İçeriğe Yönlendir

Canon-Nikon: Hangisi?

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Necati Dur

Canon ile Nikon birlesse de biz de su ikilemden kurtulsak. :D

Rekabet iyidir. Hatta Sony'de bu aralar bu konuda atakta

Yorum bağlantısı

Rekabet iyidir. Hatta Sony'de bu aralar bu konuda atakta

Fuji yi de yabana atmamak gerekir.geçen gün bir makinasını inceledim DSLR Like sınıfı.Çoğu dslr ye taş çıkaracak düzeyde bir makinaydı.

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Bugun uzun araştırmalars sonucu Canon 60d 18-135mm almaya gidicem birazdan.Bence benim icln en mantıklısı bu cekicegim fotografa gore :)

Ben alalı tam bir sene oldu. (60D+18-200+50mm 1.8) Bir senedir hergün yanımda taşımaktan bıkmadım. Çok zevkli bir makina

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Malesef ben onu alamadım bugun :( Fiyat performans arayan biri ve yeni makine almıs biri olarak 800dolara(vergi dahil) Canon Rebel T3i EOS 600D aldım 18-55lensli.Fiyatı gayet iyi geldi bana+olarak yeni basladıgım icin 18-55lensle baslıycam ilerleyen zamanlarda lensalıcam.Birde yurt dısında ben cozuttum teknolojik alıs veris yapmayı kendimi frenledim artık.Yarın birgun cihazla cekilen resimleri atarım :)

Abi sana zahmet olmazsa oradan bi Sony Nex3'ün bide Nex5'in fiyatını sorabilirmisin? :)

Teşekkürler. :)

sonynex.jpg

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Kararımı verdim. Canon eos 650d (veya 600d) ile 18-55 canon IS II lens alacağım.

Daha sonra bir tane tele ve bir tane de 10-20 objektifi seriye katarım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Kararımı verdim. Canon eos 650d (veya 600d) ile 18-55 canon IS II lens alacağım.

Daha sonra bir tane tele ve bir tane de 10-20 objektifi seriye katarım diye düşünüyorum.

İnşallah 650D olur. 18-135 mm olursada fena olmaz.

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

karar verilmiş ama şimdiye kadarki kullandığım makinaların hiçbirisinde Nikon kalitesini görmedim.

Tekrar bir makina alacak olsam Nikon'dan başkasına bakmam.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

60D, 600D'nin üzerinden atlar. Döner döner bir daha atlar :) Mondeo ile focus gibi :)

Bende 4 senedir aynı makinayı kallanıyorum gariban ;eos 1-d mark3 ,daha önce eos 1 d mark 2n, eos 1 d mark 2 , nikon d2h, nikon d1h,nikon d1 hep mustang hesaabı :p

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Atlasın abi bir zahmet aralarında 600dolar fark var burda :D

Ek olarak gerçekten bu performansa ihtiyacınız var mı? T3i alırken doğru seçim yapmışım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Şu an EOS 600 kullanıyoruz.Çok güzel ceset fotoğrafı çekiyor.Ama aşırı karanlıkta bazen inat ediyor.... :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Şu an EOS 600 kullanıyoruz.Çok güzel ceset fotoğrafı çekiyor.Ama aşırı karanlıkta bazen inat ediyor.... :biggrin:

Üstüne tepe flaşı takıp çekim modunu al servo ya değilde one shote a alırsan Flaşın infrared ışığı yardımıyla karanlıkta daha iyi netleme sağlarsın.Ölü ya da canlı :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Üstüne tepe flaşı takıp çekim modunu al servo ya değilde one shote a alırsan Flaşın infrared ışığı yardımıyla karanlıkta daha iyi netleme sağlarsın.Ölü ya da canlı :tongue:

Teşekkürlerr.... :flowers:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

alınması gereken makinayı yapmışlar :p

8bdKI.jpg

Piyasaya çıksa da alsak. Bu ikilemden de kurtulsak :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hakan Yavaş

Bende baktım baktım en son eos 650D aldım. Şimdi bide fotoğraf çekmeyi öğrenmem lazım..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Ara Güler'in çok sevdiğim bir sözü vardır, "fotoğrafı beyin çeker makina sadece onu kaydeden bir araçtır"

Yorum bağlantısı
Muhammet Arslan

Ara Güler'in çok sevdiğim bir sözü vardır, "fotoğrafı beyin çeker makina sadece onu kaydeden bir araçtır"

Bir de "En iyi fotoğrafı en iyi makinenin sahibi çekseydi, en iyi romanı da en iyi daktilonun sahibi yazardı." diye bir söz var. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

2009 da canın ixus makinanın ccd sinde hata çıktı. Tüm dünya garanti değişim kapsamındaydı. Gönderdik değişti geldi (CD). Sonra öğrendik ki aynı hata sony, nikon, canon, kodak hepsinde varmış. çünkü makinayı aldığım 2007 de tüm ccd leri sony den almışlar. Yani kimin eli kimin cebinde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...