İçeriğe Yönlendir

Bari 407 1,6 Hdi Için Iyi Birşeyler Söyleyin :)

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

dün laguna II mi astra mı ? demiş ve boyumun ölçüsünü almıştım.sizlerin tavsiyelerinize uyarak bu iki araçtan vazgeçtim,listede 3. sıradaki araca geçtim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-satilik-cok-temiz-peugeot-407-87352158/detay/

ilandaki aracın sahibi işyerime 50-100 metre mesafede,yarın tanışıp aracına bakacağım.illa bu araç olacak diye birşey yok,genel anlamda 407 1,6 HDİ için söyleyebilecek birşeyleriniz var mı.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uuuu, en baba naylon :p

Şaka maka, ESP'si denendi, başarısız bulundu forumca :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben 2.0 hdi otomatik olanını kullanıyorum, executive donanım iyidir. Söyleyeceklerim

- Laguna 2 dende astradanda mk3 mondeodan da daha yakışıklı duruyor.

- Süspansiyon biraz sert olduğundan bozuk yolda tıkırtı duyabilirsiniz.

- Önü fevkalade alçak (namussuz) olduğundan her yerde sürtebilme ihtimali vardır, yok ise muhakkak çelik karter muhafaza takılmalıdır (140 TL).

- 17 inç jant vardır, lastik ebatı 215/55 R17 dir ben 225/50 R17 P7 Cint kullanıyorum, lastikleri iyi markaların ki 350-400 TL civarıdır bir adeti :(

- MP3 çalar + bagajda 6'lı CD Changer vardır.

- 1.6 hdi versiyonu ile 1 depo ile 1347 km yol yapmışlardır, tabiki test amaçlı olduğu için bizim yapmamız zor ama, yakıtta cimridir.

- Chip Tunning ile 142 BG olarak kullananlar mevcuttur.

Benim arabamın hiçbirşeyinden şikayetim yok, sadece şanzımanında bir sıkıntı var oda şans benden başka bu sorunu yaşayan görmedim.

Kısaca tavsiye ederim.

Uuuu, en baba naylon :p

Şaka maka, ESP'si denendi, başarısız bulundu forumca :)

Bende denedim hiçbir sıkıntı yok, karda buzda, ıslak yolda hiç sıkıntı göremedim.

masraflı bir araç diye biliyorum.

2.0 hdi için yaptığım masraf ve tutarı:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/221225-arayisin-sonuyeni-aracim/page__view__findpost__p__1481439

Bence çok değil ağır bakım çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

masraflı bir araç diye biliyorum.

valla bilmiyorum,bu defa gözümü karartıp içimden gelen sesi dinliyeceğim sanırım.yıllardır her araba alışımda masrafını,2. elini,temizliğini düşünüp düşünüp -belki de- tam olarak istediğim arabaları alamadım.(dün de foruma 1,6 laguna II yi sordum,neticede vazgeçtim).olmadı 6 ay biner satarım

Ben 2.0 hdi otomatik olanını kullanıyorum, executive donanım iyidir. Söyleyeceklerim

- Laguna 2 dende astradanda mk3 mondeodan da daha yakışıklı duruyor.

- Süspansiyon biraz sert olduğundan bozuk yolda tıkırtı duyabilirsiniz.

- Önü fevkalade alçak (namussuz) olduğundan her yerde sürtebilme ihtimali vardır, yok ise muhakkak çelik karter muhafaza takılmalıdır (140 TL).

- 17 inç jant vardır, lastik ebatı 215/55 R17 dir ben 225/50 R17 P7 Cint kullanıyorum, lastikleri iyi markaların ki 350-400 TL civarıdır bir adeti :(

- MP3 çalar + bagajda 6'lı CD Changer vardır.

- 1.6 hdi versiyonu ile 1 depo ile 1347 km yol yapmışlardır, tabiki test amaçlı olduğu için bizim yapmamız zor ama, yakıtta cimridir.

