İçeriğe Yönlendir

Ayvalık-Sarımsaklı

Serdar Göktaş

Recommended Posts

Bekarlık dönemimde burada 5 arkadaş kaldık ,O hava O oksijen tartışmasız güzel,Ama bizim kaldığımız dönem de Apart olarak kiralanıyor idi,Hatta sahipleri çok ciddi miktarlarda yağ ihrac ediyorlar idi :)

2006 da gittim ikinci gün geri dönmek zorunda kaldımiMigren ve sinizüt mevcut ise soğuk su çok yıpratıcı olabiliyor,2008 de yazlık yazlık aldık gittim denize de giremedim soğuk su migrenimi azdırabilir korkusu ile ,Ve şu an soğuk su bana ve benim gibilere göre değil, Tatilden çok eziyete dönüşüyor,

Aynı durumu Fetiye de de yaşamış idim ,Ama şu var ki galiba böyle soğuk olan denizler çok ama çok temiz oluyorlar :)

Evet akıntıdan dolayı soğuk ve temiz oluyor. Sürekli taze su. Sarımsaklının en güzel zamanı eylül - ekim aylarıdır ayrıca. Deniz ve hava çok sakin olur. Deniz ısısının da tavan yaptığı sıralar.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Biraz Ayvalik disinda Gunebakan Taliani otel var, tavsiye ederim.

http://www.talianihotel.com/index.htm

ben burayı çok beğendim, süper bir yere benziyor fotolarından. tam aklımda olan bir yerin adresini vermişsiniz. aradım burayı ama hem sabit telden hemde cepten ulaşamadım. birazdan bir daha şansımı denemek istiyorum. çok güzelmiş yaa çok hoşuma gitti.

Soğuk su iyidir, Temizdir güzeldir :) Sarımsaklıda otelde kalınmaz gereksiz pahalıdırlar. apart tarzı evlerde kalmak daha mantıklı. günlük 80-100tl ye 3+1 ev tutarsınız.

95ten beri sarımsaklıda yazlığımız var en küçük fırsatta giderim oraya. Çarşı içinde değilde mit kampı diye bilinen kayalıklara yaklaştıkça deniz temizleşir ve sakinleşir.

Sıcak su istiyorsanız da Badavut'a gidersiniz yürüyerek 10dakikada varırsınız orasıda güzeldir.

Tekne turlarıda güzeldir, Ayvalık'a gitmeyede gerekyok sarımsaklıdan da artık turlar kalkıyor.

Gece hayatı sıfır, Gossip denen bir mekan var ve bana çok itici gelmiştir herzaman. Eskiden(gerçi hala daha açık) Tropicana çok iyi iş yapıyordu ve her gece ordaydık ama şimdi oranında keyfi kalmadı. FLY kapandığından beridir gece hayatı bitti Sarımsaklıda.

Onur, zaten gece hayatıyla işimiz olmaz. yine de sağol. bizim aradığımız kafa dinlemek, sessiz sakin bir ortam. gelince yapacak tek aktivite yat turuna çıkmak ve çevre ilçelerini gezmek. taliani otel bayağı bir hoşuma gitti bakalım. olmadı zaten dediğin gibi 3+1 ev kiralamak. peki bunun için önceden yer ayırtmak gerekiyor mu? yoksa gelip direk evi tutabiliyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

ben burayı çok beğendim, süper bir yere benziyor fotolarından. tam aklımda olan bir yerin adresini vermişsiniz. aradım burayı ama hem sabit telden hemde cepten ulaşamadım. birazdan bir daha şansımı denemek istiyorum. çok güzelmiş yaa çok hoşuma gitti.

. . . .

Begenmenize cok sevindim, sadece kucuk bir uyari; nispeten diger muadillerine gore fiyatlari biraz daha fazla olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Begenmenize cok sevindim, sadece kucuk bir uyari; nispeten diger muadillerine gore fiyatlari biraz daha fazla olabilir.

fazla olacağı aşikar ama değecek bir yere de benziyor hocam. 2-3 kere daha aradım ama ulaşamadım bir türlü.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

KAz dağlarına ne kadar yakın olursa denizin soğukluğu o derece artar, diliki/çandarlı tarafları nispeten sıcaktır

Altınoluk'ta yazığımız var, denizi çivi gibidir şimdi... :D

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

sarımsaklıda sivrisinek konusu maalesef oluyor.denizi de adamı çivi gibi yapar,ama çok güzeldir denizi

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
(düzenlendi)

fazla olacağı aşikar ama değecek bir yere de benziyor hocam. 2-3 kere daha aradım ama ulaşamadım bir türlü.

Hay aksi, su adreste bir telefon numarasi daha var, ben de sasirdim dogrusu ulasilamamasina.

http://www.kucukvebu...-apart/iletisim

Ayrica bu adreste civardaki diger guzel mekanlari ve ilgili yorumlari da bulabilirsiniz..

tarihinde Gökhan Tuna tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Hay aksi, su adreste bir telefon numarasi daha var, ben de sasirdim dogrusu ulasilamamasina.

http://www.kucukvebu...-apart/iletisim

Ayrica bu adreste civardaki diger guzel mekanlari ve ilgili yorumlari da bulabilirsiniz..

