İçeriğe Yönlendir

Yeni Ipad (Ipad 3) İncelemeler, Deneyimler, Aksesuarlar

Misafir

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Yasadışı değil be Zafer... İstersen burayı oku...

Benim Apple ürünlerimde yasadışı bir şey yok. ;)

Linkte sorun var galiba göremiyorum :tongue2:

:çamuratizikalsinhacı:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Bundan 15 sene önce linux için de aynısını söylüyorlardı. Ne hikmet ise istikrarlı şekilde yükseliyor.

forumda anket açalım kim linux kim windows kullanıyor diye :) son kullanıcılarda yok denecek kadar az linux. telekomunikasyon sektörü asıl linux u ayakta tutan ...

Konu sahibi olarak izninizle android-iOS tartismasına dönüşmesini istemiyorum. Daha önce s2 başlığı actım sayfalarca çok büyük ağırlıklı olarak s2 konuşuldu. Bu başlıği da ; kullanıcılarin yorumlamasi ya da bu modeli düşünenlere rehberlik etmesi amaci ile kullanmak daha yararlı olur. Benzer tartışmalar nedeni ile onlarca konu amacından uzaklaşarak, okunmazlar arasında yerini aldı.

Saygılarımla.

fifa 2012 yi kurup ipad i ekran olarak kullanıp iphone ları joystick gibi kullanarak multiplayer oyun oynayabilirsiniz... inanılmaz zevkli oluyor şiddetle tavsiye ederim ...

Birde ready steady bang! diye bir oyun var çok güldürüyor ... (hala android de çıkmadı diye biliyorum)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

forumda anket açalım kim linux kim windows kullanıyor diye :) son kullanıcılarda yok denecek kadar az linux. telekomunikasyon sektörü asıl linux u ayakta tutan ...

fifa 2012 yi kurup ipad i ekran olarak kullanıp iphone ları joystick gibi kullanarak multiplayer oyun oynayabilirsiniz... inanılmaz zevkli oluyor şiddetle tavsiye ederim ...

Birde ready steady bang! diye bir oyun var çok güldürüyor ... (hala android de çıkmadı diye biliyorum)

Çıktı :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

Bir süredir kullanmakta olduğum Yeni ıpad ile ilgili olarak bazı kullanıcı deneyimlerim oluştu.

BUnlardan ilki pi tüketimi. Daha önce bir notepad deneyimim olmadı fakat ıpad bu sorunu çözmüş diyebilirim. Tamamen kablosuz bağlantı ile internet bağlantısı, her türlü deneme oyun vs, 3gün gidiyor pili. Sanırım bu hafta 3. haftası olacak, 3 kez şarj oldu toplamda.

İkinci konu ekran; çözünürlük gerçekten çok iyi.Ton geçişleri dahil hissedilmiyor. Binlerce uygulama denemedim fakat denediklerimde %80 oranında ekran ile uyumsuzluk görmedim. Uyumsuz yani çözünürlük problemi olanlar ekranın orta bölümünde kalıyor, sağa sola dönmüyor. 2 kat büyütme yapıldığında biraz pikselli olarak görüntüleniyor fakat sorun yok.

İşlemci hızı; Laptopdan zaman zaman daha hızlı internet tarayacısı çalışıyor. Bağlantılar, görüntülemeler son derece başarılı. Küçük ikonlu mobil sürümlü sitelerde sorunlar yaşanabiliyor dokunmatik ekranda, hurriyet, fordclubtr gibi büyük sitelerde sorun yok. Üstelik forumu normal şekilde takip ediyorum. Mobil sürüm kullanma ihtiyacı duymuyorum.

Dokunmatik: Iphone'a göre dokunmatiği biraz zayıf. Özellikle imleci yanlış yazılan bir kelimenin arasına taşımak bazen sinizbozucu olabiliyor.

Isınma, Eğer aşağıdaki tarzda kılıf ve koruyucu kullanmadan, cihazı yumuşak zeminler üzerinde kullanırsanız ısınma sorunu yaşatabiliyor. Fakat normal kullanımlarda sorun yok.

