İçeriğe Yönlendir

Vectra C2 Yi Nasıl Bilirsiniz

Hakan İldeş

Recommended Posts

Mehmet Kaya

opel ve vw lerin kadranları sanıyorum 4-5 yıl sonra 350kmh leri göstercek.neden bu kadar abartıyorlar anlamıyorum arkadaşımın megane 2 yle 250 kmh yaparken videosu var hayat mucizelerle dolu

megane 2 250kmh yaparsa vectra 260 hayli hayli yapar :biggrin:

2.0 motoru 245 yaptı ama 1.6 sı rampa aşağı 260 yapar :) Megan 2 dizelmi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

benzinli hemde en lpg lisinden.

Bahadır bey yanlış anlamayın ben de megan 2 kullandım.Ben hız yapmadım ama gidişini test ettim bana da mantıklı gelmiyor. Bir yerde bir terslik var.

Arkadaşta var çok denemiş 210nu zor gördüm oda zorlaya zorlaya (Hem LPG-Hem Benzinde). Bu arkadaşta ciddi hız tutkunu. 250 yapan megan varsa 1.6 getirsin alayım diyor .

Yorum bağlantısı
Misafir

opel ve vw lerin kadranları sanıyorum 4-5 yıl sonra 350kmh leri göstercek.neden bu kadar abartıyorlar anlamıyorum arkadaşımın megane 2 yle 250 kmh yaparken videosu var hayat mucizelerle dolu

megane 2 250kmh yaparsa vectra 260 hayli hayli yapar :biggrin:

Videoyu paylaşırmısınız ? merak ettim...

Yorum bağlantısı
Misafir

Videoyu paylaşırmısınız ? merak ettim...

Benim arabanın ibreyi sona dayarım,hatta aşağı bile çekerim.

Lİfte alıp basarsam :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Öyle bizde yaparız :) ne varki :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Daha dün akşam çok benzer bir olayı yaşadım. Arkadaşımda 99 1.6 sr golf var. 240 yapıyor diyor hemde ne yeminler. Benimki 190 ı geçemiyor ama istersen çık yola kapışalım dedim marea ile. Şimdilik çamura yattı bakalım :D

Öyle bizde yaparız :) ne varki :biggrin:

Senin tdci nin motor devri yetmez bizde hayat 4000 den sonra başlıyor :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Senin tdci nin motor devri yetmez bizde hayat 4000 den sonra başlıyor :p

Senin bundan haberin yok galiba :biggrin:

img1765h.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bizde çalışan biride,flash'ın arkasına Accord yazısı yapıştırmıştı :)

ne yaparsa yapsın,o flash akord tutmaz :tongue:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Bizde çalışan biride,flash'ın arkasına Accord yazısı yapıştırmıştı :)

Banamı bu cevap :)

:tap2:

O saygı bize ait :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Acaba o Megan'a yanlışlıkla rs motoru takmasınlar :biggrin:

Akan 1.6 olacağını sanmam. Az önce arkadaşla tekrar görüştüm.Yok diyor ben aracı o kadar zorladım ancak rampa aşağı 215 geçti. Haricinde 210 üstü yok diyor.

Bende senin dediğini düşündüm araç 2.0 motor ise tama yapabilir (belki)

Bu arada Mehmet Mert'in 1.6 dizel chipli golfu dijital gösterge 250 (üstünü göstermiyor) kadran dibe vurmuş gördüm ama dyno testte. Gerçekte 238 km Adana otobanında rekoru var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Akan 1.6 olacağını sanmam. Az önce arkadaşla tekrar görüştüm.Yok diyor ben aracı o kadar zorladım ancak rampa aşağı 215 geçti. Haricinde 210 üstü yok diyor.

Bende senin dediğini düşündüm araç 2.0 motor ise tama yapabilir (belki)

Bu arada Mehmet Mert'in 1.6 dizel chipli golfu dijital gösterge 250 (üstünü göstermiyor) kadran dibe vurmuş gördüm ama dyno testte. Gerçekte 238 km Adana otobanında rekoru var.

O zaman arkadaşın bahsettiği videoyu bekliyeceğiz hocam :yes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O zaman arkadaşın bahsettiği videoyu bekliyeceğiz hocam :yes:

Videonun nerede ve nasıl çekildiği önemli. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Videonun nerede ve nasıl çekildiği önemli. :)

+1

0-100 6 sn marea videosu çekebilirim bu akşam mesela 15 derece yokuşta gece.

Yorum bağlantısı
Misafir

+1

0-100 6 sn marea videosu çekebilirim bu akşam mesela 15 derece yokuşta gece.

6 sn.sonrasında da durmak için ne kadar gidiyor onuda çekebilirmisin ? :)

Yorum bağlantısı
Misafir

6 sn.sonrasında da durmak için ne kadar gidiyor onuda çekebilirmisin ? :)

metre olarak bilemem de 5 dakika filan sürer gibi durmak :)

Yorum bağlantısı
Misafir

metre olarak bilemem de 5 dakika filan sürer gibi durmak :)

Orda da hemen yokuşa vurursan arabayı 1-2 dakikaya iner :biggrin:

Hala lift diyorum :p

Lifte o tadı alamazsın adaş

Yorum bağlantısı
Misafir

Hala lift diyorum :p

Ama liftte o süratteyken tekerlek bir anda tam fren yapmayıda unutma. :)

Yorum bağlantısı
Alper Bilici

konu içinde çok garip rakamlar var :D megane ıı ancak test modunda görür o 250 rakamını kaldı ki yapıcagı tuttu şanzuman oranları yetermi o rakamlara vW tayfasıda ortak kadran kullanıcaz diye kurban etti kendisini caddysinden passatına kadar 260 gösteriyor :) birde bu araçlar bu hızları madem ki görüyor o zaman ST ciler RS ciler neden bu paraları verip bu araçlara biniyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

konu içinde çok garip rakamlar var :D megane ıı ancak test modunda görür o 250 rakamını kaldı ki yapıcagı tuttu şanzuman oranları yetermi o rakamlara :) birde bu araçlar bu hızları madem ki görüyor o zaman ST ciler RS ciler neden bu paraları verip bu araçlara biniyor :)

Ben de bunu demek istemiştim. 1.6 aracın mekaniği zaten kadranda 200'ün üstünü zor gösterir, gps'e bakıldığında olamaz bu rakamlar, büyük motor, turbo motor bunlar niye var? Üstelik dünya üzerinde Mazda'nın wankle motoru haricinde hiçbir atmosferik 1.6 motor, güç ve performans için üretilmemiştir. Vergisel nedenlerle fiyat düşürmek için kullanılan motorları performans canavarı gibi göstermek yanlış. Ayrıca bir aracın limitleri dahilinde son hıza ulaşması literaürde pek de önemli değildir. Güçlü motor algısı belli hızlara çıkılan sürelerin karşılaştırması ile yansıtılır. 0-100km, 90-120km gibi. 1.6 motor araçların özellikle ağır kasalarda performans testleri vasattır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

140 - 150 nm tork ve 1200 kg üzeri ağırlık ile düz yolda 185 kilometre duvarını aşmak güzel bir hayal.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...