İçeriğe Yönlendir

Kasko Poliçesine Araç Tipi Yanlış Yazılmış?

Arif Doğan

Recommended Posts

Yusuf Yurttaş

Bunun senin hatan olmadığını, mağdur edilmemen gerektiğini şirkete yazılı olarak bildir.. Düzeltilmeyecek bir şey değil..

Çok teşekkür ederim abi, valla Allah razı olsun sana çok teşekkür ederim. Bu konuda çok yardım ettin, yol gösterdin bana. İşin gücün rast gider inşallah abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Evet abilerim araç dizel yerine benzinli yazılmış. İlk kaskoda focus collection 1,6i 90 bg, ikincide focus collection 1,6i 115 bg yazılmış. Doğru ya doğru burada benim de ihmalkarlığım, hatam var poliçeleri o kadar incelememe rağmen hiç farketmemişim. Benzinlinin fiyatı http://www.tsrsb.org...o-deger-listesi sitesinde 35,300 tl görünüyor ve bana da teklif edilen miktar bu. Gerçekten de az gelmişti bana bu değer. Aynı sitede dizel 90 bg'in değeri ise 42,400tl olduğunu söylüyor. Sigortayı ilk yapan tanıdıktı uzaktan ona sorduk o da ruhsatta ne yazıyorsa onu yazmışızdır dedi doğal olarak. Ancak ruhsatta dizel collection yazıyor zaten. Buna ek olarak aynı kaskoyu yapan trafik sigortasını da aynı zamanlarda yaptı ve orada araç özellikleri doğru yazıyor, ilginç bayaa.

Trafik bilgileri tramerden plaka sorgu ile otomatik geliyor.. Kaskonu yaptığın şirketin ekranı bilgileri otomatik getirmiyorsa focus mu focus diye girilmiştir :)

Önce acenten ile konuş,sana gönderdikleri mutabakatı imzalama gerekirse şirketi kendin ara ve müşteri hizmetlerine durumu anlat.. Onlar gerekli açıklamayı talep edip sana dönüş yapacaklardır..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Yurttaş

Trafik bilgileri tramerden plaka sorgu ile otomatik geliyor.. Kaskonu yaptığın şirketin ekranı bilgileri otomatik getirmiyorsa focus mu focus diye girilmiştir :)

Önce acenten ile konuş,sana gönderdikleri mutabakatı imzalama gerekirse şirketi kendin ara ve müşteri hizmetlerine durumu anlat.. Onlar gerekli açıklamayı talep edip sana dönüş yapacaklardır..

Mutabakat 2-3 hafta önce geldi, imzalamamıştım zaten. Baklım yarın merkezi arayacağım tekrar, neler olacak bakalım:) Zaten bayaadır arıyorum şirketi.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yurttaş

Ergo bugün aradı ve yanlışlık var ama sadece 1450 tl arttırdı aracın değerini. Bu artış da enflasyon farkından kaynaklanıyormuş dediler. Yarın da tüketici mahkemesine gideceğim.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yurttaş

Akşam bir avukat tanıdığım ile konuştum, yarın ihtarname çekelim dedi. Bakalım sonrasında ne olacak...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ergo araç tipini değiştirmedi mi ?

Bana acente ve poliçe numaranı verebilir misin.. ?

Yorum bağlantısı
Yusuf Yurttaş
(düzenlendi)

Abi yeni gördüm mesajını, görür görmez mesaj attım Mehmet abi sana. Bu arada bugün ihtar için avukata belgeleri ve vekalet verdim. Bugün yarın çekerler ihtarı sigorta acentasına.

tarihinde Yusuf Yurttaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Yurttaş
(düzenlendi)

