İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Airbag Arıza Işareti Ve Çözümü

Ahmet Sarıkaya
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova

Nerde, çıkmacı mı?

Çıkmacı, daha önce parça aldigim biri. Özelden veririm numarasini
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Çıkmacı, daha önce parça aldigim biri. Özelden veririm numarasini

Benimkini versem üste sayar mı ki :) airbag tamircisine götürsem belki daha ucuza hallolur. Benimkide elimde kalacak sonra, bide arıza ondan değilse tamamen yaya kaldık o zaman. 4 kere işaret veriyor diye yolcu tokası diyor burda herkes, bide o değilse diye düşünüyorum. Aslında başka bi taneyi denemek lazım. Olursa o şekilde almam daha mantıklı. Nasılsa ha deyince satmaz adam, o vakit ararım. Sen yinede numarayı at bana ararım ben onu
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Böyle arızalar için fiyat makul geldi bana, 160 a bırakır sanırım. Numarayı gönderdim.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Böyle arızalar için fiyat makul geldi bana, 160 a bırakır sanırım. Numarayı gönderdim.

Doğru kardeşim normal fiyatı zaten ama sıkışık durumlar bu aralar. O da olmazsa tekrar tekrar uğraşmak zor gelecek bu defa
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Bu mondi feci araba ama şu saçma sorunları yok mu? Benşm de airbag sürekli yanıyor arada bir birkaç saniye sönüyor zaten daha önce lambayı sökmüşler, ben de uyanamadım alırken. bir ara baktıracağım bakalım neler çıkacak. Şimdi benim anladığım bu melet de kemer tokası da airbag ile bağlantılı değil mi?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu mondi feci araba ama şu saçma sorunları yok mu? Benşm de airbag sürekli yanıyor arada bir birkaç saniye sönüyor zaten daha önce lambayı sökmüşler, ben de uyanamadım alırken. bir ara baktıracağım bakalım neler çıkacak. Şimdi benim anladığım bu melet de kemer tokası da airbag ile bağlantılı değil mi?

Valla sorma abi, bi çıkamadım işin içinden. Benimkide ilk başta yanıyor hiç sönmüyor. Sonra giderken zaman belli olmadan başlıyor göz kırpmaya. 4 kere yanıp sönüyor sürekli. Kemer tokasindaki kabloları soketleri kabloları komple kontrol ettim yine aynı. Ama taktım kafaya, havalar biraz düzelsin ağlatıcam bu arabayı. Bayağı adam ettim böyle ufak tefek şeyler kaldı çok şükür. Zira arabamı seviyorum, en zevk aldığım arabam oldu
Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Valla sorma abi, bi çıkamadım işin içinden. Benimkide ilk başta yanıyor hiç sönmüyor. Sonra giderken zaman belli olmadan başlıyor göz kırpmaya. 4 kere yanıp sönüyor sürekli. Kemer tokasindaki kabloları soketleri kabloları komple kontrol ettim yine aynı. Ama taktım kafaya, havalar biraz düzelsin ağlatıcam bu arabayı. Bayağı adam ettim böyle ufak tefek şeyler kaldı çok şükür. Zira arabamı seviyorum, en zevk aldığım arabam oldu

Ben de öyle zevkle kullanıyorum. Şimdiye kadar aldığım en rahat ikinci araba. Kardeşim sen bir ara Balıkesir' e de uğra yapılacak mondiler var burada
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben de öyle zevkle kullanıyorum. Şimdiye kadar aldığım en rahat ikinci araba. Kardeşim sen bir ara Balıkesir' e de uğra yapılacak mondiler var burada

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen
(düzenlendi)

Ona göre takım taklavat ayarlayım :D

Takım taklavat var. Öncelikle ön konsolu sökmem gerekiyor da cesaret edemedim bir türlü bozuk yolda tak tak ses yapıyor. Elimi atsam kırılır diye korkuyorum malum kalitesiz plastik tarihinde DİNÇ GÖKMEN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Takım taklavat var. Öncelikle ön konsolu sökmem gerekiyor da cesaret edemedim bir türlü bozuk yolda tak tak ses yapıyor. Elimi atsam kırılır diye korkuyorum malum kalitesiz plastik

Ooo ön konsolsa 1 hafta anca yeter. Günübirlik değilmiş :) konsol işi sıkıntı abi, ne yaparsan yap kesin çözüm için en ince bağlantı noktalarına varıncaya kadar sıkı oturtman ve sıkı yerleştimen lazım. O da çok meşakkatli iş. Böyle işler için de ya emekli olmak lazım yada paralı olup çalışmıyor olmak lazım ki zevkine uğraşasın :)
Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Ooo ön konsolsa 1 hafta anca yeter. Günübirlik değilmiş :) konsol işi sıkıntı abi, ne yaparsan yap kesin çözüm için en ince bağlantı noktalarına varıncaya kadar sıkı oturtman ve sıkı yerleştimen lazım. O da çok meşakkatli iş. Böyle işler için de ya emekli olmak lazım yada paralı olup çalışmıyor olmak lazım ki zevkine uğraşasın :)

Ohhoo biz emekli olasıya bu arabalar antika niyetine satılır. Zengin olsam bunlarla uğraşmam zaten sıfır alırım. En iyisi takıntıları duymamak
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ohhoo biz emekli olasıya bu arabalar antika niyetine satılır. Zengin olsam bunlarla uğraşmam zaten sıfır alırım. En iyisi takıntıları duymamak

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bir sorum olacak. Elektrikten anlayan arkadaşlara özellikle. Bende elektrik ölçüm aleti var, ismi her neyse. Şimdi bununla gergideki kabloların değerine bakmak istiyorum, koltuğun altındaki kablolara falan da ayrıca. Enerji gidip gitmediğini ölçmek istiyorum. Değerleri ne olacak ve nasıl ölçüm yapılır? Cihazın üstündeki düğmeyi hangi işaret ve rakama getirip yapmalıyım? Konuyla ilgili bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

airbag tesisatına mı? direnç ölçülür o kablolarda. akü sökülür ve tesisat birleşim yerlerinen uçtan uca direnç ölçülür

cihazın ismi multimetre?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

airbag tesisatına mı? direnç ölçülür o kablolarda. akü sökülür ve tesisat birleşim yerlerinen uçtan uca direnç ölçülür

cihazın ismi multimetre?

Evet abi airbag için. Bende bu aletten var aynısı ve üstündeki düğme hangi konuma gelmeli, kablonun bir ucundan diğer ucuna bu cihazın kablolarını mı takıyoruz? Ölçümde direnç kaç çıkmalı onu öğrenmek istedim.4074a0c653921241a43721bf65cf1fea.jpg
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

dittt etmeli yani kısa devre yani dirençsiz olmalı

He anladım onu biliyorum. Kısaca kablonun her iki ucuna degdirdigim zaman kısa devre yapmalı o zaman kablonun sağlam olduğunu anlıyoruz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Belirli bir direnç değeri okuması lazım diye biliyorum ben Hava yastığı sisteminde.

Kablo kontrolü değil de sistem komple kontrol edilecek diye anladım.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
(düzenlendi)

Belirli bir direnç değeri okuması lazım diye biliyorum ben Hava yastığı sisteminde.

Kablo kontrolü değil de sistem komple kontrol edilecek diye anladım.

Yok abi sadece yolcu emniyet kemeri gerdiricisini ve kablolarını kontrol etmem lazım. Akım var mı, kablolarda kopukluk var mı diye. Bendeki arıza ordan kaynaklı sanırım. 4 kere işaret veriyor tarihinde Derviş Dursun tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...