İnce

Dizel dememiş olsaydınız , Opel Astra sport 1.4 turbo 140 BG otomatik 52.000 tl civarı . Hem tasarım, hem kalite olarak çok güzel. Ben Fordumu satar satmaz almayı düşünüyorum. İlk defa dizelden benzinliye geçmeyi planlıyorum. Siyah yada beyaz rengi. Stil pakette eklenirse 54.000 oluyor. Harika araç. Hyundainin dış tasarımını beğenmiyorum, çok girintili çıkıntılı , ayrıca ön paneldeki üçgen tasarımda ford da da hoşuma gitmiyor , hyundai de de hoşuma gitmedi.

140'lık astra'yı kullandınız mı bilmiyorum? ancak kullanmadıysanız şayet, ben bir kaç izlenimimi aktarayım. araba önden çok kayıyor. scirocco'ya göre. devirlenme hazzı yok. dış görünüm olarak tek kapısı bence çok güzel ama bu devirlenmeme ve önden kayma eğilimi benim canımı sıkmıştı pistte. http://www.otoloji.com/pisttesti/volkswagen-scirocco-opel-astra-pist-testi/sayfa/1-Sayfa#icerik bu adresten yaptığımız incelemeyide okuyabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...