İçeriğe Yönlendir

Bankacılık Problemleri

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Telekomun millete attığı kazığın haddi hesabı yok izinsiz tarife değiştiriyorlar, akıl alır gibi değil.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Telekomun millete attığı kazığın haddi hesabı yok izinsiz tarife değiştiriyorlar, akıl alır gibi değil.

Telekom tam hırsız...Hiç kullanmadığım Tvbu ya 75 tl para aldılar...ve paramı geri alamadım...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ülkemizde her işi kendimiz takip etmeliyiz.Bir kaç ay boşverirsek işler karışabiliyor.Takip edersek ki,m ne kesmiş niye kesmiş sorarsak vakit geçirmeden zaten ya iade ediyorlar yada yol yakınken fazla zarar uğramamış oluyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
ekstreleri e-mail adresine istesene, hem ekstre ücreti ödemezsin, hem de vesile ile doğaya katkıda bulunmuş olursun. :) internet bankacılığı kullanıyorsan, "akıllı asistan" seçeneklerden kendin yapabilirsin, yok internet bankacılığı kullanmıyorum diyorsan, 444 0 444 ü arayarak talep edersin. ;) bu noktada dikkat edeceğin husus SMS seçeneğini işaretlememek olsun. sadece e-mail senin için yeterli. :good1:

Telefona gelen şu kadar borcunuz yazan şeyden bahsetmiştim abi :) Normal matbu zaten gelmez bana. Fuzuliyattan başka birşey değil zaten.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ne kart aidatı ne sms ücreti ne de ekstre ücreti hiçbirini ödemiyorum ben Yapı Kredi'ye. Böylelikle ben onları, onlar da beni seviyorlar! Bir keresinde 45 TL aidat kesmişler aradım sakın dedim aynen iade öbür ay :) Kızdığım tek şey arada bir arayıp talep etmemiş olmama rağmen krediniz hazır gelin alın diye aramaları.

Beni sık sık arıyorlardı, krediniz hazır, şubemize gelin görüşelim diye. Ben de her seferinde istemiyorum diyordum ama bir gün aradıklarında çok şaşırmış bir şekilde şu konuşma geçti:

-Ciddi misiniz?

-Evet beyfendi niye ciddi olmayalım. xx lira krediniz hazır.

-Sakın ellemeyin dursun, ben onu sonra kullanırım.

Bu konuşmadan sonra aramadılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Hali hazırda şuan şimdi hatta an zamanında :p ING'den 1900 lira limitli destek hesap tanımlanacaktır, Talep etmiyorsanız iki gün içinde falanfalan numaraya iptal yazıp yollayın diye mesaj atmışlar telefona.

Ne tanımlıyorsun kardeşim, dükkan kiramı yatırmaktan öteye geçmeyen bir ilişkim var banka ile :p

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Hali hazırda şuan şimdi hatta an zamanında :p ING'den 1900 lira limitli destek hesap tanımlanacaktır, Talep etmiyorsanız iki gün içinde falanfalan numaraya iptal yazıp yollayın diye mesaj atmışlar telefona.

Senin ismini verdim özellikle :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Senin ismini verdim özellikle :D

Hep senin yüzünden zaten. Pis ING'ci kaka :p

Bir hesap açmıştım bir ara, sigorta şirketinden 350 lira yatırmışlardı. Kullanmıyordum, sağolsun her ay zımbırtı tımbırtı paralarının kesintilerinin ardından 1.5 sene sonra paranın yarısı gitmişti. Verin len geri kalanını dedim bari bunu kurtarayım :)

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Hep senin yüzünden zaten. Pis ING'ci kaka :p

Günlük paket tanımlattın mı ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sadece hesap açmıştım :( IBAN numarası lazım olduğundan. En yakın banka ING idi. Sonra para geldi öyle duruyordu. Ya dedim çekeyim şunu. Aha paranın yarısı yok!. Dedim noolmuş buna? Yok şu masrafı yok bu masrafı. Ya dedim ben defteri bile işletmedim. Para geldi öyle duruyordu kıpraşılmadı bile. Valla merkezden kesiliyor bunlar dediler bana. Ben de tamam tamam bari kalanını kurtarayım dedim çektim attım hepsini :( 180 lira civarı birşey kalmıtşı 350 liradan.

not: 1.5 sene sonra çekmeye gittim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Beni hiç aramazlar, şikayet rekorum yüzünden şubeleri hiç sevmez beni, hem de tüm bankalar aynı durumda :D

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Sadece hesap açmıştım :( IBAN numarası lazım olduğundan. En yakın banka ING idi. Sonra para geldi öyle duruyordu. Ya dedim çekeyim şunu. Aha paranın yarısı yok!. Dedim noolmuş buna? Yok şu masrafı yok bu masrafı. Ya dedim ben defteri bile işletmedim. Para geldi öyle duruyordu kıpraşılmadı bile. Valla merkezden kesiliyor bunlar dediler bana. Ben de tamam tamam bari kalanını kurtarayım dedim çektim attım hepsini :( 180 lira civarı birşey kalmıtşı 350 liradan.

not: 1.5 sene sonra çekmeye gittim.

