İçeriğe Yönlendir

Mondeom Stop Ediyor / Çok Şükür Düzeldi

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Eray Eski

hadi gecmis olsun Mehmet abi. kendi aracimin sorunu duzelmis kadar sevindim :)

anlattiklarina bakilirsa sorun cikarmicak gibi duruyor :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bencede abi ama senden öğrendim erken konuşmamayı. Abi seninle telefonda olmadı konuşmasını asla unutmayacağım :) Ben bitmş vaziyette sen şokta.

Hehe.. Ben inanmadım yaa :D

O hortumda o yırtık ve sonrasında takılan yeni hortum... Sonuç aynı... Olamaz... Karter havalandırma hortumu bu..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yarın sabahı heyecanla bekliyoruz :)

Bende aynen dediğin gibi sabahı bekliyorum Sani. Stop ettiği belli noktalar var oraya yaklaşırken 100 metre koşusunda gibi hissediyorum kendimi.

hadi gecmis olsun Mehmet abi. kendi aracimin sorunu duzelmis kadar sevindim :)

anlattiklarina bakilirsa sorun cikarmicak gibi duruyor :nazar:

İnşallah.

Hehe.. Ben inanmadım yaa :D

O hortumda o yırtık ve sonrasında takılan yeni hortum... Sonuç aynı... Olamaz...

Ama aynıydı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hayırlı uğurlu olsun o halde :) Bunun şerefine 1 tepsi baklava yeriz artık şenlikte :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı uğurlu olsun o halde :) Bunun şerefine 1 tepsi baklava yeriz artık şenlikte :)

:exc1:

Yorum bağlantısı
Yakup Kadri Kuşcu

Bencede abi ama senden öğrendim erken konuşmamayı. Abi seninle telefonda olmadı konuşmasını asla unutmayacağım :) Ben bitmş vaziyette sen şokta.

Mondeo bu, erken konuşturtmaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir

Mehmet bey,

bişey olmaz merak etmeyin, yalnız bu küçük teklemeler benzinde devam ederse, manifoldun contaları oturmadığı için hava alıyor olabilir. Ama emin olun sizin ana sıkıntınız çözüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Şükür.

İnşallah sabah da sorun çıkarmaz. (Ulen arkadaş pembe dizi izler gibi hissettim kendimi. başrolde Mehmet, Mondeo kötü adam rolünde :p ) Arkası yarın.....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Mehmet hocam sorunun çözüldüğüne çok sevindim.

Geçmiş olsun,keyifle kullanırsın inşallah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar yarını beklemekte fayda var. Aracı bozuk kalibrasyon lpg ayarlı kullandık.

Yarın bir ayar yaptıracağım. O zaman daha net sonuca varırız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar yarını beklemekte fayda var. Aracı bozuk kalibrasyon lpg ayarlı kullandık.

Yarın bir ayar yaptıracağım. O zaman daha net sonuca varırız.

Benzinle gez... Sonra git..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Eski

Benzinle gez... Sonra git..

+1

su sorunu halletmeden lpg isine girmeseydin keske abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar depo bitiyordu.

Parça parasindan çok benzin belimizi büktü.

Son 10 günde 2 depo boşalttım :)

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Hadi gözün aydın Mehmet hocam, inşallah kalibrasyondan sonra da sorun çıkarmaz

tamamen hallolur.Rahat bir uykuyu hakettiniz;-)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Ben sevinmek için yarını bekleyeceğim. :)

sabahı bekleyeceğim ben de :)

Mondeo bu, erken konuşturtmaz :)

Çok geçmiş olsun merakla izliyordum. Umarım sabah aynı sıkıntı olmaz.

Bence bir kaç gün bekleyelim.

Tahminim kalbirasyon istiyor. Yarın bir bakayım LPG ustası müsaitse bir kalibrasyon yapsın bakalım.

Canın sağolsun. Baklava dediğin nedir.

Şükür.

İnşallah sabah da sorun çıkarmaz. (Ulen arkadaş pembe dizi izler gibi hissettim kendimi. başrolde Mehmet, Mondeo kötü adam rolünde :p ) Arkası yarın.....

Seasn başı para alacağım. :D

Mehmet hocam sorunun çözüldüğüne çok sevindim.

Geçmiş olsun,keyifle kullanırsın inşallah...

Hocam karar vermek için erken. Bir kaç gün daha bekleyeceğim.

Bizim bile pisikolojimiz bozulduydu..

Çok şükür. :)

Benim bugün öğlen psikolojim bozuldu. Üst kapak dediklerinde.

