İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Airbag Arıza Işareti Ve Çözümü

Ahmet Sarıkaya
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

Erdem Yılmaz

evet aynı işaret,bende 2 gündür yanıyor aralarda fakat yedek su max seviyesinde...ben onu silecek suyu ikaz ışığı sanıyordum

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
evet aynı işaret,bende 2 gündür yanıyor aralarda fakat yedek su max seviyesinde...ben onu silecek suyu ikaz ışığı sanıyordum

Yokuş yukarı durunca yada giderken yokuş çıkıyorsan yanar. Düze bindiğin zaman söner. Sensörünün yerini işaretledim, ön tarafında altında hemen. Durduk yere yanıyorsa sorun olabilir, bi kablolarını falan kontrol et gevşek olabilir
aba709c20724639809ffd78e064bb5e0.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Yılmaz

Aynen yokuşta yanmıştı sallanınca yanıyor sanırım.bilgi için teşekkür ederim kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
23 dakika önce, Erdem Yılmaz yazdı:

Kalibrasyonu bozulmuş olabilir. Mak. seviyeyi min. olarak okuyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Erdem Yılmaz

bir akü değiştirdim başıma gelmeyen kalmadı...bir haftadır nelerle uğraşıyorum bir bilseniz...siz siz olun aküyü değiştirirken takviye aküyle aracın elektiriğini devam ettirmeyi unutmayın...aracın yazılımı airbagler arıza lambaları neler neler yandı bir bilseniz :(

9 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Yokuş yukarı durunca yada giderken yokuş çıkıyorsan yanar. Düze bindiğin zaman söner. Sensörünün yerini işaretledim, ön tarafında altında hemen. Durduk yere yanıyorsa sorun olabilir, bi kablolarını falan kontrol et gevşek olabilir
aba709c20724639809ffd78e064bb5e0.jpg

senin arabada far yıkama da mı var ? 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, Erdem Yılmaz yazdı:

bir akü değiştirdim başıma gelmeyen kalmadı...bir haftadır nelerle uğraşıyorum bir bilseniz...siz siz olun aküyü değiştirirken takviye aküyle aracın elektiriğini devam ettirmeyi unutmayın...aracın yazılımı airbagler arıza lambaları neler neler yandı bir bilseniz :(

senin arabada far yıkama da mı var ? 

Büyük geçmiş olsun, hakkaten akü değişmek zulüm. Araç benim değil, netten buldum rastgle :-)

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
1 saat önce, Erdem Yılmaz yazdı:

bulma öyle şeyler içi gidiyor adamın :)

Hahaha :D valla hastalık sahibi olduk bu arabalar yüzünden. Boğazımdan kesip arabaya yediriyorum zaten heves ede ede :D

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen
2 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Kardeşim benim dediğim işaret bu. Aynı şeyden bahsediyoruz değil mi?83db8232efd6dc6616835c7b39500e86.jpg
Abi bu arada senin göstergeye gelen kısmı kesmen gerekecek. Göstergenin yapısı itibariyle ve kablo soketlerinin yandan girmesi nedeniyle içine yerleşecek cins değilmiş. Sökünce baktım. Sen direk ekrana gelen kısmı düzgünce kes. Diğer türlü boşuna uğraşmış olursun.

Ben de söküp denedim olmadı, en güzeli dediğin gibi kapalı yerin arkasını kesmek de neyle keseceğim onu bilmiyorum işte ?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, DİNÇ GÖKMEN yazdı:

Ben de söküp denedim olmadı, en güzeli dediğin gibi kapalı yerin arkasını kesmek de neyle keseceğim onu bilmiyorum işte ?

Abi dediğim gibi önce kesilecek yerleri belirle çiz sonrada kalem lehim makinasıyla hafif hafif cizrek incelt. Üst-üste yaptıkça incelir ve en son parçayı kesip aldiktan sonra içeri doğru uç kısımları düzeltirsen olur. Zaten derinde kalıyor pek göze çarpmaz ufak tefek hatalar

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Tamam öyle yapayım hiç olmadı kestiğim parçayı geri yapıştırırım 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, DİNÇ GÖKMEN yazdı:

Tamam öyle yapayım hiç olmadı kestiğim parçayı geri yapıştırırım 

Yakın olsaydık yapardık 2 dakkada

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen
On 13.01.2017 at 15:15, Derviş Dursun yazdı:

Yakın olsaydık yapardık 2 dakkada

Dün iyice inceleme fırsatım oldu kessek de olmuyor, yukardan aşağı daralarak iniyor,  komple söktüm bu sefer de çok çirkin durdu şimdilik kalsın,  kırık bir çıkma çerçeve bulursam alır takarım parçayı 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
2 saat önce, DİNÇ GÖKMEN yazdı:

Dün iyice inceleme fırsatım oldu kessek de olmuyor, yukardan aşağı daralarak iniyor,  komple söktüm bu sefer de çok çirkin durdu şimdilik kalsın,  kırık bir çıkma çerçeve bulursam alır takarım parçayı 

Abi o kısmın resmini atma şansın varsa bi bakalım. Bizimkinde de aşağı doğru daralma söz konusu

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen
On 16.01.2017 at 11:10, Derviş Dursun yazdı:

Abi o kısmın resmini atma şansın varsa bi bakalım. Bizimkinde de aşağı doğru daralma söz konusu

Kardeşim yazamadım ancak fırsat buldum. Kusura bakma yarın çeker yollarım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Sedat Demircan
On 09.08.2012 at 22:53, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gözle kontrol, başka yolu yok..

Emniyet kemeri gerdirici soketi arızasıdır, genelde oksitlenme sonucu yanar..

Dört kez yanıyorsa, bu forumda bunun adı, koltuk oynadı lambasıdır :)

Genelde sağ koltuk hareket ettirilince yanar..

Çözümü, soketi söküp, her iki tarafı da wd40 veya philips yağsız kontrant sprey ile temizlemektir..

Bakınız : http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/182012-airbag-lambasi/

abi çok eski bir konu ama ben konuyu okuyarak net anlayamadım kusura bakma,ben de yeni aldım aracı ve 4 kez yanıp sönüyor lamba,acaba şuan diyelim hiçbişey yapmasam wd 40 ile temizlik yapmasam bile airbag şu durumda çalışıyor mudur? Yoksa çalışmadığı için mi yanıyor 4 kez? yukardaki yorumları okuyunca kafam karıştı da 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi çok eski bir konu ama ben konuyu okuyarak net anlayamadım kusura bakma,ben de yeni aldım aracı ve 4 kez yanıp sönüyor lamba,acaba şuan diyelim hiçbişey yapmasam wd 40 ile temizlik yapmasam bile airbag şu durumda çalışıyor mudur? Yoksa çalışmadığı için mi yanıyor 4 kez? yukardaki yorumları okuyunca kafam karıştı da 

Bilgim yok. Ama şahsi fikrim.
Hava yastığı çalışacak. Emniyet kemeri gerdiricisi çalışmayacak.

Onarımı kolay. Onarın bence.
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Mehmet Pınar

Benim de airbag ışığı 4 lü yanıp sönüyordu. Sağ koltuğun altındaki soketi wd-40 ile temizleyip taktım. Şu an sorunsuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...