İçeriğe Yönlendir

Klima Açıkken Çekiş Çok Düşüyor

Osman Erdin

Recommended Posts

Osman Erdin

arkaşadaşlar bu gün ankara kırıkkale git gel yaptım ancak şunu sizinle paylaşmak istedim. Klima açıkken çekiş çok düşüyor bu araçlarda. Siz nasıl buluyorsunuz.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

benim 2005 fusionda oluyor da 2011 cmax için normal olmasa gerek

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Aynı sorun bendede var yarın baktıracağım inşallah.. Vardır bi karın ağrısı yoksa niye olsunki diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

benimki 1.6 otomatik lpg var klima açıkken yamalarda zorlanıyor biraz ama ne kadar normal ki bu

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Bence bu durum acarın yük ve yolcu sayısına ve yola göre de değişiklik gösterir...

1.6 motor altında hissedilmemesi zaten çok zor, özellikle yokuşlarda hissedilir.

Çünkü bizim araçlarda kullanılan klima motorları tam elektrik destekli değil, dönüş hareketlerini motordan almaktadır...

Eski tip klimalı araçlarda küçük motorlu araçlardan bahsediyorum onlarda durum daha da vahimdi...

umarım doğru açıkladım...

Yorum bağlantısı
Recep Kurtoğlu

benimde biraderde var ford focus rolenti klimayı açınca bazen stop edecek düzeyde seyirme yapıyor.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ben hiç bir aracımda klimayı hissetmedim... ;)

Abi benim araba 1.4, bırak motoru şanzıman ve fren bile etkileniyor.

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir

Eşimin fiesta 'da (1,4 benzinli) çok net klimayı hisediyorsunuz, Açıldığı zaman araba resmen yığılıyor. Mondeo da doğru düzgün hissetmezdim, scorpio 'da zaten hiç farkına bile varmıyorsunuz. Ancak 1.6 tdci da bu kadar hissedilir olacağını zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan KILIÇ

arkaşadaşlar bu gün ankara kırıkkale git gel yaptım ancak şunu sizinle paylaşmak istedim. Klima açıkken çekiş çok düşüyor bu araçlarda. Siz nasıl buluyorsunuz.

Osman Bey merhaba,

Aracınız:

• Çalışmazken,
  • Çalışır durumdayken tüm farlar ve klima kapalıyken
  • Çalışır durumdayken tüm farlar ve klima açıkken (en son kademede)

akü voltajlarını ölçer misiniz ya da ölçtürür müsünüz?

Sonuca göre yorum yardımcı olmaya çalışalım.

Saygılar,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Aveo'da çalıştırdıktan 1 dakika sonra alışıp hissedilmemeye başlıyor. Kalkışta bile sorun olmuyor rölanti oynamıyor. Araç ona göre ayar çekiyor ama bu sırada yakıt tüketimini çok arttırıyor diye düşünüyorum...

Ha bu arada kırmızı ışıkta stop edince klima çalışmaya ve soğutmaya devam ediyor.

Elektrik ile mi çalışıyor ? Bunu denemek istiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Gelici

motor gücü yolcu yolun fiziki durumu yakıt kalitesi aracın bakım periyodu yaşı ve daha buna benzer her şeyin etkisi olduğunu düşünüyorum bende 2000 motor mondeo var çok nadir klima kullanıyorum buna rağmem diğer etkenler den dolayı azda olsa güç kaybının olduğunu hissediyorum bu bir problem değildir herkese kazasız belasız hayırlı ve keyifli sürüşler dilerim

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

C-Max klimadan etkilenmemeli...Sadece dik rampa kalkışlarında gazı fazla vermek yeterli olur..Seyir halinde etkilenmesi aracın klimasız da çekişinin düşük olduğunu gösterir..İyi bir bakım her şeyi değiştirebilir...

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Herkese bir tavsiyem, yaz kış klimaları haftada 1 gun 2 dakıka çalıştırmamız gerekıyor. Aksı taktırde içindeki gaz kuruyor ve özelliğini yitiriyor. Ben bu kış hiç klimayı açmadım 120 tl gaz masrafı yaptım yaz başı. Çünkü hiç soğutmuyordu. Mutlaka haftada bir çalıştırmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Özer Özcan
(düzenlendi)

