İçeriğe Yönlendir

Ayvalık-Sarımsaklı

Serdar Göktaş

Recommended Posts

Serdar Göktaş

eveet arkadaşlar tatil planımızda ufak bir değişiklik yaptık ve erken rezervasyonu sanırım kaçırdığımız için bize bu bölgede tavsiye edebileceğiniz, aile ile gidip kalınacak, ücreti fazla olmayan otel, butik otel ya da pansiyon tavsiyelerinde bulunur musunuz? şimdiden teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Burhaniye- Örende Otel Keskin var daha önce gidip memnun kaldığımız bir otel. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

teşekkürler Mert, inceledim doğayla baş başa kalabileceğin bir otele benziyor. eşimle değerlendirmeye aldık.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Burhaniyede yazlığımız var her sene mutlaka 1 hafta olsun gideriz, denk gelirsek bekleriz bize buyrun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Bir gün Allah kısmet ederse gelecem oralara :D

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Ben geçensene gittim Sarımsaklıya , denizi çok soğuk , ayrıca aşırı derecede canavarımsı sivri sinekler mevcut.1 hafta zor dayandık. Bizim polis kampı var orda sahile sıfır , ben orda kalmıştım oda ücreti uygundu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Burhaniyede yazlığımız var her sene mutlaka 1 hafta olsun gideriz, denk gelirsek bekleriz bize buyrun :)

cem bende ören de oluyorum. gelince haberleşelim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömür Özgün Yıldırım

sarımsaklıya geliyorsanız bence sarımsaklıdan bir 10km daha izmire dogru yol alın ve DİKİLİ yi tercih edin... hem ucuz hemde gezilecek yerleri oldukça fazladır... ayrıca dalış merağınız var ise oda benden olur :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

neresinde?

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

sarımsaklıya geliyorsanız bence sarımsaklıdan bir 10km daha izmire dogru yol alın ve DİKİLİ yi tercih edin... hem ucuz hemde gezilecek yerleri oldukça fazladır... ayrıca dalış merağınız var ise oda benden olur :))

Yazları ben de burada oluyorum. Kesinlikle +1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Alibey adasında (Cunda) çok güzel butik oteller var. http://www.harakopotel.com/

Ayrıca sarımsaklı da da önerebileceklerim Grand Temizel, hemen yanında Alder otel, Etap altınel, Berk Otel...

İlkay bey tavsiyeleriniz için teşekkürler, değerlendirmeye aldık, ama üçkişi gideceğimiz için fiyatlar bize biraz tuzlu geldi. teşekkür ederiz.

Eğer maksadınız temiz bir yerde konaklamak ve çevreyi gezmek ise, konsept arayışınız yoksa Cunda Saray Otel'i tavsiye ederim.

Muvaffak amca vardır sahibi, eşi Sezen hanım birlikte işletirler ve tam bir ev havasında konaklarsınız otelde, hoş sohbetleri ve güler yüzleri ile sizi memnun etmek için ilerlemiş yaşlarına rağmen çaba harcarlar ve emin olun başarırlar.

Fiyatları makuldür, yüksek beklentilere girmeden temiz ve merkezi bir noktada konaklayabilir ve tüm çevreyi gezebilirsiniz.

Navigasyon için : 39.334196,26.680327

Telefon : 0(266)3272395

Kamp tatilini severseniz yada denemek isterseniz de Ada Camping'i önerebilirim.

Derli toplu ve oturmuş bir sistemi vardır, çeşitli konaklama seçeneklerini aynı anda sunar ve hesabınıza uygun olanı seçip deneyebilirsiniz.

http://www.adacampin...eng/default.asp

Mustafa bey, tavsiyeleriniz için teşekkürler. kamp tatili bebekli aile olduğu için bize uygun gelmedi. Cunda saray otel i aradım teyze ile görüştüm. geceliği 100 lira dedi. 5 günden 3 kişi kalacağımız için 1500 lira masraf yapılıyor. baktığımız zaman da bu paraya ege de bir çok otelde kalınabiliyor. açıkcası gecelik fiyatları bize pahalı geldi. teşekkür ederim

Bir gün Allah kısmet ederse gelecem oralara :D

İnşallah diyelim :)

Ben geçensene gittim Sarımsaklıya , denizi çok soğuk , ayrıca aşırı derecede canavarımsı sivri sinekler mevcut.1 hafta zor dayandık. Bizim polis kampı var orda sahile sıfır , ben orda kalmıştım oda ücreti uygundu.

Engin bey, ben giden arkadaşlarım tavsiyesi üzerine burayı seçmiştim. akşam tekrar telefon açıp sorduğumda böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadıklarını söylediler. siz diyince bende ikilemde kaldım açıkcası.