Ses: Dışa verdiği ses mono hoparlör olmasına rağmen tatminkar.

Ağ bulma, kopma, düşme; Maşallah, hiç sorunu yok bu konuda.

Boyutlar; ince bir 2 ortalı defter gibi, elde gayet rahat taşınabilir şekilde dizayn edilmiş. Aşağıda kullandığım kılıf ve kapakla yazı yazma ve izleme fonksiyonları kolaylaştırımış durumda. Arka kapağı korumak için sert plastik kapak yerine, yumuşak silikon tercih etmekle doğru yaptığımı düşünüyorum. Yanlız 2-3 gün kötü kokusuna alışmak gerekli.

3 haftadır bilgisayarın yerine notepad kullanıyorum. ANcak tablolarla işim olduğunda ya da usb2ye yüklemem gerekn birşeyler olduğunda bilgisayarı kullanıyorum. Bu anlamda bilgisayarları kral tahtından edemese de, bir vezir gibi ihtiyaç olan her yerde diyebilriz.

Saygılarımla.

http://www.hepsiburada.com/liste/dark-new-ipad-ipad2-akilli-kapak-smart-cover-gri-dk-ac-ipksmgr/productDetails.aspx?productId=bs42217&categoryId=3009663

http://www.hepsiburada.com/liste/dark-ipad2new-ipad-crystal-clear-seffaf-smart-cover-uyumlu-silikon-kilif-dk-ac-ipkslcc/productDetails.aspx?productId=bs40098&categoryId=3009663

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Zafer Ayvacı

iPad 2 ucuzlamış diyorlardı. Araştırdın mı?

Konu bulamadim buraya sorma ihtiyacii hissettim...

1000tl ustune cikmadan(750tl gibi olursa super olur) onerebileceginiz tam bir fiyat/performans tableti varmi dir?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bir süredir kullanmakta olduğum Yeni ıpad ile ilgili olarak bazı kullanıcı deneyimlerim oluştu.

BUnlardan ilki pi tüketimi. Daha önce bir notepad deneyimim olmadı fakat ıpad bu sorunu çözmüş diyebilirim. Tamamen kablosuz bağlantı ile internet bağlantısı, her türlü deneme oyun vs, 3gün gidiyor pili. Sanırım bu hafta 3. haftası olacak, 3 kez şarj oldu toplamda.

İkinci konu ekran; çözünürlük gerçekten çok iyi.Ton geçişleri dahil hissedilmiyor. Binlerce uygulama denemedim fakat denediklerimde %80 oranında ekran ile uyumsuzluk görmedim. Uyumsuz yani çözünürlük problemi olanlar ekranın orta bölümünde kalıyor, sağa sola dönmüyor. 2 kat büyütme yapıldığında biraz pikselli olarak görüntüleniyor fakat sorun yok.

İşlemci hızı; Laptopdan zaman zaman daha hızlı internet tarayacısı çalışıyor. Bağlantılar, görüntülemeler son derece başarılı. Küçük ikonlu mobil sürümlü sitelerde sorunlar yaşanabiliyor dokunmatik ekranda, hurriyet, fordclubtr gibi büyük sitelerde sorun yok. Üstelik forumu normal şekilde takip ediyorum. Mobil sürüm kullanma ihtiyacı duymuyorum.

Dokunmatik: Iphone'a göre dokunmatiği biraz zayıf. Özellikle imleci yanlış yazılan bir kelimenin arasına taşımak bazen sinizbozucu olabiliyor.

Isınma, Eğer aşağıdaki tarzda kılıf ve koruyucu kullanmadan, cihazı yumuşak zeminler üzerinde kullanırsanız ısınma sorunu yaşatabiliyor. Fakat normal kullanımlarda sorun yok.

Ses: Dışa verdiği ses mono hoparlör olmasına rağmen tatminkar.

Ağ bulma, kopma, düşme; Maşallah, hiç sorunu yok bu konuda.

