İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Airbag Arıza Işareti Ve Çözümü

Ahmet Sarıkaya
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

• Çözüm
Mehmet Ozyurek

Uzun yanmadan dolayı Bildiğin her bedduayı edebilirsin.. Dirençlerden dolayı da yedi sülalesine inebilirsin..  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

direnç varsa zaten tamirat vardır, tamirat + beyin sorunu varsa her iki kodu önce dönüşümlü olarak yanaıp söner verir sonra uzun yanar, ehil bir elektrikçide kontrol ettirin var bir müdahele

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bazı durumlarda bizim ahmak beyinlilierin aklına emniyet kemeri değiştirmek gelmiyor. Ondan da yanabiliyor. ben cıkma patlamamış bir emniyet kemeri bulup değiştirmiş ve sorunu halletmiştim. Çağlr abi haklı :good1::biggrin:

Yorum bağlantısı
Bilge Çelik

Uzun yanmadan dolayı Bildiğin her bedduayı edebilirsin.. Dirençlerden dolayı da yedi sülalesine inebilirsin..  

direnç varsa zaten tamirat vardır, tamirat + beyin sorunu varsa her iki kodu önce dönüşümlü olarak yanaıp söner verir sonra uzun yanar, ehil bir elektrikçide kontrol ettirin var bir müdahele

Bazı durumlarda bizim ahmak beyinlilierin aklına emniyet kemeri değiştirmek gelmiyor. Ondan da yanabiliyor. ben cıkma patlamamış bir emniyet kemeri bulup değiştirmiş ve sorunu halletmiştim. Çağlr abi haklı :good1::biggrin:

Sağolun, böylelikle iyi bir kazığın anlaşıldığı ilk anları sayenizde dualarla yaşıyorum :D Allah beter etsin, aldığı 3 kuruş fazla çoluğundan çocuğundan çıksın amin...Ehil elektrikçi bulmak çok zor benim yaşadığım şehirde sanayide ehil bir iş erbabı bulmak imkansız. Herkes deneme yanılma yöntemiyle yaşıyor...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ertuğrul Yenilmez
(düzenlendi)

arkadaşlar benimde bugün başıma geldi arabayı çalıştırmadan önce malum uyarı lambaları yanıyor ve sönüyor buna airbag lambası dahil sıkıntı yok ama ! çalıştırdım ve 100 mt. kadar gittim bu arada aracım mk3 mondeo  dijital klima panelinin üstündeki airbag lambası tahminen 2-3 sn'ye yandı söndü yaklaşık 30 saniye sonra tekrar 2-3 saniye yanıp söndü  (normal hız göstergesinde ki airbag lambası yanmadı) birdaha da yanmadı bunu daha 6 ay önce bir kez daha yapmıştı şimdiden yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkürler

tarihinde Ertuğrul Yenilmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Dörtlünün sağındaki boş düğmeden mi ışık yandı.. ?

evet mehmet bey dörtlü  flaşör ün yanındaki airbag lambası 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Efe

Direnç nasıl bir şeydir ? Nereye bakmamız lazım ? Ehli olmayan anlayabilir mi?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Direnç nasıl bir şeydir ? Nereye bakmamız lazım ? Ehli olmayan anlayabilir mi?

Koltuk altında ki kabloları ve hattı  kontrol edin.Sonradan yapılma bir tadilat vs var mı ? 

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Koltuk altında ki kabloları ve hattı  kontrol edin.Sonradan yapılma bir tadilat vs var mı ? 

Bugün yine yandı yaklaşık bir aydır yanmıyordu kabloları kontrol ettim hatta tek tek söküp kontak spreyle temizledim ama ne kırık nede temassızlık göremedim bugün farklılık olarak 4-5 defa 4-5 saniye yanık kaldı tesisatta herhangi bir değişiklik yok 

Yorum bağlantısı
ersin balkaş

merhabalar. aracım 1993 mondeo 1.8 glx model. airbag ışığı seyir halindeyken sürekli yanıp sönüyor. direksiyon kutusu da biraz sallanıyor gibi ve bozuk  yollarda takırtı yapıyor. a0racımda tek hava yastığı var. acaba hava yastığı patlamış ve yeniden takılmış olabilir mi. teşekkürler

Yorum bağlantısı
ersin balkaş

Ertan bey kaç kere yanıp söndüğünü saymadım yalnız  kontağı açtığımda yanıyor sonra diğer ikaz lambasıyla beraber sönüyor. ben de aracı çalıştırıyorum.çalıştırdıktan sonra Ordu'dan Samsun'a gidene kadar yol boyunca yanıp sönüyor.

