İçeriğe Yönlendir

Bankacılık Problemleri

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar
Tahir İlter

Ben hep diyorum ek iş yapıyorum bankalar için çalışıyorum diye bu da bir örnek işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Pazartesi ilk işim bankaları gezip mesaj talimatını iptal ettirmek...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Farklı bir moda daha git gide yaygınlaşıyor bankalar kendilerine yatırılan faturalardan 1 lira ücret almaya başladı öncüleri Garanti bankasıydı yavaş yavaş hepsine yayılıyor.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bankamatikten ekstre öğrenmek bile ücretli iken normal karşılıyorum bu olayı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Banka ve birçok şirketin yaptığı uygulamaları ben kendi işimde uygulasaydım elli kere köşeyi dönmüştüm.

Bankamatikten ekstre öğrenmek bile ücretli iken normal karşılıyorum bu olayı...

Ağaçlar kurumasın, posta ile ekstre göndermeyelim numarası yapıp arkadan atm çıktısından para almaya başladılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Farklı bir moda daha git gide yaygınlaşıyor bankalar kendilerine yatırılan faturalardan 1 lira ücret almaya başladı öncüleri Garanti bankasıydı yavaş yavaş hepsine yayılıyor.

Fatura merkezi mi olmaya başlamışlar? :rofl: Onlar da alıyor :p

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Fatura merkezi mi olmaya başlamışlar? :rofl: Onlar da alıyor :p

Para edeceğini bilseler bi rşey daha yaparlar diyeceğim olmayacak.3 kuruşa tenezzül ediyorlar ama 3 kuruş birike birike bunları deli gibi zengin ediyor.Bana öyle geliyor ki millet kart aidatı falan uğraşınca para öyle alınmaz böyle alınır diye işi inada vurduruyorlar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Sanki devlet sistemi çok farklı, E devlet şifresini kullanmayınca iptal oluyor, tekrar isteyince yine para ödemek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sanki devlet sistemi çok farklı, E devlet şifresini kullanmayınca iptal oluyor, tekrar isteyince yine para ödemek gerekiyor.

O zaten ayrı bir saçmalık abi.Hele ben şifre almak için gittiğimde şifremiz kalmadı dedikleri an verdim notlarını şifre nasıl kalmaz ya bu nasıl saçma bir sistem.Şifre için bir de dünyanın evrağını imzalıyorsun pasaport daha kolay alınıyor ya.Sürekli eskidi değiştir eskidi değiştir diye diye en sonununda bana da unutturdular şifremi girmiyorum ve girmeyeceğimde.!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Para edeceğini bilseler bi rşey daha yaparlar diyeceğim olmayacak.3 kuruşa tenezzül ediyorlar ama 3 kuruş birike birike bunları deli gibi zengin ediyor.Bana öyle geliyor ki millet kart aidatı falan uğraşınca para öyle alınmaz böyle alınır diye işi inada vurduruyorlar.

Ne 3 kuruşu Tahir, heeey hey. :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ne 3 kuruşu Tahir, heeey hey. :)

Hamuduyla götürüyorlar da hadi ben iyimser davranayım dedim abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Değiştirmeyeceğim dediğinde değişmiyor Tahir :p Zorlama yok :D

Artık hiç zorlama yok hele :D Olmayan bir şey değişmez çünkü.Neyse kalsın ya istemiyorum e devlet falan.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Kapitalist'in kovanına çomak sokmuşsun Hasan.

Normal karşılar ve sonrasında kapatırlar konuyu.

Bilmem kaçıncı maddenin bilmem kaçıncı bendine uymadı diyerekten.

Zaten öyle bir hale geldik ki...Bıktık yada bıktırıldık ve sonunda adamlar o kadar pişkinler ki biz... Yıldık...

Tüm Türkiye zamanında batarken bankalar kar etti. Kart ücreti,işlem üzreti ,matiklerden ayrıntı istediğinde yok şu kadar para.Hesabına en ufak bir para yattığında bilmem kaç aylık işlem ücreti daha çok sayarım çok...Millet olarak salak yerine konmak, mal gibi soyulmak,inek gibi sağılmak artık olağan oldu...Kime neyi anlatacaksında hakkını alacaksın ?

Elektrik faturasını düşünün : kullanım bedeli 40 tl ödenecek tutar 80 tl..Su bedelini ,doğal gaz bedelini ...düşünün yılda ne kadar paramızı bu gibi saçma sapan ,uydurulmuş kalemlere veriyoruz.... Dedim ya yılmışız artık tepki verecek halimiz yok ..Birileri tepki vermeye çalışsa ,serzenişte bulunsa içimizden hemen birileri çıkıp üstlerine vazifeymiş gibi başlıyorlar savunmaya...

Haksızlığa uğradığını anlatamıyorsun bile...anlatamazsın ,anlamazlar ,anlamak işlerine gelmez...

İpi kopmuş ,fişi çıkmış ,tekeri sönmüş ,umudu bitmiş ,hayatı kaymış ,tepkisiz, amaçsız ...Ne bileyim ot gibi bi şey olmuşuz...

Ama yetmez...Daha beterlerini çekebilecek kapasiteye sahibiz...Yetmez.... Bi kulağımın arkası kaldı diyordum ...Dün farkettim tahriş olmuş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hasan bey, internet bankacılığı kullanıyorsan bankaya gitmeden de halledebilirsin. aslında bu yeni bir uygulama değil, bir süre önce de haberlere konu olmuştu. şimdi tekrar gündeme geldi...

