İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Aveo Ford Fiesta Opel Corsa

Bora Kılıçoğlu

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Akıl Aveo, kalp fiesta diyor bu karşılaştırmada. Ama mantıklı olan bence aveo, gerek ses yalıtımı gerekse donanım/fiyat olarak fiestadan iyi görünüyor. Ben olsam kırmızı ltz aveo alırdım. Herkes ferrari görmüş gibi bakıyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

en full olanı ltz ama ben lt almayı düşünüyorum anormal bir fark yok iki donanım arasında. Dizel lt almaya karar verdim gibi. Zaten bu alacağım arabayı alıp minimum 5 6 yıl arabayı kullanmayı düşünüyorum. Şimdi kafama takılan tek sorun takasda benim mondeoyu kaça vermeliyim.

ltz almayacağım yakıt tüketimi lt'ye göre daha fazla ve benim için gerekli değil zaten o kadar da param çıkmıyor diyebilirim. lt ve dizel almayı düşünüyorum büyük ihtimalle de başka bir seçenek çıkmazsa daha mantıklı artık. Kasko fiyatıda iyi mantıklı bir fiyat olmuş

Donanımda abartı fark yoksa LT dizel de olur, sonuçta paraya bakar bu iş :)

aveo

HB 1.3 95HP Dizel LTZ 39 bin TL

fiesta tit. 1.6 tdci 95ps 44 bin TL

Aveo alırdım, fiesta da motor güzel, tip yok ne yazıkki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

aveo

HB 1.3 95HP Dizel LTZ 39 bin TL

fiesta tit. 1.6 tdci 95ps 44 bin TL

1.6 vergisi yüksek geliyor o da ayrı bir dezavantajı oluyor zaten 35 36 bin üzerine kesinlikle çıkamıyorum. İstanbul şehir içi 5 hadi 6 litre iyi değerler gerçekten, Murat senin tüketim durumun ne peki şehir içi kullanımda. Bir depo ile menzilin ne oluyor.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Donanımda abartı fark yoksa LT dizel de olur, sonuçta paraya bakar bu iş :)

Aveo alırdım, fiesta da motor güzel, tip yok ne yazıkki.

bence bu kasa fiesta tarihinin en güzel yakışıklı modeli ;) Birde fiesta 1118kg de Aveo kaç kg bilen var mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

bence bu kasa fiesta tarihinin en güzel yakışıklı modeli ;) Birde fiesta 1118kg de Aveo kaç kg bilen var mı ?

Fiestanın arka tasarımı gerçekten çok çok iyi Focusda da aynı tasarımı kullansalarmış keşke dediğim çok oldu. Gerçekten aveo kaç kg???

Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Abi benimki bu değerlerden biraz yüksek ama kullanımıma göre çok iyi gibi. Söyleyip nazar değdirmeyim. Ben hiç E-5, TEM kullanmıyorum hep çok kısa mesafe gidiyorum, gaza yumuşak basma alışkanlığım yok, vites değiştirme uyarısı çalışıyor mu diye test etmek için bile gaza az basmaya çalışırken kendimi çok zorlamam gerekiyor. Sert basınca herhalde ekonomiyle işi yok deyip göstermiyor araç ne zaman vites değiştirilmesi gerektiğini.

Vites değiştirme uyarısı da var yani araçta öyle mi? Birde bildiğim kadarıyla start stop olayı varmış bu dizellerde.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi sen gözükmeyeli Aveo'yu test edip gelmişsin sanırım :biggrin:

Test etmedimde bayağı video izledim, yolda gördüm vs. donanım falan da güzel, f/p olarak baktım sadece, abartı kullanmadığın sürece, iyide bakarsan uzun yıllar dayanacak bir araba...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Şimdi chevrolet sitesinden baktım cruze hb ls modeli 33 bin tl'den satılıyor. Şimdi de bunu düşünmeye başladım ama cruze duyduğum kadarıyla yakıt konusunda çok bonkörmüş?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tabii bu iş zevk meselesi, bana göre de arka tasarımı çok fena, puntoya olgunlaşmışta ağaçtan yere düşmüş incir tipi var derken daha beterini yapmışlar, ön ve yandan fena değil, içi benim fiestadan daha dar ve basık bagaj ufak ama dediğim gibi tipini sevmek zevk işi, onun dışında zaten bildiğimiz fiesta.