- Chip Tunning ile 142 BG olarak kullananlar mevcuttur.

Benim arabamın hiçbirşeyinden şikayetim yok, sadece şanzımanında bir sıkıntı var oda şans benden başka bu sorunu yaşayan görmedim.

Kısaca tavsiye ederim.

Bende denedim hiçbir sıkıntı yok, karda buzda, ıslak yolda hiç sıkıntı göremedim.

2.0 hdi için yaptığım masraf ve tutarı:

http://www.fordclubt...ost__p__1481439

Bence çok değil ağır bakım çünkü.

yapılan işler karşığında ödenen rakam çok değil bence.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bence araç güzel ama piyasası durgundur, satmak istediğinizde paraya çevirmeniz biraz zor olur hepsi bu.. Bu kasaya bende çok niyetlendim ama kısmet olmadı bir türlü :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Ben konfor istiyorum :)

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Gereksiz alıntı.
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Bizimde Focus öncesinde incelediğimiz bir aracçtı hocam :) Performansı yeterli gelirse (Sonuçta 407'nin kasası ağır); beğenirseniz, sorunsuzca alınabilecek bir araç :) Benim Fransız araçlara olan yargımı kırmamı sağlayan araçlardandır :)

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Zamanında 175 bin km de bir 405 almıştım.4 bin TL verip 2500 Tl harcadım arabaya iki yılda.Askere giderken sattım.Ama hala tadı damağımdadır. :)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Arkadaşımda vardı 25 000 km de ön kısımdan tıkırtı sesleri geldiği için rahatsız olup satmıştı...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

peki Furkan,verdiğim linkteki aracın ekranında anahtar işareti var.servis zamanı geldi demek sanırım.doğru mu?yoksa arıza işareti mi?

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

407 2.0 hdi bir süre kullandım konfor, yol tutuş ve yakıt (uzun yol) çok güzel ancak ön tarafı çok alçak çok dikkat etmek gerekiyor.Yol ve motor sesi çok az focus yanında traktör kalır.O işaret bakıma kalan km gösterir.2.0 lar da bakımlar 20.000 km de idi benim aracımı şu anda Mert Can kullanıyor ve dediğine göre sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Arkadaşımda vardı 25 000 km de ön kısımdan tıkırtı sesleri geldiği için rahatsız olup satmıştı...

abi arkadaşaın aracı garanti kapsamında değil miydi. tıkırtı ise focusda da var o tıkırtı. z -rot :p serviste orjinali 160 +kdv gibi bir şey hemde :D ama 2 yıl garantili. bi kere o parayı ver sürekli garantiden değiş :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Açıkça söyleyim 306nın ses yalıtımı ve alt takım aks vb. olarak kesinlikle C-Max'den iyi. Ki 306 1998 modeldi. Kronik birkaç arızası dışında hiç sorun çıkarmazdı. 407 1,6 HDİ Executive amcam kullanıyor. Çok memnun ama arabanın arka koltukları biraz dar ve ön göğüs tasarımı önde rahat gitmenize izin vermiyor. Üstüne üstüne geliyor insanın. önce aracınız sanırım TDCİ motorluydu. HDi ve TDCİ aynı motorlardır. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Açıkça söyleyim 306nın ses yalıtımı ve alt takım aks vb. olarak kesinlikle C-Max'den iyi. Ki 306 1998 modeldi. Kronik birkaç arızası dışında hiç sorun çıkarmazdı. 407 1,6 HDİ Executive amcam kullanıyor. Çok memnun ama arabanın arka koltukları biraz dar ve ön göğüs tasarımı önde rahat gitmenize izin vermiyor. Üstüne üstüne geliyor insanın. önce aracınız sanırım TDCİ motorluydu. HDi ve TDCİ aynı motorlardır. :)

dün sattığım araç 100 lük benzinli focustu,tdci değil.ama ondan önce linea multijet 1,3 kullandım 3 yıl

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Sen işini bilirsin, ne alırsan al zarar etmezsin, parayı değerlendirir zararı kapatırsın ;) o yüzden "satarkeni" düşünme abi..