Boyutlar; ince bir 2 ortalı defter gibi, elde gayet rahat taşınabilir şekilde dizayn edilmiş. Aşağıda kullandığım kılıf ve kapakla yazı yazma ve izleme fonksiyonları kolaylaştırımış durumda. Arka kapağı korumak için sert plastik kapak yerine, yumuşak silikon tercih etmekle doğru yaptığımı düşünüyorum. Yanlız 2-3 gün kötü kokusuna alışmak gerekli.

3 haftadır bilgisayarın yerine notepad kullanıyorum. ANcak tablolarla işim olduğunda ya da usb2ye yüklemem gerekn birşeyler olduğunda bilgisayarı kullanıyorum. Bu anlamda bilgisayarları kral tahtından edemese de, bir vezir gibi ihtiyaç olan her yerde diyebilriz.

Saygılarımla.

http://www.hepsibura...egoryId=3009663

http://www.hepsibura...egoryId=3009663

Multitasking yapamıyor olması beni sinir ediyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Multitasking yapamıyor derken?

Küçülttüğün uygulama ilerlemiyor. Yeniden açıp ekrana getirmen lazım.

IOS upgrade işleminde böyle olduğunu hissettim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Küçülttüğün uygulama ilerlemiyor. Yeniden açıp ekrana getirmen lazım.

IOS upgrade işleminde böyle olduğunu hissettim.

ios 5 ile bu özelliği katmamışlar mıydı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Daha önce arkaya attığın app'e döndüğünde kaldığın yerde devam edersin diyor Apple. Belki IOS downloadına özgü bir durumdur benim dediğim.

http://support.apple.com/kb/HT4211

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Çark

İlk çıktığı günlerde Ipad2 almıştım.Bence çok iyi, yalnız internet sayfalarında dolaşırken ( özellikle forumları okurken ) en alta indiğinizde tekrar yukarı çıkmanın tek dokunuşla yapılma kolaylığı var mıdır?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Nişanlıma ipad2 aldık. içinde ios 6.0.1 çıktı sanırım sağlıklı bir jailbreak yok bu versiyona. pp25 'i araştırıyorum, bu yazılım ile ücretsiz kurulumlar yapılabiliyor akşama deneyeceğim. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Nişanlıma ipad2 aldık. içinde ios 6.0.1 çıktı sanırım sağlıklı bir jailbreak yok bu versiyona. pp25 'i araştırıyorum, bu yazılım ile ücretsiz kurulumlar yapılabiliyor akşama deneyeceğim. :good1:

Beğenmezsen alırım, talibim :exc1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Yeni ipad diye aldıysanız ipad 3'tür, üstünde IOS 5.1.X (tam hatırlayamadım) gibi bi versiyonla geliyor.

Daha önce arkaya attığın app'e döndüğünde kaldığın yerde devam edersin diyor Apple. Belki IOS downloadına özgü bir durumdur benim dediğim.

http://support.apple.com/kb/HT4211

Değilmiş. arkaya atınca Youtube videosuna devam etmiyor örneğin. Yalan dünya :p

Yorum bağlantısı
Engin Murat Ünal

Evet var multitasking yapıyor sistem. Örneğin müzik açıkken ve arkaplandayken internette gezebiliyorsunuz. Arkaplana giden uygulama bunun event'ini alıyor eğer uygulama tercih ediyorsa kendini durdurmuyor belli kısıtlarla işlem yapabiliyor.

Bu arada yeni Ipad alacaksanız A6 işlemcili olmasına özellikle dikkat edin. A6 işlemcisi A5'ten yaklaşık iki kat daha hızlıdır daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Beğenmezsen alırım, talibim :exc1:

Sani o kredi kartından bul birtane al derim. Işıl ışıl 16gb cihaz. :) fiyatı konusunda zaten herkes hemfikir. :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani o kredi kartından bul birtane al derim. Işıl ışıl 16gb cihaz. :) fiyatı konusunda zaten herkes hemfikir. :good1:

Kartı bulduuum, Antep'li bi arkadaşımda var :D

Nakitte biraderle anlaşamadım. Artık o arasın, bulsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Ekim ayında Almanya Mediamarkt'dan yeni iPad (3.nesil - A5x işlemci) almıştım. 3 ayda bizim "yeni" iPad oldu "eski" iPad :) Geçen gün aynı Mediamarkt'dan iPad almaya giden arkadaşıma A6x işlemcili yeni iPad'i (4.nesil) neredeyse aynı fiyattan satmışlar. Cihaz yaptın bari "yeni" adını verme, madem verdin, bari aynı isimde daha iyi donanımlı cihaz çıkarma :)