İnternette şikayetvar.com a iki kez şikayet yazdım. İlki bana karşı tutumları, iş yapmayışları konusundaydı. İkincisi ise kaskodaki yanlışlığı düzeltmemeleri konusundaydı. İkisinde de geri döndüler ama bir sonuç yok tabii ki. Bugün sabah merkezde do syaya bakan kişi aradı. Gene aynı gene aynı hala laf cambazlığı yapıyorlar. Ergo haksız yere 7000 TL haksız kazanç sağlayacak. Bu durumda acentaya bir yaptırım yapılabilir mi? Sonuçta hatayı yapan acenta ve bu hatayı merkez de kabul ediyor. Ancak hiçbirşey yapılmıyor. Eğer mahkeme lehimize bir karar verirse bu fark acenteden mi tahsil edilir, yoksa merkezden mi? Ayrıca sonra geldi aklıma; aracın kazalı hali ihaleye çıkarken aracın özellikleri(motoru, modeli,km) artık hangisi gerekiyorsa nereden elde ediliyor. Mesela araç ihaleye çıkarken benzili mi çıkmıştır yoksa dizel mi? Bu konu hakkında bilginiz var mıdır.

tarihinde Yusuf Yurttaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç başıma gelmedi böyle bir durum, reklam olsun falan diye de söylemiyorum, böyle bir durum bizde olsa düzeltirlerdi, ancak, sigorta şirketinin zararı varsa acenteye rücu ederdi diye tahmin ediyorum.. Çünkü diğer uygulamalarda bu şekilde davranılıyor..

Mesela memur olmayan birine memur, yada öğretmen olmayan birine öğretmen indirimi yaparsam, bu durumda sigortalı mağdur edilmiyor, benden sigortalının kimlik belgeleri isteniyor, ibraz edemez isem aradaki fark acenteye rücu ediliyor..

Bizde tüm sorumluluğu bize yıktılar, Poliçe üretim aşamasında kolay kolay onaya düşmüyoruz, ama hasar anında her şeyi hazır etmemiz gerekiyor..

Bu araç ihaleye çıkarken elbetteki dizel olarak çıkacak... Sigorta şirketi işine geldiği gibi davranacaktır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Yurttaş

Hiç başıma gelmedi böyle bir durum, reklam olsun falan diye de söylemiyorum, böyle bir durum bizde olsa düzeltirlerdi, ancak, sigorta şirketinin zararı varsa acenteye rücu ederdi diye tahmin ediyorum.. Çünkü diğer uygulamalarda bu şekilde davranılıyor..

Mesela memur olmayan birine memur, yada öğretmen olmayan birine öğretmen indirimi yaparsam, bu durumda sigortalı mağdur edilmiyor, benden sigortalının kimlik belgeleri isteniyor, ibraz edemez isem aradaki fark acenteye rücu ediliyor..

Bizde tüm sorumluluğu bize yıktılar, Poliçe üretim aşamasında kolay kolay onaya düşmüyoruz, ama hasar anında her şeyi hazır etmemiz gerekiyor..

Bu araç ihaleye çıkarken elbetteki dizel olarak çıkacak... Sigorta şirketi işine geldiği gibi davranacaktır..

Anladım abi teşekkür ederim bilgilendirdiğin için. Umarım bu durum biran önce biter de rahat ederim. Bir şey olursa da paylaşmaya çalışacağım. İnşallah hayırlısı olur.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

İnternette şikayetvar.com a iki kez şikayet yazdım. İlki bana karşı tutumları, iş yapmayışları konusundaydı. İkincisi ise kaskodaki yanlışlığı düzeltmemeleri konusundaydı. İkisinde de geri döndüler ama bir sonuç yok tabii ki. Bugün sabah merkezde do syaya bakan kişi aradı. Gene aynı gene aynı hala laf cambazlığı yapıyorlar. Ergo haksız yere 7000 TL haksız kazanç sağlayacak. Bu durumda acentaya bir yaptırım yapılabilir mi? Sonuçta hatayı yapan acenta ve bu hatayı merkez de kabul ediyor. Ancak hiçbirşey yapılmıyor. Eğer mahkeme lehimize bir karar verirse bu fark acenteden mi tahsil edilir, yoksa merkezden mi? Ayrıca sonra geldi aklıma; aracın kazalı hali ihaleye çıkarken aracın özellikleri(motoru, modeli,km) artık hangisi gerekiyorsa nereden elde ediliyor. Mesela araç ihaleye çıkarken benzili mi çıkmıştır yoksa dizel mi? Bu konu hakkında bilginiz var mıdır.

