İçeriğe Yönlendir

Mondeom Stop Ediyor / Çok Şükür Düzeldi

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

merhaba bu sorun aynısı benim aracımdada var.araçın lpg sistemini degiştirdim. duraklamalar da araçım stop etmeye başladı.2-3 ay çivarında ugraşıyorum.bir çözüm bulamadım.araçda sizin yaptırdıkların aynısının çoğuna baktırdım ama çözüm bulamadım.

Karter havalandırma hortumu ve subop değiştirdinizmi.

Yorum bağlantısı
Harun Karaarslan

Karter havalandırma hortumu ve subop değiştirdinizmi.

hayır iki sine değiştirmedim

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

hayır iki sine değiştirmedim

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/232615-mondeom-stop-ediyor/page__view__findpost__p__1560544

Buradaki hortum benim arabadan çıktı ve değiştirdim. Subop kaçırıyordu bulamadık yenisini temizleyip taktık. Ancak şimdi ise ara sıra rampada araç boğuluyor gibi oluyor ve rampanın sonunda stop ediyor. Bu dediğim parçalar emme manifoltunun sökülmesi sonucunda ulaşılabilecek parçalar. Haricinde görünmez ve ulaşılamaz.

O subopta yakında değişecek bakalım neler değişecek.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo
(düzenlendi)

Mehmet hocam inşallah sorunun çözülürse lütfen Mondeom artık stop etmiyor diye başlık aç. :))

tarihinde Metin Çilo tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam inşallah sorunun çözülürse lütfen Mondeom artık stop etmiyor diye başlık aç. :))

Hocam sorun çözülünce emmiye rica edeceğim başlığa Mondeom Stop ediyor (Şükür Düzeldi) yazdıracağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hocam sorun çözülünce emmiye rica edeceğim başlığa Mondeom Stop ediyor (Şükür Düzeldi) yazdıracağım.

inşallah Hocam. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Off ! 27 sayfa büyük bir üzüntü ve umutla okudum.Mehmet Bey umarım düzelir.Ben olsam çoktan satılığa çıkarmıştım.Allah kolaylık versin

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Off ! 27 sayfa büyük bir üzüntü ve umutla okudum.Mehmet Bey umarım düzelir.Ben olsam çoktan satılığa çıkarmıştım.Allah kolaylık versin

Abi hele bir sorunu çözeyim ondan sonra satarım :)

Siz 27 sayfa okudunuz. Ben 16 Hazirandan beri uğraşıyorum :D

Bu gidişle birazda Ankara'da uğraşacağım gibi duruyor :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tekrar Merhaba Arkadaşlar ;

Yaklaşık 2 haftadır araçla yaptığım değişiklikleri yazmıyorum. Ancak bu arada çok şeyler denedim ama tek çözülen LPG de tekleme.(Nevşehire gelirken aracın teklemesi) Buda LPG enjektör kabloları ters takıldığı içinmiiş.

Ama sonrasında devam eden araç rolantideyken aracın dengesiz çalışması. Yani alıp verme diyorlar. Aracın hava filtresinden horultu geliyordu. Tatlı rampalarda 2-3 bin devirler arasında gaza tam tepki vermiyor ve rampanın bitiminde stop etme ve aracın rolantideyken koltuktanda hissedilen sarsıntı.

En son servise götürdüm. LPG söküp gelin dedi. Çünkü tek alternatif o kalmıştı. LPG söküldü ve sorunlar düzelmedi. Servis subap kaçırıyor dedi. Benim hiç o ihtimali düşünmek bile istemediğim ve korktuğum bir olay. Neyse tek alternatif o kaldı birde boğaz kelebeği kalmıştı.

Direk sanayiye geldim dün akşam söktüler üst kapağı ve egsoz subaplarının tamamı emme subaplarının 2 tanesi bozuk ve sadece araçta 6 tane sağlam subap kalmış.

