İçeriğe Yönlendir

Vectra C2 Yi Nasıl Bilirsiniz

Hakan İldeş

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Güzel bir araç. Karizması yeter. Motoru Twinport motorsa bir önceki makyajsız c kasadan daha performanslı motora sahip.

Sİzin araç C2 olarak değilde bildiğim kadarıyla makyajlı kasa olarak geçer. Uzun yolda C kasalar yağ gibi akıp gidiyor. Opel motorlarının en büyük sıkıntısı çok fazla yüksek devirlerde kullanıldığında yağ eksiltme sorunu var. Dİkkat edin inşallah temiz bir arçtır. Yoksa Opel çok fazla elektronik bir araç Araçta çok fazla beyin ve sensör var. Sanayiye bir girmeye başlarsanız (Allah uzak etsin) Sanayicilerle ahbap olursunuz. Temizse çokta rahat edersiniz. Kayınbiraderimde 2004 confort var. araç daha 70binde ve ilk el sayılır. LPG bile yok. içim gidiyor gördükçe. Ama korkularım büyük. Çünkü bir önceki aracımda opeldi.

Yorum bağlantısı

Kesinlikle uzak durulması gereken bir araç, hem performansı zayıf 115 hp bile olsa o kasa için yetmiyor. Hemde elektronik arızaya başladımı arkası gelmez, bir de ikinci eli zayıf. Risk almaya değmez.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

E39 almadan önce bir tane bulmustuk. Bayan ilk sahibinden, 40.000kmde boyasız bir araçtı. Çok da donanımlıydı fakat bizim gözümüz yemedi ve gerçekten hantaldı biraz. Konforlu güzel bir araba cok performans aramıyorsanız alınır ve binilir. Denilen elektronik sorunlar hakkında birşey söyleyemeyeceğim ama herkes aynı şeyleri söyler bir bilinen var demekki

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

B iyidir.. C zor... Sonrakiler zaten ölü doğum...

Ama şu varki.. hepsi de forddan yakışıklı :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Ş.içi arabası değil :)

Ama babam hala o arabayı arar :)

Konforu,kliması,göstergeleri vs...

Uzun yol kullanılacak derseniz iyidir o meretler :)

Ayrıca yakışıklıdırlarda ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

B iyidir.. C zor... Sonrakiler zaten ölü doğum...

Ama şu varki.. hepsi de forddan yakışıklı :D

Hakan İldeş'in adını ne zaman düzelteceksiniz eey yöneticileerr? :p

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

vectra c alınır diyosun yani :p

Yorum bağlantısı
Murat Dere

vectra c alınır diyosun yani :p

Öyle deseydim "Hakan İldeş'in adı neden küçük harfle yazılı hala eey yöneticiler?" diye sorardım. Sen de bi şey bilmiyon be. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Daha bir kere gelmiş.. bir daha gelirse bakarız... :)

Yorum bağlantısı
Hakan İldeş

Güzel bir araç. Karizması yeter. Motoru Twinport motorsa bir önceki makyajsız c kasadan daha performanslı motora sahip.

Sİzin araç C2 olarak değilde bildiğim kadarıyla makyajlı kasa olarak geçer. Uzun yolda C kasalar yağ gibi akıp gidiyor. Opel motorlarının en büyük sıkıntısı çok fazla yüksek devirlerde kullanıldığında yağ eksiltme sorunu var. Dİkkat edin inşallah temiz bir arçtır. Yoksa Opel çok fazla elektronik bir araç Araçta çok fazla beyin ve sensör var. Sanayiye bir girmeye başlarsanız (Allah uzak etsin) Sanayicilerle ahbap olursunuz. Temizse çokta rahat edersiniz. Kayınbiraderimde 2004 confort var. araç daha 70binde ve ilk el sayılır. LPG bile yok. içim gidiyor gördükçe. Ama korkularım büyük. Çünkü bir önceki aracımda opeldi.