Cem bey sizinle tanışmak çok isterim. bugün kurtköyde toplantı var gelebiliyor musunuz? biz 1 temmuz da orada olacak şekilde gitmeyi planlıyoruz. 5-6 gün kalmayı planlıyoruz. siz de o tarihlerde orada olursanız mutlaka görüşelim.

teşekkürler tavsiye için. bir de orayı inceleyelim. tavsiye edebileceğiniz otel ya da pansiyon var mı orada?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

serdar sarımsaklı yerine öreni tercih edebilirsin daha uygun ve daha sakindir fazla kalabalık değildir genelde yazlıkçılar olduğu için daha aileye uygun bir ortamdır. deniz biraz soğuktur sarımsaklı gibi. Öğretmen emlak diye bir yer var emekli bir öğretmen amca işletiyor. telefonu bende yok nette bunu buldum 0 266 4161451 - 0 532 4248753 kendi pansiyonları var biz ailecek gidip memnun kalmıştık istersen bir ara fikir verebilir.

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Sarımsaklı çok kalabalık oluyor,Konaklama olarak günlük daire kiralama çok yaygın,Denizi soğuk ,Havası sıcak :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

serdar sarımsaklı yerine öreni tercih edebilirsin daha uygun ve daha sakindir fazla kalabalık değildir genelde yazlıkçılar olduğu için daha aileye uygun bir ortamdır. deniz biraz soğuktur sarımsaklı gibi. Öğretmen emlak diye bir yer var emekli bir öğretmen amca işletiyor. telefonu bende yok nette bunu buldum 0 266 4161451 - 0 532 4248753 kendi pansiyonları var biz ailecek gidip memnun kalmıştık istersen bir ara fikir verebilir.

teşekkürler abi, bu konuyu akşam detaylıca konuşalım. şimdi arıyorum burayı.

Sarımsaklı çok kalabalık oluyor,Konaklama olarak günlük daire kiralama çok yaygın,Denizi soğuk ,Havası sıcak :biggrin:

çok mu soğuk oluyor denizi? herkes böyle söylemiş, daha mı güneylere gitsek acaba?

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

teşekkürler abi, bu konuyu akşam detaylıca konuşalım. şimdi arıyorum burayı.

çok mu soğuk oluyor denizi? herkes böyle söylemiş, daha mı güneylere gitsek acaba?

Bana göre soğuk ,Ama şu var ben ak denizin deniz sıcaklığını seviyorum ,Su ile pek aram yok :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

KAz dağlarına ne kadar yakın olursa denizin soğukluğu o derece artar, diliki/çandarlı tarafları nispeten sıcaktır. Burhaniye'nin denizi akvaryum gibi berrak bir o kadar da soğuk oluyor , keza o tarafın denizine alışkın olmayan biri için biraz risklidir, aniden derinleşir suyu, kıyıdan 5-6 metre ilerisi 2 metre civarında derinlik olarak o kadar söyleyeyim :)

ANcak burhaniye için karar verirseniz öğretmenler mahallesi denen bir bölgesi var, hem denizi aniden derinleşmez hemde sakindir ören- dikili yöresine göre.. Bugünkü toplantıya gelebilsem detaylı konuşurduk ama malesef yetişemeyeceğim gibi duruyor..

Deniz Ne kadar soğuk derseniz, derece olarak bilemem ama ilk gelen birinin girmesi 5 dk kadar sürüyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Anlaşılan Muvaffak amca gençliğinde kaçırdığı fırsatlar konusunda gider ayak muvaffak olmaya çalışıyor :D Geçen yıl bunun yarısından ucuza kalınabiliyordu, çok garipsedim doğrusu. :unsure2:

:biggrin: herhalde, ama bu sene fiyatlar çok yüksek herhalde. 4-5 tane pansiyon aradım 80-100-120 lira fiyat verdiler. bu rakamlar da bana çok geldi açıkcası.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

KAz dağlarına ne kadar yakın olursa denizin soğukluğu o derece artar, diliki/çandarlı tarafları nispeten sıcaktır. Burhaniye'nin denizi akvaryum gibi berrak bir o kadar da soğuk oluyor , keza o tarafın denizine alışkın olmayan biri için biraz risklidir, aniden derinleşir suyu, kıyıdan 5-6 metre ilerisi 2 metre civarında derinlik olarak o kadar söyleyeyim :)

ANcak burhaniye için karar verirseniz öğretmenler mahallesi denen bir bölgesi var, hem denizi aniden derinleşmez hemde sakindir ören- dikili yöresine göre.. Bugünkü toplantıya gelebilsem detaylı konuşurduk ama malesef yetişemeyeceğim gibi duruyor..