+1

Her şeyi netten hallediyorum kafam rahat şuan da ama güvenlik şifresi mesajlarınında paralı hale gelmesi gündemde abi.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hasan bey, internet bankacılığı kullanıyorsan bankaya gitmeden de halledebilirsin. aslında bu yeni bir uygulama değil, bir süre önce de haberlere konu olmuştu. şimdi tekrar gündeme geldi...

İnternet bankacılığını bi ara kullandım...Ne zaman son ödeme günü hesaba geçtiğim para havuzda kayboldu ve bana gecikme bedeli ödettiler ,o zaman vazgeçtim...

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

bende bir türlü ısınamadım şu bankalara.... iki tane kredi kartım var nerden bulaştım diyorum şu illetlere. öde öde hiç bitmiyor meretler. haahh tamam diyorum bu ay bunun borcu bitiyor hooopp başka bir şey çıkıyor. öde bakalım...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İnternet bankacılığını bi ara kullandım...Ne zaman son ödeme günü hesaba geçtiğim para havuzda kayboldu ve bana gecikme bedeli ödettiler ,o zaman vazgeçtim...

Abi hangi dönem kullandın.Şuan çok gelişmiş durumda bu bankalarında işine geliyor internet bankacılığını geliştirip yaygınlaştırıp şubelerde ki yükü azatıyorlar böylece daha az eleman çalıştırıp oradan da parayı vuruyorlar.

bende bir türlü ısınamadım şu bankalara.... iki tane kredi kartım var nerden bulaştım diyorum şu illetlere. öde öde hiç bitmiyor meretler. haahh tamam diyorum bu ay bunun borcu bitiyor hooopp başka bir şey çıkıyor. öde bakalım...

Serdar hocam bitmezzz :D İşe ilk girdiğim zaman birlikte çalıştığım abimin 2 kartı vardı birinden ihtiyacı olmuş alışveriş yapmış kampanya dahilinde 15 lira 8 e bölünmüş bitsin kullanmıyorum kapatacağım bunu diyordu şimdi rahat 2000-2500 lira civarı taksitli işlem var o kartta :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Abi hangi dönem kullandın.Şuan çok gelişmiş durumda bu bankalarında işine geliyor internet bankacılığını geliştirip yaygınlaştırıp şubelerde ki yükü azatıyorlar böylece daha az eleman çalıştırıp oradan da parayı vuruyorlar.

En son 4 yıl önce kullanmıştım...Doğrudur gelişmiştir ama ... Ben gene manuel yatırayım... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

En son 4 yıl önce kullanmıştım...Doğrudur gelişmiştir ama ... Ben gene manuel yatırayım... :D

Manuel candır :p:D

biliyorum Tahir, hatırlarsan daha önce bu konuda da forumda ben gerekli mesajı yazmıştım.

madem güvenlik mesajlarından ücret alacaklar, onun da formülü var. kullanıcılar ya şifrematik alacaklar, ya da şifrematik yükleyecekler. ;) (şifrematik ilk alındığında bir kez olmak üzere ücrete tabii)

Aman şifrematik deme abi bana bizim şirketinkiler yenilendi nasıl bir eziyettir ya yok sözleşme yok efendim yetkili kişi imzaları eziyet Valla :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Deniz

Sektörde agresif politika izleyen bazı bankaların etik omayan uygulamalara imza attıkları doğrudur ancak bu şekilde bir başlık açılması bankacılık sektöründen ekmek yiyen 200.000 kişiye hakarettir. Her meslek grubunda yer alan çürük elmaları genele yayıp o meslek grubunu karalamak, hatta hakaret etmek ne kadar doğru?

Malumunuzdurki kredi kartı borcunuz sizin harcamalarınızdan ibarettir. Harcama yapmazsanız hiçbirşey ödemezsiniz..

Manuel candır :p:D

Aman şifrematik deme abi bana bizim şirketinkiler yenilendi nasıl bir eziyettir ya yok sözleşme yok efendim yetkili kişi imzaları eziyet Valla :D :D

Tüzel kişilerde unvanların uzun ve karmaşık olması, faaliyet alanlarının sınırlandırılabilmesi, şirket yetkililerinin sıklıkla değişmesi ve daha bunlar gibi birçok nedenden dolayı işlemlerin daha karmaşık olduğu doğrudur. Ancak gerçek kişilerin işlemlerinin karmaşık olduğuna katılmıyorum. İnternet bankacılığı kullanmak, işlemleri minimum maliyetle gerçekleştirmek ve istenmeyen masraflarla karşılaşmamak için akıllıca bir çözümdür.

+1

Her şeyi netten hallediyorum kafam rahat şuan da ama güvenlik şifresi mesajlarınında paralı hale gelmesi gündemde abi.

Tek kullanımlık şifre için gönderilen SMS maliyetlerini müşteriye yansıtan bir banka yok bildiğim kadarıyla ama ileride ne olur bilinmez. Burada da mantıklı olan cep telefonunuza şifre üretme programını indirerek şifreyi kendiniz üretmek. Zaten şu an bankaların istediği de bu, müşterileri bu programları indirmeye yönlendiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Sektörde agresif politika izleyen bazı bankaların etik omayan uygulamalara imza attıkları doğrudur ancak bu şekilde bir başlık açılması bankacılık sektöründen ekmek yiyen 200.000 kişiye hakarettir. Her meslek grubunda yer alan çürük elmaları genele yayıp o meslek grubunu karalamak, hatta hakaret etmek ne kadar doğru?

Bu başlıkta hangi banka çalışanına hakaret var ?

Bankalar resmi tefeciler değilmi dir?

Bizde her halukarda bu bankaları kullanmak zorunda değilmiyiz ?

Bu kadar alındığınıza göre hangi bankanın sahibisiniz yada ortağı? Şaka bir yana boşuna alınganlık gösteriyorsunuz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...