Dün gece sahura kadar aracı topladık ve araç bugün sabahtan beri çalışması düzeldi ve stop etme olayı düzelmiş gibi.(Sabah veya gece tekrar test edeceğim) :nazar: :nazar: :nazar: Maşallah diyeyim. Bugün 2 tane focus konusu okudum ve sorunumuz aynı onlarda çözüm bulamamış herşeyi denemişler. Ben onlarada tavsiyem aracın üst kapağını açtırıp baksınlar. Bana işcilik ve malzeme dahil 900 tl malodu. Subapları takım halinde değiştirdim. Keşke en başta yaptırsaydım.

Bugünde aracın üzerindeki LPG sisteminide Prinsle değiştirme kararı aldım ve pazartesine kadar benzinle binip bir sorun olmazsa araca pazartesi Prins takılacak inşallah. Sebebine gelecek olursak Atiker yüksek devirlerde enjektörü açık bırakıyormuş ve işeme yapıyormuş. Buda subaplara zarar veriyormuş. Gerçi aracın üzerindeki atiker sistemi kaliteli bir kitmiş onuda öğrendik. Ama bir defa değiştirmeye niyetlendim. İnşallah pazartesi günü değişecek.

Bu arada atikerin tesisatı kople satacağım. Bu benim başıma iş açarmı.

İnşallah bugün itibarıyla bu arızaya THE END derim.

Buradan Tunç Abiye, Sabri Abiye, Yaşar ustaya ve her sabah beni arayıp hocam ne oldu diyen ve akşam yarım saat o gün ne yaptığımı hiç bıkmadan dinleyen Mehmet Özyürek abime ve burada beni sabırla dinleyip okuyan siz değerli forum üyelerine teşekkür ediyorum.

İyiki avatar üzerinde takma isim kalktı yoksa Ali EREN Tırt Mondici yazacakmış :D

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ah lpg sistemini yalan yanlış takan ustalar. Öteki tarafta piknik tüpü ile kovalayacağım hepinizi..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sabahı bi görseydik :D Merak ediyorum :D

Abi 1 saat 15 dakika. Saat 12 itibarıyla 5 saat oluyor. O saatler şartlar olgunlaşalı çok olmuş oluyor :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eeeee, şimdi bu araba düzelirse, bir sonraki şenlikte canımız sıkılmaz mı? cıkkss olmamış bu motor :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çağlar abi buluruz bir konu merak etme :D

Bu arada arkadaşlar parça sorduğum her parçacı direk şunu söylüyor abi mondiler bu sensör arızası yapmaz. Mondilerin sensörleri kolay kolay arıza yapmıyormuş.

1-rolanti motoru

2- map sensörü

3- krank sensörü

4- egsantrik sensörü

5-Yakıt deposu buhar temizleyici sensör

Bunlar kolay kolay arıza yapan sensörler değilmiş. Servis ve parçacıların ortak görüşü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Alınır bu araba :)

Daha dur değiştirdiklerimin listesi eksik :D

-karter havalandırma hortumu

-Karter havalandırma subapı

-Emme manifoltu klaperleri ve contaları

-Bujiler buji kabloları

-Bogaz kelebeğindeki sensör

-radyatör üst hortumu.

-ŞArj dinamosu(Bu ihtiyaçtı )

-biryede birşey daha değiştirdiler onu sormadım görmedim duymadım :)

3- krank sensörü

4- egsantrik sensörü

bunlar değişmedi denendi.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Daha dur değiştirdiklerimin listesi eksik :D

-karter havalandırma hortumu

-Karter havalandırma subapı

-Emme manifoltu klaperleri ve contaları

-Bujiler buji kabloları

-Bogaz kelebeğindeki sensör

-radyatör üst hortumu.

-ŞArj dinamosu(Bu ihtiyaçtı )

-biryede birşey daha değiştirdiler onu sormadım görmedim duymadım :)

3- krank sensörü

4- egsantrik sensörü

bunlar değişmedi denendi.