vallahi arabayı alalı 2 ay oldu megane 1 den sonra bana mercedes gibi geldi 70 binde çok temiz kullanılmış ankara arabası gören hayran kalıyo zaten arabada yok yok inşaallah dediğiniz sorunlar olmaz ama 2 ay olmasına rağmen hala arabaya bindiğimde heyecanlanıyorum

E39 almadan önce bir tane bulmustuk. Bayan ilk sahibinden, 40.000kmde boyasız bir araçtı. Çok da donanımlıydı fakat bizim gözümüz yemedi ve gerçekten hantaldı biraz. Konforlu güzel bir araba cok performans aramıyorsanız alınır ve binilir. Denilen elektronik sorunlar hakkında birşey söyleyemeyeceğim ama herkes aynı şeyleri söyler bir bilinen var demekki

biraz hantal olduğu doğru ama ben de performans aramıyorum zaten güvenlik konfor ve donanım ön planda benim için hem uzun yolda tutabilene aşk olsun ben de genelde uzun yol yapıyorum o yüzden benim için biçilmez kaftan

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Daha bir kere gelmiş.. bir daha gelirse bakarız... :)

Aha, ikinci kere geldi... Hadi bakalım, bak bakalım... :elisopali:

Yorum bağlantısı
Alper Gazezoğlu
(düzenlendi)

hayırlı olsun aracınız kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle, önceki aracım vectra c 1 idi c2 ile makyaj ve ufak tefek şeyler haricinde çok farkı yok ecotec in twinport motorlu olanıdır yani geliştirilmişi 5 hp daha fazladır , 3 yıl kullandım satmayı düşünmüyordum ama bazı maddi nedenlerden ötürü satmak zorunda kaldık, elektronik aksamı fazladır bu doğru ama bunu dezavantaj olarak düşünmemek lazım derdi ne ise size erkenden söyleyen sizi uyaran bir araçtır, parasına ve sınıf akranlarına göre hem daha donanımlı hemde parça maliyeti bakımından daha uygundur , bilindiği üzere ne olursa olsun elektronik işi şans işidir ben 3 yılda hiç sorun yaşamadım aracımla ilgili ama bakımlarını zamanından önce yaptım yeri geldi sakin kullandım yeri geldi canına okudum aracımın çok çok kısa sürede muazzam km lerde yaptırdım araca , yüksek devirlerde yağ yakma konusu doğrudur ama korkulacak birşey değil kılavuzunda da yazar zaten hani bazı kedi göz corollalardaki gibi 7/24 yağ eklemenize gerek yok bakım zamanına doğru eksiltme artabilir o da max 1 -1.5 litre civarı olur, olumsuz bazı yorumlar vardır şehir içinde ağır kalır vb diye sözüm meclisten dışarı eğer ralli 0-100 vb için almadıysanız :) bu vb yorumlara pek kafa takmayın uzun yolda diyarbakırdan istanbula ankaradan adanaya ne 2.0 3.0 cc audilere mercedeslere toz yutturdum ben o 1.6 ağır denilen araçla, 130 binde almıştım 170 binde sattım, uzun yolda yüksek hızlarda gidişi aşık ediyor kendine yol tutuşu harikadır süspansiyon sertliği haricinde ki bu yol tutuşa artı bir durumdur pek rahatsız edici bir özelliği yoktur uzun yol için ideal bir araçtır rahatlık ve konfor oldukça iyidir sürüşü güven verir bunu zaten anlamışsınızdır :) hele ki bilinçli kullanan için yakıt sarfiyatı çok düşebilir otomatik yakıt kesme özelliği yüzünden,

tarihinde Alper Gazezoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan İldeş

