İçeriğe Yönlendir

Amerikada Olsanız Hangi Marka Model Araç Alırdınız?

Rana Olson

Recommended Posts

Tahir İlter

Lexus, Acura veya Infiniti'nin modellerinden birini alırdım.

+1 Ayrıca Mustang

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

ben orada kalırken 94 model toyota camry aldım aldığım adam daha önce hiç kaputu açmamış diyebilirim araba 260000 mile daydı 2.3 motor bi sıkıntı çıkarmadı sadece biraz yağ eksiltiyordu yemek yağı koyduğumu bile bilirim türkiyeye dönene kadar sıkıntı çıkarmadı. bu arada arabayı 300 dolara almıştım :)

işçilik ücretlerini düşünürsek yine toyota derim çünkü sağlam oluyorlar.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Arkadaşlar tüm cevaplar için teşekkürler ama dayanıklı ekonomik orta bütçe bişeler arıyoruz:) Diğer bir ayrıntı soğuk karlı bir yerde olacağız.

Teşekkürler.

Rana

verilen cevaplar sorunun cevabı olmamış gibi.%70 i (oranı salladım) hayranı olduğu ya da çok parası olsa almak isteyeceği aracı yazmış.ama hedefini bulan cevapların çoğunluğu da toyota demiş.ben oyumu toyotoya kullanıyorum. :)

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Ertemçöz

Eski model Chevrolet olsunda ne olursa olsun bence amerikada afrikada heryerde gecerli tank gibi araba :)

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Amerika'da özellikle 1970 ve 80'lerde üretilen amerikan arabalarının dayanıksız ve sorunlu olmalarından kaynaklanan olumsuz bir yerli araç algısı var. Orada yoldan geçen 10 kişiden dokuzu japon araçlarının daha güvenilir olduğunu söyler. Son yıllarda amerikan araçlarının güvenilirliği japonlarla yarışacak hatta geçecek oranda arttı ama pazar algısı o kadar çabuk değişmiyor. Bu yüzden işçilik bakım ve sorunsuzluk söz konusu olduğunda toyota camry ya da honda'dan muadili bir araç olabilir. Yaşayacağınız bölge düşünüldüğünde yukarıda arkadaşların da belirttiği gibi 4x4 araçlar daha mantıklı olabilir. Land cruiser bu anlamda iyi bir seçenek. Bu arada Ford'un anavatanında olduğunuzu unutmayın :) Yeni mondeo yani fusion'un 4x4 seçeneği de olacak, değerlendirebilirsiniz, bu yılın son çeyreğinde satışa çıkacak, 20.000 dolar civarı baz model fiyatlandırması olacak. Gerçi bu fiyat, amerikada arabaya vermek için az para değil.

Eğer otomobil alırsanız küçük araç almayın, en azından toyota camry ya da ford taurus boyutunda olsun, motor olarak da 1.6 ya da 2.0 gibi küçük hacimli almayın, en azından v6 olsun, ya da 2.0 turbo. Orda araçların büyük çoğunluğu iri ve güçlü olduğundan trafikte kendinizi güvensiz hissedersiniz, gerçekten de öyle olursunuz zaten.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

Amerikada , yeni accord un v6 sı varmış . Ben direk onu alırdım :)

Arablar çıldırmış olmalı :)

tarihinde Ali Gürsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Amerikada , yeni accord un v6 sı varmış . Ben direk onu alırdım :)

Arablar çıldırmış olmalı :)

Oyun grafikleri almış başını gitmiş....Gerçeğinden hiç farkı kalmayacak bu gidişle...

Honda ve toyota gerçekten mantıklı seçenekler Amerika pazarı için...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Oyun grafikleri almış başını gitmiş....Gerçeğinden hiç farkı kalmayacak bu gidişle...

Honda ve toyota gerçekten mantıklı seçenekler Amerika pazarı için...