Muhtemelen bir çoğu da sağlam :)

Parça lazım olursa alper'den önce seni arayalım :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Muhtemelen bir çoğu da sağlam :)

Parça lazım olursa alper'den önce seni arayalım :D

Abi elimde

MAp sensörü

Buji

Buji kablosu

Rolanti valfi

Yakıt depo buhar temizleyici (Tamir görmüş ama bulunması zor :) Çalışıyor herhalde.)

Atiker LPG kiti garantisi devam eden.

:D gel vatandaş gel tırt mondinin malları bunlar :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Hoca şu an yollarda,

ilk testler başarılı... ;)

Sabah yine test edecek..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

inşallah arıza cözülmüştür kalite her zaman pahalıdır ama en güzelidir lpg gibi bir defa uygulanan işlemler hep kaliteden yana olmalıdır başlığı merak ile bekliyoruz artık :biggrin: mondeom stop etmiyor :)

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Tekrar Merhaba Arkadaşlar ;

Yaklaşık 2 haftadır araçla yaptığım değişiklikleri yazmıyorum. Ancak bu arada çok şeyler denedim ama tek çözülen LPG de tekleme.(Nevşehire gelirken aracın teklemesi) Buda LPG enjektör kabloları ters takıldığı içinmiiş.

Ama sonrasında devam eden araç rolantideyken aracın dengesiz çalışması. Yani alıp verme diyorlar. Aracın hava filtresinden horultu geliyordu. Tatlı rampalarda 2-3 bin devirler arasında gaza tam tepki vermiyor ve rampanın bitiminde stop etme ve aracın rolantideyken koltuktanda hissedilen sarsıntı.

En son servise götürdüm. LPG söküp gelin dedi. Çünkü tek alternatif o kalmıştı. LPG söküldü ve sorunlar düzelmedi. Servis subap kaçırıyor dedi. Benim hiç o ihtimali düşünmek bile istemediğim ve korktuğum bir olay. Neyse tek alternatif o kaldı birde boğaz kelebeği kalmıştı.

Direk sanayiye geldim dün akşam söktüler üst kapağı ve egsoz subaplarının tamamı emme subaplarının 2 tanesi bozuk ve sadece araçta 6 tane sağlam subap kalmış.

Dün gece sahura kadar aracı topladık ve araç bugün sabahtan beri çalışması düzeldi ve stop etme olayı düzelmiş gibi.(Sabah veya gece tekrar test edeceğim) :nazar: :nazar: :nazar: Maşallah diyeyim. Bugün 2 tane focus konusu okudum ve sorunumuz aynı onlarda çözüm bulamamış herşeyi denemişler. Ben onlarada tavsiyem aracın üst kapağını açtırıp baksınlar. Bana işcilik ve malzeme dahil 900 tl malodu. Subapları takım halinde değiştirdim. Keşke en başta yaptırsaydım.

Bugünde aracın üzerindeki LPG sisteminide Prinsle değiştirme kararı aldım ve pazartesine kadar benzinle binip bir sorun olmazsa araca pazartesi Prins takılacak inşallah. Sebebine gelecek olursak Atiker yüksek devirlerde enjektörü açık bırakıyormuş ve işeme yapıyormuş. Buda subaplara zarar veriyormuş. Gerçi aracın üzerindeki atiker sistemi kaliteli bir kitmiş onuda öğrendik. Ama bir defa değiştirmeye niyetlendim. İnşallah pazartesi günü değişecek.

Bu arada atikerin tesisatı kople satacağım. Bu benim başıma iş açarmı.

İnşallah bugün itibarıyla bu arızaya THE END derim.

Buradan Tunç Abiye, Sabri Abiye, Yaşar ustaya ve her sabah beni arayıp hocam ne oldu diyen ve akşam yarım saat o gün ne yaptığımı hiç bıkmadan dinleyen Mehmet Özyürek abime ve burada beni sabırla dinleyip okuyan siz değerli forum üyelerine teşekkür ediyorum.

İyiki avatar üzerinde takma isim kalktı yoksa Ali EREN Tırt Mondici yazacakmış :D

geçmiş olsun diyelim o zaman

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...