Aylık 5,78 TL :s Paket tanımlatırsan 0 ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Söylemiyorlar ki paket maket olaylarını. Bilgilendir müşteriyi dimi ? Pis bankacı :D

Aylık 5,78 TL :s Paket tanımlatırsan 0 ;)

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Söylemiyorlar ki paket maket olaylarını. Bilgilendir müşteriyi dimi ? Pis bankacı :D

en az 2 Adet otomatik ödeme talimatı veriyorsun, Kart ücreti, Hesap işletim ücreti, internet havale EFT ücreti ödemiyorsun. Üstüne her ödenen faturanın %2 sini puan olarak alıyorsun :D Daha ne olsun demi :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Benim hiç banka hesabım olmaz. Param cebimde olsun gardaşşş :) Iscak ıscak. Mıncıkladığınız yeter beni :rofl:

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ercüment Koyuncu
(düzenlendi)

Bu site hakkında bilgisi olan varmı hiç irtibata geçen oldumu netee hiç şikayet ve yorumda göremedim

http //www.yasalhakkim.com

tarihinde Ercüment Koyuncu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şüpheli. Telefon numarası toplamak için güzel yöntem.

Cevap verseler bile, kopyala-yapıştır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Konu başlığı düzeltilmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

Akbank 6 ayda bir hesap işletim ücreti alıyordu şikayetim.com a şikayeti yazdım ve iadesini istedim hiç umudum yoktu ama ne hikmettir iadesini yaptılar

Sayın Ercüment Koyuncu,

Öncelikle görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Hesap İşletim Ücreti ile ilgili iletiniz Bankamızca incelenmiştir.

Yapılan inceleme sonucunda, vadesiz mevduat hesabınızdan alınmış olan Hesap İşletim Ücretinin iadesi gerçekleştirilmiştir.

Bilgilerinize sunar, Bankamız ürün ve hizmetlerine gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Akbank

www.akbank.com / Bize Ulaşın

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Uzun zamandır çalıştığım bankalardan biri olan YKB bankamatik ekranından hizmet sözleşmem olmadığını, en yakın şubeye gidip imzalamamı rica etti! En yakın şubeye hemen girdim verdiler 40 küsur sayfa evrağı şu sayfayı şu sayfayı sürekli imzalatıyor memur. Tamam imzalıyorum ama bundan bir örnek vereceksiniz değilmi dedim. "Hayır efendim sözleşmeyi şube dışına vermemiz kesinlikle mümkün değil yasak, eğer isterseniz burada okuyabilirsiniz." dedi. Nasıl olur falan diye biraz tartıştık mümkün değil vermiyorlar. İnternet şubesinde canlı yarım üzerinden sordum tatmin edici olmayan kopyala-yapıştır cevaplar verdiler.

"Sizin için buradayız" diye şikayetleri dile getirdiğimiz bir bölüm var oraya güzelce anlattım bunları. Ve bana imzalattıkları sözleşmenin bir nushasının da bende olması gerektiğini aksi taktirde sözleşmeyi kabul etmeyeceğimi bildirdim. Bir gün sonra şubede bana kesinlikle olmaz diyen memur cepten arayarak sözleşmeyi alabileceğimi söyledi.

Bankacı arakadaşlara sormak istediğim bana sözleşmeyi vermek istemeyen bu zihniyetin amacı ne olabilir. Kesinlikle yanlış anlamayın sadece bilginizden faydalanmak için soruyorum.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

akbankla çalışırım, kendimi bildim bileli 1 kredi kartım var. yeni bir tane alacaksam, ilk önce eskisini iptal edip öyle aldım. toplam bir tane banka hesabım var,(birde oğlanın okul taksidini yatırdığım denizbank, okulla anlaşma olduğu için hesap işletim ücreti yok) o hesaba bağlı kredi ödemem ve 5 tane otomatik ödemem var, onun için hesap işletim ücreti sorunum yok. maaşımı ziraatten alıyordum, ama sadece maaş çekim günü atm ye gitmekle kalıyordu tüm ilişkim. ziraat zorla fatura ver, kredi kartı al dedi, hayır dedim. e biz bu promosyonu sana boşuna mı verdik dedi. bende lafı yapıştırdım:onu git de seninle o promosyon anlaşmasını imzalayana söyle dedim. bu ay maaş bankamız tekrar akbank oldu, 3 sene rahatım, çek-yatır yok, eft ye para yok. her hangi bir banka ile bir hesap ilişkisine girmişsem, ve hesap işletim ücreti alınacaksa hemen fatura veririm. hesap boşa çıkınca da anında kapatırım. bugüne kadar hiç hesabı açık unutup da ücret alımıyla karşılaşmadım. onlar uyanıksa ben daha da uyanığım. bir banka ile maaş ilişkim bittiği anda hesabı kapatırım ki, ertesi gün 1 gün yüzünden hesap işletim ücreti işlemesin. kendimi koruyamadığım tek bir durum var, o da sms ler...bugüne kadar maaş aldığım tüm bankalardan, güncel maaş almadığım halde her gün bir kaç mesaj geliyor, çaresini bilmiyorum. herhalde beni unutamıyorlar. (kekleyemedikleri için)