Hem nasıl daha ağır olmuş anlamadım, ilk zamanlar 40-45 kg. daha hafif dedikleri alet tersine ağırlaşmış, bir sürüde reklam yapmışlardı hatırlarsanız, bu arada çok 1.4 tdci tokatladığımıda yazayım, bende neden oluyor diyordum, herhalde daha açılmamış motorları diyordum, daha ağırmış demekki :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Evet boşa atınca hız 6 km/s 'nin altına düştüğü an stop ediyor. Debriyaja basınca çalışıyor, debriyaja basılmadan 6 km/s'nin üstüne çıkarsa yine çalışıyor, aküye çok yüklendiniz yine çalışıyor, fren vakumu yetersiz geldi yine çalışıyor(bunun için 15-20 kez freni pompalamak gerekiyor yoksa yokuş aşağı stop edili dur kalk halinde fren ve direksiyon hiç sertleşmiyor elektronik destekleyiciler var).

Güvenlik için sıkıntı oluşturmasın bu durum benim kafam karıştı şimdi mesela kırmızı ışık ileride yandı bende boşa saldım arabayı yavaşlaya yavaşlaya ışığa yaklaşırken araba stop edecek ya fren sertleşip tutmaz falan filan olursa?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şimdi chevrolet sitesinden baktım cruze hb ls modeli 33 bin tl'den satılıyor. Şimdi de bunu düşünmeye başladım ama cruze duyduğum kadarıyla yakıt konusunda çok bonkörmüş?

Cruze yaramaz, hiç bakma ve düşünme bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Cruze yaramaz, hiç bakma ve düşünme bile.

ok cruze silindi o zaman gedizlere gidip aveo almak lazım benim araba kaça gider onu bir bilebilsem 3 aşağı 5 yukarı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şu fiesta nın ağırlığına kafam takıldı, yeni kasa geldiğinde 40-45 kg gibi daha hafiflettik diye reklam yaparlardı, acaba ilk gelen modellerin ağırlığını bilen varmı, şimdi neden daha ağırlar, o zamanlar güvendiğim servisteki arkadaşım, bu kasalar daha zayıf, nedenini sorma ama öyle işte derdi, şimdi aklıma geldi, acaba diyorum gövde zaafiyeti vardı da, bu tasarım hatasını çaktırmadan düzelttilermi, şase içinde görünmeyen birçok parça ve destek var, acaba bir numaramı çevirdiler farkında değiliz.

Bu sebeble ilk gelenler ile şimdikiler arasında kilo farkı varmı yokmu? Bunun cevabını bilen varmı arkadaşlar?

Mk6 1.4 tdci 1165 kg. MK7 1.4 tdci 1105 kg. hafiflik var evet, bu durumda dedikleri normal sanırım, 60 kg. fark nereye gitti acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Satmayla uğraşacak hiç vaktim yok işim icabı uğraşamıyorum bu tip durumlarla telefonla vs vaktim olmuyor. Vermeyi düşünüyorum artık kaç oluyorsa sonuçta en fazla 1 2 düşüğe alırlar gibime geliyor. Tutup 5 bin tl altından falan bahsetmezler sonuçta.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Bizim 306ya fiat bayiisi o zaman arabanın değeri 12.750 falan iken 7000 tl vermişti. :D

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Adnan bey şu an zaten sadece fikir oluşturması açısından düşünüyorum daha gidip bakılacak nişanlım bakacak annemler falan bakacak ondan sonra kesin karar verilip alınacak nakit olarak alacağım arabayı benim için en önemli handikap şu an aracıma ne kadar verecekleri. Önerileriniz için çok teşekkür ederim 1 2 haftadır çok yoğun şekilde bakınıyorum bunaldım resmen

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Seninki eski olduğu için yok ama Fluence Z.E var,

Elektrikli olduğundan seninkinden iyi olması lazım yine.