hayırlı olsun aracınız kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle, önceki aracım vectra c 1 idi c2 ile makyaj ve ufak tefek şeyler haricinde çok farkı yok ecotec in twinport motorlu olanıdır yani geliştirilmişi 5 hp daha fazladır , 3 yıl kullandım satmayı düşünmüyordum ama bazı maddi nedenlerden ötürü satmak zorunda kaldık, elektronik aksamı fazladır bu doğru ama bunu dezavantaj olarak düşünmemek lazım derdi ne ise size erkenden söyleyen sizi uyaran bir araçtır, parasına ve sınıf akranlarına göre hem daha donanımlı hemde parça maliyeti bakımından daha uygundur , bilindiği üzere ne olursa olsun elektronik işi şans işidir ben 3 yılda hiç sorun yaşamadım aracımla ilgili ama bakımlarını zamanından önce yaptım yeri geldi sakin kullandım yeri geldi canına okudum aracımın çok çok kısa sürede muazzam km lerde yaptırdım araca , yüksek devirlerde yağ yakma konusu doğrudur ama korkulacak birşey değil kılavuzunda da yazar zaten hani bazı kedi göz corollalardaki gibi 7/24 yağ eklemenize gerek yok bakım zamanına doğru eksiltme artabilir o da max 1 -1.5 litre civarı olur, olumsuz bazı yorumlar vardır şehir içinde ağır kalır vb diye sözüm meclisten dışarı eğer ralli 0-100 vb için almadıysanız :) bu vb yorumlara pek kafa takmayın uzun yolda diyarbakırdan istanbula ankaradan adanaya ne 2.0 3.0 cc audilere mercedeslere toz yutturdum ben o 1.6 ağır denilen araçla, 130 binde almıştım 170 binde sattım, uzun yolda yüksek hızlarda gidişi aşık ediyor kendine yol tutuşu harikadır süspansiyon sertliği haricinde ki bu yol tutuşa artı bir durumdur pek rahatsız edici bir özelliği yoktur uzun yol için ideal bir araçtır rahatlık ve konfor oldukça iyidir sürüşü güven verir bunu zaten anlamışsınızdır :) hele ki bilinçli kullanan için yakıt sarfiyatı çok düşebilir otomatik yakıt kesme özelliği yüzünden,

hay ağzına sağlık hemşerim ağzından bal damlıyo valla ben de aynen senin gibi düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Musa Keskin

Selamın Aleyküm öncelikle benim aracım vectra o hantal dediğiniz babayiğit yolda ne 7.20 leri dağıttı bu arada araç her türlü focus u mondeo yu dağıtır aracın youtubedeki videosunu izleyin 260 görüyor ve araç ford tan daha yakışıklı araçla giderken asla hızı hissetirmez eski aracım vectra b idi onla 220 gördüm araç o kadar konforlu ki sanki 100 de gidiyorsun

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ben çok iyi bilirim vectrayı Mustafa bey, bendede 97 vectra gls vardı ona aldanıp, 2004 te gittim sıfıırını aldım. almaz olaydım. siz aracınızdan memnunsanız mesele yok güle güle kullanın. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Selamın Aleyküm öncelikle benim aracım vectra o hantal dediğiniz babayiğit yolda ne 7.20 leri dağıttı bu arada araç her türlü focus u mondeo yu dağıtır aracın youtubedeki videosunu izleyin 260 görüyor ve araç ford tan daha yakışıklı araçla giderken asla hızı hissetirmez eski aracım vectra b idi onla 220 gördüm araç o kadar konforlu ki sanki 100 de gidiyorsun

siz Vectra C 2.2 veya 1.9 dizelden bahsediyor olmayasınız. 7.20 BMW ise sürücüsü araç kullamıyordur :) Aynı aracın 2004 modeli abimde var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

7.20 yokki? 7 kasalar en düşük 30'dan başlıyor :s

7 kasa ya çakmaydı, ya da şoförü gaza basmamıştır :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Konuya bak be.Hazır konu bulmuşken dalayım bende.Araç arayışımız sürüyor doğal olarak bende 1-2 gündür bu araçlara da göz atıyorum.Otomatiklerine bakıyorum doğal olarak.Hangi donanıma bakılmalı lpg sıkıntısı varmı en önemlisi otomatiklerde kronik bir sorun varmıdır bunlarda.Genel kanı olarak elektronik sıkıntılardan bahsedildiği için pek de yanaşmak istemiyorum ama insanın gözüde kaymıyor değil hani

