İçeriğe Yönlendir

Yeni Ipad (Ipad 3) İncelemeler, Deneyimler, Aksesuarlar

Misafir

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Bendeki de A1430 olarak geçiyor.

Gsm Arena'da karşılaştırma yaptım, durum şekillendi. Iphone 5 ile beraber, bizim Ipad 3 olarak lanse edilen modelin üstüne Ipad 4 çıkmış. İşlemci değişik gözüküyor Kasım Ayı'nda çıkan Ipad 4'de 1.4 ghz işlemci kullanılmış, bir de ön kamera 1.2mp'le yükseltilip, Hd ready özelliği eklenmiş. Bu arada Iphone 5 ile aynı konnektörlere dönmüş genel şirket yapısı itibari ile. Burada konusu geçmese ben farketmezdim durumu. Öğrendik, güzel oldu. Karşılaştırma linki aşağıda.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4620&idPhone2=5071

O zaman konu başlığını ipad3 olarak değiştirebiliriz :) bunlar bize makyajlı ipad2'yi itelediler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

O zaman konu başlığını ipad3 olarak değiştirebiliriz :) bunlar bize makyajlı ipad2'yi itelediler :)

İşlemcimiz yavaş ama en azından Retina Display var :)

Ellerinde kalan A5x işlemcileri itelemek için böyle bir ara model yapmış da olabilirler.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir

Ara model olduğunu bu video ile de iyice anlamış olduk Ipad3'ün. Aslında ben hızından çok memnundum ama diğerlerini kullanmadığım için en hızlısı benimki gibi geliyordu. Yine de Ipad aldığım en güzel elektronik cihazlardan biri. Kullanışlı, zevkli, retina ekran mükemmel.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ara model olduğunu bu video ile de iyice anlamış olduk Ipad3'ün. Aslında ben hızından çok memnundum ama diğerlerini kullanmadığım için en hızlısı benimki gibi geliyordu. Yine de Ipad aldığım en güzel elektronik cihazlardan biri. Kullanışlı, zevkli, retina ekran mükemmel.

Saygılarımla.

+1

Camera connection kit (ya da muadili) kullanan var mı ?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Semih İzgi

Evren abi selamlar. Abicim nişanlıma aldığımız ipad2 bir anda kendi kendine kapandı ve daha da açılmadı. güç ve menü tuşuna aynı anda basılı tutmayı felan denedik olmadı. bilgisayara bağlayınca cihaz görünmüyor.. Bu benim bilmediğim kronik ve basit bir arıza mıdır yoksa bildiğim; cihaz öldü mü? Garantiye göndermeden çözmek istiyorum ama hiç bir sinyal alamıyorum cihazdan

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evren abi selamlar. Abicim nişanlıma aldığımız ipad2 bir anda kendi kendine kapandı ve daha da açılmadı. güç ve menü tuşuna aynı anda basılı tutmayı felan denedik olmadı. bilgisayara bağlayınca cihaz görünmüyor.. Bu benim bilmediğim kronik ve basit bir arıza mıdır yoksa bildiğim; cihaz öldü mü? Garantiye göndermeden çözmek istiyorum ama hiç bir sinyal alamıyorum cihazdan

home tuşu ile güç düğmesine uzun bastın mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

home tuşu ile güç düğmesine uzun bastın mı?

20 saniyeden uzun denemelerim oldu :(

Şarja tak.

Home ve power tuşuna basılı tut, elma işareti gelince düğmeleri bırak...

Açılmıyorsa tahminen batarya problemi var.

Ya da

Cihazı bilgisayara bağla.

Bilgisayarın sesi açık olsun.

Home ve power tuşuna basılı tut.

Yaklaşık 10 saniye sonra ilk dıt sesi geldiği zaman üstteki power tuşunu bırak, bir 10 saniye sonra ikinci dıt sesi geldiği zaman da home tuşunu bırak. Cihaz bu haliyle DFU moda alınmış olup restore edilmeye hazırdır. Bundan sonra iTunes'tan yürüyebilirsin.

İlk opsiyon olmadı. 2.yi deneyip cevaplayacağım hemen Alper abicim

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Malesef. En ufak bir ses,sinyal görüntü yok.. Belli ki garantiye gitmesi gerekecek.. Alper abi ben buna pp25 ile ücretli oyun ve programları ücretsiz kurmuştum. Ama jailbreak yok, bize bunu, garantiyi bozacak bir olay olarak karşımıza çıkarmazlar değil mi?

Bu arada ben bu mesajı yazarken,(cihaz usb ye takılı ama bilgisayarda görünmemekte) slide unlock'un sesi geldi şakırt diye. Cihazdan gün boyu gelen tek ses.. Acaba yol mu kat ettik :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Çok güzel bir test olmuş,3 niye tırtladı acaba ? 2 ise canavar valla içinden geçiyor hepsinin :D

3. nesilde bir tutukluk var ben de çözemedim :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Model numarası nedir ?

Apple sitesindeki "ipad with retina display" modelinin numaraları A1459 ve A1460.

Apple'ın sitesinde bir karışıklık var. "Retina display" dediği son model ipad4'ün konnektörü lightining.

Benim ipad3'ün kodu A1430 zaten konnektörü de 30 pin olandan.

