İçeriğe Yönlendir

2012 Sıfır C-Max Ön Takımdan Çukur,Bozuk Yolda Ses Geliyor

Turgay Kotil

Recommended Posts

Giray Savranoğlu

Şaka gibi ! Saat sabah 10.30'dan beri buradayım... Az önce servis elemanı geldi dedi ki.. Yollanan parçada da sıkıntı var! Elektriksel bir problem olduğunu söylediler yeni gelen direksiyon kutusunda... Aracın direksiyon sağa dönmüyormuş yeniyi takınca... Zaten garezliyim... Şimdi iki katına çıktı ne yapsam bilemedim... Yenisini bekleyeceğiz diyorlar... Heba olan 6 saatime de yazık!

Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

Şaka gibi ! Saat sabah 10.30'dan beri buradayım... Az önce servis elemanı geldi dedi ki.. Yollanan parçada da sıkıntı var! Elektriksel bir problem olduğunu söylediler yeni gelen direksiyon kutusunda... Aracın direksiyon sağa dönmüyormuş yeniyi takınca... Zaten garezliyim... Şimdi iki katına çıktı ne yapsam bilemedim... Yenisini bekleyeceğiz diyorlar... Heba olan 6 saatime de yazık!

Kolay gelsin ve geçmiş olsun diyelim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Edip Aydın

geçmiş olsun. benim araçta da direksiyon pompa arızasını 1 senede kabul etmişlerdi. sonra servise çağırıp değiştirdiler ama olmadı, bu sefer sorun direksiyon kutusunda dediler onu da değiştirdiler yine olmadı.öyle olunca eski parçaları geri takıp galiba yeni gelen pompa da bozuk diyerek yeni bir pompa daha sipariş ettiler ve beni eve yolladılar. ikinci pompa gelip takıldı sorun düzeldi ama 1 sene bozuk arabayla gezdiğine mi yanarsın, on kere servise gittiğine mi.

servislerde sıkıntılı. mesela benim gittim yetkili serviste araçlarla ilgili otosan da eğitim göre topu topu 2 kişi varmış. diğerleri gelen araçlar üzerinde iş öğreniyor demek ki. şimdi anlıyorum servislerden niye iş çıkmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Murat Akaloğlu

aradan uzun bir zaman geçmiş,aynı dertlerden müzdarip bir focus 2 kullanıcısı olarak sonuç ne oldu,araca herhangi bir müdahalede bulunuldumu,sesler kesildimi merak ettim açıkçası ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ufuk Süleyman Nakış

Merhaba arkadaşlar benim 2006 ford focus'ta aynı artık takmıyorum çünkü kronik hale geldi tüm rot ve z-rotlar arkalı önlü değişti 2 hafta sesi kesti sonra tekrar başladı. özellikle parke taşlı yolda 10-15 km hızla bile vitesi boşa alarak döndüğüm zaman sol ön tekerden aşırı derecede vurma sesi geliyor. çözüm rot ayda bir rot değiştirmekte işime gelmiyor 3 yıldır ses gelse de biniyorum sıkıntı yok çok şükür.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Gürsu

Önümüzdeki sene niyetim, 2. El C-Max almak, ama bunları okudukça moralim bozuluyor.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Önümüzdeki sene niyetim, 2. El C-Max almak, ama bunları okudukça moralim bozuluyor.

C max harika bir uzun yol aracıdır,cruise control ile hiç yormaz,ferah iç hacmi ve yüksek oturma pozisyonu ile diğerlerinden ayrılır.Şehir içi içinde çok elverişlidir.Bozuk satıhlı yollarda (asfalt olmayan delik deşik yol) sert süspansiyonu nedeniyle alt takımdan sesler duyulur fakat içeride hissedilen darbe emiş konforu kötü değildir.Ben şöyle düşünüp durumu idare ediyorum.''Aracım arazi aracı değil şehir içi ve dışı kullanımda güvenli olacak sert süspansiyona sahip,nadiren denk geldiğim bozuk satıhları görmezden geleceğim''

Bence bozuk satıhlı yollarda çokça kullanılacaksa, FORD alınmaz,yada alınır müziğin sesi açılır.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

C max harika bir uzun yol aracıdır,cruise control ile hiç yormaz,ferah iç hacmi ve yüksek oturma pozisyonu ile diğerlerinden ayrılır.Şehir içi içinde çok elverişlidir.Bozuk satıhlı yollarda (asfalt olmayan delik deşik yol) sert süspansiyonu nedeniyle alt takımdan sesler duyulur fakat içeride hissedilen darbe emiş konforu kötü değildir.Ben şöyle düşünüp durumu idare ediyorum.''Aracım arazi aracı değil şehir içi ve dışı kullanımda güvenli olacak sert süspansiyona sahip,nadiren denk geldiğim bozuk satıhları görmezden geleceğim''

Bence bozuk satıhlı yollarda çokça kullanılacaksa, FORD alınmaz,yada alınır müziğin sesi açılır.

