İçeriğe Yönlendir

Klima Açıkken Çekiş Çok Düşüyor

Osman Erdin

Recommended Posts

Burak Karahan

araçtaki ağırlıkla alakalı . geçen yaz da uzun uzun konuşulmuştu bu konu . 1.6 focus yeri gelince yıgılıyor . yeri gelince klima çalışmıyormuş gibi tıkır tıkır gidiyor . eğer çok farkedilir derecedeyse baktırmakta fayda var :)

Yorum bağlantısı
Cihan KILIÇ

Tamam üstadım bu hafta içi tur otoya ramazan abimin yanına bi uğramam lazım ölçtürmek için sanırım ama voltaj olarak mı amper olarak mı hangi değerleri istiyorsun.

Osman Bey şu an için voltaj değerleri yeterli.

Yorum bağlantısı

Ben özellikle kalkışlarda klima 10 beygir götürüyor diyorum, ne dersiniz? Yoksa benim araçta da mı birşeyler var?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Ben özellikle kalkışlarda klima 10 beygir götürüyor diyorum, ne dersiniz? Yoksa benim araçta da mı birşeyler var?

+1

Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

sanırım f2 c1 c2 lerde bu sorun mevcut akünün değeri kaç olmalı acaba ??

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

sanırım f2 c1 c2 lerde bu sorun mevcut akünün değeri kaç olmalı acaba ??

Bence akü ile alakalı değildir .Özellikle çok sıcak havalarda, klimanın tam güç çalıştığı durumlarda ve yokuşlarda araç gaza isteksiz tepki veriyor..Bunda aracın emmiş olduğu havanın sıcak olmasının bile etkisi olabilir. İntercooler araca bu sebepten konulmuş değilmi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

Bence akü ile alakalı değildir .Özellikle çok sıcak havalarda, klimanın tam güç çalıştığı durumlarda ve yokuşlarda araç gaza isteksiz tepki veriyor..Bunda aracın emmiş olduğu havanın sıcak olmasının bile etkisi olabilir. İntercooler araca bu sebepten konulmuş değilmi?

nerdeyse 3 seridede var sıcaklardan olma ihtimalini bende düşünüyorum hemşerim :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi klima olsa olsa 2kw dır. Oda 3hp yapsın ;)http://www.sdemirtas.com/focusyaz.pdf buradan da bakarsak 1900 devir de 57-58hp bir gücü var motorun. 1500 devir de yaklaşık 40 ancak olur daha az hava olduğundan diye tahmin ediyorum. 40hp motor 1300kg arabayı mı kaldırsın yoksa klimayı mı beslesin :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

Abi klima olsa olsa 2kw dır. Oda 3hp yapsın ;)http://www.sdemirtas.com/focusyaz.pdf buradan da bakarsak 1900 devir de 57-58hp bir gücü var motorun. 1500 devir de yaklaşık 40 ancak olur daha az hava olduğundan diye tahmin ediyorum. 40hp motor 1300kg arabayı mı kaldırsın yoksa klimayı mı beslesin :D

olayı aşırı sıcaklara bağlamak üzereyiz sanırım arıza ışığı yanmayanlar için :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Ben arabama çamur attırmam arkadaş sıcaktandır ,sıcaktan :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ee birde sıcak hava olunca performans kaybıda cabası :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

Ben arabama çamur attırmam arkadaş sıcaktandır ,sıcaktan :fiuw:

bende attırmam daha yeni gittim o kadar yaylalara çıkmak için vurdum dik rampalara hiç böyle birşey olmadı :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

bende attırmam daha yeni gittim o kadar yaylalara çıkmak için vurdum dik rampalara hiç böyle birşey olmadı :))

Mis gibi yayla havasi serin serin arabanın ciğerleri bile bayram yapar..Yanlız çok yükseğe çıkarsan oksijen azaldığı için biraz naz yapabilir araban aklında olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

Mis gibi yayla havasi serin serin arabanın ciğerleri bile bayram yapar..Yanlız çok yükseğe çıkarsan oksijen azaldığı için biraz naz yapabilir araban aklında olsun

çok nazlanmadı ama sanırım hayde yaylaya burda sıcaktan çalışamıyorum diyor sanırım :)

Yorum bağlantısı

Sıcaklarla birlikte bir de dizel acemisi bizlerin becerileri eklendiğinde sorun ortaya çıkıyor. Tam yükle CC ile 130'a sabitleyip klima da açıkken Torosları bir solukta çıkınca zannediyoruz ki bu araç birinci viteste gaz vermesekde yürür gider. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay
(düzenlendi)

forumun saati bozuk sanırım hemde baya bozuk saat 12.00 ama

tarihinde Ercan Aytuğ Atalay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

benim araba da kırmızı ışıktan sonra kalkarken sorun oluyor.geçenlerde Fethiye yolunda bir yokuşda durup tekrar kalkacağımda arabayı stop ettirdim.ben klimanın arabamı hantallaştırdığını düşünüyorum,eğer başka bir sorun yoksa..

Yorum bağlantısı
Özer Özcan

Sıcak hava, voltaj falan bunların hepsi dolaylı etkenler. Bu işin aslı tamamen kaputun altındaki beygirlerle ilgili. Benim aracımın kaputunun altında bunlardan 180 tane olduğundan klimanın farkında bile değilim. Motor hacmi büyük, beygir gücü yüksek araçların sayfalarında bu konu başlığı bile yoktur sanırım :) :) :)

Yorum bağlantısı
Osman Erdin

Sıcak hava, voltaj falan bunların hepsi dolaylı etkenler. Bu işin aslı tamamen kaputun altındaki beygirlerle ilgili. Benim aracımın kaputunun altında bunlardan 180 tane olduğundan klimanın farkında bile değilim. Motor hacmi büyük, beygir gücü yüksek araçların sayfalarında bu konu başlığı bile yoktur sanırım :) :) :)

eeeeeee o kadar beygiri beslemekte biraz zaman alıyordur abi be yoğunluktan zaman bulabiliyorsan ne mutlu derim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Sıcak hava, sıkışık tarfik ve dört yetişkin yolcu etkenleri birleşince kalkış sorunlarını ben de yaşıyorum.Özellikle sıcak hava ve şıkışık trafik aracın nefes almasını engelliyor diye düşünüyorum.Bir de bizim focus tdci lere bu şartlardaki kalkışlarda biraz gaz vermek gerekiyor diye düşünüyorum.Çünkü yeterli torku 1750 devirde veriyor.Bu yeni çıkan ecobost motorlarda sanırım verdiği tork daha alt devirlerden başlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Anlaşılan bizim beygirler anca bu kadar diyor, ne yapalım gerekirse iner omuzlarız. Yani saçın acıyorsa berbere gitmeyeceksin olayı..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

C-max klimadan çok etkilenmez. Ancak, aracınızın bakımı geldiyse, mazot ve hava filtreleri kirli ise bir miktar çekişte düşüklük hissedesiniz. Bu özellikle ilk kalkışlarda ve bazı dik yokuşlarda hissedilir. Bende öyle en azından. Bakım yaptırınca değişiyor...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

C-max klimadan çok etkilenmez. Ancak, aracınızın bakımı geldiyse, mazot ve hava filtreleri kirli ise bir miktar çekişte düşüklük hissedesiniz. Bu özellikle ilk kalkışlarda ve bazı dik yokuşlarda hissedilir. Bende öyle en azından. Bakım yaptırınca değişiyor...

Kendime bile o kadar bakım yapmıyorum :) Araç dolu+klima açık+sıcak hava+yokuş dörtlüsünde araç gaza hemen tepki vermiyor durum bu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...