Şu durumda ipad 3 diye satılan model apple'ın sitesine göre ipad 2. Zaten kutu incelemelerine göre ipad 2'nin kutusundan farkları falan gösteriliyor ve "ipad 3" deniyor.

Ben dün hepsiburada.comdan aldım 1000 tl'ye retina display ve modeli A1458 yazıyor, inşallah 4. jenerasyondur :D

Yoksa ucuz diye 250 lira 3. nesil mi aldık acap ?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Çok şükür 4. nesilmiş :)

Bu arada yok böyle bir tablet , apple harici alayı yalan dolan imitasyon car curt ıvır zıvır ve vakit kaybı.

108Ds.jpg

Yorum bağlantısı

Semih geçmiş olsun. Sorunu yeni gördüm kusura bakma. Ancak benim önerebileceğim sınırlı bilgiden çok daha fazlasını Sani Bey ve Alper Bey vermiş sağolsunlar. Umarım zor bir çözümü yoktur.

Saygılarımla.

Çok güzel bir test olmuş,3 niye tırtladı acaba ? 2 ise canavar valla içinden geçiyor hepsinin :D

Mertcim, bence sorun retina ekran. İşlemcinin bu çözünürlükte bir ekranı randımanlı çalıştırması için ekran kartına destek vermesi gerekiyor sanırım. Ipad2'de çok daha düşük çözünürlüklü ekran olması nedeni ile işlemci daha zayıf olsa da performans olarak öne çıkıyor galiba. 1-2sn'lik farka retina ekranı değişmem ama:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ben dün hepsiburada.comdan aldım 1000 tl'ye retina display ve modeli A1458 yazıyor, inşallah 4. jenerasyondur :D

Yoksa ucuz diye 250 lira 3. nesil mi aldık acap ?

Konnektörü lightning ise zaten 4'tür o. İnşallah 16 GB almamışsındır :)

Pantolonu gösteren ütüdür, ipad'i gösteren poposudur :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok şükür 4. nesilmiş :)

Bu arada yok böyle bir tablet , apple harici alayı yalan dolan imitasyon car curt ıvır zıvır ve vakit kaybı.

Bilkom garantili değil mi? Abime alacağım sanırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bugün gördüm yenilerinin alt girişi ufak.

25 dolara aldığım vga çıkışı türkiye de 99 lira nedense. ve yeni ipad alsam eskisi çöpe gidecek kablonun.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bildiğiniz üzere nişanlımın ipad2 'si bozulmuştu. Bugün garantiden döndü ve raporunda aynen şu yazıyor:

''Cihazın yapılan test ve kontrollerinde cihazın %100 şarj olmasına rağmen açılmadığı görüldü. Ünite değişimi yapıldı. Sorunsuz çalışır şekilde gönderilen merkeze kargo edildi''

Ürünün kasası da ışıl ışıl ve jelatinli geldi. Acaba sadece anakart mı değişmiştir yoksa komple cihaza ünite mi diyorlar?

Asıl sorum ise,biz ürünü aldığımızda ürün serisi MC769TU/A olarak geçiyordu. Şuan ise cihaz kendisini MC769B olarak görüyor ve içinde eski yazılım olan 5.1.1 var. Acaba ver yenisini al eskisini mi yaptılar? Bu 2 seri arasında ne fark var?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Çok can sıkıcı bir gerçek ile karşılaştım. MC769B 'nin ram'i 512 mb. bizim eski cihaz 1gb ram'e sahip. Şuan resmen dolandırılmış bulunuyorum. Ne yapmak lazım?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Hiçbir Apple ürününde ram net olarak belli değildir diye biliyorum. Apple bu konuda açıklama yapmaz.

Abicim 3 4 sitede 2 modeli de buldum. B serisinde 512ram 16gb bellek yazarken tu/a da 1gb ram 16b bellek yazıyor.. Çok canım sıkıldı açıkcası. Nasıl emin olabiliriz.? yarın apple Türkiye yi arayıp önce modeller hakkında ve farkları ile ilgili bilgi alayım. Benim bildiğim servis bana daha az donanıma sahip bir cihaz gönderemez.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abicim 3 4 sitede 2 modeli de buldum. B serisinde 512ram 16gb bellek yazarken tu/a da 1gb ram 16b bellek yazıyor.. Çok canım sıkıldı açıkcası. Nasıl emin olabiliriz.? yarın apple Türkiye yi arayıp önce modeller hakkında ve farkları ile ilgili bilgi alayım. Benim bildiğim servis bana daha az donanıma sahip bir cihaz gönderemez.

Tabiiki gönderemez. Emin ol derim Apple ile.

Ben netten arattığımda yeni verilen modelin TR'de pek saıtlmadığı.

Bu arada avatarın çok güzel ama karanlık bence :(

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Tabiiki gönderemez. Emin ol derim Apple ile.

Ben netten arattığımda yeni verilen modelin TR'de pek saıtlmadığı.

Bu arada avatarın çok güzel ama karanlık bence :(

:good1: avatarı yarın düzeltirim. Şuan gerçekten sinirlerim bozulmuş durumda. Bir yanlışlık mı oldu, tamamen eşdeğerler mi, yoksa enayi yerine mi koymaya çalıştılar 'aman verin gitsin ne anlayacaklar TU/A ile B arasındaki farkı' mı dediler... Çok tav oluyorum bu tür olayları yaşayınca.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...