Cmax'a çok uzun senelerden beri takık vaziyetteyim, hatta 2011 de model yenilenince dahada fazla sevdim, su an tek hedefim dizel bi tane almak, ancak ben araç konusunda biraz şanssızım ve ses konusundada takıntılıyım kesin beni bulur bunlar diye korkuyorum.

Arabayı agırlıklı olarak şehir içi asfaltta kullanıyorum zaten ama sorun yaşayanlarda öyle kullanıyor zannediyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yolarımız kötü, bozuk yolda hemen hemen her araçta ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Cmax'a çok uzun senelerden beri takık vaziyetteyim, hatta 2011 de model yenilenince dahada fazla sevdim, su an tek hedefim dizel bi tane almak, ancak ben araç konusunda biraz şanssızım ve ses konusundada takıntılıyım kesin beni bulur bunlar diye korkuyorum.

Arabayı agırlıklı olarak şehir içi asfaltta kullanıyorum zaten ama sorun yaşayanlarda öyle kullanıyor zannediyorum.

Aracı alırken iyice baktırıp test sürüşü yaparsın özellikle bozuk yolda denersin öyle karar verirsin.Bir arkadaşımdaki clio ve puntonun çukurlardaki sessizliğine şaşırmıştım.Mesele sadece çukurdaki sessizlik olsaydı bu araçlar kafi gelirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

fiatların bozuk yolda konforu çok iyi oluyor,ses en az seviyede. Ülkemiz yollarına daha uygun.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
(düzenlendi)

yurt dışındaki forumları takip ediyorum,focus 2-2,5,c-max-1,2 onlarda aynı sorunları yaşıyorlar,bilhassa benzinliler,kimisi amörtisörlerin kısa stroklu olmasına,kimisi direksiyon kutusuna,kimisi akslara,kimisi amrt.üst takozlarına bilyalarına bağlıyo,ama onlarda kesin çözüme ulaşamamış,hadi biz neysede ,fordun avrupa ülklerinede neden duyarsız kaldığını anlamış değilim...ya muhtemelen ön düzende tasarım hatası var,yada seri imalatta hatalı üretilmiş parçalar,bu yüzden bu sesler normal deyip sallıyo olmasın sakın  ;)

tarihinde Murat Akaloğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bu sorunlar ilginç açıkçası, bizim 2004 modelde bile bugüne kadar böyle bir sorun olmadı. 

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Yeni C max lerdeki direksiyon kutularının hepsi aynı.  Kimisi dikkat etmeyip sesi dahi duymuyor, kimisi duysa da rahatsız olmuyor.  Şimdilik bu konuda üretilen bir çözüm yok maalesef.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

Belki makyajda giderirler meseleyi. 

focus 2 makyaj yedide noldu... ön ve arka yürüyene hiç elleşmediler :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hyundai (kia) opel de standarttır bu sesleri hatta her mekanik grubun ayrı kimyasalda spreyi vardır. seslerin çözümü kolay

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Bizim arabadan da bayağı ses geliyordu kapılardan çözümü salıncakların değişmesiyle olmuştu :) 

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yeni C max lerdeki direksiyon kutularının hepsi aynı.  Kimisi dikkat etmeyip sesi dahi duymuyor, kimisi duysa da rahatsız olmuyor.  Şimdilik bu konuda üretilen bir çözüm yok maalesef.

Kaza anında katlanabilen direksiyonların katlanma yerlerindeki kronik sorun...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Kaza anında katlanabilen direksiyonların katlanma yerlerindeki kronik sorun...

Kaza anında katlanan direksiyon sistemi uzun zamandır kullanıyor Fikret Bey. Sebebinin bu olduğunu sanmıyorum. Direksiyon kutusundan sol tekerleğe giden bir kol mevcut. sesi yapanda o. Bu kolu elle tutup sarstığinızda direksiyon kutusu içinden tıkırtı geliyor. Sabri ustam ile aracı lifte alıp kontrol edip tespit etmiştik...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kaza anında katlanan direksiyon sistemi uzun zamandır kullanıyor Fikret Bey. Sebebinin bu olduğunu sanmıyorum. Direksiyon kutusundan sol tekerleğe giden bir kol mevcut. sesi yapanda o. Bu kolu elle tutup sarstığinızda direksiyon kutusu içinden tıkırtı geliyor. Sabri ustam ile aracı lifte alıp kontrol edip tespit etmiştik...

Sol rot kolu galiba sallanıyor dediğiniz peki hepsinde mi böyleymiş?.Sabri ustam değiştirelim demedi mi?

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Peki bir çözüm önerisinde bulunuldu mu? Bende de çok kasisli yollarda az da olsa ses var gibi. Eğer oradansa ayrı tabii ki. Sorun bulununca çözümü kolay olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...