Gökhan bey, yazmayı unuttum. öğlen saatlerinde ulaştım hanımefendiye. çok ilgilendi sağolsun. büyük ihtimal kararımızı burası için vereceğiz gibi duruyor. teşekkürler ilginiz için.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Altınoluk'tan Dikili'ye kadar denizin en sıcak olduğu yer Sarımsaklı plajlarıdır... :) Nasıl oraya soğuk denildi anlam veremedim...O bölgede çocuklu aileler için en sığ, en kumlu :) ve sıcak sahili Sarımsaklı'da bulursunuz...Sanırım Akdeniz'e kıyasla soğuk dediler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ne güzel, herkes buralara gelsede bir toplantıda burda yapsak, bende katılabilsem, ben Edremit teyim, Burhaniye Denetko ' da yazlığımız var, buralar süper, güzel deniz olsun derseniz Behramkale taraflarına giderim bazen, oralar süperdir.

http://denetko.com.tr/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Altınoluk'tan Dikili'ye kadar denizin en sıcak olduğu yer Sarımsaklı plajlarıdır... :) Nasıl oraya soğuk denildi anlam veremedim...O bölgede çocuklu aileler için en sığ, en kumlu :) ve sıcak sahili Sarımsaklı'da bulursunuz...Sanırım Akdeniz'e kıyasla soğuk dediler...

biz de soğuk denilince bayağı bir şaşırmıştık. bakalım gidince göreceğiz artık. ordan da zaten antalya ya geçeiyoruz. en doğru değerlendirmeyi herhalde ben yaparım artık. sonuçları buradan paylaşırım

Ne güzel, herkes buralara gelsede bir toplantıda burda yapsak, bende katılabilsem, ben Edremit teyim, Burhaniye Denetko ' da yazlığımız var, buralar süper, güzel deniz olsun derseniz Behramkale taraflarına giderim bazen, oralar süperdir.

http://denetko.com.tr/

olabilir aslında güzel fikir ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sen behramkale tarafına git, sarımsaklı ören vs. hikaye, bu bölge daha güzel, üstelik istersen boş koylarda var, kafana görede takılırsın, denizde sıcak ayrıca şu sıralar, en buz olan Orjan-Denetko (Burhaniye-ören) arasında bile su nerdeyse Antalya denizi gibi şu sıralar :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sarımsaklı ismini çok duymaya başladım.bende gidip görücem kısmet olursa birgün.

Sinek saldırısına hazırlıklı gidin.. Sinekleri kovalayınca resmen karşılık veriyor :D

Yorum bağlantısı

Sinek saldırısına hazırlıklı gidin.. Sinekleri kovalayınca resmen karşılık veriyor :D

Bunu söylediğiniz iyi oldu,3-5 tane kedi ayarlayım kendime :biggrin:

Yorum bağlantısı

Felaket sivrisinek var şu günlerde. Ben her akşam eve giderken tahmini 1500-2000 tanesini öldürüyorum araba ile :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Felaket sivrisinek var şu günlerde. Ben her akşam eve giderken tahmini 1500-2000 tanesini öldürüyorum araba ile :)

Geçen sene ramazan bayramında gitmiştim ; sinekler ısırıyor kovalayınca daha kalabalık saldırıyorlardı.. :D

( ısırma olayı dişlermiş gibi :D )

Yorum bağlantısı

Nasıl sinekmiş bunlar yahu :D

Yorum bağlantısı

Sarımsaklının ayıbı işte bunlar. Sen doğmadan önce önlemini almazsan sonra ilaçlama ile mümkün değil olmaz bu olay. Yazık diyorum başka birşey denmez. Dünyanın turisti geliyor buraya. Esnafın dürttüğü yetmiyor bir de sinekler dürtüyor.

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Valla 88 doğumluyum kendimi bildim bileli sivrisinek tehdidi mevcut Sarımsaklı'da. Bunun en önemli sebebi hala kanalizasyon sisteminin olmaması hala rögar sistemi ve vidanjörlerle bu işin yapılıyor olması. Bunlara bağlı olarak ta bataklık tarzı yerlerin sayısının bir hayli fazla olması. Öncelikle bu 2 sorunun çözülmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vallahi Saımsaklı' daki gibi olmasa' da Burhaniye tarafında' da aynı dert var, güdümlü füze gibi mübarekler, kitlendi' mi bittin, ısıracağı yeride tam biliyor bu sivriler :D

comix.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sanırım bu sivrisinekler kov-off gibi ürünlere bağışıklık kazandılar. Yada evrimmi geçirdiler (3-5 yılda nasıl evrim olacaksa) artık hiç ipleyen kalmadı off ve kovları. Ne sıkarsan sık yine geliyorlar. Sanırım dalış kıyafeti ile uyuyacağız artık.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

dediğiniz gibi o kadar çok mu yaa, sinek kovarlar da mı işe yaramıyor? sinek ilaçlaması yapmıyor mu belediye?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Evrim varmı önce onu tartışsakmı acaba? Konu ne uzar tahmin bile etmek istemiyorum :D

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

sarımsaklıya gittiğimizde denize 150 metre bir yerde ev tutmuştuk 2009 senesinde tabi kalabalık olduğumuz için,gayet memnun kalmıştık Bim in bitişiğinde bir binaydı. Ayrıca hemen yanında geceleri çok güzel kuzu kokoreç yapıyorlardı bak acıktım gene :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...