İçeriğe Yönlendir

Bari 407 1,6 Hdi Için Iyi Birşeyler Söyleyin :)

Önder Özcan

Recommended Posts

Çağlar Bayur

bende çok beğenirim fakat d segmenti sıkıntılı hem alım satım hemde yedek parça. Bugün bi arkadaşım geldi 1 aydır arabasını internet üzerinden satmaya çalışıyormuş fakat arayan soran yokmuş neden? Araç seat leon da ondan.tutmayan araçda ondan. Arabanın talep edilen bi marka model olması iyidir. Focus 1 al mükemmel araba

Leon u satamıyor :s :s :s eski 8 V benzinli motordan değilse, perti de yoksa, rakamı çok yüksek olabilir? Lİnki var mı?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Önder Bey,

Seçtiğiniz markalar genelde piyasa fiyatları uygun olan modeller. Bu uygunluğun nedeni, bu araçların bir şekilde piyasada tutulmamaları. Bunların birçok sebebi vardır. EN zararsız sebep, tasarımdır. Tasarım zevk meselesi olduğundan ve kişiden kişiye değişeceğinden aracın piyasasının bu nedenle düşmesi bazeb şans olabilir.

Bu modeller içersinde tasarımı nedeni ile tutulmayan model, Laguna II'dir. Ancak tasarımın yanında birçok elektronik donanım arızası da kullanıcılarına zor durumlar yaşatmıştır. Astra sanırım motordan elenmiştir, diğer konuyu okumadan cevaba geçtim çünki, 407 ise biraz daha üzerinde durulası bir araç. Detaylı araştırmadım fakat içine binip, sanayi turu atmışlığım var:) Bu kısa mesafede 1.6 motor araç gayet yeterliydi. Çok rahat ve yumuşak bir araç. Yanlız Peugeot'un kronikleşen ya da üzerine yapışmış olan kötü şöhreti elektronik sorunları yüzünden de biraz örseleniyor piyasası.

Gönlünüzün istediği aracı seçmekte serbestsiniz. Yanlız bu duyguyu sadece alma arefesinde değil, kullanımınız boyunca hissetmeniz ve zevk almanız, aracı satma zamanınız geldiğinde ise, ilk arayana istediği fiyattan verip kurtulayım karamsarlığında olmayacağınız bir araç seçmeniz uygun olur.

Piyasası olan ama görece daha eski bir model yılını tercih edebilirsiniz araç seçiminizde. Orta sınıf üzerine çıktığınızda parçasından, lastiğine herşey alt sınıfın iki hatta üç katına çıkıyor fiyat olarak.

Saygılarımla.

yazdıklarınızda doğruluk payı büyük.gerek laguna II gerek 407 uygun fiyatlı modeller.ynı şey bence mondeo için de geçerli.forumda daha önce defalarca dile getirilen "insanlar iyi ki mondeonun değerini bilmiyorlar,böyle bir araca nispeten ucuza biniyoruz"cümlelerini sanırım siz de okumuşsunuzdur.D sınıfına geçtiğiniz an belki tüm modeller için piyasası ağır denebilir.neye göre ağır? C sınıfına göre.ülkemizde görüyoruz ki,gelir düzeyi de hesaba katılarak,en çok tercih edilen C sınıfıdır.D nin müşterisi nispeten az olduğundan piyasası da yavaş oluyor.ama neticede ne laguna ne 407 ne mondeo elde kalmaz.2 ayda satılır ama satılır.(ford forumunda olduğumuzdan ve pek çok mondeo sahibi-hayranı olduğundan mondeo daha avantajlı görünse de genel anlamda D sınıfı özelliği taşır)

laguna evet,biraz ön tipinden kaybediyor,bir de bu toparlanmış haki :biggrin: makyajsız kasası insanı intihara sürükler.

satarken kaybettireceği 2bine razıyım,yeter ki araç sorunsuz olsun.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sessizdir, konfoludur, az yakar, ön tamponu her rampada sürter, parçası makul rakamlıdır, elektrik donanımı ellenmemiş makbuldür. Ama bu rakama Mondeo alırdım... aldım da....

çağlar abi,ilk önce mondeo da düşündüm baktım ama,biraz mesafeli durmamdaki ilk ve en önemli sebep 2,0 araca biniyorum diye benden senede 2006 mod. için 965 lira,2007 mod.için 1642 vergi istenmesi.gerçek anlamda zoruma gidiyor o kadar para vermek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sessizdir, konfoludur, az yakar, ön tamponu her rampada sürter, parçası makul rakamlıdır, elektrik donanımı ellenmemiş makbuldür.

Ama bu rakama Mondeo alırdım... aldım da....

Ön tamponu çok pahalı :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Biraz alıştıktan sonra ön tamponun nerede sürtüp sürtmeyeceğini kestirebiliyorum artık, ilk başta tamponu bir yerde bırakmazsanız sonra korkmayın :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ön tamponu çok pahalı :D

çatlak patlak olduğunda maslak sanayide tanıdık var,fiberle doldurur,güzelce boyarız tamponu :p ,tampon diye girip tavan hariç boyalıdır diyerek çıkarsak da kısmet artık :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Kayınçomda ve ortağında 40r 1.6 hdi var,sıkıntısız biniyorlar,yakıt tüketiminden çok memnunlar.

Rahatlık olarak forddan iyi geldi bana,daha sessiz,iç dizaynı hoş,ortağın arabası 150.000 km de ve en ufak bir ses yok..

Bence test sürüşü yapın...

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Önder bey ne kadar beklerseniz o kadar aklınız karışak.Bence 407 çok güzel seçim yalnızca ön tampona biraz dikkat edeceksiniz gerisi kolay.Tamponda hasar olursa Maslak yakın onlar alışık 407 tamponu tamir etmeye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Önder bey ne kadar beklerseniz o kadar aklınız karışak.Bence 407 çok güzel seçim yalnızca ön tampona biraz dikkat edeceksiniz gerisi kolay.Tamponda hasar olursa Maslak yakın onlar alışık 407 tamponu tamir etmeye.

bu sabah baktım araca (standart binici ne kadar anlarsa o kadar anladım).genel anlamda çok iyi duruyor.cumartesi servis randevusu aldım,altunizade AÇI pejo da arkadaşımın kayınbiraderi (sanırım servis sorumluymuş) var.bakılacak.motor ışığı yanıyor aracın,eğer masrafı varsa almam dedim,sahibi genç bir arkadaş,sorun yok abi dedi.cumartesi servis durumuna göre alıcam aracı.şimdilik başka arayışları askıya aldım.

(maslak konusuna 2-3 mesaj önce değindim zaten :biggrin: )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...