Yanlış bir tabir..

Acentenizin yaptığı hata nedeni ile şirketi suçlayamazsınız..

Sigortalı olarak sizin sorumluluğunuz poliçe üzerinde doğru beyanın yer almasını sağlamak.. Siz sorumluluğunuzu yerine getirmemişken yani iğneyi kendinize batırmamışken çvaldızı başkasına batıramazsınız..

Plakanızı ya da dosya numarasını paylaşın,kimin laf cambazlığı yaptığını yarın buraya yazayım..

Yorum bağlantısı
Yusuf Yurttaş

Yanlış bir tabir..

Acentenizin yaptığı hata nedeni ile şirketi suçlayamazsınız..

Sigortalı olarak sizin sorumluluğunuz poliçe üzerinde doğru beyanın yer almasını sağlamak.. Siz sorumluluğunuzu yerine getirmemişken yani iğneyi kendinize batırmamışken çvaldızı başkasına batıramazsınız..

Plakanızı ya da dosya numarasını paylaşın,kimin laf cambazlığı yaptığını yarın buraya yazayım..

Plakam 07 ecs 95. Aynı acente aracaraca iki poliçe yaptılar. Ben de onlarca kez okudum poliçeyi, hiç fark etmedim. Tabii ki bende de ihmalkarlık var ama poliçeyi hazırlayan aynı kişi hem kaskoyu hem de trafik sigortasını yaptı ve trafik sigortasında araç doğru yazılıyor, poliçede yanlış. Hatta ilk poliçede araç Ford Focus 1,6i (90) yazıyor. İkinci poliçede ise araç Ford Focus 1,6i (115) yazıyor. İlk kasko yapılırken biz ruhsatı verdik ruhsata göre yaptılar kaskoyu. Ruhsatta araç gayet doğru bir biçimde yazıyor. Benim zararım peki nereye gidiyor onu da göz önüne alırsak tabiri lütfen bir kez daha düşünün. 6000-7000 TL için ben kaç ay çalışıyorum. Üstüne üstlük bana yapılan muamele ne olacak, acenta bana bu konu hakkında beni rahatız etme diyor. Daha kötü bir çok şey oldu da neyse. Ben anlamıyorum ya gerçekten herkes aynı şeyi söylüyor, acentanın hiç mi hatası yok?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sıfır araba alsak, ruhsatı yanlış gelse, 3 sene sonra muayenede hata tespit edilse, bayibunu karşılışıyorsa, bence yanlış poliçeyi kesenin eli taşın altında ? kaskoya ödenecek fark, araç bedelşinden düşülüp, müşteri mağdur edilmemeli bir şekilde ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

acenta bana bu konu hakkında beni rahatız etme diyor.

Ben de böyle olmak istiyorum :D

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Araç tipi yenileme 1 ve yenileme 2 de COLLECTION 5 KAPI (115) şeklinde girilerek 2 poliçede de bu şekilde devam etmiş.. Kasko araç bedeli 2 poliçede de 35.300 TL üzerinden sigortalanmış..

Dolayısı ile 2 senedir sigortalı aslında ödemesi gereken primi ödemiyor (ödenen primleri paylaşmıyorum) ve burada eksik sigorta da mevcut aslında ama yorum yapmak istemiyorum..

Yarın dosya sorumlusu ise görüşüp bilgi alacağım..

Burada şirket hakkında yazılanları da iletmeyi düşünüyorum..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben de böyle olmak istiyorum :D