Yorum bağlantısı
Misafir

260 gören 1.6 motor araç olmaz. Daha doğrusu olur da o Vectra olmaz. Bizim forumumuzun güzelliği; Ford başlığı ve çatısı altında toplanmamıza rağmen Fordları bile tarafsızca ve cesurca eleştirir, doğrusu neyse onu yazarız. Yazılanlara baktım, gerçeklerden uzak yorumlar, dağılan 3.0 Audiler, Bmw'ler, Mercedesler. Şöför farkım var derseniz buna birşey diyemem ama bu üstünlüğün araçtan kaynaklandığını düşünüyorsanız, motor, teknik, fizik ve bilimsel açıdan tekrar gözden geçirmenizi öneririm. Bahsi geçen araç Vectra c'dir. 1.6 motoru vergisel nedenlerle ülkemize gelmiş ve kesinlikle performans konusunda vaadi olmayan bir araçtır; tıpkı diğer 1.6 orta sınıf araçlar gibi. 3.2 veya opc olan donanımları farklıdır ama onlara verilecek rakama başka markalardan çok daha güzel alternatiflileri bulunabilir. Vectra C'de en cömer olan Elegance'daki elektronik ve diğer ekstra donanımdır. Ancak en yumuşak karnı da bu donanım içindeki elektronik ağırlığıdır. Kötü araç değildir ama Türkiye şartları için çok bakımlı harici olanlara dikkat etmek gerekir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Konuya bak be.Hazır konu bulmuşken dalayım bende.Araç arayışımız sürüyor doğal olarak bende 1-2 gündür bu araçlara da göz atıyorum.Otomatiklerine bakıyorum doğal olarak.Hangi donanıma bakılmalı lpg sıkıntısı varmı en önemlisi otomatiklerde kronik bir sorun varmıdır bunlarda.Genel kanı olarak elektronik sıkıntılardan bahsedildiği için pek de yanaşmak istemiyorum ama insanın gözüde kaymıyor değil hani

1.6 larda otomatik Vectra C yok. 2.2 benzinlide ve 1.9 dizelde (Bildiğim kadarıyla fiat motoru emin olmamakla beraber) otomatik var.

1.6 larında ve 2.2lerde de lpg sorunu yok. Yakıt olarakta uzun yolda çok ekonomik. Şehir içinde hantal diyorum ama neye göre hantal o sorgulanır. Uzun yolda çok güzel bir araç. Şehir içinde drag yapmayacaksan ve sakin kullanan biriysen çok rahat alınabilecek (temizini bulabilirsen) araba. Ancak Çok dikkat et temizini bulamazsan seni bitirir demedi deme.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evren'in yorumundan sonra çok bilindik birinden almadıktan sonra sanırım fazla yaklaşmamak gerek :)

Listemden çıkmış durumda artık.Babama da durumu iyice anlatmam gerekecek tabi :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evren'in yorumundan sonra çok bilindik birinden almadıktan sonra sanırım fazla yaklaşmamak gerek :)

Listemden çıkmış durumda artık.Babama da durumu iyice anlatmam gerekecek tabi :D

Benim kayınbabam satmayı düşünüyor ama tarih belli değil. Araç 70bin km de ve araca lpg takılmadı ilk sahibi sayılırlar 2005 yılında 20bin km aldılar. Sürekli bakımları serviste yapıldı. Ama satış tarihi belli değil. Zaten foruma konu açarım ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim kayınbabam satmayı düşünüyor ama tarih belli değil. Araç 70bin km de ve araca lpg takılmadı ilk sahibi sayılırlar 2005 yılında 20bin km aldılar. Sürekli bakımları serviste yapıldı. Ama satış tarihi belli değil. Zaten foruma konu açarım ben.

Anladım.Gözüm mondi de ama bütçeye uygun bulmak çok zor.Burada var 1 tane ama 30.000 diyor adam :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...