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Uzun zamandır çalıştığım bankalardan biri olan YKB bankamatik ekranından hizmet sözleşmem olmadığını, en yakın şubeye gidip imzalamamı rica etti! En yakın şubeye hemen girdim verdiler 40 küsur sayfa evrağı şu sayfayı şu sayfayı sürekli imzalatıyor memur. Tamam imzalıyorum ama bundan bir örnek vereceksiniz değilmi dedim. "Hayır efendim sözleşmeyi şube dışına vermemiz kesinlikle mümkün değil yasak, eğer isterseniz burada okuyabilirsiniz." dedi. Nasıl olur falan diye biraz tartıştık mümkün değil vermiyorlar. İnternet şubesinde canlı yarım üzerinden sordum tatmin edici olmayan kopyala-yapıştır cevaplar verdiler.

"Sizin için buradayız" diye şikayetleri dile getirdiğimiz bir bölüm var oraya güzelce anlattım bunları. Ve bana imzalattıkları sözleşmenin bir nushasının da bende olması gerektiğini aksi taktirde sözleşmeyi kabul etmeyeceğimi bildirdim. Bir gün sonra şubede bana kesinlikle olmaz diyen memur cepten arayarak sözleşmeyi alabileceğimi söyledi.

Bankacı arakadaşlara sormak istediğim bana sözleşmeyi vermek istemeyen bu zihniyetin amacı ne olabilir. Kesinlikle yanlış anlamayın sadece bilginizden faydalanmak için soruyorum.

Eskiden yasaktı, şimdi hesap açılış ve kredi sözleşmelerini vermek zorundayız ;)

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

hiç kimse bana hesap açılış imzası haricinde bir imza attıramadı, atmamda...hiç kimse benim adıma taahhüt de bulunamaz. milli eğitim yetkilileri benim hakkımda bu adam senden kredi kartı alacak diye imza atmışsa, o kartı da kendi alır kullanır, kendi öder. böyle bir mantık mı olur? haaa sen promosyon anlaşması imzalarsın, ortalama bir değer verirsin. zaten bir çok çalışan mecburen kredi çeker, kart alır, fatura verir...ama böyle zorla biz sana para verdik, bu kartı alacaksın yaklaşımı çok seviyesiz. ben de onların seviyesine inmiyorum zaten. en son ziraat imza atmadığım halde maaş avansı açmış. müfettiş gelip canlarına okudu(adam dan imza almadan nasıl açarsınız, parayı çekip ödemese neye göre alacaksınız diye) yalvardılar, gel bir imza at, açtı kapattı yapalım diye, zor durumda kaldıkları için gidip atıp kapattım. sonuçta onlarda benim gibi emir kulu, aç diyorlar açıyor...

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

10-12 yıl önceydi. hesap işletim ücreti daha duyulmamıştı. çocuklarıma para biriktirme alışkanlığı kazandırmak için kumbaralarındaki parayı dolara çeviriyordum.(harcamasınlar diye) 1-2-5 dolar alıyordum. otuzar dolarları olunca ikisini de elinden tuttum akbanka götürdüm. bakın yavrum dedim şimdi size hesap açacağız, ve 3 ay sonra gelip bakacağız ki, paranız daha da artmış...bir sevindiler ki...parayı yatırıp döndük. bankadan hiç uyarmadılar. 3 ay sonra ikisininde ellerinden tutup götürdüm bankaya, ellerinde hesap cüzdanı ve yeni eklenecek dolarlar...bir heyecanlı ve gururlular ki...işleme başladık, ilk önce şu cüzdanları işleyin de, paralarının nasıl arttığını görsünler dedim. anam o ne, bir baktık 30 dolar faiz getirmiş, 25 dolar olmuş...bu ne dedim, hesap işletim ücreti dedi. yapma yaa, biz çocukları heveslendirip getirdik paranız artacak diye, ellerinde olandan da oldular. sen dedim kapa şu hesapları, ver paramızı da, aldık çıktık. küçüğü anlamadı, saf saf bakıyor, abisi dedi ki: baba, bu amcalar bizi kazıklıyor herhalde... :D çocuklara da rezil oldum, bana güvenleri sarsıldı, benimde bankalara... :angry: kesilen parayı da cebimden ödedim çocuklara üzülmesinler diye...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Eskiden yasaktı, şimdi hesap açılış ve kredi sözleşmelerini vermek zorundayız ;)

Belki sizde öyle ama ykb ile olan bu olay geçen hafta oldu. Ben uğraşmasam imzaladığım sözleşmeyi bulundurmam yasak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...