İnşallah rahat uykuyu NEvşehirde uyuyacağım gibi :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş olsun gözün aydın Mehmet hocam :)

:nazar: :nazar:

İnşallah.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sorun çözülsün yeterki,forumca yemek yemek için bahane arıyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet Abi Sabri ustam geliyormu şenliğe?

Takım çantasınıda getirsin bir zahmet abi :)

Yorum bağlantısı

Yarın güzel haberler alacağız gibi gözüküyor. Bu kadar emekten sonra, yenilenmiş bir GhiaX'in tadına doyum olmayacaktır Mehmet Bey. Araç her zaman falso yapabilir, önemli olan çözümüne ulaşmak. Sanırım sizin deneyiminize sahip bir Mondeo'cu ve sayenizde başka bir Fordclubü yoktur. :biggrin:

Tabi bu arada sorunu kendi aracındaymış gibi kabul eden, buradan heyecanla cevap bekleyen, Mehmet Bey'e moral veren tüm forumdaşlara benden :bravo::flowers:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Abi Sabri ustam geliyormu şenliğe?

Takım çantasınıda getirsin bir zahmet abi :)

Servis arabasıyla geliyor

Ama tatildeyim der çalışmaz o ihtiyar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Yarın güzel haberler alacağız gibi gözüküyor. Bu kadar emekten sonra, yenilenmiş bir GhiaX'in tadına doyum olmayacaktır Mehmet Bey. Araç her zaman falso yapabilir, önemli olan çözümüne ulaşmak. Sanırım sizin deneyiminize sahip bir Mondeo'cu ve sayenizde başka bir Fordclubü yoktur. :biggrin:

Elimde takımlarım olsun.

1-EGR 2- Rolanti valfi 3- Enjektör 4-Boğaz kelebeği 5- Emme manifoltu 6- Kelebekler 7-Aklınıza gelebilecek hortumlar söker takarım. Hangisi ne işe yarıyor öğrendim. Hele bugün tam bir çıraklık yaptım.

Adamla bugün benim araçla sakin sakin uğraşmak için akşam saat 5:30 gelmiş 2008 model corallanın motorunu yapmışlar üst kapak karter sökülmüş vs. Gece saat 1:30 ta bitirmişler. Bugün sırf benim araçla ilgilendiler sağolsunlar. Önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Tabi bu arada sorunu kendi aracındaymış gibi kabul eden, buradan heyecanla cevap bekleyen, Mehmet Bey'e moral veren tüm forumdaşlara benden :bravo::flowers:

Saygılarımla.

Kesinlikle. Ben buraya yapılanları yazmaya utanırır oldum. Sanki hikaye anlatıyormuşum gibi oluyor ama yapılanlarda arada birşey atlamıyayım belki bizim gözümüzdn kaçan bir durum olur sizler fark edersiniz diye detaylı yazıyorum. Hatam oluyorsa affola.

Servis arabasıyla geliyor

Ama tatildeyim der çalışmaz o ihtiyar :D

Abi tatil pazar günü ikindi namazına mütakip bitiyor :D

Elimde takımlarım olsun.

1-EGR 2- Rolanti valfi 3- Enjektör 4-Boğaz kelebeği 5- Emme manifoltu 6- Kelebekler 7-Aklınıza gelebilecek hortumlar söker takarım. Hangisi ne işe yarıyor öğrendim. Hele bugün tam bir çıraklık yaptım.

Adamla bugün benim araçla sakin sakin uğraşmak için akşam saat 5:30 gelmiş 2008 model corallanın motorunu yapmışlar üst kapak karter sökülmüş vs. Gece saat 1:30 ta bitirmişler.(Aracı 5.vitesten 2. vitese çekmişler.) Bugün sırf benim araçla ilgilendiler sağolsunlar. Önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kesinlikle. Ben buraya yapılanları yazmaya utanırır oldum. Sanki hikaye anlatıyormuşum gibi oluyor ama yapılanlarda arada birşey atlamıyayım belki bizim gözümüzdn kaçan bir durum olur sizler fark edersiniz diye detaylı yazıyorum. Hatam oluyorsa affola.

Abi tatil pazar günü ikindi namazına mütakip bitiyor :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bugün emmemanifoltu sökülde değişen kelebeklerimin resmi. Yuvarlak içine aldığım yerlerde yeni gelenlerde hiç boşluk yok.

Yani siz karar verin ne halde kelebekler.

55780010151012409268535.jpg

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Şu LPG regülatörü ile Beyni de göstersene bir. Ellerinde hazır kit var sa bir takıp deneyin. Bizim biladerle konuştum. Beyni de değiştirdiler demişti. Sorun sendeki ile benzer. LPG de soğukken (LPG ye ilk geçişte) sürekli duruyordu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...