Gayet stabil.

2012 modellerini bulabilirsin benimkinin? GTline serisi çıktı mesela?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Model yeni çıktığında yapıyorlar bu testleri. Stabil ama elektrikli araçların en büyük özelliği ağırlık dağılımının çok düzgün olması zaten. Yine de Aveo kadar stabil değil :p Motor yok, batarya ağırlık merkezinde...

E model 2009 yılında çıktı? Daha ne kadar yeni olması lazım? Hatta fluence ile aynı anda çıktık zaten...

2008 model araçların ki yok mu mesela?

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Şu fiesta nın ağırlığına kafam takıldı, yeni kasa geldiğinde 40-45 kg gibi daha hafiflettik diye reklam yaparlardı, acaba ilk gelen modellerin ağırlığını bilen varmı, şimdi neden daha ağırlar, o zamanlar güvendiğim servisteki arkadaşım, bu kasalar daha zayıf, nedenini sorma ama öyle işte derdi, şimdi aklıma geldi, acaba diyorum gövde zaafiyeti vardı da, bu tasarım hatasını çaktırmadan düzelttilermi, şase içinde görünmeyen birçok parça ve destek var, acaba bir numaramı çevirdiler farkında değiliz.

Bu sebeble ilk gelenler ile şimdikiler arasında kilo farkı varmı yokmu? Bunun cevabını bilen varmı arkadaşlar?

Mk6 1.4 tdci 1165 kg. MK7 1.4 tdci 1105 kg. hafiflik var evet, bu durumda dedikleri normal sanırım, 60 kg. fark nereye gitti acaba?

son kasalarda herhangi bir zaafiyet yok, b sınıfı araçlar içinde en sağlam araçlardan biri, fiestayla yapılan bir iki kaza gördüm, herhangi bir sorun yok...

Bora; 1.6 dizel 90 ps polo al 41.000 e arabaya bin :D

Düzenleme; bak isminde vw gurubundan zaten, ben olsam ikinci el Bora bakardım :tongue:

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Aveoda yılın arabası ünvanı varmı Murat . B sınıfında değil yani genel olarak tüm sınıflar içinde yılın arabası....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

son kasalarda herhangi bir zaafiyet yok, b sınıfı araçlar içinde en sağlam araçlardan biri, fiestayla yapılan bir iki kaza gördüm, herhangi bir sorun yok...

Bora; 1.6 dizel 90 ps polo al 41.000 e arabaya bin :D

Düzenleme; bak isminde vw gurubundan zaten, ben olsam ikinci el Bora bakardım :tongue:

41 e polo alcaksa dolumu acaba, değilse trend fiesta alsın, nasılsa ikiside aynı, tek farkı birinin servisi daha pahalı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yalnız dediğim gibi sadece f/p olarak alırdım diyorum, yoksa ödül alması yorumlar falan masal, gerçekte kazada hangisine güvenirsin, hangisi deseler direk fiesta derim, sonuçta reno-dacia olayı aveo dada var, ben görüntü-donanım-sakin ve özel kullanım-düzenli bakım açısından bakıyorum, yoksa tersi kullanımda fiesta nın klasında değil bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Ona bakarsan en çok yılın otomobili seçilmiş modeli bulunan marka Fiat abi :)

Ya tamam Bora da avoe alsın 2 kişi daha voltranı oluşturun :)

41 e polo alcaksa dolumu acaba, değilse trend fiesta alsın, nasılsa ikiside aynı, tek farkı birinin servisi daha pahalı :D

Tamam trend alsın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...