Benim aracımda klimanın açık olduğunu sadece soğuk hava üflemeseinden anlıyorsunuz. Çekişte en ufak bir düşme hissedilmiyor. Sadece çok dik rampalarda kalkış esneasında biraz fazla gaz veriyorsunuz o kadar. Hele şehir dışı uzun rampalarda klima açıkken bile en sol şeritte vites küçültmeden çıkmanın tadı bir başka oluyor :) :) :)

tarihinde Özer Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Benim aracımda klimanın açık olduğunu sadece soğuk hava üflemeseinden anlıyorsunuz. Çekişte en ufak bir düşme hissedilmiyor. Sadece çok dik rampalarda kalkış esneasında biraz fazla gaz veriyorsunuz o kadar. Hele şehir dışı uzun rampalarda klima açıkken bile en sol şeritte vites küçültmeden çıkmanın tadı bir başka oluyor :) :) :)

Anladığım kadarıyla aracınız ecoboost.

180 tane beygirle bırakın da paşa paşa çıksın.

Şaka bir yana bende klimayı çok fazla hissetmiyorum.

İstediğim gibi devirleniyor aracım.

Yorum bağlantısı
Mert Ender
(düzenlendi)

Aynı sorun bende de bir süredir var, araba 1 ve 2.vitesler arasında bayılıp duruyor. Klima kapalıyken çekişte sorun yok. Ben de ayrı bir başlık açmıştım bununla ilgili, arkadaşlar MAP sensörü dedilerdi. Ama sorun sensör olsa, klima kapalı iken de sorun çıkarırdı, ne yapmalı, bilemiyorum.

tarihinde Mert Ender tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan KILIÇ

Aynı sorun bende de bir süredir var, araba 1 ve 2.vitesler arasında bayılıp duruyor. Klima kapalıyken çekişte sorun yok. Ben de ayrı bir başlık açmıştım bununla ilgili, arkadaşlar MAP sensörü dedilerdi. Ama sorun sensör olsa, klima kapalı iken de sorun çıkarırdı, ne yapmalı, bilemiyorum.

Mert Bey, bilemeyecek bir şey yok, aşağıda yazanı yapın sonucunu bizimle paylaşın yardımcı olalım..

Osman Bey merhaba,

Aracınız:

• Çalışmazken,

Sonuca göre yardımcı olmaya çalışalım.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Mert Bey, bilemeyecek bir şey yok, aşağıda yazanı yapın sonucunu bizimle paylaşın yardımcı olalım..

Cihan Bey, akü voltajını kendim ölçmek istersem nasıl bir ölçüm cihazı almalıyım ve nerede bulunur?

Yorum bağlantısı
Cihan KILIÇ

Cihan Bey, akü voltajını kendim ölçmek istersem nasıl bir ölçüm cihazı almalıyım ve nerede bulunur?

AC ve DC ölçüm yapmaya uygun basit bir ampermetre ile ölçebilirsiniz. (AC - Alternatif akım, DC - Doğru Akım)

Bauhaus, Tekzen gibi marketlerde, Kadıköy Yazıcıoğlu İş Hanı'nda, Karaköy Selanik Han'da ve Karaköy Bankalar Caddesi'nde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Çok pahalı multifonksiyonel vs. olmasına gerek yoktur. AC - DC ölçümü yeter.

Yorum bağlantısı
Mert Ender

AC ve DC ölçüm yapmaya uygun basit bir ampermetre ile ölçebilirsiniz. (AC - Alternatif akım, DC - Doğru Akım)

Bauhaus, Tekzen gibi marketlerde, Kadıköy Yazıcıoğlu İş Hanı'nda, Karaköy Selanik Han'da ve Karaköy Bankalar Caddesi'nde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Çok pahalı multifonksiyonel vs. olmasına gerek yoktur. AC - DC ölçümü yeter.

Teşekkür ediyorum, haftasonu araştıracağım.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Çağlar Abi test ederken uzadı boş bir sokakta, fındık motor bile olsa turbo olunca gidiyor dedi. Abi klima da açık dedim hadi ya! dedi. Arabanın Eco modu da açıktı o da farkettirebilir belki dedi...

Önemli olan Turbo boşluğunda ki aracın performansı

1500 devir ve üzerinde kalkış yapmıyoruz ki ;)

Yorum bağlantısı
Osman Erdin

Osman Bey merhaba,

Aracınız:

• Çalışmazken,

Sonuca göre yorum yardımcı olmaya çalışalım.

Saygılar,

Tamam üstadım bu hafta içi tur otoya ramazan abimin yanına bi uğramam lazım ölçtürmek için sanırım ama voltaj olarak mı amper olarak mı hangi değerleri istiyorsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...