ödenmemiş farki şimdiki doğru araç bedelinden düşülür, hak yenmemiş olur, mantık böyle diyor bana?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Plakam 07 ecs 95. Aynı acente aracaraca iki poliçe yaptılar. Ben de onlarca kez okudum poliçeyi, hiç fark etmedim. Tabii ki bende de ihmalkarlık var ama poliçeyi hazırlayan aynı kişi hem kaskoyu hem de trafik sigortasını yaptı ve trafik sigortasında araç doğru yazılıyor, poliçede yanlış. Hatta ilk poliçede araç Ford Focus 1,6i (90) yazıyor. İkinci poliçede ise araç Ford Focus 1,6i (115) yazıyor. İlk kasko yapılırken biz ruhsatı verdik ruhsata göre yaptılar kaskoyu. Ruhsatta araç gayet doğru bir biçimde yazıyor. Benim zararım peki nereye gidiyor onu da göz önüne alırsak tabiri lütfen bir kez daha düşünün. 6000-7000 TL için ben kaç ay çalışıyorum. Üstüne üstlük bana yapılan muamele ne olacak, acenta bana bu konu hakkında beni rahatız etme diyor. Daha kötü bir çok şey oldu da neyse. Ben anlamıyorum ya gerçekten herkes aynı şeyi söylüyor, acentanın hiç mi hatası yok?

Zaten acentenin hatası yok demiyoruz ki hata acentede diyoruz..

Sen olanları bana ilet ben yarın görüşeceğim..

Yorum bağlantısı
Yusuf Yurttaş

Araç tipi yenileme 1 ve yenileme 2 de COLLECTION 5 KAPI (115) şeklinde girilerek 2 poliçede de bu şekilde devam etmiş.. Kasko araç bedeli 2 poliçede de 35.300 TL üzerinden sigortalanmış..

Dolayısı ile 2 senedir sigortalı aslında ödemesi gereken primi ödemiyor (ödenen primleri paylaşmıyorum) ve burada eksik sigorta da mevcut aslında ama yorum yapmak istemiyorum..

Yarın dosya sorumlusu ise görüşüp bilgi alacağım..

Burada şirket hakkında yazılanları da iletmeyi düşünüyorum..

Abi yaşın büyük benden sana saygım var. Öncelikle bunu belirtmek isterim ve sana saygısızlık yapmak istemem. Dosya sorumlularının isimlerini vereyim sana özel mesajla, istersen buradan da verebilirim. Dosyaya merkezde bakan ve Antalya bölgede bakanları biliyorum. İstediğinizi söyleyin, isterseniz fazasını söyleyin. Ben zaten kendilerine karşı bütün duygu ve düşüncelerimi saygı çerçevesinde defalarca belirttim. Burada da kesinlikle onlar hakkında saygızlık yapmadım. Sonuçta onlar da çalışanlar orada. Kendileriyle benim bir derdim yok. Sadece acenta bana ve babama çok ters konuştu.

Bir de şöyle bir durum var. Eğer ben desem ki aracı yanlış yazın değeri düşük çıksın ben de az para vereyim. Bunu düşünsem bunu hangi yer yapar veya o acenta bunu söyleyebilir mi??? Eğer bunu yapıyorlarsa zaten ben bir şey demiyorum. Ayrıca ben 100 lira kaskoya az verme derdinde olsam arabayı genç yaşta benim üzerime yaptırmazdım. Bu arabayı bana babam aldı ve araba onun üzerine de yapılabilirdi, büyük olasılıkla kasko primi daha düşük çıkardı veya poliçe klozlarına bir dünya ek madde ekletmezdim. Bunlar da kasko primini yükseltiyor az çok, bunu biliyorsunuz. Arabayı babam aldığı için giden para onun, belki hassaslığım paranın kendimin olmadığı içindir.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yurttaş

ödenmemiş farki şimdiki doğru araç bedelinden düşülür, hak yenmemiş olur, mantık böyle diyor bana?

Kesinlikle abi haklısın, benim de düşündüğüm bu. Sonuçta ben az para ödedim poliçe primi için. Ben diyorum ki karşılıklı olarak bu durumu düzeltelim. Ben benim yaptığım eksik ödemeyi faiziyle yapayım, onlar kendilerine düşeni yapsalar zaten olay buralara hiç gelmezdi. Ama kaza olduktan sonra bu durum tek tarafın(benim) lehime olduğu için kesinlikle yanaşmıyorlar. Onlar da sonuçta firmalarını düşünüyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

:rofl: emmi fiesta flair ne ola?

Vardı da seçmedik mi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...