Deniz Ne kadar soğuk derseniz, derece olarak bilemem ama ilk gelen birinin girmesi 5 dk kadar sürüyor :)

burdan da şu anlaşılıyor ki biz biraz daha güneyler de yer ayarlayalım. aslında eşim antalyalı, orada otele ya da pansiyona para vermeye gerek kalmadan bedava tatil yapıyoruz. bizim amacımız ege yi gezmek, oraları görmek. yakın arkadaşlarımızı görmek. ve gelmişken ege denizini ve adaları gezmek. araştırmalarımız sürüyor bakalım, inşallah uygun bir yer bulacağız.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Deniz sıcaklığı anlamında dikiliden başlayıp güney egeye ordan da akdenize inilebilir ama gezip görmek ise kasıt kaz dağlarından başlamanızı tavsiye ederim ben :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Su soğukluğu görecelidir bana göre fakat sarımsaklı nın denizi temizdir. Biz nisan sonu girmeye başlarız denize çok ta soğuk gelmez. Bana göre eksisi kalabalık oluşu. Plajda mendil koyacak yeri zor bulursunuz. Dikili güzel yerdir daha sahin ve daha geniş alana yayılmıştır. Gece pazarları konusunda sarımsaklıdan ileridir. Sarımsaklıya 25 km dir yaklaşık. Burhaniye ören çok güzeldir özellikle öğretmenler mahallesi. Bence merkezi bir yerden otel yada pansiyon bulunup (ben olsam pansiyonda kalırım sonuçta yatmadan yatmaya) buralar arasında günübirlik gezinmek tek bir yere bağlı kalmamak daha çekici olur. Hele Akçay (güre) de hasan boğuldu varki herkes gitmeli. (Sarımsaklı - Akçay 50 km +-10)

İyi tatiller.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Soğuk su iyidir, Temizdir güzeldir :) Sarımsaklıda otelde kalınmaz gereksiz pahalıdırlar. apart tarzı evlerde kalmak daha mantıklı. günlük 80-100tl ye 3+1 ev tutarsınız.

95ten beri sarımsaklıda yazlığımız var en küçük fırsatta giderim oraya. Çarşı içinde değilde mit kampı diye bilinen kayalıklara yaklaştıkça deniz temizleşir ve sakinleşir.

Sıcak su istiyorsanız da Badavut'a gidersiniz yürüyerek 10dakikada varırsınız orasıda güzeldir.

Tekne turlarıda güzeldir, Ayvalık'a gitmeyede gerekyok sarımsaklıdan da artık turlar kalkıyor.

Gece hayatı sıfır, Gossip denen bir mekan var ve bana çok itici gelmiştir herzaman. Eskiden(gerçi hala daha açık) Tropicana çok iyi iş yapıyordu ve her gece ordaydık ama şimdi oranında keyfi kalmadı. FLY kapandığından beridir gece hayatı bitti Sarımsaklıda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)

Biraz Ayvalik disinda Gunebakan Taliani otel var, tavsiye ederim.

http://www.talianihotel.com/index.htm

Bekarlık dönemimde burada 5 arkadaş kaldık ,O hava O oksijen tartışmasız güzel,Ama bizim kaldığımız dönem de Apart olarak kiralanıyor idi,Hatta sahipleri çok ciddi miktarlarda yağ ihrac ediyorlar idi :)

Su soğukluğu görecelidir bana göre fakat sarımsaklı nın denizi temizdir. Biz nisan sonu girmeye başlarız denize çok ta soğuk gelmez. Bana göre eksisi kalabalık oluşu. Plajda mendil koyacak yeri zor bulursunuz. Dikili güzel yerdir daha sahin ve daha geniş alana yayılmıştır. Gece pazarları konusunda sarımsaklıdan ileridir. Sarımsaklıya 25 km dir yaklaşık. Burhaniye ören çok güzeldir özellikle öğretmenler mahallesi. Bence merkezi bir yerden otel yada pansiyon bulunup (ben olsam pansiyonda kalırım sonuçta yatmadan yatmaya) buralar arasında günübirlik gezinmek tek bir yere bağlı kalmamak daha çekici olur. Hele Akçay (güre) de hasan boğuldu varki herkes gitmeli. (Sarımsaklı - Akçay 50 km +-10)

İyi tatiller.

2006 da gittim ikinci gün geri dönmek zorunda kaldımiMigren ve sinizüt mevcut ise soğuk su çok yıpratıcı olabiliyor,2008 de yazlık yazlık aldık gittim denize de giremedim soğuk su migrenimi azdırabilir korkusu ile ,Ve şu an soğuk su bana ve benim gibilere göre değil, Tatilden çok eziyete dönüşüyor,

Aynı durumu Fetiye de de yaşamış idim ,Ama şu var ki galiba böyle soğuk olan denizler çok ama çok temiz oluyorlar :)

tarihinde Yasin_Çelik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...