Adamlar gerçeğinide yapıyorlar :) Masum olsun diye bunu yükledim buraya :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

ulan bende gerçek diye izliyordum Video'yu :) Tribündeki seyircilerden anladım Oyun olduğunu :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

ulan bende gerçek diye izliyordum Video'yu :) Tribündeki seyircilerden anladım Oyun olduğunu :D

Gerçeğide var kardeşim ;) Gerçekten esinlenmişler :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Gerçeğide var kardeşim ;) Gerçekten esinlenmişler :)

Biliyorum canım o hızlarda aniden 2-3 şerit bende değiştirebiliyorum onda sıkıntı yokta, arabanın arkasını koparmaya açıkçası yemez :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Biliyorum canım o hızlarda aniden 2-3 şerit bende değiştirebiliyorum onda sıkıntı yokta, arabanın arkasını koparmaya açıkçası yemez :)

Diğer konuda da yazdım kanka , bunlar kesin petrol içiyorlar :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Amerika'da yaşanılan bölgeye göre fark eder. NY'da scion iq alırdım. Ama geniş arazilerin olduğu yerde v6 ya da v8 bi suv alırdım. Marka olarak japon markalarına bakmak lazım zira Amerika'da servisler pahalı ve amerikan araçları ciddi arıza çıkarıyorlar. Para durumuma göre corolla'dan lexus'a kadar bu aralıktan bakardım.

Yanlış bilgi.

Rana hanım ben 9 sene orada yaşadım. Olay tamamen bütçe ve zevk meselesidir. İyi kötü araç artık pek yok.

Hangisini beğenirseniz onu alın. Çok kar yağan bir yer ise SUV alın. Ford explorer ya da escape olabilir bütçeye göre. İkinci el explorer sizi üzmez. GM ürünleri de olabilir muadili. Honda CRV de olabilir.

Güneyde iseniz (Washington ve aşağısı) ya da kaliforniya tarafı ise kar problemi az olacaktır. Bu durumda honda accord ya da ford fusion olabilir.

Eğer tükenmeden (o tür araçlar bir daha dünyada olmayacak) binmek isterseniz jeep wrangler 4 kapı alabilirsiniz. Ablamda var (ABD de). 4.0 motor kullanabilirsiniz.

Amerikan araçlarının servis problemi yoktur. Japonların da yoktur ama daha bir zor tamir edilir parçası daha pahalıdır. Hele mersedes felan BMW/VW daha pahalıdır.

Anladığım kadarı ile beyinizin memlekete taşınıyorsunuz. Gitmeden internetten ilanlardan anlaşabilirsiniz ama zor tabi. Önce 2 hafta felan kiralamak gerekir ya da bir tanıdıktan ödünç almak.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Gazezoğlu

eski chevy blazer lar çok hoşuma gidiyor, ya da klasik challenger veya charger.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

eski chevy blazer lar çok hoşuma gidiyor, ya da klasik challenger veya charger.

Eski charger veya yeni challenger tercihimdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

..

Japonların daha sorunsuz oldukları ise anlaşamadığımız nokta :)

zaten ona olumsuz dedim. Amerikan arabalarının problemi 1980-89 arası. Sonra toparladılar öne geçtiler.

Bir amerikan arabasında 2-3 anahtar ile tamirat yapabilirken bir japonda ya da özellikle avrupa arabada elli türlü aparat gerekiyor. Bu da her tamircinin ve kendinizin müdahale edememesi anlamına geliyor. Ayrıca amerikanların motor bölümü geniş gani gani olduğundan erişim ulaşım servis kolay oluyor. Alt takımlar yine sağlam oluyor.

Amerikalıla 80 lerde sorun yaşadılar çünkü küçük araba yapmayı beceremediler. Felsefe değişti vs vs. Şimdi bence yine en baba onlar yapıyor.

Öneri isteyen arkadaş çocuklu bir aile. Charger felan gibi saplantılarınızı kendinize saklayın. Mustang varken ne chargeri ? Ama tabi olmaz. Belki ikinci araba olabilir.

Şimdi orda uzun süre kalacaksa ev alma taşınma eşya düzme işleri olacak. Bu nedenle SUV tarzı birşey uygundur. ikinci el explorer iyidir.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...