İçeriğe Yönlendir

Emniyet Kemer Değişimi

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Akan Belen

Anam konuyu yeni gördüm bende iyiki hort olmuş :D Sürücü tarafı benimde arasıra geri sarmıyor biraz destekliyorum elimle.Basit birşey sanıyordum ben bunu  :shok: aman kaldın elimle destek olurum ben  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Yenersoy

Bu işi bilen birisi yapsa daha iyi olacak sanki.. :)

aynen katılıyorum SİZE aYHAN bEY.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Çağlar Bayur

bi daha değişim falan lazım olrusa, çağır , gelip yapalım, destan olmuş bu, 1 adet civata sökülp takılacak lem, adamlar aya gitti geldi bu sırada

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Emniyet kemeri bozuldu sürücü tarafı :( Sanki yuvadan çıktı gibi bir durum var.Daha önceden de geri sarma işlemi sıkıntılı idi biraz.Şimdi geri hiç sarmıyor.Ayrıca kemerin toplandığı yer direkteki iç kısım çıkmış gibi boşluktan aşağıya kaymış.Konuya baktim ama koltuk sökmeye kadar gitmiş iş.

Nerden temin edilir.Direkteki o plastik kısım nasıl sökülür acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

koltukla birlikte olması lazım

iç yaylar yerinden çıkmış olabilir normalde tamiri yok

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abi koltukla bir alakası yok bu olayın değil mi.Sonucta tokayı taktığımız aparat değişmesine gerek yok sanırım.Sadece direğe bağlı olan yer sökülüp değişecek.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Direk kaplamasını sökersen gerisi çorap söküğü gibi.

Buradaki kemerin tokasinin takıldığı soketin değişimi anlatiliyor

Abi koltukla bir alakası yok bu olayın değil mi.Sonucta tokayı taktığımız aparat değişmesine gerek yok sanırım.Sadece direğe bağlı olan yer sökülüp değişecek.

Konu ne yaa :)

Fortum.....
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Hüseyin Akgün

Bugün şoför kkoltuğunun kemer tokasını takamadım yerine yarıya kadar girip ilerlemiyor herhalde sıkışma oldu diye yağladım wd40 ile işe yaramadı.İçine daha dikkatli bakınca metal sac parçanı sağlam olanda ki gibi durmadığını farkettim tornavida ile oynattım ama geriye gidip tekrar düşüyor.Komple toka grubu mu değişecek yoksa uç kısmı ile çözermiyiz ,Onarım yolu varsa daha uygun tabi ki.

http://www.hizliresimyukle.com/image/BVyG

Yorum bağlantısı
Misafir

Kilit dili sanırım. Bu tip güvenlik ekipmanlarında komple değişim şart. Çok birşey tutmaz herhalde..

Bugün şoför kkoltuğunun kemer tokasını takamadım yerine yarıya kadar girip ilerlemiyor herhalde sıkışma oldu diye yağladım wd40 ile işe yaramadı.İçine daha dikkatli bakınca metal sac parçanı sağlam olanda ki gibi durmadığını farkettim tornavida ile oynattım ama geriye gidip tekrar düşüyor.Komple toka grubu mu değişecek yoksa uç kısmı ile çözermiyiz ,Onarım yolu varsa daha uygun tabi ki.

http://www.hizliresimyukle.com/image/BVyG

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akgün

Yarın sökülecek kemer toka yuvası değişecek koltuk çıkacak usta 2 saat zaman ve 100 tl istedi.Yenisine baktım 170+kdv ve montaj eklenecek.Onarım avantjlı göründü sakata gelmeyiz umarım.Basit  bir iç mekanizma var.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akgün

Aibag bakım onarım işleri yapan usta kemer toka yuvası tamiriniyaptı gayet güzel çalışıyor açıp mekanizmayı değitirmişler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ertan Çabuk

Aibag bakım onarım işleri yapan usta kemer toka yuvası tamiriniyaptı gayet güzel çalışıyor açıp mekanizmayı değitirmişler.

Tokayı nasıl açıp geri kapatmışlar?

Daha doğrusu açmak sorun değil de tokayı nasıl geri kapatmışlar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Akgün

Tokayı nasıl açıp geri kapatmışlar?

Daha doğrusu açmak sorun değil de tokayı nasıl geri kapatmışlar?

Kapatma işi sıcak plastik yapıştırıcı kullanarak yapılmış hafif iz yapmış.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Kapatma işi sıcak plastik yapıştırıcı kullanarak yapılmış hafif iz yapmış.

Allah Korusun, ihtiyaç olduğunda büyük yüklere maruz kalıyor toka o nedenle sordum.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Hüseyin Akgün

Kaygınızı gayet iyi anlıyorum, plastik kılıf üzerinee binen yük neredeyse hiç yok yük tamamiyla demir mekanizma üzerndedir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...