Yorum bağlantısı
ersin balkaş

az önce saydım kaç defa yandığını. vallahi Nasrettin Hoca'nın çömlek hesabı gibi olunca 70 te saymayı bıraktım. baştan anlatayım. kontağı açtım, airbag lambası yandı ve iki-üç saniye sonra söndü. buraya kadar her şey normal. söndükten sonra yanıp sönmeye başladı. aynı sürede defalarca yandı söndü yandı söndü ben de 70 e kadar sayıp bıraktım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

az önce saydım kaç defa yandığını. vallahi Nasrettin Hoca'nın çömlek hesabı gibi olunca 70 te saymayı bıraktım. baştan anlatayım. kontağı açtım, airbag lambası yandı ve iki-üç saniye sonra söndü. buraya kadar her şey normal. söndükten sonra yanıp sönmeye başladı. aynı sürede defalarca yandı söndü yandı söndü ben de 70 e kadar sayıp bıraktım

Aradaki duraklama suresi farklidir ona dikkat edin mesela 5 kere yanar soner sonra biraz daha uzun bir sure soner tekrar 5 defa yanip soner.

Ona dikkat edin

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
volkandemirel

aynı sorun bende de var. sarı lamba ara sıra yanıp sönüyor ne olabilir acaba

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Adem Balta
(düzenlendi)

bende de aynı sorun var. benimki belli bir km den sonra sabit yanıyor.

alırsın ford olursun zord:)

tarihinde Adem Balta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Derviş Dursun

benim 98 mondi de ışıklı ışıklı duruyor. soketleri geçtim, nerdeyse arabayı komple yağsız spreye boğdum ama bi sonuç çıkmadı. bazen ilk çalıştırmada sabit hiç sönmeden sürekli yanıyor. bazende 4 kere yanıp sönüyor sonra devamlı yanıyor. bazende biraz sönük kalıyor sonra tekrar yanıyor. baktım yanıyor en iyisi ışığına bi projektör koyayım cümbür cemaat yansın diyorum. hatta flaşorlü ışık koyup disko yapıyım yanınca diyorum. pehh sıkıldım bu havasız yastık yüzünden... :angry:  :angry: :angry:  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Devamlı yanması airbag beyni veya tesisat arızası kodu dur

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Devamlı yanması airbag beyni veya tesisat arızası kodu dur

valla bilmiyorum abi. bazen 3 kere bazen de 4 5 kere 2 saniye aralıklarla yanıp sönüyor sonrada sürekli yanmaya başlıyor. bazende kontağı çeviriyorum bi yanıyor yanış o yanış daha da sönmüyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Münir Nurettin Taşova

valla bilmiyorum abi. bazen 3 kere bazen de 4 5 kere 2 saniye aralıklarla yanıp sönüyor sonrada sürekli yanmaya başlıyor. bazende kontağı çeviriyorum bi yanıyor yanış o yanış daha da sönmüyor.

Sorunu çözebildin mi Derviş?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Sorunu çözebildin mi Derviş?

Yok munir kemer tokası değişmesi lazım. Bulamadım. Ancak yan hava yastığı olmayan birileriyle takasa girmem lazım. Kazalı araçtan çıkma alsam onunda başına ne geldi sağlam mı değil mi bilmiyorsun. O yüzden kaldı malesef
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Yok munir kemer tokası değişmesi lazım. Bulamadım. Ancak yan hava yastığı olmayan birileriyle takasa girmem lazım. Kazalı araçtan çıkma alsam onunda başına ne geldi sağlam mı değil mi bilmiyorsun. O yüzden kaldı malesef

Sana tam olarak ne lazım? Sağ-sol kablolu emniyet kemeri tokası mı?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Sana tam olarak ne lazım? Sağ-sol kablolu emniyet kemeri tokası mı?

Yan yolcu kısmı emniyet tokası soketli olandan. Tüpü falan hepsi birlikte oluyor zaten
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...