Kullandığımız model Apple'ın sitesinde bile yok artık...

http://www.apple.com/tr/ipad/compare/

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Sitede gözüken son model 3. Nesil yani şu an güncel satılan model. Bir de mini ıpad çıktı son olarak ama onun klasmanı farklı. Arkadaşınızın aldığı da muhtemelen 3. Nesil.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hakan Çark

Saatin olduğu status bara dokunmak yeterli.

Alper Bey size bir yemek borcum var, teşekkürler

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Araştırmalarım sonuç verdi jail break olmadan pp25 sayesinde a5 ipad2 mize istediğimiz herşeyi kurduk sildik ekledik çıkardık :) Tabi çincemizi de geliştirdik.

Untitled.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sitede gözüken son model 3. Nesil yani şu an güncel satılan model. Bir de mini ıpad çıktı son olarak ama onun klasmanı farklı. Arkadaşınızın aldığı da muhtemelen 3. Nesil.

Saygılarımla.

Malesef değil. Sitedeki en sağdaki hep 4. Nesildi ortadaki de ipad 2 ama 3. Jenerasyon web sitesinde hiç olmadı ya da ben görmedim :)

Zaten başından beridir bi anlam da veremiyorum konnektöründen anlaşılıyor bariz olarak.

Aslında bizim aldıklarımı "makyajlı" 2. Nesil bence :)

Şu anda 4. Nesil satışa sunulmuş fiyatı da biraz fazla tabii. Bunu alanların sevinci 1 yıl bile sürmez 5G sini çıkarırlar nasılsa kafaya takıcak bişey değil :)

Yorum bağlantısı

Benim kullandığım retina ekranlı olan wifi+4g olan model. Ben bunu üçüncü nesil diye biliyorum. ıpad2'den sonra bu vardı. Şu ankiler farklı mı oldu? Ben de karıştırdım şimdi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Model numarası nedir ?

Apple sitesindeki "ipad with retina display" modelinin numaraları A1459 ve A1460.

Apple'ın sitesinde bir karışıklık var. "Retina display" dediği son model ipad4'ün konnektörü lightining.

Benim ipad3'ün kodu A1430 zaten konnektörü de 30 pin olandan.

Şu durumda ipad 3 diye satılan model apple'ın sitesine göre ipad 2. Zaten kutu incelemelerine göre ipad 2'nin kutusundan farkları falan gösteriliyor ve "ipad 3" deniyor.

Yorum bağlantısı

Model numarası nedir ?

Apple sitesindeki "ipad with retina display" modelinin numaraları A1459 ve A1460.

Apple'ın sitesinde bir karışıklık var. "Retina display" dediği son model ipad4'ün konnektörü lightining.

Benim ipad3'ün kodu A1430 zaten konnektörü de 30 pin olandan.

Şu durumda ipad 3 diye satılan model apple'ın sitesine göre ipad 2. Zaten kutu incelemelerine göre ipad 2'nin kutusundan farkları falan gösteriliyor ve "ipad 3" deniyor.

Bendeki de A1430 olarak geçiyor.

Gsm Arena'da karşılaştırma yaptım, durum şekillendi. Iphone 5 ile beraber, bizim Ipad 3 olarak lanse edilen modelin üstüne Ipad 4 çıkmış. İşlemci değişik gözüküyor Kasım Ayı'nda çıkan Ipad 4'de 1.4 ghz işlemci kullanılmış, bir de ön kamera 1.2mp'le yükseltilip, Hd ready özelliği eklenmiş. Bu arada Iphone 5 ile aynı konnektörlere dönmüş genel şirket yapısı itibari ile. Burada konusu geçmese ben farketmezdim durumu. Öğrendik, güzel oldu. Karşılaştırma linki aşağıda.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4620&idPhone2=5071

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...