Temiz bir E bulsan,başka arabaya binmezsin :biggrin:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

peki Furkan,verdiğim linkteki aracın ekranında anahtar işareti var.servis zamanı geldi demek sanırım.doğru mu?yoksa arıza işareti mi?

Hocam o bir sonraki bakıma kalan km, ama 15.000 kmde bir giriyorum ben.

HDI ve TDCI aynı ama, 407 mondeonun yanında elektrikli araba kadar ses çıkarıyor.

307 407 yaramaz arabalardır 2.eli de zayıfdır eski bir 307 kullanıcısı olarak tavsiye etmem google yazın 407 yorum diye bakalım neler neler çıkacak neler ? :biggrin:

Yaramaz arabamı, çıt çıt çıt :)

Ben memnunum severek ve zevkle kullanıyorum babamın 2006 ghia tdci otomatiği ile karşılaştırıyorum, 407 nin kullanımı zevkli ve daha iyi. Tabki mondeo kötü değil.

Ama 407 yaramaz araba denecek kadar da değil yani. en azından 407 kullanan biri olarak söylüyorum ki şanzımanında problem olmasına rağmen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

dün laguna II mi astra mı ? demiş ve boyumun ölçüsünü almıştım.sizlerin tavsiyelerinize uyarak bu iki araçtan vazgeçtim,listede 3. sıradaki araca geçtim.

http://www.sahibinde...87352158/detay/

ilandaki aracın sahibi işyerime 50-100 metre mesafede,yarın tanışıp aracına bakacağım.illa bu araç olacak diye birşey yok,genel anlamda 407 1,6 HDİ için söyleyebilecek birşeyleriniz var mı.

teşekkürler.

Önder Bey,

Seçtiğiniz markalar genelde piyasa fiyatları uygun olan modeller. Bu uygunluğun nedeni, bu araçların bir şekilde piyasada tutulmamaları. Bunların birçok sebebi vardır. EN zararsız sebep, tasarımdır. Tasarım zevk meselesi olduğundan ve kişiden kişiye değişeceğinden aracın piyasasının bu nedenle düşmesi bazeb şans olabilir.

Bu modeller içersinde tasarımı nedeni ile tutulmayan model, Laguna II'dir. Ancak tasarımın yanında birçok elektronik donanım arızası da kullanıcılarına zor durumlar yaşatmıştır. Astra sanırım motordan elenmiştir, diğer konuyu okumadan cevaba geçtim çünki, 407 ise biraz daha üzerinde durulası bir araç. Detaylı araştırmadım fakat içine binip, sanayi turu atmışlığım var:) Bu kısa mesafede 1.6 motor araç gayet yeterliydi. Çok rahat ve yumuşak bir araç. Yanlız Peugeot'un kronikleşen ya da üzerine yapışmış olan kötü şöhreti elektronik sorunları yüzünden de biraz örseleniyor piyasası.

Gönlünüzün istediği aracı seçmekte serbestsiniz. Yanlız bu duyguyu sadece alma arefesinde değil, kullanımınız boyunca hissetmeniz ve zevk almanız, aracı satma zamanınız geldiğinde ise, ilk arayana istediği fiyattan verip kurtulayım karamsarlığında olmayacağınız bir araç seçmeniz uygun olur.

Piyasası olan ama görece daha eski bir model yılını tercih edebilirsiniz araç seçiminizde. Orta sınıf üzerine çıktığınızda parçasından, lastiğine herşey alt sınıfın iki hatta üç katına çıkıyor fiyat olarak.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sessizdir, konfoludur, az yakar, ön tamponu her rampada sürter, parçası makul rakamlıdır, elektrik donanımı ellenmemiş makbuldür.

Ama bu rakama Mondeo alırdım... aldım da....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...