İçeriğe Yönlendir

Sahibinden.Com Alış Veriş Yardım?

Murat Altındal

Recommended Posts

Murat Altındal

arkadaşlar bugün arabama uzun zamandır araştırdığım park sensörünü sahibinden.com sitesinde gördüm, hemen aradım, evet abi elimde karşıdan ödemeli göndereyim dedi, kargo gelince parasını kargoya ödersin dedi, ben de tamam dedim adresimi gönderdim, sonra beni arayıp karşıdan ödemeli gönderemediğini söyledi, neden olarak çok zahmetli bir işmiş, bana benim parayı havale etmemi, sonrasında ürünü kargoya vereceğini söyledi, ben de ona açıkcası güvenemedim, sonuçta parayı gönderdikten sonra göndermeyebilir, ben de ona sen gönder gelince ben sana parasını havale ederim dedim, onun da işine gelmedi, yani açıkcası orta da böyle bir sorun var sizce bu sorunu ikimizin de mağdur olmayacağı şekilde nasıl çözebiliriz, ben daha önce sahibinden. com dan hiç alış veriş yapmadım, sizlerin tecrübelerinizi ve görüşlerinizi almak istedim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

site üzerinden get ilanı açsın o sitenin mantığı aslında o.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

O yakınlar da bir arkadaşın varsa gitsin alsın kargolasın :)Get ilanı diye birşey vardı onu açııp +bir ücretle alabiliyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Altındal

site üzerinden get ilanı açsın o sitenin mantığı aslında o.

O yakınlar da bir arkadaşın varsa gitsin alsın kargolasın :)Get ilanı diye birşey vardı onu açııp +bir ücretle alabiliyorsun.

get ilqnı nasıl bir şey bilmiyorum, biraz daha açarsanız sevinirim, ama şişlide arkadaşım yok malesef :unsure2:

Get ilanı açsın :)

artı para falan mı gerekir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

satıcı komisyonu size yansıtır. %10 gibi bir komisyon alıyor site.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

satıcı komisyonu size yansıtır. %10 gibi bir komisyon alıyor site.

komisyon önemli değil, ama ben biraz araştırdım çok zahmetli gibi görünüyor açıkcası, eleman bugün ordu ya geçti, istanbuldan arkadaşım gönderebilir sorun olmaz diyor :)

nasıl bir park sensöür bu ? uzun süredir aranan?

ford servisin ve opel servisinin takmış olduğu brees marka park sensörü, sadece yetkili servisler de var, perakande satış yok malasef, bizzat aradım sordum, servis 200 tl istiyor bunun için ben 4 de bir fiyatına alıcam çağlar abi :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kapıda ödemeli için bir sürü hikayesi var o işin. ptt hesabın olcak vs vs.

get ilanında zahmet niye olsun ki. sadece satıcı parasını 3-5 gün gecikmeli alıyor. alıcı için o komisyon zaten havale parası idi bankaya gittiydisi geldiysidi vs daha masrafsız oluyor

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

istanbul şişli 19 mayıs mahallesine yakın olan, ve bana yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varsa çok memnun olurum :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence servis satıyor diye markaya pwek takılmayın derim, özellikleri farklı mı?

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

yok aşağı yukarı özellikleri aynı dijital ekran, bip uyarı sesi falan filan, hepsi aynı aslında ama ben takdım ona malasef, koydum kafama alıcam onu :)

kapıda ödemeli için bir sürü hikayesi var o işin. ptt hesabın olcak vs vs.

get ilanında zahmet niye olsun ki. sadece satıcı parasını 3-5 gün gecikmeli alıyor. alıcı için o komisyon zaten havale parası idi bankaya gittiydisi geldiysidi vs daha masrafsız oluyor

bunu kendisine bir söleyeyim bakalım mustafa, başka yol gözükmüyor zaten şuan malasef :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Derim ki: yakındaki bir tükkandan garantilisi alınıp taktırılsa daha işe yarayabilir

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Derim ki: yakındaki bir tükkandan garantilisi alınıp taktırılsa daha işe yarayabilir

garantisi var diyor çağlar abi, fotoğrafını da koymuş ilana, gerçi geçerlimidir o da tartışılır ama hayırlısı olsu, benim için şimdi önemli olan mağdur olmadan ürünü alabilmek :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

güven sorunu varsa nette bulaşmayın. ben hiç kazık yemedim bir sürü alış veriş yaptım. 50-100 liralık şeylerde eğer 4 de bir fiyatına alabiliyorsanız o riski göze alacaksınız. ama gözle görülmesi gereken-elektronik vs şeyleri netten almam kolay kolay. anca tanıdık vs olursa.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

güven sorunu varsa nette bulaşmayın. ben hiç kazık yemedim bir sürü alış veriş yaptım. 50-100 liralık şeylerde eğer 4 de bir fiyatına alabiliyorsanız o riski göze alacaksınız. ama gözle görülmesi gereken-elektronik vs şeyleri netten almam kolay kolay. anca tanıdık vs olursa.

burada önemli olan fiyatı değil, bilinçli bir şekilde iş yapabilmek, bir şekilde halledecez bakalım hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

get ilanı kafama yattı, yarın arayacam ve get ilanı vermesini isteyecem, yardımlarınız için teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Çağın Özdemir

Satıcının profilini de bir gözden geçirin.Olumlu olumsuz işlemleri,yorumları gibi.Bu sizde bir izlenim oluşturur.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Ptt kargoyla kapıda ödemeli göndere bilirdi zahmeti falanda yok.diğer kargo şirketlerininde böyle uygulamaları var..

ya üç kağıtcı yada işini adam akıllı yapan biri değil..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sahibinden.com a ilan veripte GET ilanını bilmeyen bir satıcı olmaz.Ya satıcı değil dolandırıcıdır yada başka bir amacı vardır.Aslında sahibinden.com da gittigidiyor gibi olmalı.Alıcı satıcı ilanı görünce tıklayıp hemen alabilmeli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Varol Güner

ptt nin kapıda ödemelerinde 250 tl ye kadar 8 tl kesiliyor.bu da satıcının işine gelmemiştir.

Yorum bağlantısı
Gürhan Onaylı

Murat satıcının profılıne bak daha öneki satışlarından olumlu olumsuz yorumlar yapılmıştır.

Benim ilk baktığım yer orasıdır şimdiye kadar alışverişlerimden hiç bir problem yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Satıcının profili de önemli ama sıkıntı çıkan durumlarda alıcının olumlu yorum yapması karşılığında yardım eden satıcılar da var deniliyor. Buna da dikkat etmeli bence. Ben gittigidiyora daha çok güveniyorum. Pahalı mı? Evet pahalı, o ayrı mesele.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Fiyat olarak yazmamışsınız ancak get ilanı %7 gibi kesinti yapar.atıyorum 50 tl ise bu ürünün fiyatı 53 tl olarak GET ilanı açar.3 tl lik komisyonu siz ödersiniz.Ürün size gelir ,siz bakarsınız incelersiniz.Eğer ürünü beğenirseiz site üzerinden onay verirsiniz,adam parasını alır.Ancak üründe sıkıntı varsa veya siz ürünü beğenmezseniz size geldiği gibi eksiksiz geri iade edersiniz onay vermeden işlemi sonlandırırsınız ve paranızı geri alırsınız.Bu süreçte gelen -giden kargo ücretleri size ait olur.

Kimse mağdur olmaz.Sakın ürün gelmeden para havalesi yapmayın.bu şekilde mağdur olan çok insan var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...